خرید نهال در آستان اشرفیه✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان آستان اشرفیه

شهرستان آستان اشرفیه با جمعیت کلی ۱۰۰ هزار نفر در استان گیلان و ۳۵ کیلومتری رشت در ارتفاع منفی ۹ متری از سطح آب‌های آزاد قرار گرفته است. این شهر با میانگین بارشی ۱۵۰۰ میلیمتر در سال یکی از پربارش‌ترین شهرها با دامنه‌ها دشت‌ها و جلگه‌های حاصلخیز و سرسبز است که بر حسب قرارگیری در شمال کشور، دامنه‌های البرز و همجواری با دریای مازندران از شهرهای شمالی بسیار پررونق در زمینه کشاورزی و باغداری است.
قرارگیری شهر در کناره‌های شرقی رودخانه سپیدرود و نام قدرتمند باعث فراوانی انواع محصولات کشاورزی و باغی در این شهر شده است. این شهر در ۷ کیلومتری لاهیجان و ۱۷ کیلومتری بندر کیاشهر قرار گرفته است و به عنوان مرکز مذهبی گیلان محسوب می‌شود. وجود رودخانه سپیدرود باعث کنترل سیلاب‌ها و باران‌های فراوان پاییزه و زمستانه شده و همچنین دسترسی باغداران و کشاورزان را به منابع آبی تسهیل کرده و باعث فراهم شدن شرایط کشاورزی در جای جای شهر شده است. شهر آستان اشرفیه در تولید بادام زمینی بسیار سرآمد بوده به گونه‌ای که ۹۰ درصد بادام زمینی کشور را تولید می‌کند.
کنار محصولاتی مانند انواع مرکبات برنج، کدو تنبل، در تولید گوجه سبز، زیتون، سیب، گلابی، گردو، بادام، فندق، زردآلو، آلبالو، توت، تمشک، به و بسیاری دیگر از میوه‌های نیمه گرمسیری و سردسیری بسیار سرآمد و موفق است. وجود رودخانه‌های شمرود، سالار جوب و سفیدرود در کنار آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای و برخورداری از جریانات توده‌ای سرد در انبوهی و سودآوری این نهال‌ها بی تاثیر نیست. از جمله که درختان گردو، زالزالک، گلابی، ازدار، ازگیل و پلت و …نیز به صورت وحشی در جنگل ها به چشم می‌خورد.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در آستانه اشرفیه

 

بیشتر بخوانید: خرید نهال در رشت

نهالستان آستانه اشرفیه

مسلماً با وجود شرایط اقلیمی و جغرافیایی بسیار ویژه و مطلوب برای کشت و پرورش انواع محصولات و میوه‌های کشاورزی و باغی، این شهر دارای تعدد مراکز تولیدی و نهالستان آستان اشرفیه است که این مراکز زیر نظر جهاد کشاورزی، نهال‌های بومی، پیوندی و مطابق با این اقلیم را تولید کرده و در اختیار باغداران قرار می‌دهند. اما برای داشتن نهال‌های بدون آفات و اطمینان از عدم ناقل بودن نهال از بسیاری از قارچ‌ها و بیماری‌ها لازم است که نهال مورد آنالیز قرار گرفته و دارای کارت سلامت و گواهی عاری از آفات باشد. پس سعی کنید هنگام خرید به دارا بودن چنین تاییدیه‌هایی توجه کنید.

باغداری در آستانه اشرفیه

مردم آستان اشرفیه در کنار تولید چای، برنج، مرکبات، بادام زمینی و ماهیگیری به دلیل مهیا بودن تمامی زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های کشاورزی دارای باغات متعدد میوه نیز هستند. به گونه‌ای که گذری بر کوچه پس کوچه‌ها و خیابان‌های شهر نشان دهنده این است که مردم علاوه بر اراضی کشاورزی در حیاط منازل خود انواع نهال‌های مثمر را مورد کشت قرار داده‌اند. از این رو باغداری در آستان اشرفیه از جمله حوزه‌های بسیار پررونق است که علاوه بر تامین نیازهای محلی، سالانه چند صد تن انواع میوه‌های دانه‌دار مانند سیب، گلابی میوه‌های هسته‌دار مانند زردآلو، هلو، شلیل و مرکبات، انار، انگور، گوجه سبز، زیتون، ازگیل و انواع خشکبار به ارزش چندین میلیارد در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌کند.

 

نهال فروشی در آستانه اشرفیه

نهال فروشی در آستان اشرفیه از جمله مشاغل مرتبط با حوزه باغداری است که در راستای مرتفع سازی نیاز باغداران به انواع نهال‌های مثمر و بومی به عنوان مرجع اصلی در کنار سازمان جهاد کشاورزی شناخته می‌شود. این سازمان برای دسترسی هرچه بهتر و راحت‌تر باغداران به نهال‌های میوه با قیمت مناسب بر تعدد این مراکز تولید تاکید داشته و با نظارت بر شیوه‌های پرورشی نهال در این مراکز باغداران را به خرید نهال از مراکز مجوزدار و معتبر همراه با شناسنامه‌ و تضمین توصیه می‌کند.

فروش نهال در آستانه اشرفیه

لازم است که هنگام مراجعه به مراکز فروش نهال در آستان اشرفیه حتماً نهال‌های مقاوم به سرمایه بهاره و معتدله و نیمه سردسیری را انتخاب کنید که دیرگل بوده و بتوانند با گلدهی دیر موقع از سرمای بهار در امان بوده و دچار ریزش گل و سرمازدگی نشوند. همچنین نهال‌ها باید از ریشه‌های بسیار قدرتمند، سالم، بدون یخ زدگی، آفت زدگی و سوختگی برخوردار بوده و از تاییدیه سلامت ،گواهی عاری از آفات و کارت قرنطینه استانی برخوردار باشند. شما عزیزان می‌توانید با چالش کمتری به صورت اینترنتی نهال‌های ضمانت‌دار و بسیار مرغوب و سالم را از نهالستان بزرگ برتر نهال با یک تماس دریافت کنید.

قیمت نهال در آستانه اشرفیه

اگر به دنبال آگهی از قیمت نهال در آستان اشرفیه دچار سردرگمی و رفت و آمدهای هزینه بر به نهالستان‌های مختلف شده‌اید می‌توانید از طریق لینک زیر از مسیری بسیار کوتاه بهترین و به روزترین قیمت‌ها را مشاهده کنید.

خرید نهال بادام در آستانه اشرفیه

نهال بادام از جمله بارزترین و رایج‌ترین نهال‌های کشت شده در اراضی باغی استان اشرفیه است، این نهال رقمی معتدله و سازگار با آب و هوای معتدل و مرطوب این بخش بوده و اکثراً در مناطق دامنه‌ای بدون نیاز به آبیاری دستی مورد کشت قرار می‌گیرد. ناگفته نماند که این نهال به صورت وحشی و خودرو نیز در جنگل‌های این بخش بسیار به چشم می‌خورد. پس خرید نهال بادام در آستان اشرفیه از ارقام معتدله و نیمه سردسیری می‌تواند منجر به تولید بادام‌های پرمغز، با کیفیت و بازارپسند شود و هزینه‌ها و زحمات رسیدگی کمتری نیز داشته باشد.

خرید نهال میوه در آستان اشرفیه

نهالستان بزرگ برتر نهال برای راحتی باغداران عزیز در هنگام خرید نهال میوه در آستان اشرفیه جدول ارقام زیر را آماده کرده است تا عزیزان بتوانند با اطلاع از ارقام قابل کاشت، سازگارترین و پربارترین نهال‌ها را از نهالستان برتر نهال با ضمانت سلامت و شناسنامه اصالت تحویل بگیرند.
با مطالعه صفحه خرید نهال گردوی اشرفیه می‌تواند در آشنایی شما با ارقام قابل کاشت مرجع خوبی باشد.

 

نوع نهال رقم نهال
نهال سیب سیب قرمز فرانسه، سیب گلاب، سیب گلدن ورد زرد
نهال انگور انگور بلک ویلیام، انگور رد گلوب، انگور صاحبی
نهال بادام بادام خوشه‌ای ، بادام سهند، بادام مامایی
نهال پسته پسته کله قوچی، پسته خنجری دامغان، پسته هیبریدی
نهال آلو آلو مراغه، آلو تخم مرغی ، آلو شابلون زودرس
نهال زردآلو زردآلو انبه ای ، زردآلو پرتقالی، زردآلو تبرزه سلطنتی،
نهال آلبالو آلبالو بوترمو، آلبالو مورلو آلبالو سیکانی
نهال انار انار میکس ساوه، انار ژله‌ای ، انار قندهار
نهال گیلاس گیلاس بارلت، گیلاس بینگ، گیلاس رژینا
نهال گلابی گلابی دوشیز، گلابی بیروتی، گلابی درگزی
نهال گوجه سبز گوجه سبز سردرودی، گوجه سبز مراغه، گوجه سبز آذرشهر
نهال فندق فندق دو کوتارد، فندق قزوین، فندق دو پیمون
نهال هلو هلو کاردی، هلو زعفرانی، هلو سرخابی، هلو آلبرتا
نهال شلیل شلیل سان گلد، شلیل شبرنگ، شلیل شمس
نهال انجیر انجیر گلابی، انجیر استهبان، انجیر زرد
نهال عناب عناب ارمنی، عناب گلابی، عناب بیرجند
نهال خرمالو خرمالو آسیایی ، خرمالو گریت وال، خرمالو سیبی
نهال سنجد سنجد قزل، سنجد حسینی
نهال زینتی نهال اقاقیا، نهال صنوبر نیگرا، نهال بید
نهال زیتون زیتون اسراییلی، زیتون امریکایی، زیتون زرد ایرانی
نهال زرشک زرشک بیدانه، زرشک دانه اناری، زرشک سیاه
نهال به به گلابی، به پا کوتاه، به وحشی
نهال توت شاه توت، توت موزی ، توت محلی سفید
نهال بلوبری بلوبری دوک، بلوبری چندلر، بلوبری ایرانی
نهال ازگیل ازگیل وحشی، ازگیل پیوندی، ازگیل ژاپنی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی بی خار، گل‌محمدی دیم ، گل‌محمدی خاردار
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته محلی، زغال‌اخته فومینا، زغال‌اخته سیاه

 

کلام آخر

به جرات می‌توان گفت که شهر آستان اشرفیه در استان گیلان و نزدیکی لاهیجان یکی از حاصلخیزترین مناطق به دلیل وجود رودخانه سپیدرود و شمرود، بارندگی‌های بالا، خاک رسوبی و آبرفتی است که توانسته سهم عمده‌ای از تولیدات باغی کشور را با کیفیت بالا تولید کند. با کمک ارقام سازگار و پشتیبانی برتر نهال می‌توانید بیزینسی بسیار سودده را برای سالیان متوالی تجربه کنید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در ضمینه نهال‌های گردو که می‌توان در شهر آستانه اشرفیه کاشت به صفحه خرید نهال گردو آستانه اشرفیه در  مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال