خرید نهال گردو در چاپشلو✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار چاپشلو

گردو از دسته مغزیجاتی است که خواص شگفت انگیزی برای تندرستی و سلامت بدن داشته، این محصول دارای آنتی اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و فیبر بالایی است که مصرف آن برای تمامی سنین همراه با خواص فوق العاده است. لذا میزان خرید و تقاضا برای مصرف آن باعث شده کاشت نهال گردو یکی از بیزینس‌های فوق العاده سودمند باشد. در این مقاله قصد داریم با شهر چاپشلو و موقعیت جغرافیایی آن آشنا شده و کاشت و خرید نهال گردو در آن را بررسی کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی چاپشلو

شهر چاپشلو شهری در فاصله ۱۲ کیلومتری درگز و از شهرستان‌های خراسان رضوی است که در همسایگی باجگیران، چناران، لطف آباد قرار دارد. این شهر در ارتفاعات ۶۵۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و در حوزه اقلیمی معتدل و نسبتا نیمه خشک کوهستانی واقع شده است. به دلیل قرارگیری بخشی از اراضی چاپشلو در نزدیکی کوه‌های هزار مسجد و الله اکبر تحت تاثیر این ارتفاع درصد نزولات آسمانی بالا بوده و با میانگین ۳۶۰ میلی‌متر در سال وضعیت منابع آب زیرزمینی و همچنین رودخانه دائمی سنکزسو و ریشخوار بسیار مطلوب است. این شهر با کمینه دمایی منفی ۱۶ درجه و بیشینه دمایی ۳۸ درجه یکی از شهرهای مستعد و مناسب برای خرید نهال گردو و کاشت و پرورش آن است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در چاپشلو

چاپشلو به دلیل قرارگیری در بخش درگز و نزدیکی به مناطق مرزی و همسایگی با کشور ترکمنستان با تولید سالانه چند صد تن گردوی صادراتی و بازار پسند یکی از شهرهای مناسب برای سرمایه‌گذاری است. در این شهر اکثر باغات گردو به دلیل رفع نیاز آبی و سرمایی بهتر در مناطق مرتفع و روستاهای اطراف ایجاد شده‌اند و در آن از نهال‌های معتدله گردو برای کاشت استفاده شده است. همچنین کشاورزان این بخش برای پایین آوردن میزان خسارات سرمازدگی و همچنین آفت زدگی از نهال‌های اصلاح نژاد شده و پیوندی استفاده می‌کنند که بالاترین سازگاری را با این اقلیم داشته باشند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در چاپشلو

در فرایند احداث باغ گردو چنانچه یکی از مراحل به شکل اصولی و طبق اطلاعات کشاورزی و گیاه شناسی پیش نرود ممکن است نهال در آینده باردهی مطلوب نداشته و تراز تجاری و اقتصادی باغ پایین آید. از جمله فاکتورهایی که در این زمینه بسیار حائز اهمیت است توجه به موارد زیر است.
* ارتفاع از سطح دریا : میزان ارتفاع بر میزان فشار و رطوبت هوا، درصد بارندگی‌ها و نوع اقلیم بسیار تاثیرگذار است.
* نوع بافت خاک: توجه به خاک منطقه میزان حاصل خیزی و عناصر و املاح موجود در آن با استفاده از آنالیز کمک می‌کند اصلاح خاک با استفاده از کودهای حیوانی و طبیعی انجام شده و همچنین بافت خاک نیز با استفاده از ادوات کشاورزی و مکانیزه اصلاح شده و بستر نهال مناسب باشد.
* توجه به میزان بارندگی‌ها و منابع آبی : توجه به این من امر کمک می‌کند موقعیت باغ نزدیک به منابع آبی باشد.

 

آیا کاشت نهال گردو در چاپشلو حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به اینکه شهر چاپشلو از دو دهستان میان کوه و قره باشلو تشکیل شده و شهرستان میانکوه در مناطق کوهستانی قرار دارد لذا اگر کاشت نهال گردو در چنین مناطقی انجام شود و رقم آن سازگار با آب و هوا و کمینه و بیشینه دمایی این منطقه باشد با رسیدگی‌های معمول می‌توان تناژ باردهی خوبی را از این نهال‌ها دریافت کرد، و با بازاریابی و صادرات آن به کشورهای همجوار مرزی بالاترین سوددهی را کسب کرد.

 

خرید نهال گردو در چاپشلو

یکی از پایه‌های اساسی در افزایش راندمان تولید و کیفیت میوه‌ها قوت و مرغوبیت نهال گردو است. موفقیت خرید نهال گردو در چاپشلو مسئله حائز اهمیتی است و این موفقیت زمانی به دست می‌آید که نهال را از مراکز معتبر و تخصصی دریافت کنید. نهال باید از نهال‌های بومی و سازگار با این اقلیم انتخاب شود تا بدون واکنش‌های تهاجمی با رسیدگی‌های مطلوب بتواند بالاترین محصول دهی را داشته باشد.

فروش نهال گردو در چاپشلو

در رابطه با فروش نهال گردو در چاپشلو سعی کنید نهال‌هایی با ویژگی‌های زیر را خریداری کنید.
* نهال اصلاح یافته و پیوندی سازگار با آب و هوای چاپشلو را خریداری کنید که جزو ارقام زود بازده و پربار باشد.
* برای سلامت، مرغوبیت و میزان باردهی آن گواهی‌های معتبر را دریافت کنید.
* همچنین سعی کنید نهالی با ریشه‌های جوان، آفت زدایی شده و دارای کارت قرنطینه را خریداری کنید.
* هنگام خریداری به نبود زخم و آفت و شکستگی روی تنه و مشکل بر روی شاخ و برگ آن نیز دقت داشته باشید.

نهال گردو مناسب چاپشلو

در میان انواع نهال گردو که دارای خصوصیات باردهی و ژنتیکی متفاوتی هستند، نهال گردو مناسب چاپشلو نهال‌های پیوندی و قابل کاشت در مناطق معتدل و نسبتاً کوهستانی هستند که می‌توانند در کنار باردهی خوب مقاوم به سرمازدگی و آفات این منطقه باشند.

انواع نهال گردو در چاپشلو

اگرچه در حوزه باغداری انواع نهال گردو در چاپشلو را می‌توان برای کاشت استفاده کرد اما در این بین نهال‌های زیر مطابقت بیشتری با این اقلیم خواهند داشت.
* نهال گردوی چندلر: نهالی مناسب برای مناطق معتدل با ارتفاع ۲۰۰ الی ۱۵۰۰ متر، مقاوم به گرمای ۴۰ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، دیرگل مقاومت بالا در برابر خشکی باد کم آبی، محصول دهی ۶ الی ۷ تن در هکتار، نهالی پیوندی پایه کوتاه
* نهال گردوی خوشه‌ای: نهال بسیار پربار با باردهی جانبی و میوه‌های خوشه‌ای مانند، قابل کاشت در ارتفاعات ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، باردهی چهار و نیم الی ۵ تن در هکتار
* نهال گردوی تویسرکان: نهال سازگار در مناطق معتدل با ارتفاع صفر ۲۸۰۰ متری مقاوم به آفت بلایت، کم آبی و خشکی و گرمای بالا، باردهی ۶ الی ۷ تن در هکتار
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی زودبازده و دیرگل قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری و مناطق معتدل، مقاوم به گرمای ۴۵ درجه و سرمای ۳۰ درجه، محصول دهی ۸ الی ۱۰ تن در هکتار، بهترین نهال پیوندی

قیمت نهال گردو در چاپشلو

جهت آگاهی از قیمت نهال گردو در چاپشلو و تطابق آن با هدف تجاری و میزان سرمایه خود می‌توانید قبل از خرید نهال گردو به لینک زیر مراجعه کرده و اطلاعات جامع و به روزی را دریافت کنید.

بهترین نهال گردو

شاید طی چند سال پیش به زعم باغداران سنتی و قدیمی بهترین نهال گردو در چاپشلو نهال‌های پربار، گران قیمت و تجاری بودند. اما امروزه تاثیرات منفی تغییرات اقلیمی بر روی نهال‌های گردو باعث شده بهترین نهال گردو نهال‌هایی باشند که در درجه اول بالاترین سازگاری را با تغییرات اقلیمی دمایی و محیطی و خاکی منطقه داشته و در مرحله بعدی مقاوم به آفات باشد.

نهالستان گردو در چاپشلو

برای ارتباط با موفق‌ترین و با سابقه‌ترین نهالستان گردو در چاپشلو می‌توانید از طریق اینترنت نهالستان با برتر نهال در تعامل باشید و از میان ارقام نهال گردوی اصیل، لیبل‌دار تضمین شده از نظر کیفیت و سلامت نهال مورد نظر خود را برای شهر چاپشلو انتخاب کنید.

کلام آخر

شهر چاپشلو خطه‌ای نزدیک به مرز با اقلیم معتدل و نسبتاً نیمه خشک کوهستانی شهری مناسب برای احداث باغ گردو است. زیرا این شهر دارای خاک حاصلخیز، رودخانه‌های دائمی فصلی و آب و هوای نسبتا معتدل است که زمینه ساز رشد عالی نهال گردو خواهد بود. پس با خرید نهال گردو از نهالستان‌های مطرح و تخصصی مانند برتر نهال می‌توانید از مشاوره‌های علمی و گیاهی رایگان از این مجموعه بهره‌مند شوید .
برای آشنایی بیشتر با انواع نهال میوه مناسب این شهر می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه چاپشلو مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال