خرید نهال در زیارتعلی✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان زیارتعلی

شهر زیارتعلی شهری واقع در محدوده جنوب شرقی ایران متعلق به استان هرمزگان و مرکز بخش رودخانه شهرستان رودان است. این شهر با مساحت ۱۰۰۰ کیلومتر مربعی و جمعیت ۱۹۰۰۰ نفری در دشتی حاصلخیز و پر از رودخانه‌های روان قرار گرفته است و با فاریاب، دهبارز، بیکاء، کهنوج و تخت همسایگی دارد. وجود کوه‌های مانند سرگزیچ، پا سفید، سروستان، عالی جمال و شاه احمدی باعث جاری شدن روان آب‌ها از این ارتفاعات و به وجود آمدن رودخانه رودان شده که با گذر از شهر زیارتعلی و سیرابی باغ‌ها و اراضی کشاورزی و زراعی به قسمت‌های جنوبی سرریز می‌شود.
این رودخانه به حدی قدمتی است که در متون جغرافیایی یونانی از آن با عنوان رودخانه زنکان، آنامیس و راغان اسم به میان آمده است. زیارتعلی در بخش رودان قرار گرفته است که به نگین سرسبز استان جنوبی و گرمسیری هرمزگان معروف است. با داشتن ۲۵۰۰ هکتار اراضی باغی و زراعی محصولاتی مانند گندم، کلزا، سیفیجات و سبزیجاتی مانند خیار، هندوانه، سیر، لوبیا سبز، فلفل، بادمجان، گوجه فرنگی دارای تولیدات کشاورزی و گلخانه‌ای فراوانی بوده که به دلیل آب و هوای گرمسیری امکان دو بار کاشت این محصولات نیز مقدور است.
از جمله محصولات معروف باغی رودان و زیارتعلی می‌توان به لیموترش، لیموشیرین، نارنج، انگور، موز، کنار، خرما، پرتقال، توت، چیکو، گواوا، بادام، انجیر، عناب، زیتون و خرمالو اشاره کرد‌. شهر زیارتعلی به جهت موقعیت جغرافیایی و قرارگیری در دشتی با خاک حاصلخیز و رودخانه‌های شیرین فراوان از موقعیت منحصر به فردی در زمینه کشاورزی و باغداری برخوردار بوده و همین مسئله باعث ارتقا سطح اقتصاد و معیشت باغداران و کشاورزان این بخش شده است

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در زیارتعلی

 

بیشتر بخوانید: خرید نهال در بندرعباس

نهالستان زیارتعلی

با توسعه چشمگیر کشاورزی و باغداری و علاقمندی اکثر اهالی بخش زیارتعلی و رودخانه به این حوزه، نهالستان زیارتعلی در تولید انواع نهال‌های بومی و میوه‌ده، نونهال‌ها و درختچه‌های یک الی دو ساله فعال بوده و با توزیع این ارقام در بین باغداران کسب درآمد می‌کند. اما به دلیل سود بالای تولید نهال و نهال فروشی مراکز مختلفی به صورت اصولی و غیر اصولی به تولید نهال مشغول هستند که بعضاً زیر نظر جهاد کشاورزی نبوده و استانداردهای لازم را رعایت نمی‌کنند.
در این میان گزینش و خرید نهال میوه سالم، استاندارد و مرغوب و درجه یک بستگی به اعتبار، مجوزدار بودن و اعتبار نامه‌ها و تضمین کیفیت و سلامت نهال‌ها از سوی نهالستان دارد. برای داشتن نهال‌هایی فاقد بیماری و آفات، سالم و درجه یک می‌توانید با معتبرترین نهالستان زیارتعلی به صورت اینترنتی در ارتباط باشید.

باغداری در آستارا

گفتیم که حوزه باغداری در زیارتعلی به دلیل رودخانه‌های شیرین متعدد، دشت حاصلخیز با خاک غنی، موقعیت جغرافیایی، وجود کوه‌های متعدد پیرامون بخش رودان، رودخانه و زیارتعلی باعث سرسبزی این بخش و مطلوب بودن وضعیت تولیدات باغی شده است. در کنار تولیدات باغی گرمسیری مانند پرتقال، لیمو شیرین، لیمو ترش، ترنج، کیوی، خرما، موز، چیکو، گواوا و گریپ فروت می‌توان به انار، انگور، توت، بادام، گلابی، به، عناب، زیتون و خرمالو اشاره کرد.
برای موفقیت در این حوزه لازم است که نهال‌های انتخاب شده بالاترین انطباق را با شرایط اکوسیستمی و جو آب و هوایی شهر زیارتعلی داشته باشد تا بتواند گرمای بالا، خشکی و شرجی هوا را تحمل کند. پس بهترین نهال‌ها، نهال‌های گرمسیری، زودگل و مقاوم به خشکی هستند که وجود چنین واریته‌هایی می‌تواند با مهیاسازی بستر کاشت، آبیاری نوین و روش‌های کوددهی و هرس اصولی بهترین باغات میوه را برای باغدار ایجاد کند.

 

نهال فروشی در زیارتعلی

فعالیت‌هایی که مراکز نهال فروشی در زیارتعلی انجام می‌دهد توفیر زیادی با نهالستان‌های تخصصی و مرجع دارد. این مراکز با خرید نهال از نهالستان‌ ها، آنها را به صورت مستقل به فروش می‌رساند، لذا هیچگونه دخالتی در تولید نهال‌ها ندارند و فقط فروشنده هستند. اما خرید نهال از نهالستان مرجع و مرکز تولیدی هم می‌تواند قیمت خرید را بسیار متعادل کند، زیرا واسطه‌گری و دلال‌ها حذف می‌شوند و هم در قبال خرید می‌توانید از تولید کننده ضمانتنامه‌های کیفی و سلامت را دریافت کنید و از خرید خود آسوده خاطر باشید.

فروش نهال در زیارتعلی

با توجه به گستردگی و رونق باغداری در این خطه فروش نهال در زیارتعلی در تمامی فصول سال انجام می‌شود. اما بهترین موقع برای خرید نهال اواخر شهریور است تا با کاهش تدریجی دما و شروع فصل برگ ریزان و توقف تدریجی فعالیت‌های درختان امکان کاشت آنها وجود داشته باشد تا نهال بتواند تا فصل رویش مجدد، سازگاری مطلوب را با محیط پیرامون داشته باشد. اما مهم‌ترین نکته در هنگام خرید نهال از چنین مراکزی توجه به شرایط آب و هوایی منطقه، وضعیت خاکی و آبی و انتخاب رقم مقاوم به اکوسیستم منطقه است.
برای بازدهی و سودآوری بالا حتماً نهال‌های پایه کوتاه، پیوندی، اصلاح نژاد شده، مقاوم به خشکی و گرمای بالا را انتخاب کنید و از عدم بیماری ریشه‌ها و تنه نهال و سالم بودن آن با دریافت گواهی عاری از آفات اطمینان حاصل کنید.

قیمت نهال در زیارتعلی

با توجه به اینکه نهال‌های میوه قابل کاشت در شهر زیارتعلی محدود به نهال‌های گرمسیری و مقاوم به خشکی هستند لذا از ارزش بالایی برخوردار هستند. به دلیل تنوع نهال‌ها، نوع رقم و نژاد و میزان کیفیت و شیوه پرورشی در نهالستان‌‌های مختلف قیمت متفاوتی در سطح بازار مشاهده می‌شود. در نهالستان معتبر و مجوزدار برتر نهال می‌توانید لیست قیمت نهال در زیارتعلی را به صورت به روز و جامع مطالعه کنید.

خرید نهال بادام در زیارتعلی

نهال بادام از جمله نهال‌های بومی آسیا و ایران است که نسبت به جو آب و هوایی این اقلیم‌ها سازگاری بیشتری دارد، لذا گرمسیر بودن استان هرمزگان و شهرهایی مانند زیارتعلی خرید نهال بادام در زیارتعلی و پرورش آن از ارقامی مانند؛ مامایی، آذرخوشه‌ای و کاغذی می‌تواند گزینه‌های اقتصادی و به صرفه‌ای برای افراد باغدار و اقتصادی باشد. کشت آبی و دیمی آن در مناطق مختلف با توجه به منابع آبی و بارندگی‌ها می‌تواند منجر به تولید میوه‌های صادراتی و پرمصرف و پرکاربرد شود. برای اطلاع از نژاد مناسب با آب و هوا و اکوسیستم شهر زیارتعلی می‌توانید از لینک زیر اقدام کنید.

خرید نهال میوه در زیارتعلی

یکی از مهمترین کمبودها و چالش‌هایی که در شهرهای گرمسیری اتفاق می‌افتد نبود تنوع میوه‌ها در بازارهای فروش است و این به دلیل شرایط آب و هوایی و اکوسیستم این مناطق گرم و خشک است که امکان کاشت هر نهالی را نمی‌دهد. اما با خرید نهال میوه در زیارتعلی از نهالستان بزرگ برتر نهال می‌توانید با کمک کارشناسان مجرب این بخش رقم‌های گرمسیری متنوعی را از انواع نهال میوه برای کشت انتخاب کنید. با آموزه‌ها و اطلاعات تخصصی تیم مهندسی آن بهترین باغات میوه را در جهت توسعه حوزه باغداری و تنوع ارقام میوه داشته باشید.
با مراجعه به صفحه خرید نهال گردوی زیارتعلی می‌توانید از بهترین رقم قابل کاشت آشنا شوید.

کلام آخر

شهر زیارتعلی به دلیل قرارگیری در جنوب شرقی کشور و وجود رودخانه‌های پرآب شیرین و تعدیل هوا به دلیل وجود ارتفاعات به عنوان نگین سبز و بهشت هرمزگان شناخته می‌شود و می‌توان با خرید نهال میوه سهم عمده‌ای در سرسبزی، اشتغال و درآمدزایی حوزه باغداری این بخش داشت. فقط کافیست با نهالستان مرکزی ما از طریق سایت اینترنتی در ارتباط بوده و نهال‌های درجه یک و گرمسیری را با ضمانت‌نامه‌های معتبر گواهی عاری از آفات، شاخص کنترل، لیبل اصالت و بهترین قیمت نهال میوه دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در ضمینه نهال‌های گردو که می‌توان در شهر زیارتعلی کاشت به صفحه خرید نهال گردو در زیارتعلی  مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال