خرید نهال در تازیان پایین✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان تازیان پایین

شهر تازیان پایین از جمله دهستان‌های بزرگی بوده است که از تاریخ ۱۱ بهمن ماه سال ۹۱ به شهر ارتقا یافته است. تازیان پایین در فاصله ۳۵ کیلومتری از شهر بندرعباس در استان جنوبی هرمزگان قرار گرفته است این منطقه از نظر موقعیت جغرافیایی در میان کوه بزرگ گنو و تپه ماهورهای متعدد و ناهمواری‌های تپه‌ای قرار گرفته است. این منطقه از سطح آب‌های آزاد فاصله ارتفاع ۶۸ متری از سطح آب‌های آزاد قرار گرفته است و از جمله اقلیم‌های است که در حوزه آب و هوایی بیابانی خشک و گرم قرار می‌گیرد و دلیل آن نزدیکی به راس خط السرطان و تابش و طولانی آفتاب در مناطق جنوبی خصوصاً این شهر است.
البته لازم به ذکر است که کوه بزرگ گنو از جمله ارتفاعات رشته کوه‌های زاگرس است که در این ارتفاعات هم پوشش گیاهی قوی بوده و هم از شدت گرما کاسته شده و حداقل دمایی آن ۷ و حداکثر ۴۳ درجه است. در نتیجه دارای آب و هوای متعادلی است. قرارگیری بخش‌هایی از تازیان پایین در کوهپایه‌های گنو باعث شده آب و هوای آن قسمت کمی معتدل‌تر باشد. امروزه به دلیل کمبود بارش‌ها برای استمرار حوزه کشاورزی و باغداری و همچنین اشتغال افراد و تامین امنیت غذایی این حوزه با کمک منابع آب زیرزمینی و روش‌های نوین آبیاری مانند آبیاری قطره‌ای انجام می‌شود.
از جمله محصولات تولیدی در این خطه گرمسیری بادمجان معروف آن است که در کنار آن خیار سبز، گوجه فرنگی، پیاز، سیر، لیمو، خرما، پرتقال، کیوی، نارنج، ترنج، لیمو شیرین، گریپ فروت تولید می‌شود. اما در کنار این محصولات باغداری با کمک رقم‌های گرمسیری نیز می‌تواند رونق بیشتری به خود بگیرد و محصولاتی مانند: انجیر، انگور، زردآلو، عناب، خرمالو، زیتون، پسته، انار، نیز از این شهر برداشت شود. نزدیکی این شهر به کوهپایه‌های کوه گنو، طبیعت سرسبز آن و وجود باغ‌های متعدد باعث توریستی شدن این منطقه نیز شده است.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در تازییان پایین

 

بیشتر بخوانید: خرید نهال در بندرعباس

نهالستان تازییان پایین

یکی از بهترین مراکزی که می‌توانید در زمینه باغداری اطلاعات لازم را از کارشناسان با تجربه و خبره آن دریافت کنید نهالستان تازیان پایین است. در این مراکز به دلیل وجود افراد با تجربه در زمینه کشاورزی و گیاه شناسی و تولید انواع نهال‌های میوه باغداران می‌توانند در مورد نهال میوه سودآور و رقم قابل کاشت در شهر تازیان پایین با توجه به اقلیم آب و هوایی آن اطلاعات مفیدی کسب کرده و تصمیم درست را اتخاذ کنند و از مرکزی معتبر و مجوزدار نهال‌های را خریداری کنند. این مراکز تحت نظر جهاد کشاورزی، اصناف باغداری و موسسات تحقیقات ثبت و گواهی بذر فعالیت می‌کنند در نتیجه موظف هستند نهال‌های خود را به شیوه اصولی در خاک غنی و حاصلخیز پرورش داده و برای آن تاییدیه اصالت و سلامت را از ناظرین و نهادهای ذی صلاح دریافت کنند و سپس آن را به فروش برسانند.

باغداری در تازییان پایین

شاید در نگاه اول تولید و پرورش نهال‌های میوه در مناطق گرمسیری مانند تازیان پایین بسیار سخت و پیچیده به نظر بیاید اما مناطق جنوبی کشور از جمله مناطق حاصلخیز و پررونقی هستند که در زمینه تولیدات میوه‌های گرمسیری سرآمد هستند. لذا باغداری در تازیان پایین نیز علی رغم مشکل کم آبی با وجود خاک حاصل خیز و کمک سفره‌های آب زیرزمینی و چاه‌های کشاورزی همچنان پررونق است. در این منطقه علاوه بر نخل‌های سر به فلک کشیده خرما و باغات متعدد مرکبات، انبه و موز رقم‌های نیمه گرمسیری مانند بادام، پسته، انجیر، زردآلو، انگور، انار، زیتون نیز قابلیت پرورش دارد.
لذا در حوزه باغداری تامین نیازهای نهال یکی از ارکان اصلی رشد و راندمان تولید بالای این ارقام خواهد بود. بدون شک نور مناسب و کافی یکی از ارکان اصلی رشد نهال است، پس نباید این نور از حد مجاز بیشتر یا کمتر باشد. با توجه به به شدت نور بالا در این مناطق باید از ارقام مقاوم به گرما و خشکی استفاده شود همچنین این گرما باعث خشکی خاک و تبخیر سریع آب می‌شود پس با آبیاری به موقع باید از خشکی نهال در این مناطق جلوگیری کرد تا نهال بتواند در کنار ریشه زایی و جذب بهتر آب و خاک و املاح، باردهی خوبی داشته باشد

 

نهال فروشی در تازییان پایین

انتخاب زمان مناسب جهت کاشت نهال میوه خریداری شده یکی از مهم‌ترین مراحل در حوزه باغداری است. بدون شک اوایل بهار و اواخر زمستان مهم‌ترین زمان برای جوانه زنی و قرار دادن نهال در بستر از قبل آماده شده است. پس افراد می‌توانند پس از مهیاسازی منطقه کاشت نهال با مراجعه به نهال فروشی در تازیان پایین رقم‌های مناسب را انتخاب کرده و برای کاشت دریافت کنند. برای جلوگیری از خشکی ریشه یا صدمه دیدن آن و عدم مواجهه با هوا و باد بهتر است که ریشه‌ها در کیسه‌ای پلاستیکی مشکی رنگ یا در کیسه‌ای حاوی ماسه مرطوب قرار داده شوند و پس از آماده سازی شرایط در زمین قرار بگیرند .

فروش نهال در تازییان پایین

امروزه با توجه به رونق باغداری و پرسود بودن این حوزه افراد زیادی تمایل به پرورش نهال دارند. مراکز زیادی تولید، پرورش و فروش نهال در تازیان پایین را انجام می‌دهند که باغداران می‌توانند با گزینش معتبرترین مرکز که دارای مجوز فعالیت رسمی بوده و نهال‌های خود را از هر حیث تضمین می‌کند خرید خود را انجام دهند. شاید قیمت نهال‌ها در چنین مراکزی کمی بالاتر از نرخ افراد دستفروش و مراکز متفرقه باشد اما به دلیل تضمینی بودن کیفیت و سلامت ارقام عرضه شده در چنین مراکزی، این قیمت بالا با تبعات بسیار مثبتی در آینده برای شما قابل لمس خواهد بود.

قیمت نهال در تازییان پایین

مسلماً برای اینکه بتوانید از قیمت نهال‌ های ذکر شده در بخش فوق آگاهی پیدا کنید و بهترین خرید را انجام دهید باید از قیمت نهال در تازیان پایین مطلع باشید که برتر نهال برای رفاه حال شما لینک زیر را پیشنهاد می‌کند.

خرید نهال بادام در تازییان پایین

یکی از به صرفه‌ترین و راحت‌ترین گزینه‌ها برای شروع باغداری خرید نهال بادام در تازیانه پایین است این نهال از جمله رقم‌هایی است که نسبت به نوسانات دمایی حساس نبوده و با توانمندی بالا در برابر گرما، سرما و خشکی از جمله نژادهای مثمر محبوب در تمامی اقلیم‌ها است اما توانمندی آن در برابر کم آبی و خشکی باعث شده در زمره نهال‌های سرآمد باغداری در این حوزه قرار بگیرد. می‌توانید برای اطلاع از رقم‌های قابل کاشت و خرید آن از لینک زیر اقدام کنید.

خرید نهال میوه در تازییان پایین

نهالستان بزرگ برتر نهال در زمینه تولید انواع نهال‌های مثمر و میوه در واریته‌های پیوندی، اصلاح نژاد شده، پر بازده و زود بازده از جمله مراکزی است که می‌تواند شما عزیزان را در خرید نهال میوه در تازیان پایین به صورت اینترنتی همراهی کند. شما در این مجموعه با متعادل‌ترین قیمت نهال میوه مناسب‌ترین، سازگارترین و با کیفیت‌ترین ارقام را با گواهی سلامت، کارت قرنطینه استانی و گواهی عاری از آفات دریافت خواهید کرد.
با مراجعه به صفحه خرید نهال گردوی تازیان پایین می‌توانید با ارقام قابل کاشت آشنا شوید.

کلام آخر

در این مقاله دانستیم که شهر تازیان پایین در نزدیکی بندرعباس از جمله مناطق گرمسیری است که برای شروع باغداری باید در وهله اول منابع آبی درخور توجهی تامین شده و در مرحله بعدی نهال‌های گرمسیری مقاوم به کم آبی و خشکی را از بهترین مراکز خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در ضمینه نهال‌های گردو که می‌توان در شهر تازییان پایین کاشت به صفحه خرید نهال گردو در تازیان پایین  مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال