خرید نهال در گروک✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان گروک

شهر گروک از سال ۸۹ از دهستان به شهر ارتقا یافت و در بخش سیریک میناب قرار دارد. از نظر موقعیت جغرافیایی این شهر ۴۰۰۰ نفری در ارتفاع ۱۱ متری از سطح آب‌های آزاد در بخش مرکزی سیریک و در مدار ۲۶ درجه و ۳۵ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۵ دقیقه طول شرقی واقع شده است. گروک شهری بندری در همسایگی آب‌های نیلگون خلیج فارس و دریای عمان است و جزو اولین دامنه‌های ساحلی این دریا محسوب می‌شود و از جاده میناب جاسک فاصله ۶۵ کیلومتری دارد. شغل عمده اهالی شهر گروک در ۵ دهه پیش پارچه بافی بوده و کارگاه‌های پارچه بافی زیادی داشت اما امروزه علاوه بر مشغول بودن در لنج‌ها و بنادر در حوزه کشاورزی نیز فعال هستند.
برای تامین امنیت غذایی خود با توجه به آب و هوای فوق حاره‌ای و گرمای بالا می‌توانند تولیدات انبوهی در حوزه سبزیجات و سیفیجات داشته باشند. کمینه و بیشینه دمایی شهر گروک تحت تاثیر آب و هوای غالب استان که آب و هوای گرمسیری است دارای بیشینه ۵۲ درجه و کمینه ۱۰ درجه‌ای است لذا در حوزه باغداری محصولاتی مانند انواع مرکبات، پرتقال، لیمو شیرین، لیمو ترش، لیمو امانی تولید می‌کند.
با داشتن نخلستان‌های متعدد خرما و باغاتی همچون موز، گواوا، انبه، چیکو و تولیدات جالیزی گرمسیری زراعت و باغداری در اراضی شهر گروک در جریان است. از محصولات سیفیجات نیز می‌توان به فلفل، گوجه فرنگی، بادمجان، هندوانه، ملون، انواع طالبی، پیاز، کدو، خیار و بادمجان اشاره کرد. به طور کلی استان هرمزگان دارای ۴۰ هزار هکتار اراضی زراعی، کشاورزی و باغی است که با توجه به آب و هوای نیمه بیابانی، هوای شرجی و رطوبت هوای بالای تحت تاثیر خلیج فارس برای پرورش نهال‌های گرمسیری فرصت مناسبی است که محصولات زراعی آن امکان دو بار کشت را در سال را دارند.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در گروک

 

بیشتر بخوانید: خرید نهال در بندرعباس

نهالستان گروک

یکی از بهترین مراکزی که می‌تواند هم در زمینه دریافت و خرید نهال میوه و هم در ارائه مشاوره‌های تخصصی برای احداث باغ و کشاورزی بسیار کمک کننده باشد نهالستان گروک است. برای احداث باغ میوه در اقلیم خاصی مانند گروک با آب و هوای گرمسیری، باید اطلاعات درستی از تکنیک‌های باغبانی کسب کرد و در این مسیر بهترین و مقاوم‌ترین نهال‌ها را برای این اقلیم دریافت کرد. پس لازم است مرکز معتبری را انتخاب کنید که بتوانید نهال‌های مثمر و سودده سالم و شناسنامه‌دار را خریداری کنید.

باغداری در آستارا

عملا باغداری در گروک حول محور نخلستان‌های خرما و باغستان‌های موز، کنار، چیکو، گواوا، انبه و و در برخی از مناطق بادام و گردو است. البته باغات مرکبات جزو متعددترین باغات در کنار نخلستان‌های خرما هستند منبع ارتزاق، درآمد و اشتغال عمده اهالی هستند. وضعیت اقلیمی و شرایط سیستمی این گونه ایجاد می‌کند که چنین نهال‌هایی بتوانند بهترین رشد را داشته باشند و با مقاومت حداکثری در برابر گرمای بالای ۵۲ درجه همچنان در کنار رشد، محصول دهی را نیز تجربه کنند.
اصولاً در چنین اقلیم‌هایی به دلیل گرمای بیش از حد و تبخیر بالا و همچنین طولانی بودن فصل تابستان و گرما میزان بارندگی‌ها بسیار کم بوده و این اقلیم نمی‌تواند پذیرای هر نهال میوه‌ای باشد. برای شروع باغداری مدرن و خلاقانه باید اطلاعات تخصصی از آب و هوا و اقلیم منطقه داشته و اقتصادی‌ترین نهال‌ها را انتخاب کنید.

 

نهال فروشی در گروک

با توجه به محدود بودن نهال‌های قابل کاشت در این اقلیم و پرفروش بودن نهال‌های گرمسیری، نهال فروشی در گروک حول محور عرضه نهال‌های مقاوم به خشکی و گرما فعال است. لذا از هر مرجعی که قصد خرید نهال را دارید حتماً باید نسبت به مجوزدار بودن و تخصصی و شناخته بودن آن اطمینان حاصل کنید. زیرا در نهالستان‌های متفرقه نهال‌ها به صورت غیر اصولی پرورش پیدا می‌کنند و بسیاری از افراد به صورت عمده آنها را خریداری و بدون ضمانت به صورت واسطه به فروش می‌رساند. پس سعی کنید از مراکز معتبر، مرجع تولیدی و خود فروشنده با ضمانت نامه‌های معتبر نهال را دریافت کنید.

فروش نهال در گروک

مسلماً برای خرید نهال نمی‌توانید به تمامی مراکز فروش نهال در گروک در مدت زمان کوتاهی دسترسی داشته و نهال‌ها را مورد بررسی قرار دهید. پس لازم است از استانداردهای نهال خوب اطلاعات لازم را داشته باشید و در صورت مراجعه به هر مرجعی آنها را با نهال موجود مطابقت دهید این استانداردها به شرح زیر هستند.
• الگوی رشد نهال کاملاً طبیعی بوده، دارای تنه‌ای بدون انشعاب، یک دست و ترکه‌ای باشد.
• ریشه‌های نهال هیچگونه سوختگی، تیرگی و سرمازدگی نداشته باشد.
• از نظر سلامت و عدم آفات ریشه نهال دارای گواهی عاری از آفات، قرنطینه استانه و تاییدیه سلامت باشد.
• رقم‌های پیوندی حتماً دارای شناسنامه باشد تا پایه و پیوندک مشخص بوده و سن، سال تولید نیز قید شده باشد، تا مشخص باشد که تطابق و تجانس در این عمل رعایت شده است یا نه.
• نهال دارای جوانه‌های تندرست و سالم قسمت دو سوم بالایی نهال باشد، زیرا مسئول شاخه زایی و میوه‌دهی در آینده خواهد بود.
• هیچگونه جای زخم، شکستگی، آفت و پوسیدگی بر روی تنه و شاخه‌های آن مشخص نباشد.
• دارای ضمانت برگشت، گارانتی دو ساله و کارت سلامت باشد.
• نهال با ریشه های پرالیناژ شده و بسته بندی بهداشتی عرضه شود تا موعد کاشت دچار خشکی و در معرض هوا قرار نگیرد.

قیمت نهال در گروک

بسیاری از باغبانان خلاق و هوشمند برای خرید اقتصادی و به صرفه به دنبال اطلاع از قیمت نهال در گروک هستند. باید عنوان کنیم قیمت نهال تحت تاثیر تابع‌هایی مانند نوع نهال، رقم آن، بازارپسندی میوه، طول عمر، میزان باردهی و کیفیت و مقاومت نهال متفاوت است. اما شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به نهالستان تولیدی برتر نهال و لینک زیر از قیمت کلیه ارقام به صورت به روز مطلع شوید.

خرید نهال بادام در گروک

در میان نهال‌های خشکبار و سردرختی به جرات می‌توان گفت که نهال بادام به دلیل مقاومت بالا به گرما و خشکی شانس بیشتری برای کشت در چنین شرایط زیست محیطی و اکوسیستمی دارد. البته باید نسبت به دور آبیاری آن توجه ویژه‌ای شود و از نهال‌های بادام گرمسیری موقع کاشت استفاده شود. نهال بادام دارای دانه خوراکی روغنی است که مغز آن شیرین و تلخ بوده و مصارف متعددی در تازه خوری، داروسازی و تولید لوازم آرایشی دارد. پس با خرید نهال بادام در گروک و کاشت آن می‌توانید از محصول آن بیشترین درآمدزایی را به دست آورید. برای دریافت اطلاعات بهتر از لینک زیر اقدام کنید

خرید نهال میوه در گروک

گفتیم که اکثر سرمایه‌گذاران با خرید نهال میوه در گروک سرمایه خود را حول محور نهال‌های گرمسیری مانند انواع مرکبات، موز، خرما، چیکو، انبه، انار، گلابی، بادام و …. متمرکز می‌کنند. برای دریافت اطلاعات تخصصی در زمینه احداث باغ و دریافت نهال‌های سازگار و همچنین اطلاعات تخصصی در زمینه کاشت و پرورش بهینه می‌توانید با مشاوران و متخصصان زبده نهالستان بزرگ و مرجع برتر نهال در ارتباط باشید.
با مراجعه به صفحه خرید نهال گردو گروک با بهترین رقم آشنا شوید.

کلام آخر

شهر گروک دارای اقلیم آب و هوایی نیمه بیابانی و گرمسیری مرطوب است و تنها در حوزه کشاورزی و باغداری رقم‌های گرمسیری برا کاشت بسیار مناسب هستند. برای شروع فعالیت در این زمینه حتماً از تخصص و تجربه اشخاص کاربلد و مجرب استفاده کنید و نهال مورد نظر را از نهالستان‌های مورد تایید جهاد کشاورزی دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در ضمینه نهال‌های گردو که می‌توان در شهر گروک کاشت به صفحه خرید نهال گردو در گروک مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال