خرید نهال گردو در وحدتیه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار وحدتیه

شهر وحدتیه یک شهر گرمسیری و خشک بوده و مهم‌ترین رهآورد آن را خرما و گندم است؛ البته در سال‌های گذشته با تکثیر و فروش نهال اصلاح شده تغییراتی در زیرساخت آنها به وجود آمده است؛ تابستان شهر وحدتیه بسیار گرم و خشک بوده و همین امر باعث شده تا کشاورزی و باغداری با چالش‌های زیادی روبرو باشد؛ برای شناخت بهتر شهر وحدتیه باید بگوییم این شهر نفت خیز هست.
مختصات جغرافیایی شهر وحدتیه بر روی نقشه ایران ایران ۲۹٫۲۶۲۲° شمالی و ۵۱٫۲۰۵۳° شرقی درج شده است؛ طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ شهر وحدتیه ۸،۲۵۸ نفر زندگی می‌کنند و از توابع سعدآباد استان بوشهر هست، ما در این مقاله می‌خواهیم به احداث باغ گردو در وحدتیه پرداخته و بررسی کنیم ایا سرمایه‌گذاری در باغ گردو سودآور هست یا نه؟

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی وحدتیه

شرایط اقلیمی وحدتیه تاثیر بسزایی در خرید نهال گردو در وحدتیه می‌گذارد؛ جالب است بدانید که زمین‌های این مناطق در فصل زمستان تا اوایل بهار کاملاً سرسبز و آب و هوای معتدل و خنکی را دارد، در واقع زمستان شهر وحدتیه را به عنوان بهار آن می‌شناسند؛ همین امر باعث شده تا احداث باغ گردو در وحدتیه با چالش‌های زیادی روبرو شود؛ از دیگر ویژگی‌های اکوسیستمی وحدتیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• معمولاً برای آبیاری باغات از باران‌های فصلی و سفره‌های آب زیرزمینی استفاده می‌شود.
• شهر وحدتیه تقریباً هیچ دمای یخبندانی را در طول فصل زمستان تجربه نمی‌کند، البته چند بار سابقه بارش برف در این شهر وجود دارد.
• میانگین دمای سالانه شهر وحدتیه ۳۰ درجه سانتیگراد هست یعنی بازه دمایی آن در فصل تابستان نزدیک به ۵۲ الی ۵۳ درجه سانتیگراد هست.
• ارتفاع شهر وحدتیه از سطح دریا ۸۰ متر بوده و به عنوان یکی از مناطق مسطح استان بوشهر شناخته می‌شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بوشهر

تاریخچه باغات گردو در وحدتیه

هیچ اطلاعات موثقی در مورد تاریخچه باغات گردو در وحدتیه وجود ندارد در واقع تمامی تاریخچه این شهر مربوط به باغات خرما هست؛ قبل از انقلاب اسلامی و حمله کشور عراق به شهر، وحدتیه جزو صادرکنندگان قدر خرما به کشورهای منطقه و خاورمیانه شناخته می‌شود؛ کشاورزان با شناختن نهال گردو پیکان آمریکایی می‌توانند به سرمایه‌گذاری در باغ گردو پرداخته و سود مناسبی را کسب کنند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در وحدتیه

برای احداث باغ گردو در وحدتیه شما احتیاج به اطلاعات کاملاً موثق در مورد زمین کشاورزی خود داشته باشید، از آنجایی که هوای اکوسیستم شما بسیار گرم و طاقت فرسا هست و زمستان چندان سردی را تجربه نمی‌کند، بنابراین درخت گردو باید بستر مناسبی برای رشد داشته باشد.
در مرحله اول حتماً آنالیز خاک را انجام دهید تا بر اساس آن هزینه مربوط به خاک ورزی و گودبرداری باغ را محاسبه کنید؛ گاهی هزینه خاکورزی باغات در شهر وحدتیه به اندازه بالا است که احداث باغ گردو مقرون به صرفه نخواهد بود.
در مرحله دوم هزینه مربوط به تجهیزات آبیاری را در نظر بگیرید؛ حتی مقاوم‌ترین درختان گردو برای رشد بهتر در ماه به دو بار آبیاری عمیق احتیاج دارند مطمئن باشید در اطراف منطقه شما ذخایر آبی به اندازه‌ای هست که نیاز آبی باغات گردو را تامین خواهید کرد، فراموش نکنید باغات گردو در فصل زمستان در شهر وحدتیه نیز به آبیاری احتیاج دارند.

 

آیا کاشت نهال گردو در وحدتیه حالت اقتصادی دارد؟

زمان کاشت نهال گردو در وحدتیه حالت اقتصادی و سودآور خواهد بود که باغدار مطمئن باشد نهال گردو خریداری شده سازگاری بالایی با منطقه داشته و بتواند شرایط اکوسیستمی منحصر به فرد این منطقه را تحمل کند؛ در صورت تامین آبیاری درختان گردو و مدیریت صحیح باغات گردو مطمئناً احداث باغ گردو در وحدتیه سودآور و مقرون به صرفه خواهد بود.

 

خرید نهال گردو در وحدتیه

کشاورزان برای خرید نهال گردو در وحدتیه باید به نکات زیر توجه داشته باشند:
• اکوسیستم شهر وحدتیه نیمه بیابانی بوده و تابستان گرم و خرماپزانی را تجربه می‌کند.
• حتماً محدودیت نهال و خرما را پیگیری باشید چون ارتفاع شهر وحدتیه از سطح دریا تنها ۸۰ متر هست.
• باران‌های فصلی شهر وحدتیه از آبان آغاز شده و تا فروردین ادامه دارد، دما بقیه ماه‌های سال آب و هوای خشک و رطوبت کمتر از ۴۰ درصد را تجربه می‌کند.

فروش نهال گردو در وحدتیه

نهالستان‌های معتبر برای فروش نهال گردو در وحدتیه نهال‌های مقاوم آمریکایی را پیشنهاد می‌دهند که به صورت ژنتیکی قابل کاشت در مناطق نیمه بیابانی و گرمسیری هست.

نهال گردو مناسب وحدتیه

نهال‌های آمریکایی که بر پایه اصلاح شده و طبق آخرین یافته‌های علم گیاه پزشکی تکثیر شده باشد برای کاشت در منطقه وحدتیه مناسب هست، این درخت زودگل و گرمسیری بوده و با کمترین نیاز آبی به رشد و باروری خود ادامه می‌دهد.

انواع نهال گردو در وحدتیه

نهال گردو پکان آمریکایی از انواع نهال گردو در وحدتیه بوده و سازگار بالایی با این منطقه از خود نشان داده است؛ البته ما توصیه می‌کنیم قبل از خرید نهال گردو در وحدتیه به لینک زیر مراجعه کرده و با کارشناسان در تماس باشید تا آنها بهتر شما را راهنمایی کنند.

قیمت نهال گردو در وحدتیه

کشاورزان برای طراحی طرح توجیهی جهت دریافت تسهیلات بانکی باید با قیمت نهال گردو در وحدتیه در سال ۱۴۰۲ آشنا باشند، آنها با مراجعه به لینک زیر می‌توانند انواع نهاد گردو گرمسیری را شناخته و قیمت گردو را استعلام بگیرند.

بهترین نهال گردو

کاملا مشخص است تنها و بهترین نهال گردو در وحدتیه که سازگاری بالایی با این منطقه نیمه بیابانی دارد، نهال گردو پکان آمریکایی هست؛ این درخت قدرت و سرعت رشد بالایی داشته زودبازده هست، همچنین در بدترین شرایط ممکن حداقل ۲.۵ تن تا ۴ تن میوه تولید می‌کند.

نهالستان گردو در وحدتیه

از نظر مهندسین نهالستان گردو در وحدتیه برای جلوگیری از تلف شدن سرمایه اولیه کشاورزان بهتر است باغداران منطقه به جای احداث باغات سنتی راه و روش‌های باغات مدرن را شناخته و از افراد با تجربه و تحصیل کرده نهالستان کمک بخواهند.

کلام آخر

البته به طور قطع در مورد سودآور بودن باغات گردو در وحدتیه نمی‌توان اظهار نظر کرد، باید افراد متخصص تمامی جوانب را سنجیده سپس به طور دقیق و حساب شده میزان سوددهی باغات گردو را اعلام کنند، علاوه بر درختان گردو کشاورزان می‌توانند با خرید نهال‌های گرمسیری از جمله نهال انجیر، زیتون و نهال انگور باغات پرباری را راه‌اندازی کنند، با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه در وحدتیه در سایت برتر نهال می‌توانید اطلاعات بیشتری را به دست بیاورید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر وحدتیه می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در وحدتیه مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال