خرید نهال گردو در آباده طشک✔️ قیمت انواع نهال گردو آباده طشک

مقدمه
اگر محیط باغ برای رشد درختان گردو مناسب باشد، سودآوری باغ بهبود می‌یابد، گردو به خاک‌های عمیق و نفوذپذیر با زهکشی مناسب نیاز دارد، خاک با بافت مناسب، کمی قلیایی و بدون شوری باعث بهبود در رشد و عملکرد گردو خواهد شد، شهر آباده طشک در استان فارس به علت داشتن اقلیم معتدل و خشک یک گزینه مناسب برای سرمایه‌گذاری در صنعت تولید گردو است، در ادامه مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی آباده طشک

هر کشاورزی در هر منطقه‌ای از کشور ایران برای احداث باغ تجاری احتیاج به اطلاعات کاملی در مورد شرایط اقلیمی آن شهر دارد، بنابراین یک کشاورز آباده طشک برای خرید نهال گردو در آباده طشک و احداث باغ آن باید به موارد زیر توجه داشته باشد:
● میانگین دما در آباده طشک حدوداً ۲۳ درجه سانتیگراد است و این نشانگر دمای نسبتاً گرم در فصل تابستان و نسبتاً سرد در فصل زمستان است، همین امر باعث شده تا قدرت انتخاب کشاورزان برای خرید نهال گردو افزایش یابد.
● سرعت باد در منطقه آباده طشک ۶ km/h بوده و یک کشاورز باید از دیوار یا درختان بادشکن در دور باغات گردو استفاده کند تا ورزش این بادها به نهال جوان تازه کاشته شده صدمه نزند.
● ارتفاع این شهر از سطح دریا ۱۶۰۰ متر است، بهترین موقعیت جغرافیایی برای کاشت و خرید نهال گردو در آباده طشک است، چون ارتفاع ایده آلی برای کاشت نهال گردو دارد.
● بارش باران به طور سالیانه کمتر از ۳۰۰ میلیمتر بوده همین امر باعث شده تا میزان رطوبت شهر آباد تشت کمتر از ۲۵ درصد باشد نهال‌هایی را خریداری کنید که نسبت به خشکی هوا مقاوم باشد، آبیاری باغات در این منطقه از طریق آب‌های زیرزمینی و چاه آب عظیم انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در آباده طشک

شهر آباده طشک یک شهر کوهپایه‌ای است که بین کوه زاگرس و دشت کویر واقع شده است همین امر باعث شده تا تعادلی بین آب و هوای سردسیری و گرمسیری ایجاد شده و اقلیم این منطقه معتدل خشک باشد، این منطقه یک شهر تازه تاسیس است که در سال ۱۳۹۸ به شهر تبدیل شده است، ولی قدیمی بودن باغات گردو در آباده طشک نشانگر قدمت طولانی این منطقه هست، امروزه نیز اکثر کشاورزان علاقه زیادی به خرید نهال گردو در آباد طشک و احداث باغ آن دارند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در آباده طشک

به طور کلی، باغ تجاری در مناطق معتدل و خشک و کوه پایه‌ای شهر آباده طشک باید شرایط زیر را داشته باشد:
● خاک حاوی مقادیر مناسب از عناصر غذایی ماند فسفر پتاسیم و آهن باشد، خاک رسی تا شنی و کمی سبک با درصد مناسب از ماده آلی برای رشد و تغذیه درختان گردو لازم است.
● برای احداث باغ گردو در آباده طشک توجه داشته باشید، باغ باید در محلی قرار گیرد که دسترسی به آب، نور خورشید، خاک حاصلخیز و بازارهای هدف آسان باشد.
● منابع آب برای آبیاری باغ کافی باشد؛ سیستم زهکشی مناسبی برای جلوگیری از آب ایستاده و آب‌های زیرزمینی نشتی و بهره‌برداری از قطرات بارانی وجود داشته باشد.
● برای تأمین آب در شرایط خشک، باید سیستم آبیاری تکنولوژیکی مورد استفاده قرار گیرد، آبیاری قطره‌ای، آبیاری نشتی یا آبیاری بارانی با سیستم‌هایی که آب را بهینه استفاده و جذب می‌کنند، بهترین راه حل‌ها برای تامین نیاز آبی باغات گردو در این منطقه است.

آیا کاشت نهال گردو در آباده طشک حالت اقتصادی دارد؟

موفقیت احداث باغ گردو در آباده طشک به مدیریت منابع پایه مانند خاک، آب، نور خورشید و مقاوم به آفات و بیماری‌ها بستگی دارد، بهتر است قبل از احداث باغ گردو، دامنه موجودیت این منابع و سازگاری با نیازهای درختان گردو بررسی شود، اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید می‌توانید با مراجعه به سایت معتبر نهالستان در آباد طشک طرح توجیهی احداث باغ گردو را طراحی کرده و اطلاعات دقیق‌تری به دست بیاورید.

خرید نهال گردو در آباده طشک

با اینکه اقلیم شهر آباده طشک یک اقلیم معتدل است ولی نوسانات دمایی این شهر در فروردین ماه بیش از اندازه بوده و در اکثر مواقع باعث سوختن و ریزش شکوفه‌های درخت گردو در ماه فروردین می‌شود، پس بهترین گزینه برای فروش نهال گردو در آباده طشک نهال‌های دیرگل است که اواخر فروردین ماه یا اوایل اردیبهشت ماه شروع به گلدهی کنند.
● باید بازار مناسب برای فروش محصولات باغ تجاری گردو در نزدیکی باشد، پس با توجه به نیاز منطقه نهال گردو را انتخاب کنید.
● قبل از خرید نهال، استراتژی بازاریابی مناسب و روابط خوب با مشتریان و عرضه کنندگان دیگر نیز برای موفقیت و پیشرفت باغ تجاری لازم است.
خرید نهال:

فروش نهال گردو در آباده طشک

زمان فروش نهال گردو در آباده طشک بر سیستم دفاعی درخت تاکید می‌شود، برای حفظ سلامت درختان و گیاهان، باید برنامه‌های مناسب برای کنترل آفات و بیماری‌های مختلف در باغ اجرا شود، از روش‌های مصنوعی و بیولوژیکی برای کنترل آفات استفاده کنید تا اثرات سم‌های شیمیایی بر محیط و انسان را کاهش یابد.
دومین نکته در فروش نهال گردو در آباده طشک قدرت تحمل نهال در برابر خشکی هست، رطوبت خاک در همه مراحل رشد گردو بسیار مهم است؛ در مناطق خشک و معتدل، میزان بارش معمولاً کم بوده و باید منابع آبی مطمئن و پایداری برای آبیاری به منظور سودآوری مطمئن باغ گردو در نظر گرفته شود.

نهال گردو مناسب آباده طشک

کارشناسان و متخصصین معتقدند نهال‌های ژنوتیپ و اصلاح شده گزینه مناسبی برای احداث باغ گردو در آباد طشک است، چون کیفیت و کمیت محصولات نهال اصلاح شده و ژنوتیپ چندین برابر بهتر از نهال‌های بذری و اصلاح شده بوده و همین امر باعث افزایش صادرات میوه گردو در کشور ایران شده است

نهال گردو مناسب آباده طشک

کارشناسان و متخصصین معتقدند نهال‌های ژنوتیپ و اصلاح شده گزینه مناسبی برای احداث باغ گردو در آباد طشک است، چون کیفیت و کمیت محصولات نهال اصلاح شده و ژنوتیپ چندین برابر بهتر از نهال‌های بذری و اصلاح شده بوده و همین امر باعث افزایش صادرات میوه گردو در کشور ایران شده است

انواع نهال گردو در آباده طشک

تعداد درختان سازگار با منطقه آباد تشک زیاد است ولی نهال‌های محبوب و پرطرفدار عبارتند از:
● نهال گردو چندلر پیوندی
● نهال گردو کلاسیک تویسرکان
● نهال گردو پالیز تیپ ۹
● نهال گردو فرنور
● نهال گردو فرانکت

قیمت نهال گردو در آباده طشک

قیمت نهال در مناطق کوه پایه‌ای و معتدل براساس عوامل مختلف محاسبه می‌شود، برخی از این عوامل عبارتند از:
1. قیمت نهال گردو در آباده طشک بستگی به نژاد و اصالت آن دارد، برخی از نهال‌ها ارزان‌تر بوده و برخی دیگر هزینه بیشتری دارند.
2. قطر ساقه و ارتفاع نهال نیز به صورت کلی تاثیری در قیمت نهال دارد.
3. نهال‌های سالم و قوی معمولاً هزینه بیشتری دارند، نهال‌هایی که به درستی رشد کرده‌اند و بدون بیماری یا آسیب هستند، ارزش بیشتری دارند.
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در آباده طشک

بهترین نهال گردو در آباد تشک که محبوبیت زیادی در بین کشاورزان دارد نهال گردو پالیز تیپ ۹ است:
● این نهال کانادایی بوده ولی توسط نهالستان برتر نهال بومی‌سازی شده و کاملاً با شرایط این منطقه سازگاری دارد.
● تناژ تولید میوه گردو در باغات گردو پالیز تیپ ۹ حداقل ۶ تا ۸ تن است.
● ریشه زایی قوی داشته و در برابر تندبادها مقاوم بوده و به هیچ عنوان ریشه کن نمی‌شوند.
● عمر طولانی و صد ساله نهال کانادایی باعث افزایش فروش نهال گردو در آباده طشک شده است.

نهالستان گردو در آباده طشک

کشاورزان با مراجعه به درگاه‌های اینترنتی می‌توانند بزرگترین نهالستان شمالی غربی کشور را سرچ کرده و با کارشناسان آن به صورت آنلاین یا تلفنی در ارتباط بوده و با شرایط فروش نهال گردو در آباده طشک آشنا شوند

کلام آخر

برای منطقه معتدل و خشک کوه پایه‌ای، گیاهان مقاوم به شرایط آب و هوایی خشک و سرما خوب هستند، درختان مثل پسته، سیب، زردآلو، آلبالو، انگور و درختان زینتی مقاوم به خشکی و سرما بوده و می‌توانند به طور اقتصادی در این شرایط رشد کنند، برای شناختن بهتر این نهال‌ها به صفحه خرید نهال میوه در آباده طشک مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال