خرید نهال گردو در خوی✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار خوی

یکی از درختان خانواده راش سانان گردو است که درختانی تنومند و بلند قامت هستند که میزان باردهی قابل توجهی دارند و یکی از درختان پر ثمر و پر ارزش در میان درختان مثمر به شمار می‌رود و سرمایه گذاری در زمینه احداث باغ گردو یکی از پر سودترین سرمایه گذاری­های ممکن در حیطه باغداری به شمار می­رود از این رو در شهرهای مختلف باغ­های گردوی وسیعی احداث و بهره برداری می­شود که در این مقاله شهر خوی را مورد بررسی قرار خواهیم داد

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر خوی می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در خوی مراجعه کنید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی خوی

یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی خوی است که از جمله شهرهای مرزی کشور و این استان به شمار می­رود و از لحاظ موقعیت جغرافیایی بسیار پر اهمیت است این شهر به دلیل وجود کوههای سر به فلک کشیده و رودها و چشمه­های گوناگون جز مناطق سرد و کوهستانی کشور محسوب می­شود و موقعیت بسیار مناسبی برای احداث باغات مختلف میوه دارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهر ارومیه

تاریخچه باغات گردو در خوی

شهرستان خوی به دلیل داشتن آب و هوای سرد کوهستانی یکی از شهرهای مناسب برای کشت گردو به شمار می­رود و از جمله باغ­های قدیمی در این شهر می­توان به باغ گردو اشاره نمود کشت گردو در شهر مرزی و زیبای خوی سابقه­ای طولانی دارد و باغداران بسیاری از دیر باز در شهر خوی به احداث باغ پر ثمر گردو رغبت داشته­اند و یکی از محصولات پر فروش شهر خوی گردو است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در خوی

برای احداث باغ گردو در خوی نکات زیر را مد نظر داشته باشد

 • موقعیت یابی: یعنی برای کشت درختان گردو مکانی مناسب از لحاظ خاک، نور و دسترسی به آب کافی در نظر بگیرید
 • طراحی باغ: برای کشت هر درختی احتیاج به طرحی خاص است که این امر نیاز به تخصص، دانش و تجربه کافی دارد
 • خرید نهال: برای احداث باغ گردو در خوی باید نهال مناسب کشت در این منطقه خریداری کنید
 • تهیه بستر مناسب کشت برای درخت گردو و در نهایت کشت نهال گردو

آیا کاشت نهال گردو در خوی حالت اقتصادی دارد؟

درخت گردو درختی پر ثمر است که اگر در محیط مناسب با شرایط آب و هوایی مناسب کشت شود قادر است نهایت رشد و باروری خود را به منصه ظهور بگذارد و خوشبختانه شهرستان خوی به دلیل وجود اقلیم مناسب یکی از مراکز مهم تولید گردو در استان آذربایجان غربی به شمار می­رود و احداث باغ گردو در این شهر بسیار پر سود است

خرید نهال گردو در خوی

احداث باغ گردو گرچه پردرآمد است اما در ابتدای امر بسیار هزینه بر است از این رو خرید نهال گردو امری بسیار پر اهمیت و حیاتی است و تضمین کننده سلامت باغ در آینده خواهد بود پس برای خرید نهال گردو در خوی حتما نهالستان­های معتبر را انتخاب نمایید. همچنین برای خرید نهال گردو در شهر کرمان اینجا کلیک کنید.

فروش نهال گردو در خوی

نهالستان­های بزرگ و معتبر که در زمینه فروش نهال گردو در خوی فعالیت می­کنند وظیفه خود می­دانند بهترین و با کیفیت­ترین نهال گردو را در این شهر تولید کنند و به باغداران و کشاورزان عزیز شهر خوی ارائه کنند.

نهال گردو مناسب خوی

نهال­های گردوی تولید شده در سطح کشور با استفاده از روش­های مختلف تولید نهال بسیار زیاد است که از آن میان برای شهرستان خوی تنها چند رقم مناسب است که شامل موارد زیر است

 • نهال گردوی چندلر
 • نهال گردوی پکان آمریکایی
 • نهال گردوی تخم مرغی ژنوتیپ برتر
 • نهال گردوی پدرو
 • نهال گردوی وینا

انواع نهال گردو در خوی

خوی شهرستانی با اقلیم سرد و کوهستانی در استان آذربایجان غربی به شمار می­رود و انواع نهال گردو که در این شهر می­توان کشت نمود شامل موارد زیر است

 • نهال گردو چندلر
 • نهل گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8
 • نهال گردو شبین
 • نهال گردو هاروارد
 • نهال گرد وینا
 • نهال گردو ژنوتیپ برتر پالیز
 • نهال گردو دماوند

قیمت نهال گردو در خوی

قیمت نهال گردو در خوی مانند سایر مناطق ایران از فاکتورهای متعددی نشات می­گیرد و خرید نهال گردو در خوی تنها به دلیل قیمت آن امری بسیار اشتباه است چرا که کیفیت یک نهال بسیار بیشتر از قیمت آن مهم و موثر است و بهتر است ابتدا برای خرید نهال بر اساس اعتبار نهالستان را انتخاب کنید. همچنین برای خرید نهال گردو در شهر

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو باید دارای ویژگی­هایی مانند مقاومت به آفات و بیماری­ها، بازدهی مناسب، سازگار با اقلیم منطقه، میزان باردهی، و زمان بازدهی سریع باشد از این رو انتخاب یک رقم واحد به عنوان بهترین رقم در خوی کاری بسیار دشوار است اما به نظر می­رسد نهال­هایی مانند چندلر و ژنوتیپ برتر پالیز جزو بهترین نهال­ها برای کشت در اقلیم شهر خوی به شمار می­رود.

نهالستان گردو در خوی

نهالستان­های معتبر جهت رفاه حال باغداران عزیز در شهرهای مختلف مانند خوی دارای نمایندگی هستند که به راحتی می­توانید به آنها مراجعه کنید و بهترین نهال گردوی موجود را تهیه کنید و از احداث باغ گردو خود لذت ببرید.

کلام آخر

شهر خوی یکی از مناطق بسیار مناسب برای کشت گردو به شمار می­رود و از آنجا که درآمد و سود حاصله از یک باغ گردو بسیار زیاد و چشم گیر است یکی از نهال­های بسیار مناسب برای احداث باغ در خوی نهال گردو خواهد بود. همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های دیگر که در شهر خوی می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در خوی مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

ارتباط با برترنهال