خرید نهال گردو در حصارگرمخان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار حصارگرمخان

در فرایند احداث باغ گردو در شهر حصار گرمخان اگر متناسب با آب و هوای این خطه نهال‌های سازگار را خریداری کنید می‌توانید با داشتن درختان مقاوم، منحصر به فرد و پربار میوه‌هایی صادراتی و مرغوب را روانه بازارهای فروش داخلی و خارجی کنید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی حصارگرمخان

شهر حصارگرمخان از نظر اقلیمی و موقعیت جغرافیایی در ارتفاع ۹۵۰ متری از سطح آب‌های آزاد در استان خراسان شمالی و بخش گرمخان قرار گرفته است. به تبعیت از آب و هوای غالب استان و به جهت قرارگیری در نزدیکی ارتفاعاتی مانند آلاداغ و شاهجهان دارای آب و هوای نیمه معتدل، نیمه خشک و سرد است. این شهر از مرکز استان فاصله ۱۶ کیلومتری داشته و با زمستان‌های پربارش، تابستان‌های معتدل رو به گرم، اقلیمی سرسبز با مراتع پوشیده و دشت‌های حاصلخیز است که دارای زمین‌های آبرفتی و مرغوبی بوده و می‌تواند منطقه رشد مساعدی برای نهال‌هایی مانند نهال گردو باشد.
با توجه به اینکه این شهر از نظر تولیدات کشاورزی و باغی بسیار موفق عمل کرده و دارای تولیدات چشمگیری است برای اداره باغات گردو با توجه به منابع آبی خوب، چشمه‌ها و رودخانه اترک دو روش سنتی و نیمه صنعتی به کار می‌رود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بجنورد

تاریخچه باغات گردو در حصارگرمخان

طبق آماری که از برداشت گردو از استان خراسان شمالی دریافت شده است حصار‌گرمخان از جمله مناطقی است که شرایط مساعد و مناسبی برای پرورش این نهال داشته و سالانه در تولیدات استانی نقش و سهم قابل توجهی دارد. در این شهر با توجه به پستی بلندی‌ها و ارتفاع ۹۵۰ متری، در بیشتر باغات سنتی در کنار ارقام بذری و بومی طی چند سال اخیر نهال‌های معتدله و مقاوم به سرما مانند چندلر، تویسرکان، اسرائیلی، خوشه‌ای، ژنوتیپ، روند نیز به چشم می‌خورد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در حصارگرمخان

احداث و تاسیس صفر تا صد باغ گردو در حصارگرمخان مستلزم تخصص و تجربه‌های کافی در زمینه کشاورزی و باغبانی است. لذا توصیه می‌شود قبل از خرید نهال به شاخصه‌ها زیر توجه کنید.
* اطلاع از وضعیت خاک منطقه
* اطلاع از شرایط آب و هوایی و اقلیم آن
* اطلاع از میزان بارندگی‌ها و منابع آبی
* اطلاع از میزان تابش نور خورشید، وزش باد و نوسانات دمایی، نوع آب و هوا و اقلیم منطقه
* داشتن آگاهی نسبت به کاشت اصولی و مختصات کاشت نهال در زمان مناسب
* شناخت آفات رایج منطقه و راههای دفع اقتصادی ان

 

آیا کاشت نهال گردو در حصارگرمخان حالت اقتصادی دارد؟

با در نظر گرفتن اقلیم معتدل و نیمه خشک حصارگرمخان شرایط رشد نهال از نظر خاکی و آبی مهیا بوده، فقط برای برداشت بالاترین میوه با کیفیت و بدون آفت لازم است از ارقام معتدله دیرگل استفاده شده و نسبت به نیاز سرمایی و مطابقت آن با ارتفاع منطقه توجه شود. با آبیاری به موقع و کوددهی مناسب میتوان میزان رشد و تولید میوه را افزایش داد و با بازاریابی هوشمندانه با قیمت مطلوب از بازارهای فروش سود بالایی کسب کرد .

 

خرید نهال گردو در حصارگرمخان

برای خرید نهال گردو در حصار گرمخان می‌توانید پس از بررسی نهالستان‌های سطح شهر از نظر کیفیت و قیمت و همچنین نهالستان‌های اینترنتی انتخاب خود را به معتبرترین نهالستان معطوف کنید. در این حوزه برتر نهال با نیم قرن سابقه در زمینه پرورش، تولید و فروش انواع نهال گردو می‌تواند شما عزیزان را در انتخابی درست با کمک تخصص کارشناسان خود همراهی کند. همچنین می‌توانید با خرید نهال‌های سالم و دارای گواهی عاری از آفات، تضمین برگشت و کیفیت، نسبت به سرمایه و هزینه گذاری خود در این حوزه مطمئن باشید.

فروش نهال گردو در حصارگرمخان

متاسفانه برخی از باغداران و اشخاص تازه کار بدون دانش کافی در زمینه خرید از مراکز فروش نهال گردو در حصارگرمخان اقدام به خرید می‌کنند و با دریافت نهال‌های بی‌کیفیت، ناسازگار و ناسالم موجب از دست رفتن سرمایه‌گذاری خود می‌شوند. لذا لازم است استانداردهای نهال را شناخته و آن را از مراکزی تهیه کنید که پرورش نهال طبق نظارت‌های کمیته‌های فنی جهاد کشاورزی و کلینیک‌های گیاه پزشکی طی شده است.

نهال گردو مناسب حصارگرمخان

با توجه به اینکه امروزه بسیاری از باغداران به جنبه اقتصادی کاشت نهال گردو توجه وافری نشان می‌دهند و به دنبال نهال‌های زود بازده و ارزشمند هستند. لذا نسبت به سازگاری و مناسبت آن نیز توجه داشته باشند و نهال گردو مناسب حصار گرمخان را انتخاب کنند. این نهال رقمی معتدله، قابل کاشت در ارتفاعات ۹۵۰ متری و مقاوم به یخبندان و سرمای بهاره در ارتفاعات این خطه خواهد بود و مناسبت آن می‌تواند میزان صدمات، خسارت‌ها و هزینه‌های باغداری را کاهش دهد.

انواع نهال گردو در حصارگرمخان

برای پرورش این نهال تجاری در بخش زیر انواع نهال گردو در حصار گرمخان را معرفی خواهیم کرد که با رسیدگی‌های اصولی و کاشت در منطقه رشد مناسب می‌تواند بالاترین سود را نصیب باغدار کند.
* نهال گردوی خوشه‌ای: رقم پیوندی با ارتفاع کم، مقاوم به گرما و سرما، مناسب کاشت در ارتفاعات ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، با باردهی ۵ تن در هکتار، رقم زودگل
* نهال گردوی چندلر: نهالی مقاوم در برابر یخبندان سرما و سرمای بهاره، مقاوم به گرمای ۴۰ درجه، مناسب برای مناطق نیمه سردسیری و معتدله، قابل کاشت در مناطق با ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، با میوه‌دهی ۶ تن در هکتار
* نهال گردوی اسرائیلی: رقمی زودگل، پربازده، مناسب برای مناطق نیمه گرمسیری و معتدله، قابل کاشت در ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، با باردهی ۵ تن در هکتار، رقم زود بازده
* نهال گردوی پکان آمریکایی: رقمی قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، مناسب برای مناطق معتدل و نیمه گرمسیری، مقاومت حداکثری در برابر سرما، کم آبی، خشکی و بیماری‌ها با باردهی ۶ تن

قیمت نهال گردو در حصارگرمخان

برای اینکه شناخت خوبی از قیمت نهال گردو در حصار گرمخان داشته باشید یا باید به صورت حضوری به نهالستان‌های متعدد مراجعه کرده و قیمت‌ها را مقایسه کنید یا می‌توانید با اعتماد به برتر نهال و مراجعه به لینک زیر استعلامی دقیق و سریع را داشته باشید.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو حصارگرمخان نهالی است که سوای خصوصیات ژنتیکی برتر و مقاومت و سازگاری با ارتفاعات این خطه، نسبت به آبیاری دیر موقع یا تگرگ و بادهای فصلی، دچار ریزش گل، برگ و میوه نشده و مقاومت خود را از دست ندهد. همچنین میوه‌های پرمغز، بالغ و بدون باکتری و آفات را تولید کند.

نهالستان گردو در حصارگرمخان

از جمله مراکز اینترنتی که باغبانان عزیز می‌توانند به عنوان نهالستان گردو در حصار گرمخان از آن رقم‌های ضمانت‌دار، سالم و مطابق با اقلیم معتدل این بخش را دریافت کنند. این مجموعه در کنار عرضه نهال‌های با کیفیت و پربار با ضمانت‌نامه‌های معتبر، دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته و آموزه‌های باغبانی رایگان نیز است.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه حصار‌گرمخان می‌توانید میزان آگاهی خود را از رقم‌های قابل کشت در این منطقه کوهپایه‌ای و معتدل افزایش دهید.

کلام آخر

 شاخصه‌ها و خصوصیاتی که برای نهال گردو سازگار در این نوشتار ذکر شد می‌تواند میزان آگاهی باغبانان قدیم و جدید را نسبت به مشخصات جغرافیایی و اقلیمی این شهر افزایش داده تا بتوانند تصمیم گیری آگاهانه‌ای برای سرمایه‌گذاری و تاسیس باغستان گردو داشته باشند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر حصارگرمخانه می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در حصارگرمخان مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال