خرید نهال گردو در آستان اشرفیه✔️ قیمت انواع نهال گردو آستان اشرفیه

اگرچه شهرهای استان اشرفیه در زمینه تولید میوه‌های باغی بسیار پررونق و موفق عمل کرده است اما در میان ارقام مثمر، نهال گردو به دلیل چوب با کیفیت و مغز گردوی پرفروش می‌تواند یکی از نهال‌های بسیار سودده برای سرمایه‌گذاری مطمئن و کسب درآمدهای میلیاردی باشد. با ما همراه باشید تا بهترین نهال‌ها برای کاشت را بررسی کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی آستانه اشرفیه

یکی از پربارش‌ترین و حاصل خیزترین شهرهای شمالی کشور آستان اشرفیه است که در ۷ کیلومتری لاهیجان و ۳۵ کیلومتری رشت در استان گیلان قرار گرفته است. این شهر با جمعیت ۱۰۰ هزار نفری در همجواری دریای مازندران و ارتفاع منفی ۹ متری است. اراضی باغی و کشاورزی شهرستان آستان اشرفیه به دلیل وجود رودخانه سپیدرود از قدرت و حاصل خیزی بالای برخوردار است و با توجه به میانگین بارندگی ۱۵۰۰ میلیمتر در سال و قرارگیری در قسمت‌های شرقی رودخانه سپیدرود که سهم بسزایی در تجمیع روان آب‌ها و آب‌های حاصل از بارندگی دارد محصولات متنوعی در زمینه کشاورزی و باغی تولید می‌کند.
با توجه به تامین ۹۰ درصد بادام زمینی کشور در آستان اشرفیه، شالیزارهای متعدد، مزارع چای و تولیدات با کیفیت و پربار میوه‌های مانند گردو، فندق، مرکبات، کیوی، هلو، شلیل، سیب، گردو، بادام، گیلاس، آلبالو، زیتون، بادام، فندق، انگور، گوجه سبز، ازگیل، زیتون یکی از قطب‌های برتر تولیدات باغی و زراعی محسوب شده و سطح درآمد و اقتصاد باغداران آن بسیار مطلوب است. کاشت نهال معتدله و رطوبت دوست گردو که از موفق‌ترین نهال‌ها در راندمان تولید و رشد در چنین اقلیم حاصلخیز و پرآبی است با قدرت باروری و حاصل خیزی خاک‌ها و اراضی کوهپایه‌ای و جلگه این بخش بسیار پررونق است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در رشت

تاریخچه باغات گردو در آستان اشرفیه

اگرچه شهر استان اشرفیه یکی از قطب تولیدی بادام زمینی محسوب می‌شود اما اعتدال هوا و زمین‌های رسوبی حاصلخیز باعث تعدد باغات گردو در آستان اشرفیه نیز شده است. با توجه به تولیدات ۷ هزار تنی گردو در استان گیلان، آستان اشرفیه نیز با داشتن باغات تجاری پربار سهم پررنگ در این تولیدات دارد. یکی از بهترین و بارزترین نهال‌های کاشته شده در این باغات نهال‌های بومی مانند ضیاآباد، کاغذی، تویسرکان و ارقام پیوندی اصلاحی مانند چندلر و ژنوتیپ پالیز هستند که مقاومت خوبی به سرمایه بهاره داشته و جزو نژادهای پربار محسوب می‌شوند. رطوبت بالای این بخش زمینه ساز بسیاری از بیماری‌های ریشه‌ای و پوسیدگی‌های طوقه و تنه می‌شوند که در صورت عدم رعایت آبیاری درست می‌تواند زمینه ساز بسیاری از آفات و قارچ‌ها شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در آستانه اشرفیه

برای دریافت نور و مواد غذایی یکنواخت رعایت شود. برای اینکه بتوانید مدرن‌ترین و تجاری‌ترین باغات گردو را در این بخش احداث کنید لازم است که قبل از احداث باغ گردو در آستان اشرفیه اطلاعات خوبی از شرایط محیطی و اقلیمی داشته، سرمایه‌های لازم را برای خریداری زمین، تجهیزات و نهال‌های سالم و سازگار در نظر گرفته و با استفاده از تخصص و تجربه افراد آگاه بهترین بستر کاشت را برای نهال‌ها با متدهای جدید باغبانی و شیوه‌های اصولی کاشت در نظر بگیرید. خاکی که نهال گردو باید در آن کاشته شود باید دارای اسیدیته خنثی، درصد شوری و قلیایی بسیار کم بوده و همچنین باید خاک بستر کاشت دارای زهکشی مناسب، بافت نرم لومی و شنی بوده و فواصل کاشت

 

آیا کاشت نهال گردو در آستانه اشرفیه حالت اقتصادی دارد؟

از جمله شرایطی که می‌تواند کاشت نهال گردو در آستان اشرفیه را با سودآوری بالا همراه سازد پارامترهای زیر است.
 انتخاب نهال‌های گردوی معتدله و نیمه سردسیری با توجه به منطقه کاشت از ارقام دیرگل و مقاوم به سرمای بهاره
 آبیاری به موقع و درست با توجه به رطوبت خاک
 استفاده از کودهای فسفر دار و ریز مغذی و عناصر ماکرو برای تقویت باردهی، تحریک ریشه زایی، افزایش فتوسنتز و سایز میوه
 کاشت رقم‌های گرده‌افشان برای افزایش گلدهی
 رصد باغات و اطلاع از وجود آفات و قارچ‌ها و پیشگیری سریع با بهترین روش‌های سمپاشی و دفع آفات
 رسیدگی‌های منظم و برداشت به موقع محصول

 

خرید نهال گردو در آستانه اشرفیه

اگر با وجود مراکز متعدد نهال فروشی به دلیل سوء استفاده‌های مکرر و وجود نهال‌های ناقل بیماری خواستار خرید نهال گردو در آستان اشرفیه از ارقام ضمانت‌دار و دارای تاییدیه سلامت از نهالستان‌های مطرح و برجسته هستید می‌توانید با تکیه بر حسن سابقه و فعالیت مستمر و مورد تایید جهاد کشاورزی، نهال گردو را از نهالستان برتر نهال به صورت آنلاین و مجازی با کمک کارشناسان این بخش خریداری کنید. برای پیشبرد هرچه بهتر مراحل کاشت و رسیدگی به نهال از آموزه‌های تخصصی بدون هزینه نیز بهره‌مند شوید.

فروش نهال گردو در آستان اشرفیه

اگرچه بسیاری از افراد فروش نهال گردو در آستان اشرفیه را برای کسب درآمد انجام می‌دهند اما کم نیستند افرادی که به توسعه باغداری اندیشیده و سعی می‌کنند نهال‌های سالم و بدون آفات را با خدمات پس از فروش و ضمانت‌نامه‌های معتبر به دست باغداران برسانند. مسلماً تعامل با چنین مراکزی می‌تواند باعث موفقیت در مسیر باغداری شود‌.

نهال گردو مناسب آستان اشرفیه

برای آشنایی با نهال گردوی مناسب آستان اشرفیه باید به نوع گلدهی نهال، میزان مقاومت آن در برابر سرمای بهاره توجه کرده و مقاوم‌ترین و سازگارترین آن را انتخاب کرد.

انواع نهال گردو در آستان اشرفیه

در بخش زیر انواع نهال گردو در آستان اشرفیه که می‌توانند بیشترین باردهی را با سازگاری بالا داشته باشند معرفی می‌شود.
• نهال گردو ژنوتیپ پالیز: از دسته رقم‌های اصلاحی، کم ارتفاع و پیوندی است که زود بازده از سال اول کاشت بوده و از ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری مورد کشت قرار می‌گیرد و می‌تواند تا ۹ الی ۱۲ تن باردهی داشته باشد. رقمی دیرگل مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه با میوه‌ای نسبتاً پوست کاغذی است.
• نهال گردوی چندلر: نژادی آمریکایی، پیوندی و دیرگل، معتدله نیمه سردسیری است که می‌تواند از ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری کاشته شده و تا ۶ تن باردهی داشته باشد. این نهال دارای عمر اقتصادی ۸۰ سال بوده و به دمای منفی ۳۰ و سرمای بهار نیز مقاوم است.
• نهال گردوی ضیاآباد: نهالی زودگل مناسب برای مناطق جلگه‌ای، قابل کاشت در ارتفاع صفر تا ۱۵۰۰ متری با باردهی ۳ الی ۴ تن در هکتار، نهالی کم ارتفاع و بومی، مقاوم به آفات
• نهال گردوی خوشه‌ای: نهال دیرگل و زود بازده از سال اول کاشت، اوج باردهی از سال سوم با تناژ ۶ الی ۷ تن در هکتار، قابل کاشت تا ارتفاعات ۱۲۰۰ متری، مناسب برای مناطق جلگه‌ای این بخش

قیمت نهال گردو در آستان اشرفیه

شما عزیزان می‌توانید به روزترین قیمت نهال گردو در آستان اشرفیه را در لینک زیر به همراه ارقام متنوع این نهال مطالعه کنید.

بهترین نهال گردو در آستان اشرفیه

مسلماً در بین نهال‌های نیمه سردسیری و معتدله برای شهر ساحلی و پربارش آستان اشرفیه هر نژادی که بهترین باردهی را به همراه مقاومت بالا به آفات و بیماری‌ها داشته باشد می‌تواند بهترین نهال گردو آستان اشرفیه باشد.

نهالستان گردو در آستان اشرفیه 

دایر کردن نهالستان گردو در آستان اشرفیه یکی از هوشمندانه‌ترین بیزینس‌ها برای رسیدن به سوددهی کلان و ارتقا سطح رفاه و درآمد است. کشاورزان محترم می‌توانند در این مسیر با خرید بهترین و سالم‌ترین نهال‌ها و کسب مشاوره‌های باغبانی و کشاورزی از نهالستان برتر نهال راحت‌ترین باغداری را تجربه کنند.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه آستان اشرفیه می‌توانید با ارقام سازگار آشنا شوید.

کلام آخر

مسلماً با وجود منابع آبی و خاک‌های حاصلخیز و وجود رودخانه سفیدرود در میانه این شهر، خرید نهال گردو و پرورش آن می‌تواند از چندین جهت برای باغداران سودآوری داشته باشد. در این مسیر تعامل با نهالستان‌های مرکزی مورد تایید جهاد کشاورزی یکی از بزرگترین پشتوانه‌ها برای طی مسیر باغداری با کمترین چالش است.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب آستان و خرید نهال در آستان اشرفیه اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال