خرید نهال در جاجرم✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان جاجرم

جاجرم واقع در ۱۵۱ کیلومتری بجنورد مرکز شهرستان جاجرم در خراسان شمالی است. این شهر تاریخی و قدمتدار ۴۰۰ ساله با جمعیت ۲۵۲۰۵ نفری در ارتفاع ۱۰۰۰ متری از سطح آب‌های آزاد، علی رغم قرارگیری در نزدیکی کوه بهار، اتاق‌گاهی، اوزوم و خواجه به دلیل همجواری با کویر مرکزی، دارای آب و هوای گرم و خشک و نیمه استپی است. این شهر با کمینه دمایی منفی ۱۳ درجه و بیشینه دمایی ۴۱ درجه با میانگین بارشی ۱۵۰ میلیمتر در سال جزو شهرهای معتدل و نیمه خشک است.
علی رغم اینکه این شهر از بارندگی‌های کمی به دلیل نزدیکی به مناطق کویری برخوردار است اما کشاورزی و باغداری در آن به لطف رودخانه‌های فصلی، منابع آب زیرزمینی و کال شور وضعیت بسیار خوبی در دشت جاجرم دارد. این شهر رتبه دوم تولید پسته استانی را داشته و باغداران در مناطق مرتفع و خوش آب و هوای از مجموع ۲۴۵۱ هکتار اراضی باغی ۹۳۹۴ تن محصولات باغی و سردرختی مانند شلیل، انار، هلو، انگور، سیب، گردو و پسته برداشت کردند. محصولاتی مانند گندم، جو، غلات، کلزا، زیره، پنبه، محصولات سیفی، تره بار و چغندر قند نیز در این شهر برداشت می‌شود.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در جاجرم

بخش بزرگی از زمین­های کشاورزی و حاصلخیز در جاجرم به کشت برنج و شالیزارها تخصص دارد اما خرید نهال در جاجرم و احداث باغات مدرن نیز از رویکردهای کشاورزی نوینی است که در این شهر در حال توسعه است، باغداران می­توانند نهال مورد نظر خود را با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک منطقه خریداری کرده و با احداث باغ میوه سرمایه گذاری بلند مدت و کم زحمت­تری نسبت به شالیزارها داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در بجنورد

نهالستان جاجرم

شهر جاجرم علی رغم مشکل کم آبی و قرارگیری در اقلیم گرم و نیم خشک، جزو رتبه‌های برتر انواع محصولات سردرختی است، لذا تعداد مراکز فعال برای کشت و پرورش نهال‌های میوه در آن بالا است. باغداران قدیمی و سرمایه‌گذاران جدید برای شروع فعالیت و خرید نهال‌های میوه و برخورداری از اطلاعات گیاهی و نهالی به نهالستان جاجرم مراجعه می‌کنند تا بتوانند با دریافت نهال‌های پربار و مقاوم از این خطه برای اشتغال زایی، درآمدزایی و کسب سودهای کلان استفاده کنند. برای کسب ۵۰ درصد موفقیت در این مسیر لازم است کیفیت خرید را مد نظر قرار دهید.

باغداری در جاجرم

گفتیم که باغداری در جاجرم یکی از اصلی‌ترین پیشه‌های اهالی این شهر است و وجود دشت سنخواست، دشت جاجرم و شوقان باعث شده کشاورزان بتوانند در مناطق پر آب با آب و هوای معتدل آن، انواع محصولات سردرختی را کاشته و از فروش میوه به سود بالایی برسند. کما اینکه رتبه دوم جاجرم در تولید پسته بیانگر موفقیت باغداران در تولیدات انبوه محصولات باغی مانند پسته، سیب، گردو، شلیل، آلو آلبالو و خشکبار است.
قبل از شروع باغداری لازم است که نهال‌های پرفروش با میوه بازار پسند بررسی شده و پس از آماده سازی منطقه کاشت نهال خرید نهال از مراکز مجاز و معتبر انجام شود.

 

نهال فروشی در جاجرم

رواج و رونق باغداری در شهر جاجرم باعث افزایش نیاز و تقاضای باغداران برای خرید نهال شده و این افزایش تقاضا باعث به وجود آمدن تعداد بالایی نهال فروشی در جاجرم شده است. افراد مشغول در این صنف با صرف وقت و زمان خود برای پرورش نهال‌های متنوع تجاری، غیر تجاری، بومی، غیر بومی و اصلاح یافته از طریق فروش آن کسب درآمد می‌کنند. کما اینکه وجود چنین مراکزی باعث توسعه باغداری و افزایش میزان آگاهی باغداران از روش‌های باغبانی و نیازهای نهال‌های میوه می‌شود.

فروش نهال در جاجرم

افرادی که فروش نهال در جاجرم را انجام می‌دهند برای مستمر شدن فروش و رسیدن به معروفیت و محبوبیت باید نهال‌های خود را همراه با موارد زیر ارائه کنند.
* در وهله اول تیم مهندسی نهالستان باید نهال را در خاکی بدون آفت با استفاده از آنالیزهای علمی پرورش * نهال باید دارای شناسه معتبر یا شناسنامه لیبل‌دار باشد تا خصوصیات گیاهی، نام تولید کننده، اصالت، سن و رقم نهال مشخص باشد.
* ریشه‌های نهال ضدعفونی شده و با بسته‌بندی بهداشتی به همراه کارت عاری از آفات ارائه شود.
* نهالستان در قبال اصالت نهال، کیفیت و سلامت آن ضمانت ۲ ساله عرضه کند و دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته از باغبان باشد.
* ریشه‌های نهال جوان بوده و تنه آن بدون شکستگی، برآمدگی و جای زخم و آفات باشد.

قیمت نهال در جاجرم

مسلماً برای تجهیز یک هکتار باغ نیاز به تعدادی بالای نهال میوه است که این حجم خرید نیازمند اطلاع از قیمت نهال و برنامه‌ریزی برای خرید طبق مساحت، اقلیم و هدف باغدار خواهد بود.

خرید نهال بادام در جاجرم

جالب است بدانید نهال بادام به صورت ذاتی نهالی مقاوم در برابر کم آبی، خشکسالی و گرمای بالا است و در مناطق گرمسیری اکثراً به صورت آبی و در مناطق سردسیری به دلیل بالا بودن روان آب‌ها و بارندگی‌ها به صورت دیم می‌تواند محصول دهی خوبی داشته باشد. با در نظر گرفتن اقلیم نیمه خشک جاجرم این نهال می‌تواند با آبیاری معمولی و رسیدگی‌های اصولی بالاترین میوه آجیلی پرخاصیت و تجاری را تولید کرده و سودآوری خوبی برای باغداران داشته باشد. لذا برای خرید نهال بادام در جاجرم می‌توانید از کارگروه برتر نهال اطلاعات دقیق را دریافت کنید.

خرید نهال میوه در جاجرم

اگرچه خرید نهال میوه در جاجرم امری بدیهی و به نظر بسیاری از افراد ساده است اما کیفیت این خرید تاثیر بسزایی در سلامت و مقاومت نهال‌ها داشته و در آینده مشخص کننده کیفیت و کمیت باردهی نهال خواهد بود. پس با خرید نهال میوه در جاجرم از نهالستان اینترنتی برتر نهال سرمایه خود را صرف تهیه ارقام سالم، ضمانت‌دار، با کیفیت و بدون بیماری کرده و بالاترین محصول دهی را شاهد باشید.
مراجعه به صفحه خرید نهال گردوی جاجرم می‌تواند شما را با ارقام سازگار در این خطه آشنا سازد.

خرید نهال میوه در جاجرم

نهال سیب سیب پینک لیدی، سیب  گالا، سیب دو رنگ فرانسه، سیب میراکل، سیب ردچف، سیب سبز
نهال بادام بادام تونو، بادام سنگی، بادام پسته‌ای، بادام منقا
نهال پسته پسته پیوندی احمدآقایی، پسته اکبری، پسته بنه، پسته زرندی
نهال انگور انگور عسگری، انگور لعل، انگور صاحبی، انگور یاقوتی
نهال گیلاس گیلاس خوشه‌ای فرانسه، گیلاس فرنگی، گیلاس هارت
نهال گلابی گلابی ویلیام دوشیز، گلابی شاه میوه، گلابی بیرونی، گلابی دوچی
نهال عناب عناب قائنات، عناب ارمنی، عناب ژاپنی
نهال انار انار کلود، انار گراندا، انار ساوه، انار سفید
نهال خرمالو خرمالو تاباتا، گریت وال، خرمالو ژاپنی، خرمالو ایورکا
نهال زینتی بیدمشک، بید مجنون، پالونیا، صنوبر،
نهال زرشک زرشک بیدانه سیاه، زرشک بیدانه قائنات، زرشک بی دانه پفکی
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل جنگلی، ازگیل آمریکایی
نهال هلو هلو قجیر قائنات، هلو معطر، هلو کاظمی، هلو ۶۰ روزه
نهال شلیل شلیل فانتاریا، شلیل بیگ تاپ، شلیل شبرنگ، شلیل پالیز
نهال گوجه سبز گوجه سبز نخجوان،  گوجه سبز زودرس، گوجه سبز مراغه
نهال به به اصفهان، به گلابی، به کوزه‌ای
نهال زردآلو زردآلو نوری، زردآلو نادری، زردآلو عسگرآبادی
نهال آلبالو آلبالو مجاری، آلبالو پربار سیکانی، آلبالو گیسی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی خار
نهال آلو آلو انجیری، آلو غول پاییزه، آلو مراغه
نهال توت توت سیاه، توت قرمز، توت هرات، توت چتری
نهال فندق فندق نخجوان، فندق موری،  فندق باتلر
نهال بلوبری بلوبری گراپ، بلوبری ایرانی، بلوبری نلسون
نهال سنجد سنجد محلی، سنجد حاج حسینی، سنجد قزل
نهال زیتون زیتون دافینکا، زیتون خوراکی، زیتون ماری
نهال انجیر انجیر زرد، انجیر گلابی، انجیر استهبان
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، بی خار، خاردار
نهال ازگیل ازگیل جنگلی، ازگیل آمریکایی ، ازگیل قرمز

 

 

کلام آخر

با توجه به کمبود منابع آبی و گرمایش زمین در تمامی اقلیم‌ها بهره‌گیری از روش‌های سنتی منسوخ شده و باغداران به دنبال روش‌های نوین برای کشت و پرورش نهال‌های میوه هستند. برای کسب دانایی و افزایش توانایی خود در این مسیر می‌توانید از نهالستان قدمت‌دار، معتبر و بزرگ برتر نهال بهره‌مند شوید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر جاجرم می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در جاجرم مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال