خرید نهال گردو در بندرعباس✔️ قیمت انواع نهال گردو هرمزگان

هر آنچه که باید درباره نهال گردو در بندرعباس بدانید

شهر بندرعباس در جنوب کشور ایران قرار داشته و بزرگ ترین بندر ایران نیز محسوب می شود. این شهر مرکز استان هرمزگان بوده است که در شمال این شهر کوهستان ها و در جنوب این شهر بزرگ دریا قرار دارد. کاشت نهال در هر شهری وابسته به نوع آن نهال و سازگاری آن با موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی و آفات و بیماری های شایع در آن شهر نیز می باشد. ما در این مقاله نیز قصد داریم به انواع نهال های گردو که با شرایط موجود در شهر بندر عباس سازگاری دارد بپردازیم و بررسی کنیم که کدام یک از گونه های گردو در این شهر بهتر رشد و تکثیر پیدا می کند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

تاریخچه باغات گردو در اهواز

با توجه به تاریچه باغات گردو در بندرعباس و چگونگی عملکرد این گردو گرمسیری در این شهر، باعث توجه بسیاری از کشاورزان و باغداران در این شهر از گذشته تا به زمان حال شده است. این گردو در دسته درختانی همراه با میوه های فراوان و انبوه قرار داشته و گردو نه تنها ارزش غذایی بالایی داشته بلکه به خاطر مقاومت بسیار زیاد چوب آن در صنعت نجاری هم مورد استفاده فراوان قرار گرفته است. کاشت این میوه خوش خوراک و همه پسند از گذشته تا به زمان حال مورد توجه بسیاری از باغداران و کشاورزان قرار گرفته است اما با این تفاوت که امروزه نژاد ها و گونه های بیشتری از این نهال کاشته و برداشته می شود. کشاورزان و باغداران محترم موظف هستند با توجه به آب و هوا و موقعیت جغرافیایی هر شهر رقم مناسب و سازگار گردو را انتخاب کرده و اقدام به کاشت آن نیز کنند زیرا کاشت رقم سازگار این نهال باعث افزایش عملکرد نهال گردو شده و کیفیت محصول را هم بالا برده و در سوددهی هم نیز موثر می باشد.

شرایط اقلیمی در اهواز

شهر بندرعباس در جنوب کشور قرار داشته و دارای هوایی گرم و به دلیل نزدیک بودن به دریای خلیج فارس رطوبت زیادی در این شهر وجود دارد. به طور کلی آب و هوای این شهر گرم و مرطوب می باشد. این شهر بهترین هوا را در فصل زمستان داراست و میانگین دما درسال در این شهر در حدود 26 درجه سانتی گراد می باشد و بارش سالیانه در این شهر 173 میلی متر بوده و ارتفاع شهر بندرعباس از سطح دریا بین 0 تا 20 متر می باشد. با توجه به آب و هوای بسیار گرم و بارش بسیار کم باران در این شهر باید به دنبال گونه ها و ارقام گردویی باشیم که نسبت به این شرایط آب و هوایی دارای مقاومت بوده یعنی تحمل کم آبی و گرما و رطوبت هوا را داشته باشد. همچنین این شهر به علت شرایط خاص موقعیت جغرافیایی خود در نزدیکی خط استوا واقع شده است و به دلیل نزدیک بودن به دریا خلیج همیشه فارس هوای این شهر بسیار aرجی و دارای رطوبت بسیار بالا و زیاد می باشد. به قدری این گرما و رطوبت در این شهر بالاست که تابستان ها برای گردشگر ها و توریست ها غیر قابل تحمل بوده و بیشتر به خاطر همین در فصل زمستان مسافرت به این شهر بزرگ و زیبا را انتخاب می کنند. پس به خاطر همین امر باید درانتخاب نهال به ویژه ارقام نهال گردو در این شهر بسیار دقت و توجه فراوان شود و نهال مورد نظر با توجه به آب و هوای این شهر و موقعیت جغرافیایی آن نیز انتخاب و کاشته شود. لازم به ذکر است شما باغدار محترم قبل از انجام هر کاری تاریخچه باغات گردو در این شهر را بررسی و مطالعه کرده و بعد اقدام به خرید کنید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بندرعباس

قبل از اینکه به انواع نهال گردو سازگار در بندرعباس بپردازیم لازم است به توضیحات کامل درباره احداث باغات گردو در این شهر پرداخته و فاکتور های لازم و ضروری کاشت نهال گردو را بررسی کنیم.
1. آب و هوای مناسب و سازگار برای کاشت نهال گردو در بندعباس: بیشتر دیده شده اکثر نهال های گردو در آب و هوای سرد و معتدل به خوبی رشد کرده و پرورش می یابند. اما شما با توجه به نوع آب و هوای این شهر باید به دنبال گونه هایی باشید که در برابر گرما و رطوبت مقاوم و سازگار باشند، تا بتوانند در گرمای شدید و رطوبت بالای این شهر به خوبی رشد کنند و محصولی با راندمان بالا بدهند. مثل نهال گردو های نهال گردو ژنوتیپ می تواند رطوبت بالای منطقه را جوابگو باشد ولی دمای بالای ۴۵ دررجه را خوب پاسخگو نخواهد بود، گردوی پکان می تواند تا دمای بالای ۵۰ درجه را تحمل کند.
2. آبیاری نهال های گردو در بندرعباس: به طور کلی آبیاری در هر شهری به میزان بارندگی در آن شهر نیز بستگی دارد. در شهر بندرعباس به دلیل بارندگی کم درختان گردو به ۷ الی ۱۰ روز یکبار در هفته آن هم به مقدار ۲۰ الی ۳۰ لیتر آب نیاز دارند تا بتوانند به خوبی رشد کرده و محصولی با کیفیت و راندمان بالا تولید کنند. پس لازم است این مقدار آب برای نهال تامین شود همچنین بهترین روش برای آبیاری این درختان در بندرعباس آبیاری تحت فشار است که هم مقدار مصرف آب را کنترل کرده و هم برای رشد درختان مناسب می باشد.
3. فاصله کاشت نهال گردو در بندرعباس: از کارها و اقدامات مهم در کاشت این نهال رعایت فاصله کاشت این درختان می باشد که عملکرد و راندمان تولید محصول را بالا خواهد برد. زیرا رعایت فاصله مناسب برای کاشت این نهال ها باعث می شود نهال نور خورشید را به خوبی دریافت کرده و عمل فتوسنتز را انجام دهد و به علاوه باعث تقویت ریشه نهال در خاک شده و برداشت محصول هم نیز آسان تر می شود. با این وجود باید درختان خود را به روش مربعی یا مستطیلی در زمین های خود بکارید.
4. خاک مناسب برای کاشت نهال گردو در بندرعباس: هر چه خاک و مواد مغذی موجود در آن بیشتر باشد رشد نهال شما به مراتب بیشتر و بهتر خواهد بود. لازم است قبل از خرید نهال گردو مورد نظر خاک باغ های خود را بررسی کنید و با آگاهی کامل خرید خود را انجام دهید. بهترین و مناسب ترین خاک برای کاشت نهال گردو در شهر بندرعباس خاک های شنی، لومی و رسی می باشند زیرا آب به راحتی از این خاک ها عبور کرده و کمتر درخت دچار بیماری های قارچی نیز خواهد شد. این خاک ها باید در عمق 3 متری زمین باشند تا ریشه نهال بتواند به آسانی در خاک قرار بگیرد همچنین علاوه بر این ها باید تمامی عناصر مورد نیاز و مقوی خاک در آن باشد تا نهال شما به خوبی تغذیه کرده و به رشد خود ادامه دهد و بتواند محصولاتی انبوه با راندمان بالا به تولید برسانند.
5. ارتفاع مناسب از سطح دریا برای کاشت نهال گردو در بندرعباس: همان طور که گفته شد ارتفاع این شهر از سطح در یا بین 0 تا 20 متر می باشد و نهال های گردو در این شهر در این ارتفاع کاشته می شوند و این ارتفاع مناسب کاشت آن ها نیز می باشد زیرا ارتفاع از سطح دریا یکی از فاکتور های مهم در کاشت نهال و احداث باغ می باشد که در هر شهری متفاوت و مناسب آن شهر نیز می باشد.
6. نحوه دریافت نور خورشید در شهر بندرعباس توسط نهال گردو: به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه و قرار گرفتن این شهر در نزدیکی خط استوا نور خورشید به درختان گردو در این شهر به صورت کاملا مستقیم می تابد. بنابراین نیاز دریافتی نور خورشید توسط این نهال به خوبی تامین و برطرف خواهد شد و این امر در رشد نهال بسیار مفید خواهد بود.

آیا کاشت نهال گردو در بندرعباس حالت اقتصادی دارد؟

امروز درخت گردو بیشتر از اینکه به عنوان یک نهال عادی و معمولی دیده شود بیشتر جنبه اقتصادی و سود آوری آن جلب توجه می کند. چرا که هزینه و سود بدست امده از فروش این محصول اصلا قابل مقایسه به هزینه های کاشت و پرورش آن نمی باشد. برای همین به خاطر بازار اقتصادی این محصول و خرید و فروش بی سابقه آن به شغلی پر در آمد تبدیل شده و در نتیجه باعث افزایش کلی سطح اقتصاد کشور نیز می گردد زیرا محصولی کاملا صادراتی و جهانی است. برای همین کاشت هر عدد نهال گردو برای کشاورزان و باغداران حکم سرمایه گذاری و سود اوری بالا را نیز خواهد داشت.

همچنین برای خرید نهال گردو در تهران اینجا کلیک کنید.

خرید نهال گردو در بندرعباس

خرید نهال گردو و انتخاب نوع نهال گردو در این شهر بسیار مهم و قابل توجه می باشد. اگر شما باغدار محترم اطلاعات کافی درباره نوع نهال را ندارید باید ابتدا تحقیق و پرس و جو کرده و بعد خرید خود را شروع کنید. در این زمینه کارشناسان و مشاوران خبره ما در خدمت شما بوده و بهترین نهالستان ها و نهال فروشی های شهر بندر عباس را به شما معرفی کرده و راهنمایی های لازم را به شما خواهند کرد. همچنین خرید عمده از نهال فروشی های آنلاین در این شهر هم زیاد بوده و بهتر است شما بهترین آن ها که دارای مجوز رسمی و قانونی از جهاد کشاورزی شهر بندرعباس می باشند را پیدا کرده و خرید خود را از آن ها انجام دهید زیرا هم قیمت آن ها مناسب تر بوده و هم خیالتان از نهال هایی که خریده اید آسوده می باشد.

فروش نهال در بندرعباس

در این شهر هم به دلیل بزرگی و پر جمعیت بودنش فروش نهال به صورت های مختلف انجام خواهد شد و امکان تقلب و کلاه برداری هم زیاد بوده اما با کمی دقت و توجه می توانید مانع آسیب و صدمات احتمالی به باغات و زمین های خود شوید. فروش نهال گردو در این شهر تنها در نهالستان های معتبر و معروف که دارای مجوز رسمی بوده و دارای نهال های شناسنامه دار می باشد قانونی خواهد بود. شما با مراجعه به سایت های معتبر مجموعه نهالستان برتر نهال می توانید به آدرس دقیق فروش نهال گردو در بندرعباس دست پیدا کرده و خرید خود را آغاز کرده و بدون هیچ مشکلی شروع به احداث باغات گردو خود در این شهر بزرگ کنید و مطمئن باشید از این کار پشیمان نشده و نتیجه خوبی را دریافت خواهید کرد.

نهال گردو مناسب بندرعباس

آن نهال گردویی مناسب کاشت در این شهر است که با توجه به گرما و رطوبت هوا و همچنین موقعیت خاص جغرافیایی بندرعباس سازگاری خود را نشان داده و به خوبی رشد کرده و توانسته محصولاتی با کیفیت و مرغوب همراه با راندمان بالا تحویل دهد. در یک جمع بندی کلی کارشناسان کشاورزی این شهر به این نتیجه رسیدند که از میان 60 گونه مختلف نهال گردو کدام یک با توجه به آب و هوای بندرعباس بهتر رشد کرده و محصول دهی بالا همراه با راندمان بالا خواهد داشت که چند نمونه از آن ها مثل نهال گردو ژنوتیپ برای مناطقی که دمای آن تا ۴۵ درجه باشد جواب خواهد داد، و گردوی پکان را می توان نام برد.

انواع نهال گردو در بندرعباس

در شهر بندرعباس با توجه به نوع آب و هوا و اقلیم متفاوت فقط برخی از گونه های نهال گردو کاشته می شود. یعنی باید ارقامی را خریداری و کاشت که دارای سازگاری بالا در برابر گرمای هوا و رطوبت بالای دما در شهر بندرعباس باشد. با توجه به این اصول و فاکتور ها به معرفی چند گونه پر کاربرد نهال گردو در این شهر می پردازیم.

  • نهال گردو پکان آمریکایی

    عمر مفید این رقم نهال گردو در حدود 100 سال می باشد. این رقم نهال گردو در شهر بندرعباس نسبت به گرما و رطوبت بالایی نشان داره و به خوبی رشد و پرورش می باید. ارتفاع این رقم نهال گردو از سطح دریا در حدود 0 تا 2500 متر می باشد و در این ارتفاع بهترین عملکرد را از خود نشان داده و بیشترین مقدار محصول را تولید خواهد کرد. همچنین این نهال بسیار درشت بوده و وزن هر عدد آن در حدود 10 گرم بوده و قادر به تولید ۳ الی ۳.۵ تن محصول با کیفیت در هکتار می باشد.

  • نهال گردو اسرائیلی

    این رقم هم جزو یکی از بهترین گزینه ها برای کاشت در شهر بندرعباس می باشد. ارتفاع این نهال از سطح دریا 0 تا 2000 متر بوده و عمر مفید این رقم در حدود 80 سال بوده و حداکثر باردهی را در این مدت خواهد داشت. این رقم قادر به تولید ۳ الی ۴ تن محصول در هکتار می باشد این گردو پر مغز بوده و وزن هر عدد از آن در حدود 10 گرم می باشد. گردو اسرائیلی هم در برابر گرما و خشکی مقاوم بوده و هم در برابر آفات و بیماری های موجود از خود مقاومت بالایی نشان داده است و انتخاب پر سودی برای کشاورزان و باغداران می باشد، این نژاد برای مناطق بندرعباس که تا ۴۵ درجه باشد جواب خواهد داد.

  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز

    این رقم گردو ایرانی بوده و تحمل خشکی زیاد و گرما و رطوبت را به خوبی دارد. بیشترین عمر اقتصادی را در بین ارقام دیگر داشته و عمر آن در حدود 200 سال می باشد و این نهال قادر به تولید 8 الی ۱۰ تن محصول در هکتار را به طور سالیانه دارد. ارتفاع مناسب کاشت این نهال بین 0 تا 3000 متر می باشد و مغز این گردو سفید روشن بوده و وزنی حدود ۹ گرم را داراست، این نژاد گردو نیز برای مناطقی از بندرعباس که تا ۴۵ درجه باشد جواب خواهد داد.

قیمت نهال گردو در بندرعباس

با توجه به تعداد زیاد ارقام گردو در این شهر و تعداد زیاد نهالستان گردو در بندرعباس، قیمت این محصول بسیار متفاوت بوده و با توجه به گوناگونی کیفیت محصول قیمت گردو در این شهر دارای نوسانات زیادی نیز می باشد. بهترین راه برای خرید نهال گردو با قیمت مناسب خرید از نهالستان های معتبر و دارای نهال شناسنامه دار می باشد که نهالستان های موجود ما در شهر بندرعباس دارای این ویژگی ها بوده و می توانند نهال های گردویی با قیمت مناسب و با کیفیت بالا به شما ارائه کنند.

بهترین نهال گردو بندرعباس

بهترین نهال گردو برای هر شهر و هر اقلیم متفاوت بوده و باید با توجه به اقلیم و شرایط آن شهر به درستی انتخاب شده و خریداری شود. اگر این کار به درستی انجام شود شما باغدار محترم نصف بیشتر راه را رفته اید و به سود بالا تر و بیشتر نسبت به کاشت و پرورش نهال گردو دست پیدا خواهید کرد. بهتر است بدانید در این راه تنها نبوده و می توانید به راحتی از افراد خبره و با تجربه کمک و راهنمایی بگیرید. بعد از انتخاب بهترین و مناسب ترین نهال گردو می توانید آن را خریده و شروع به احداث نهالستان یا باغات گردو خود کنید.

نهالستان گردو در بندرعباس

احداث نهالستان گردو کار ساده ای می باشد و هر باغدار و کشاورزی می تواند با به کار گیری هوش خود و توجه به فاکتور هایی از قبیل آب و هوا و نوع خاک و موقعیت جغرافیایی هر شهر و … دست به احداث نهالستان گردو بزند. فقط باید باغداران و کشاورزان با توجه به رطوبت بسیار بالا و شرایط آب و هوایی موجود در شهر بندرعباس اقدام به کاشت نهال در نهالستان های خود کنند و با رسیدگی کامل و مراقب نهال های گردو خود از شر آفات و بیماری های موجود محصول فراوان همراه با راندمان بسیار بالا تولید کنند و به سود بالا دست یابند و یا حتی با تولید محصول با کیفیت بتوانند آن را به شهر ها و کشور های دیگر صادر کنند و وارد دنیای تجارت شوند.

نتیجه گیری

آنچه شما در این مقاله با آن آشنا شدید اقلیم، موقعیت جغرافیایی، وضعیت خاکی و آب و هوای شهر بندرعباس بوده و اینکه با توجه به این شرایط ویژه چه نوع نهال گردویی مناسب کاشت در این شهر زیبا و بزرگ می باشد. پس حتما قبل از کاشت نهال گردو در باغات خود در این شهر حتما اول به بررسی های لازم پرداخته و در این راه مشورت های لازم را گرفته و از نهالستان های معتبر و معروف این شهر خریداری های لازم را انجام بدهید تا به محصولات با کیفیت و مرغوب و ارزنده دست پیدا کرده و سود و ثمره لازم از تلاش خود را به دست آورید.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر بندرعباس می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در بندرعباس مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال