خرید نهال گردو در تربت جام✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار تربت جام

از جمله پارامترهای تاثیرگذاری که می‌تواند موفقیت باغات گردو را تحت تاثیر قرار دهد شرایط اقلیمی است که متاثر از این پارامتر می‌توان اطلاعات دقیقی از وضعیت خاکی، دمایی و آبی تربت جام کسب کرد. لذا قبل از خرید نهال گردو و شروع گردوکاری در این بخش لازم است اقلیم این منطقه مورد مطالعه قرار بگیرد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته</

شرایط اقلیمی تربت جام

شهر تربت جام همجوار و هم مرز با کشور افغانستان واقع در خراسان رضوی است که در ارتفاع ۹۲۸ متری از سطح دریا قرار گرفته و در نزدیکی کوه‌های شاهنشین، بزد و ببند است. با میانگین بارشی ۱۶۰ میلیمتر در سال و میانگین دمای ۲۶ درجه سانتیگراد از شاخابه‌های هریرود یعنی جام رود بهره‌مند بوده و در زمینه کشاورزی و باغداری از این منبع آب روان بهره‌مند می‌شود.
قسمت‌های جنوب غربی، شمالی و مرکزی شهر تربت جام به دلیل نزدیکی به مناطق کوهستانی مانند شاه نشین، ببند و بزد دارای آب و هوای معتدل و قسمت‌های شرقی و جنوبی به دلیل همجواری با کشور افغانستان و نزدیکی به مناطق کویری دارای آب و هوای نیمه صحرایی و گرم خشک است.
این شهر علیرغم اقلیم گرم و خشک که به دلیل برخورداری از سفره‌های آب زیرزمینی یکی از قطب‌های تولید محصولات کشاورزی در خراسان رضوی است و در میان سایر شهرستان‌ها بالاترین جمعیت شاغل در حوزه کشاورزی و باغداری را دارد. از جمله محصولات باغی و کشاورزی علاوه بر محصولات مزروعی مانند خربزه، زعفران، گندم، جو، میوه گردو است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در تربت جام

شهر تربت جام دارای ۴۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی است و با توجه به کاهش بارندگی‌ها و خشکسالی کشاورزی و مشاغل مبتنی بر آن توانسته‌اند با تغییر الگوی کشت و استفاده از رقم‌های مقاوم به گرما در استفاده بهینه و درست از منابع آب زیرزمینی قدم‌های مثبتی بردارند. در این بخش اکثر باغات گردو با کمک نهال‌های مقاوم به گرما مانند پکان آمریکایی ایجاد شده‌اند. به دلیل زودگل بودن و اقلیم نیمه گرمسیری خطر سرمازدگی در این باغات کمتر بوده و می‌توان با آبیاری منظم و رسیدگی‌های اصولی باغات سوددهی داشت.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در تربت جام

از جمله مهم‌ترین پارامترهایی که باید هنگام احداث باغ گردو در مناطق نیمه گرمسیری مانند تربت جام به آن اهمیت ویژه‌ای داد نوسانات دمایی است. باید برای جلوگیری از خشکی و ضعف و بی‌حالی نهال رقم‌های مقاوم به گرما کشت شود تا گرماهای بالای ۴۵ درجه را مقاومت کرده و دچار خشکی نرود. برای پیشگیری از این معضل لازم است که با استفاده از مالچ پاشی اطراف درخت از افزایش تبخیر سطحی جلوگیری کرد و با کمک آبیاری زیر سطحی یا قطره‌ای ریشه‌های عمیق آن را نیز آبیاری کرده تا بتواند جذب مواد عالی و تغذیه‌ای را به درستی انجام داده و میوه‌های پربار داشته باشد.

 

آیا کاشت نهال گردو در تربت جام حالت اقتصادی دارد؟

رقم‌های گرمسیری مانند پکان آمریکایی یا نهال‌های ژنوتیپ پالیز به دلیل مقاومت بالا به گرما و خشکی از جمله ارقامی هستند که اگر در شهر تربت جام مورد کشت قرار بگیرند می‌توانند با تولید محصولات پرمغز و سنگین بالاترین سود را برای باغداران داشته باشند. لذا لازم است منطقه رشد نهال و آبیاری آن به شکل تخصصی پیگیری شود. همچنین رقم‌های پایه کوتاه تراکم کاشت را در یک هکتار بالا برده و در نتیجه میزان برداشت محصول از درختان بیشتر نیز بالاتر می‌رود.

 

خرید نهال گردو در تربت جام

برای موفقیت در خرید نهال گردو در تربت جام اعتبار و کیفیت کار نهالستان بسیار حائز اهمیت است. نهال‌های یک الی دو ساله این مراکز، نوع پرورش، مقاومت، سلامت این نهال‌ها می‌تواند در آینده میزان بازدهی و باردهی را تحت تاثیر قرار دهد. پس لازم است از نهالستان‌های دارای مجوز و با سابقه که تمامی اصول پرورشی را با کمک متدهای جدید روز دنیا پیگیری کرده‌اند و در قبال نهال‌های خود پاسخگو بوده و ضمانت‌های لازم را ارائه می‌دهند خرید نهال را انجام داد. از جمله این مراکز موفق و با اعتبار برتر نهال است.

فروش نهال گردو در تربت جام

فروش نهال گردو در تربت جام برای نهالستان‌ها و افراد فروشنده در تمامی فصول سال امکان‌پذیر است. این نهال واریته‌های متنوعی داشته و زمان کاشت آن بر اساس هر اقلیم متفاوت است. البته باغداران می‌توانند قبل از مهیاسازی منطقه رشد نهال از هر حیث با پیش خرید نهال‌ها از مراکز فروش، قیمت آن را برای خود بسیار تعادلی کنند. این ارقام به صورت امانی در نهالستان‌ها نگهداری می‌شود.

نهال گردو مناسب تربت جام

نهال گردوی پکان آمریکایی و ژنوتیپ پالیز از جمله ارقامی هستند که می‌توانند به عنوان نهال گردوی مناسب تربت جام معرفی شوند. زیرا مقاومت بالایی در برابر گرما و خشکی و کم آبی دارند و در این خطه می‌توانند با رسیدگی‌های منظم، کمتر دچار خسارت شده و بیشترین تمرکز خود را بر تولید میوه‌های مرغوب و با کیفیت داشته باشند.

انواع نهال گردو در تربت جام

از میان انواع نهال گردو در تربت جام نهال‌های زیر پیشنهاد می‌شود که برای شناخت باغ عزیز نوع سازگاری و میزان باردهی آنها نیز ذکر می‌شود.
* نهال گردوی پکان آمریکایی: نهالی گرمسیری مقاومت بالا در برابر گرما تا ۵۰ درجه سانتیگراد، توانمندی بالا در مناطق خشک و کم آب، با ارتفاع صفر تا ۲۵۰۰ متری، باردهی ۶ الی ۷ تن در هکتار، بالاترین درصد مغز گردو به دلیل عدم وجود هسته سخت میانی، رقم کم ارتفاع و پیوندی
* نهال گردوی گرمسیری: نهالی قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، با پوستی سفت و خشن، مقاوم در برابر بادها و گرماهای سوزان با باردهی ۶ تن در هکتار، مقاومت بالا در برابر خشکسالی، کم آبی، زودگل
* نهال گردوی تویسرکان: نهالی معتدل، زودگل با سازگاری در ارتفاعات ۰ تا ۲۸۰۰ متری، باردهی ۸ تن در هکتار، مقاوم به گرما کم آبی و آفات

قیمت نهال گردو در تربت جام

برای آگاهی از قیمت نهال گردو در تربت جام لازم است که مرجع معتبری را پیدا کرده و قیمت‌های متنوع ارقام را به روز مشاهده کنید. به همین منظور برتر نهال برای رفاه حال مشتریان لینک زیر را پیشنهاد می‌دهد.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو در تربت جام نهال‌های مقاوم به کم آبی، خشکسالی و گرما هستند. نهال‌های بومی و محلی که مطابقت و سازگاری بیشتری با نوسانات دمایی، گرما و کم آبی این منطقه داشته باشند و دچار ضعف و بی‌حالی نشده و در برابر آفاتی مانند بلایت، پروانه فری، کرم خراط دچار درگیری نشوند می‌توانند برای باغدار به دلیل نهال‌های کم هزینه و کمتر زحمت بهترین نهال گردو باشند.

نهالستان گردو در تربت جام

نهالستان اینترنتی مجوزدار و با سابقه برتر نهال به عنوان بهترین نهالستان گردو در تربت جام می‌تواند به صورت اینترنتی ارقام با کیفیت، لیبل‌دار، ضمانت‌دار و سازگار با این اقلیم را در جهت توسعه و سلامت باغات این بخش در اختیار سرمایه‌گذاران عزیز قرار دهد.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه تربت جام می‌توانید شناخت بهتری از نهال‌های میوه قابل کاشت در این خطه داشته باشید.

کلام آخر

احداث باغ گردو اگرچه به زعم بسیاری از افراد شغلی پرهزینه و و پر دردسر است اما از این باغات تجاری می‌توان پس از گذشت ۵ سال بالاترین سود را در حوزه باغداری نسبت به باغات دیگر برداشت کرد. فقط کافیست رقم‌های سازگار با این خطه انتخاب شده و با کمک نهالستان‌های تخصصی آبیاری و مراقبت از نهال در طول پروسه باغداری با اطلاعات دقیق علمی و تخصصی پیگیری شود. به این منظور نهالستان برتر نهال می‌تواند از صفر تا صد احداث باغ گردو تا پروسه برداشت میوه شما عزیزان را همراهی کند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر تربت جام می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در تربت جام مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال