خرید نهال در کنگ ✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان کنگ

در باب معرفی کشاورزی و باغداری در شهر کنگ باید بگوییم که این شهر بندری بخشی از بندر لنگه و در فاصله ۱۰ کیلومتری آن در شمال تنگه هرمز و استان هرمزگان قرار گرفته است که با شهر بندرعباس فاصله ۱۶۵ کیلومتری دارد. این شهر بندری دارای ۱۹ هزار نفر جمعیت بوده و با میانگین سالانه گرمای ۲۹ درجه از جمله بنادر مهم و باستانی با اقلیم آب و هوایی گرم و خشک نیمه بیابانی است.
علاوه بر اینکه جزو قطب‌های مهم توریستی به دلیل سواحل زیبا و جاذبه‌های گردشگری است این بندر در جنوبی‌ترین بخش ناشناخته کشور با قدمتی ۳۰۰۰ ساله بندری مهم در تامین امنیت کشور است. این بندر طی سده‌های گذشته میزبان اشغالگرانی چون پرتغالی‌ها بود و وجود قلعه پرتغالی‌ها گواه بر این مسئله است، این قلعه توسط سنگ و ساروج ساخته شده و همچنان بقایای آن مشخص است. این بندر در زمینه موازنه قوای اقتصادی، نظامی و سیاسی کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس بسیار مهم تلقی می‌شد. یکی از مهمترین مشاغلی که اهالی این شهر همجوار با آب‌های نیلگون خلیج فارس به آن مشغول هستند حوزه صیادی، دریانوردی و بازرگانی و تجارت است.
این منطقه بندری مشابه دیگر مناطق جنوبی کشور تحت تاثیر شرجی هوا و گرمای بالا محصولات زراعی، جالیزی، سیفیجات، سبزیجات را با کمک منابع آبی زیرزمینی تولید می‌کند. با این تولیدات علاوه بر مرتفع سازی نیازهای محلی مازاد آن را نیز در بازارهای استان‌های همجوار فارس و اصفهان توزیع می‌کند. از جمله مهمترین تولیدات این بخش در حوزه باغداری می‌توان به خرما، پرتقال، نارنج، لیمو ترش، لیمو شیرین، موز، انبه، توت، گلابی، انار، بادام، زیتون، خرمالو، زرشک و پسته اشاره کرد.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در کنگ

 

بیشتر بخوانید: خرید نهال در بندرعباس

نهالستان کنگ

اینکه بتوانید در زمینه باغداری بیشترین درآمد را با کاشت نهال‌های گرمسیری تجربه کنید باید از تخصص و تجربه افراد آگاه بهره‌مند بوده و بهترین نهال‌ها را از معتبر نهالستان کنگ برای خرید انتخاب کنید. مسلماً آشنایی با چنین مرکزی نیازمند تحقیق و تفحص بوده و می‌توانید معتبرترین و مطرح‌ترین مرکز تولیدی نهال‌های گرمسیری را انتخاب کنید که تحت نظارت‌های اصناف فعالیت داشته و علاوه بر تنوع و فراوانی نهال‌ها، کیفیت و سلامت این ارقام را نیز مد نظر قرار داده و برای آن گارانتی و ضمانت کتبی در نظر می‌گیرد.

باغداری در کنگ

وقتی صحبت از حوزه باغداری در کنگ به میان می‌آید مسلماً شکل و شمایل باغداری در چنین شهر بندری و گرمسیری با مناطق کوهستانی و سردسیری پربارش بسیار توفیر خواهد داشت و تحت تاثیر اکوسیستم و شرایط بیولوژیکی این منطقه، نهال‌هایی می‌توانند در این اقلیم آب و هوایی کشت شوند که علاوه بر حفظ زیست و هویت طبیعی خود محصول دهی با کیفیت و سودآوری داشته باشند. به برکت نهال‌های گرمسیری باغاتی مانند باغات مرکبات، بادام، زیتون، انجیر، توت، خرما، انبه، موز و خرمالو را مشاهده می‌کنیم.
کشاورزان و باغداران این بخش در کنار مشاغلی مانند ماهیگیری و لنج داری از اراضی تحت اختیار برای درآمدزایی جانبی نیز استفاده کرده و در کنار تنوع بخشی بر تولیدات کشاورزی و باغی منطقه، با کمک سفره‌های آب زیرزمینی و بهره‌برداری از آنها این باغات را اداره می‌کنند.

 

نهال فروشی در کنگ

مسلماً هر مرکز نهال فروشی در کنگ به دنبال فروش بالا و جذب مشتریان و باغداران بیشتر برای خرید نهال‌های خود است اما در این میان مرکزی می‌تواند به افزایش فروش و مشتری دست پیدا کند که رضا خاطر مشتریان را با ارائه نهال‌های با کیفیت و بدون بیماری جلب کرده باشد. پس اگر در کنار معضل گرما و خشکی هوا خواستار نهال‌های ضعیف و ناقل بیماری یا پر دردسر نیستید خرید خود را از مراکز برجسته، مجوزدار و معتبر انجام دهید.

فروش نهال در کنگ

از جمله مهمترین اطلاعاتی که باغداران می‌توانند در هنگام خرید نهال به آن تکیه کرده و انتخاب درستی را در مراکز فروش نهال در کنگ داشته باشند موارد زیر است.
 نهالی که انتخاب می‌کنند باید از ارقام زودگل، گرمسیری، پایه کوتاه، پیوندی باشد تا با خصوصیات مقاومتی و باردهی بالا بیشترین سود را به دست آورند.
 محل پیوندک در نهال‌های پیوندی کاملاً صاف، یکدست، بدون برآمدگی و فرورفتگی باشد و جهت مشخص بودن رقم پایه و پیوندک به کار رفته و تطابق و تجانس آن نهال دارای شناسنامه باشد
 توجه به سلامت اندام‌های هوایی شاخه‌ها و جوانه‌ها و تنه نهال بسیار مهم است و تنه باید بدون خمیدگی زخم و جای آفات کاملاً یکدست و ترکه‌ای بوده و دارای ارتفاع حداقل ۸۰ سانتی‌متر باشد
 ریشه‌های نهال باید مورد بررسی قرار بگیرد و از نظر عدم بیماری، قارچ و آفات دارای ضمانت سلامت باشد. از نظر سلامت فیزیکی نیز بدون درهم تنیدگی، تیرگی و سوختگی باشد.
 شاخه‌ زایی نهال از ۲۰ سانتی‌متر بالاتر از محل قطر ساقه شروع شده باشد تا هنگام کاشت مشکلی ایجاد نشود.
 نهال هیچگونه کمبود تغذیه‌ای نداشته لذا دارای گواهی سلامت و قرنطینه استانی باشد.

قیمت نهال در کنگ

اگر به دنبال تهیه نهال‌های مورد نظر خود به چندین مرکز نهال فروشی مراجعه کرده باشید با تفاوت قیمت نهال در کنگ روبرو خواهید شد. اگرچه بخش مهمی از این تغییر قیمت به دلیل نوسانات و هزینه‌های پرورشی متفاوت در مراکز مختلف است اما در کل هر نوع نهال میوه‌ای با توجه به نژاد، میزان باردهی، عمر باردهی و تجاری یا پیوندی بودن قیمت متفاوتی دارد. نهالستان برتر نهال مسیر استعلام قیمت نهال را برای شما هموارتر کرده و می‌توانید از طریق لینک زیر لیست کلیه قیمت‌ها را مطالعه کنید.

خرید نهال بادام در کنگ

از جمله نهال‌های میوه‌ای که بسیاری از کشاورز گیاهشناسان آن را متعلق به قسمت‌هایی از خاورمیانه و کشور ما ایران می‌داند نهال بادام است. مقاومت بالای آن به اقلیم آب و هوایی گرم و خشک ایران نیز مزید بر علت شده تا این نهال بیشترین محبوبیت و طرفداران را در بین باغداران استان‌های گرمسیری مانند شهر بندری کنگ داشته باشد. این نهال نیاز آبی بسیار کمی داشته و می‌تواند هر ۲۰ الی ۳۰ روز یک بار مورد آبیاری قرار بگیرد و با استقامت بالا در برابر کم آبی و گرمای بالا می‌تواند گزینه هوشمندانه و به صرفه برای باغداری در این بندر باشد. برای خرید نهال بادام در کنگ می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

خرید نهال میوه در کنگ

امروزه به لطف پیشرفت علوم باغبانی و دانش گیاه پزشکی واریته‌های متنوعی تحت عنوان نهال‌های گرمسیری مقاوم به کم آبی و خشکی تولید می‌شوند که می‌توانند کمک شایان به سرمایه‌گذاران برای خرید نهال میوه در کنگ داشته باشند. این باغداران می‌توانند در بزرگترین و مجهزترین نهالستان کشور یعنی برتر نهال به صورت اینترنتی ارقام متنوع گرمسیری را ملاحظه کرده و بر حسب سلیقه و هدف تجاری خود نهالی مقاوم، تضمین شده از نظر سلامت و کیفیت را با مناسب‌ترین قیمت از این مرکز به صورت اینترنتی خریداری کنند.
با مراجعه به صفحه خرید نهال گردوی کنگ نیز می‌توانید با ارقام قابل کاشت آشنا شوید.

کلام آخر

در شهر بندری و باستانی کنگ اگرچه بیشتر اهالی آن در زمینه شیلات و مشاغل دریایی فعال هستند اما حفظ حوزه کشاورزی و باغداری به هر طریق با کمک منابع آبی زیرزمینی و ارقام گرمسیری در جهت تامین امنیت غذایی بسیار مهم است. به همین دلیل علاقمندان می‌توانند با تکنیک‌های نوین باغداری و واریته‌های گرمسیری باعث استمرار و رونق این حوزه شوند. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در ضمینه نهال‌های گردو که می‌توان در شهر کنگ کاشت به صفحه خرید نهال گردو در کنگ مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال