خرید نهال در دشتی✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان دشتی

شهر دشتی واقع در جنوب ایران، استان هرمزگان و از جمله توابع شهرستان پارسیان است که در فاصله ۴ کیلومتری قسمت جنوبی آن قرار گرفته است. این شهر با کوه شاهین فاصله دو کیلومتری دارد و در دامنه‌های شمالی آن واقع شده است. شهر دشتی از سال ۱۳۹۰ با تجمیع چندین روستا به شهر ارتقا یافت و دارای جمعیت ۴۶۹۵ نفری است. عمده اهالی این شهر در زمینه کشاورزی، دامداری، ماهیگیری و آموزش و پرورش مشغول هستند. این شهر از جمله مقاصد توریستی در ماه‌های سرد سال به دلیل داشتن زمستان‌های معتدل و سواحل بکر و زیبا ۶ کیلومتری است که در کنار باغات متعدد و کلات سرخ از جاذبه‌های بصری و توریستی این بخش به شمار می‌آیند.
مردم شهر دشتی عمدتاً از نژاد آریایی و اهل تسنن هستند که بسیار زحمتکش و خونگرم بوده و در زمینه کشاورزی و باغداری از دیرباز با آب و هوای حاکم بر این شهر محصولات متنوع و با کیفیتی را تولید می‌کنند. شهر دشتی دارای آب‌های زیرزمینی شیرین متعدد، رودخانه دشتی پر آب و اراضی جلگه‌ای حاصلخیز است که کشاورزان منطقه توانسته‌اند در زمینه تولید جو، گندم، گوجه فرنگی، بادمجان، انواع خرما، انگور، انجیر، مرکبات، گریپ فروت، انبه، موز، گارم زنگی، اکالیپتوس، گل محمدی، زیتون، بادام و دیگر محصولات گرمسیری مانند سبزیجات و سیفیجات و انواع محصولات جالیزی مانند هندوانه بسیار موفق باشند.
شهرستان دشتی از جنوب در دامنه‌های شاهین کوه قرار گرفته و از شمال با پارسیان، از غرب با ستولو و از شرق با بمبری همسایگی دارد.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در دشتی

 

بیشتر بخوانید: خرید نهال در بندرعباس

نهالستان دشتی

به برکت وجود آب‌های زیرزمینی شیرین، رودخانه‌های پرآب و نزدیکی به شاهین کوه و جریانات خنکی این ارتفاعات شرایط برای باغداری در شهرستان دشتی میسر بوده لذا بهترین نهال‌ها را می‌توان از معتبرترین نهالستان دشتی خریداری و مورد کشت قرار داد. اما باید حتماً به گرمسیری بودن نهال، نوع نژاد، میزان باردهی و مرغوبیت و محبوبیت میوه آن توجه داشته باشید و رقمی را انتخاب کنید که میوه آن بازارپسند بوده و با سرمایه‌گذاری برای پرورش و مراقبت آن محصولات سودده را برداشت کنید. در هنگام خرید حتماً به اصالت نهال، عدم وجود آفات در ریشه و تنه آن و تضمینی بودن رقم توجه داشته باشید.

باغداری در دشتی

شهرستان دشتی در زمینه تولیدات کشاورزی همچون کنجد، هندوانه، خربزه، گوجه فرنگی، بادمجان، خیار کدو، سیب زمینی، سیر و انواع سبزیجات بسیار سرآمد است. لذا باغداری در دشتی نیز بسیار پررونق بوده و بیشتر باغات سر به فلک کشیده و نخلستان‌های آن در در نزدیکی کلات سرخ و دامنه‌های شاهین کوه قرار دارند. در این مناطق با تعدیل گرما به دلیل وجود ارتفاعات روبرو هستیم و با کمک منابع آب متعدد ما شاهد باغات مرکبات، خرما، انجیر، بادام، پسته، زیتون، انگور، اکالیپتوس، موز، انبه، انار، توت و دیگر نهال‌های گرمسیری خواهیم بود.
برای موفقیت در زمینه باغداری در این اقلیم جهاد کشاورزی استان بیشتر کشاورزان را به استفاده از سیستم‌های آبی نوین توصیه می‌کند. با کمک این سیستم‌ها هم باغات میوه به بهترین شکل در زمان مناسب آبیاری می‌شود و هم مدیریت مناسبی در استفاده بهینه از منابع آبی ارزشمند به عمل می‌آید. کیفیت خاک و فقیر نبودن و غنی بودن آن از مواد آلی و زهکشی مناسب آن نیز در رشد هرچه بهتر نهال و میزان مصرف آب نیز موثر است. این زهکشی می‌تواند در ذخیره سازی آب و جلوگیری از افزایش تبخیر نیز کمک کننده باشد.

 

نهال فروشی در دشتی

امروز یکی از روش‌هایی که بسیاری از افراد از طریق آن می‌توانند با کیفیت‌ترین نهال‌های تولید شده به دست متخصصان را از نهالستان‌های تخصصی و مشهور دریافت کنند خرید اینترنتی است. نهالستان برتر نهال از جمله مراکز اینترنتی نهال فروشی در دشتی است که باغداران می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی این مجموعه و در مرحله اول مطالعه اعتبارنامه‌ها و مجوزهای فعالیت آن و نهال‌های متنوع گرمسیری بهترین ارقام را با ضمانت سلامت و کیفیت با نازل‌ترین قیمت و بالاترین درجه مرغوبیت ثبت سفارش انجام دهند. در چنین خریدهایی به دلیل کنار گذاشتن و حذف واسطه‌ها و افراد سودجو می‌توانید از نهالستان تولیدی با قیمت واقعی نهال‌های اصیل را دریافت کنید.

فروش نهال در دشتی

بسیاری از افراد در مراجعه به مراکز فروش نهال در دشتی به دلیل اطلاعات پایین و سردرگمی نمی‌توانند نژاد سودآور و مناسب را انتخاب کنند لذا باید فروشندگان و کارشناسان فروش در راستای مشتری مداری و کمک به باغداران اطلاعات دقیقی را از نوع نژادها و خصوصیات ژنتیکی آنها عنوان کنند. با توجه به منطقه مورد نظر باغدار مناسب‌ترین و سازگارترین ارقام را به آن پیشنهاد دهند. برای کاهش دغدغه‌ها و چالش‌های خرید حتماً از افراد متخصص کمک گرفته و اطلاعات خود را از ارقام مناسب و استاندارد افزایش دهید.

قیمت نهال در دشتی

امروزه قیمت نهال در دشتی نیز مانند تمام کالاهای موجود تحت تاثیر نرخ تورم و نوسانات ارزی قرار گرفته است. زیرا این نوسانات بر قیمت نهاده‌های کشاورزی، تجهیزات باغبانی، ماشین آلات و بذرها نیز موثر بوده و افرادی که در این زمینه تولید نهال‌ها فعال هستند با افزایش قیمت‌ها مجبور به افزایش نرخ نهال‌های تولیدی می‌شوند. اما در این مسیر نوع نهال و میزان بازارپسندی ثمره آن، عمر بازدهی و گلدهی، مقاومت و مرغوبیت آن نیز در قیمت پایانی بی تاثیر نیست. برای اطلاع از تمامی قیمت‌ها می‌توانید از طریق آدرس زیر اقدام کنید.

خرید نهال بادام در دشتی

نهال بادام نهالی با شکوفه‌های صورتی و سفید در فصل بهار است که خاستگاه اولیه آن را متعلق به کشور ما ایران می‌دانند، مقاومت فوق العاده آن در برابر گرما و خشکی نیز گواه بر این مسئله است. افراد و باغداران علاقمند به باغداری در اقلیم‌های گرم و خشکی مانند دشتی می‌توانند با انتخاب این نهال و پرورش آن باغاتی کم دردسر با راندمان تولید بالا داشته باشند. این نهال نیاز به مدار آبیاری متعددی نداشته و با توجه به ریشه‌های قدرتمند و سطحی می‌تواند از منابع زیرزمینی نیاز آبی خود را مرتفع سازد.
لذا کاشت آن در مناطق مرتفع و حاصلخیز و دامنه دشتی می‌تواند با افزایش عملکرد و باردهی بالای نهال مواجه شود. برای آگاهی از نژادها قابل کاشت و خرید نهال بادام در دشتی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید نهال میوه در دشتی

از جمله مهم‌ترین نژادهایی که می‌توانید در کنار نهال‌های خرما، انبه و موز در پروسه خرید نهال میوه در دشتی آن را از نهالستان بزرگ و قدمتدار برتر نهال تهیه کنید نهال‌های انگور (ترکمن،یاقوتی) نهال‌های بادام (فرانیس، مامایی، آذرخوشه‌ای) نهال‌های انجیر (استهبان انجیر, سیاه، عسلی) و نهال‌های انار (ساوه و دانه سفید) است. ارقام ذکر شده از جمله ارقام گرمسیری نهال‌های میوه هستند که می‌توانید با کمک کارشناسان برتر نهال از تنوع ارقام مقاوم به گرمای بیشتری نیز آگاه شوید و بهترین نهال‌های تضمین شده و با کیفیت را در اختیار داشته باشید.
با مراجعه به صفحه خرید نهال گردوی دشتی می‌توانید اطلاعات خود را از رقم‌های قابل کاشت افزایش دهید.

کلام آخر

شهر دشتی منطقه بسیار کوچک اما آباد و حاصلخیز با منابع آبی شیرین و دشت‌های حاصلخیز در دامنه شاهین کوه است که می‌تواند برای کاشت ارقام گرمسیری بهترین بستر باشد. در مسیر باغداری افرادی می‌توانند به موفقیت‌های بیشتر و سود بالا دست پیدا کنند که در کنار توانایی و دانایی بالا حتماً از ارقام گرمسیری سالم، بدون آفات و تضمین شده و اصیل استفاده کنند.برای کسب اطلاعات بیش‌تر در ضمینه نهال‌های گردو که می‌توان در شهر دشتی کاشت به صفحه خرید نهال گردو در دشتی مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال