خرید نهال گردو در سنخواست✔️ قیمت انواع نهال گردو سنخواست

لازم است بسیاری از باغداران برای خرید نهال گردو یا کاشت آن در مناطق معتدل رو به خشکی مانند سنخواست شناخت دقیقی از رقم گردو و میزان سازگاری آن با آب و هوای این منطقه را داشته باشند تا بتوانند با تلاش و کوشش خود از یک نهال درختی تنومند ساخته و محصولی پربار را برداشت کنند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی سنخواست

شهر سنخواست شهری باستانی با جمعیت ۲۰۷۷ نفری واقع در خراسان شمالی و بخش جاجرم است که از نظر موقعیت جغرافیایی در شمال شرق ایران در ارتفاع ۱۰۱۴ متری از دریا قرار گرفته است. این شهر این شهر منطقه کوهپایه‌ای در دامنه‌های کوه سالک بوده و از قسمت جنوبی نیز توسط تپه ماهورها با منطقه جور اتصال دارد و از نظر آب و هوایی نیز اقلیم نیمه بیابانی و نسبتا خشک است. روستای کرف در سنخواست از جمله مناطقی است که دارای درختان گردوی فراوانی بوده و اکثر اهالی آن به گردوکاری مشغول هستند.
شهر سنخواست علی رغم آب و هوای نیمه خشک و نیمه بیابانی در مناطق مرتفع با کمک رودخانه دربند سنخواست دارای کشاورزی و باغداری پررونقی نیز است که در کنار محصول گردو، انگور، زردآلو، پسته، انار و سیب از آن برداشت می‌شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بجنورد

تاریخچه باغات گردو در سنخواست

در بررسی سابقه باغات گردو در سنخواست تعدد باغات این بخش در مناطق روستایی آن نظیر روستای کرف نشان دهنده این است که با استفاده از رقم‌های مانند اسرائیلی، چندلر و همچنین نهال‌های بومی و محلی این باغات ایجاد شده‌اند‌. ارقام ذکر شده می‌توانند در این منطقه بهترین بازدهی را داشته باشند زیرا با توجه به آب و هوای نیمه خشک و نیمه بیابانی سنخواست از مقاومت خوبی به کم آبی و خشکی برخوردار بوده و نسبتاً زودگل هستند.
در مناطق مرتفع آن رقم‌هایی مانند چندلر به دلیل دیرگل بودن می‌تواند مناسبت بیشتری داشته باشد و از یخبندان و سرمازدگی نیز در امان باشد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سنخواست

احداث باغ گردو شامل یک مرحله خاص نبوده که بتوان در مورد آن توضیح مفصل ارائه داد، این پروسه با شناخت عوامل محیطی، عوامل اقتصادی، خرید نهال مناسب و سازگار و پروسه‌های کاشت و مراقبتی در هم آمیخته است. یکی از مسائل حائز اهمیت در این پروسه توجه به گرده افشان بودن نهال و مختصات کاشت نهال و رقم گرده افشان است که قبل از کاشت نهال برای هر ۱۰ نهال باید یک رقم گرده افشان در نظر گرفت تا در زمان گلدهی همپوشانی گل‌های نر و ماده به بهترین شکل انجام شده و با توجه به مسیر وزش باد درختان گرده افشان کاشته شود تا در دوره گرده افشانی، نهال‌ها بتوانند به بهترین شکل بارور شوند.

 

آیا کاشت نهال گردو در سنخواست حالت اقتصادی دارد؟

برای اقتصادی شدن کاشت نهال گردو در سنخواست اگر معیارها و ضوابط زیر رعایت شود این سوددهی بسیار چشمگیر خواهد بود.
• انتخاب نهال‌های اصلاح نژاد شده و پیوندی با خصوصیات باردهی و مقاومت بالا از ارقام معتدله و مقاوم به خشکی
• کاشت نهال‌های پایه کوتاه برای افزایش تراکم کاشت، رشد بالای ریشه زایی و همچنین رسیدگی‌های کم دردسر و کم هزینه
• استفاده از رقم‌های مقاوم به سرمازدگی و آفت زدگی برای پایین آوردن هزینه‌های کوددهی، سمپاشی
• آبیاری به موقع و اصولی و نوین برای کمتر کردن هزینه‌های تامین آب و جلوگیری از پوسیدگی یا خشکی ریشه

 

خرید نهال گردو در سنخواست

در خرید نهال گردو در سنخواست لازم است که از قبل نسبت به کیفیت محصولات تولیدی نهالستان و نظارت‌های انجام شده بر روال کار آن اطمینان حاصل کنید و از معتبر بودن و متعهد بودن این مرکز مطلع شوید. به همین منظور می‌توانید نهال‌های سازگار با اقلیم سنخواست را با قیمت بسیار ایده آل از نهالستان قدمتدار و اینترنتی برتر نهال انتخاب کنید. شما بدون مراجعه حضوری تنها از طریق وب سایت این مجموعه می‌توانید از نهال‌های با کیفیت، سالم دارای گواهی عاری از آفات و گارانتی ۲ ساله بهره‌مند شوید.

فروش نهال گردو در سنخواست

معمولاً زمان فروش نهال گردو در سنخواست با توجه به موعد کاشت نهال در اقلیم‌های متفاوت متنوع است. به طور مثال در اقلیم‌های گرمسیری در زمستان با خرید نهال، مبادرت به کاشت آن می‌شود اما در اقلیم‌های معتدله و سردسیری در موعد خواب نهال که در پاییز و اواخر زمستان است این مهم انجام می‌شود. البته امروزه نهالستان‌های موفق و تخصصی مانند برتر نهال امکان پیش خرید نهال داشته و شما می‌توانید پس از مهیاسازی منطقه کاشت نهال آن را در مورد مناسب تحویل بگیرید.

نهال گردو مناسب سنخواست

در فرایند موفقیت باردهی و بازدهی نهال، میزان مناسبت و سازگاری آن با اقلیم و شرایط آب و هوایی بسیار دخیل است. پس نهال گردو مناسب سنخواست نهال‌های معتدله مقاوم به گرما و خشکی از ارقام زودگل خواهند بود تا در اقلیم نیمه بیابانی و نسبتاً کم آب این منطقه بتوانند با نیاز سرمایی و آبی کم بهترین رشد و باروری را داشته باشند .

انواع نهال گردو در سنخواست

در این قسمت انواع نهال گردو در سنخواست حضور باغبانان عزیز معرفی می‌شود که با آب و هوا و میزان ارتفاع منطقه سازگاری بیشتری دارند.
* نهال گردوی اسرائیلی: نهالی زودگل مناسب برای مناطق خشک و معتدل با ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، مقاوم به کم آبی و خشکسالی با باردهی ۵ الی ۶ تن در هکتار
* نهال گردویی فرانکت : نهالی دیرگل، شروع باردهی از سال اول، متعلق به کشور فرانسه مناسب برای کاشت در ارتفاعات ۵۵۰ تا ۱۵۰۰ متری، نهالی اقتصادی با پوست نازک ، مغزی درشت به رنگ سفید و شیری با باردهی ۵ تن در هکتار
* نهال گردوی چندلر: نهالی دیرگل شروع محصول‌آوری از سال دوم، سازگار در ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، مقاوم به آفات، اوج باردهی از سال پنجم به بعد زمان کاشت از اواخر پاییز تا اواخر زمستان، با باردهی ۶ الی ۷ تن در هکتار

قیمت نهال گردو در سنخواست

برای اینکه بتوانید سرمایه خود را در هنگام خرید نهال گردو مدیریت کرده و با قیمت‌های اقتصادی تعداد بالای نهال پربار را خریداری کنید لازم است که از قیمت نهال گردو در سنخواست مطلع شوید به این منظور می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

نهالی که بتواند در این اقلیم نیمه بیابانی کمتر دچار چالش‌های مانند خشکی، ریزش برگ، سوختگی یا بی‌حالی و ضعف شود و باردهی خوبی را با رسیدگی‌های معمول باغدار داشته و میوه‌های درشت و با کیفیت بدون آفات و سرمازدگی را تولید کند می‌تواند بهترین نهال گردو در سنخواست باشد.

نهالستان گردو در سنخواست

امروز مراکز زیادی با پرورش انواع نهال‌های گردو و فروش آن می‌توانند هدف باغداران برای خرید و دریافت نهال‌های مورد نیاز باشند. لذا انتخاب بهترین نهالستان گردو در سنخواست منوط به داشتن مجوزهای رسمی از جهاد کشاورزی و موسسات پرورش گیاه و همچنین متعهد بودن نهالستان در قبال سلامت و باردهی نهال‌ها است. پس لازم است از نهالستان‌های شناخته شده، مجوزدار و مطرحی مانند برتر نهال با نیم قرن سابقه درخشان خرید خود را با دریافت گارانتی معتبر انجام دهید.

کلام آخر

بسیاری از باغستان‌های گردو که امروز تراز تجاری بالایی دارند و سالیانه میزان برداشت محصول و کیفیت میوه‌های آن بالاست از تجربه و آموزه‌های باغبانی نوین با آبیاری برنامه‌ریزی شده و اصولی را به کار بسته‌اند. شما عزیزان نیز می‌توانید با بهره‌مندی از خدمات و مشاوره‌های برتر نهال و نهال‌های مناسب و با کیفیت آن باغات موفق و پرباری را داشته باشید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر سنخواست می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در سنخواست مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال