خرید نهال گردو در راز✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار راز

شهر راز از جمله مناطق معتدله و کوهستانی است که از دیرباز کاشت و برداشت گردو در آن دارای رونق به خصوصی بوده است که از نظر مهیا بودن منابع رشد، منطقه مستعد برای خرید نهال گردو و پرورش آن است. در این مقاله سعی می‌شود نکات پرورشی نهال گردو و رقم‌های مناسب برای برداشت بالاترین سود معرفی گردد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی راز

شهر راز واقع در ۱۲۰ کیلومتری مرکز استان خراسان شمالی یعنی بجنورد است این شهر با کشور ترکمنستان هم مرزی داشته و در ۴۵ کیلومتری آن قرار گرفته است. این شهر در دامنه‌های کپه داغ و سلسله جبال البرز نزدیک به استان گلستان قرار گرفته است و از جریانات هوایی دریای مازندران نیز بهره‌مند است. علاوه بر این به دلیل قرارگیری در ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح آب‌های آزاد منطقه‌ای کوهستانی با آب و هوای نسبتاً سردسیری و طبیعتی ییلاقی و سرسبز است. تمامی پارامترهای ذکر شده باعث شده این شهر با برخورداری از منابع و ذخایر آبی پربار مانند دریاچه راز که بزرگترین دریاچه کشور است، رود جرگلان، رود غلامان، رود تنگه ترکمن و رود سومبار باغداری بسیار پرسودی داشته باشد .
این شهر علاوه بر محصولات مزروعی و باغی مانند زیتون، بادام، سیب، انگور، گیلاس، زردآلو و مرکبات، گندم، جو، ذرت و چغندر قند و پنبه دارای باغستان‌های گردوی بسیار حاصل خیز، سر به فلک کشیده و متعددی است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بجنورد

تاریخچه باغات گردو در راز

نگاهی به تاریخچه باغات گردو در راز نشانگر این است که عمده این باغات دارای منشا بذری بوده که موجب عملکرد باردهی پایین در کنار میسر نبودن برداشت مکانیزه میوه، ناهمرسی گل‌ها و پرهزینه بودن روش‌های مراقبتی و رسیدگی شده است. در طی چند سال اخیر با استفاده از رقم‌های سازگار با خطه و زودبازده و پیوندی این باغات اصلاح و با ارقام جدید جایگزین شده‌اند و میزان برداشت باغ به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است. همچنین آموزشهای باغبانی و کلاس‌های آموزشی که در این شهر در جهت افزایش بهره‌وری از باغات دایر می‌شود بسیار کمک کننده بوده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در راز

قبل از احداث باغ گردو باید منطقه رشد نهال متناسب با عوامل محیطی این خطه باشد. عوامل محیطی دربرگیرند شدت و میزان تابش نور خورشید، کمینه و بیشینه دمایی، ارتفاع منطقه، وضعیت بارندگی‌ها و قرارگیری باغ در نزدیکی منابع آبی، مشخص سازی مختصات و نقاط کاشت، هموارسازی زمین و آماده سازی چاله مناسب برای کاشت نهال و اطلاع از آفات رایج منطقه است.

 

آیا کاشت نهال گردو در راز حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به اینکه گردو از عمده‌ترین محصولات تولیدی در شهر راز است و این شهر در ارتفاعات و مناطق کوهستانی و معتدل قرار گرفته است لذا بستری مناسب برای کاشت نهال گردو بوده و این کاشت با سودآوری بالا همراه است. برای افزایش عملکرد بازدهی نهال‌ها و داشتن سوددهی کلان، کاشت رقم‌های دیرگل و زودبازده و سالم و مقاوم بسیار مهم است تا در مواجهه با سرمازدگی‌های مکرر، آفات منطقه و تنش‌های دمایی دچار تضعیف عملکرد نشده و محصولات با کیفیتی را تولید کنند.

 

خرید نهال گردو در راز

بسیاری از سرمایه‌گذاران با ملاحظه باغات گردوی موجود در شهر راز و میزان برداشت محصول و سوددهی کلان آن به فکر سرمایه‌گذاری برای احداث و تاسیس باغستان گردو هستند. لازم است برای خرید نهال گردو در راز انتخاب درستی از مراکز معتبر، مجوزدار و با سابقه داشته باشند لذا می‌توانند از مسیر اینترنتی از نهالستان معروف و قدمتدار برتر نهال، رقم‌های ضمانت‌دار و اصیل و با کیفیت را با قیمت منصفانه خریداری کنند. در کنار خریدی با کیفیت و با قیمت مناسب می‌توانند از آموزه‌های باغبانی نیز بهره‌مند شوند.

فروش نهال گردو در راز

فروش نهال گردو در راز باید طبق مصوبات و قواعد نهادهای ذیصلاح از جمله جهاد کشاورزی انجام شود و بدون تخلف و تخطی با قیمت مناسب و گواهی‌های معتبر همراه باشد. لذا سعی کنید در هنگام خرید به موارد زیر دقت داشته باشید.
* نهال از نظر عدم بیماری و وجود آفت‌ها و باکتری‌ها، کنترل‌های شیمیایی را پشت سر گذاشته و دارای ضمانت‌نامه سلامت و کارت قرنطینه باشد.
* اطلاعات تخصصی در رابطه با انتخاب رقم‌های دیرگل و مقاوم با خطه راز از ارقام زود بازده و پربار در اختیار باغدار قرار گیرد.
* رقم انتخابی باید دارای ریشه‌های جوان و کم سن، اما قوی، مویی و طبیعی بدون سوختگی و لهیدگی باشد.

نهال گردو مناسب راز

معیارهای زیادی می‌تواند یک رقم خاص را به عنوان نهال گردو مناسب راز معرفی کند، ویژگی دیرگل بودن و مقاومت بالا در برابر سرما و یخبندان و تگرگ در مناطق کوهستانی می‌تواند مناسبت نهال را با این خطه مشخص سازد. نهالی که از نظر ارتفاع با منطقه کاشت مطابقت داشته و در برابر عوامل بیماریگر، تنش‌های محیطی و دمایی آن استقامت خوبی نشان دهد می‌تواند نهال مناسب این بخش باشد.

انواع نهال گردو در راز

ما در بخش زیر انواع نهال گردو در راز را معرفی می‌کنیم که در صورت رسیدگی‌های مطلوب از اعم از آبیاری به موقع و منظم، تغذیه رسانی اصولی و سمپاشی در مواجهه با آفات می‌تواند پربارترین نهال کشت شده در این خطه باشد.
* نهال گردوی کانادایی: نهالی مناسب با مناطق سردسیری و کوهستانی، قابل کاشت در ارتفاعات ۰ تا ۲۵۰۰ متری، عملکرد فوق العاده در برابر سرمازدگی یخبندان و آفات، با باردهی ۸ تن در هکتار، رقمی دیرگل و پربار
* نهال گردوی فرنور: نهالی مقاوم به گرمای ۴۵ درجه، سرمای بهاره و زیر ۳۰ درجه، مقاومت بالا در برابر یخبندان و تگرگ، مناسب برای مناطق کوهستانی با ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، با باردهی ۷ تن در هکتار گلدهی در اواسط فروردین
* نهال گردوی نهال گردوی روند: نهال دیرگل در اواخر فروردین، مقاومت بالا به سرما، قابل کاشت در مناطق سردسیری با ارتفاعات ۱۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، محصول دهی از سال پنجم با باردهی ۳ الی ۴ تن در هکتار
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: رقمی دیرگل، زود بازده و پیوندی قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، مقاومت فوق العاده در برابر گرما سرما یخبندان و سرمایه بهاره، با محصول دهی ۱۲ تن در هکتار

قیمت نهال گردو در راز

شما عزیزان می‌توانید پس از استعلام قیمت نهال گردو در راز از لینک زیر نهال‌های ضمانت‌دار، اصیل و مرغوب را با تضمین دو ساله از برتر نهال به صورت اینترنتی خریداری کنید.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو در راز نهالی با گلدهی دیر موقع توانمندی بالا در برابر حداقل مطلق دما، یخبندان و سرمایه دیررس بهاره، هزینه‌های مراقبتی کم، محصول دهی بالا، بدون مواجه شدن با سال آوری و ارائه محصولات ارگانیک، سالم و بازار پسند است.

نهالستان گردو در راز

برتر نهال با بیش از ۵۰ سال سابقه ارزنده و معتبر در زمینه تولید، تکثیر و فروش انواع نهال گردو به صورت ریشه لخت، گلدانی، ژنوتیپ، اصلاحی، پیوندی و بذری می‌تواند بهترین مرجع اینترنتی و نهالستان گردو در راز باشد. شما عزیزان می‌توانید نهال‌های مقاوم به سرما و سازگار در این خطه را با قیمت مناسب دریافت کنید.
صفحه خرید نهال میوه راز مرجعی کامل برای افزایش آگاهی شما باغداران عزیز از نهال‌های میوه مناسب برای این شهر است.

کلام آخر

شهر مرزی، کوهستانی، ییلاقی و پربار و حاصل خیز راز در خراسان شمالی خطه‌ای مستعد با پتانسیل‌های پربار منابع طبیعی است که می‌تواند برای کشت و پرورش نهال گردو گزینه‌ای عالی و هوشمندانه باشد. کما اینکه تخصص و تجربه نهالستان‌های قدمت‌دار و مجوزدار و نهال‌های مرغوب و سلامت آن می‌تواند میزان برداشت محصول از باغات تجاری شما را به طور چشمگیری افزایش دهد.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر راز می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در راز مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال