خرید نهال گردو در اهل✔️ قیمت انواع نهال گردو اهل

مختصات جغرافیایی شهر اهل بر روی نقشه ایران ۲۷٫۲۱۳۴۰۳۳۸°شمالی و ۵۳٫۶۵۹۶۶۶۸۹°شرقی هست، این شهر در جنوب استان فارس در بخش اشکنان قرار گرفته و بین رودخانه مهراب و کوه بوچیر و کلاسالار احاطه شده است، این منطقه دارای زمستان‌های خنک و تابستان‌های گرم و خشکی بوده، مهم‌ترین ویژگی شهر اهل نواسانات رطوبتی آن است.
رطوبت شهر اهل در فصل تابستان ۱۸ درصد و در فصل زمستان به بالای ۶۰ درصد افزایش می‌یابد بارش باران در این منطقه کمتر از ۲۰۰ بمبای متر بوده و بیشتر در فصل زمستان و فروردین ماه اتفاق می‌افتد، اقلیم گرم و خشک و کاهش ذخایر سفره‌های زیرزمینی باعث شده تا احداث باغ گردو در این منطقه با چالش‌هایی روبرو شود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی اهل

از شرایط اقلیمی اهل بهتر است به ارتفاع این شهر اشاره کنیم، ارتفاع شهر اهل از سطح دریا ۹۰۰ متر است، این شهر یک منطقه کوهپایه گرم و خشک بوده و میانگین دمای سالانه آن به ۲۴ درجه سانتیگراد می‌رسد.
از مواردی که به هنگام خرید نهال گردو در اهل باید توجه کنید، دمای شهر اهل در فصل زمستان است؛ تقریبا هیچ روز یخبندانی را تجربه نمی‌کند و کمترین دمای آن در فصل زمستان ۶ درجه سانتیگراد و بیشترین دمای آن ۴۶ درجه سانتیگراد است؛ از دیگر شرایط اقلیمی تاثیرگذار بر فروش نهال گردو در اهل می‌توان به نکات زیر اشاره کر:
• میزان بارش باران در شهر اهل۱۰۰ تا ۱۵۰ میلی‌متر است این یعنی کمبود ذخایر آبی
• در فصل تابستان ورزش بادهای موسمی در شهر اهد بیشتر رواج دارد و با نام باد کوش شناخته می‌شود.
• بارش باران‌های تابستانی به نام باران حمنه

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در اهل

شهر اهل یک شهر قدیمی و قدمتدار بوده و نام قدیم آن نهل نام پادشاهی از دوران ساسانیان بود، وجود سنگ و ساروج در این شهر نشان از قدمت ۱۵۰۰ ساله آن است، اقلیم گرم و خشکی شهر قدیمی اهل به گونه‌ای بوده که کشاورزان نسبت به احداث باغ گردو علاقه زیادی نشان نمی‌دادند و تنها چند درصد کوچکی از اراضی آن مربوط به کاشت گردو است

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در اهل

با توجه به شرایط اقلیمی شهر اهل کشاورزان در رابطه با احداث باغ گردو در اهل باید موارد زیر را به طور کامل رعایت کنند:
• به خاطر بارش باران کمتر از ۱۵۰ میلی متر در سال؛ کشاورزان باید از تجهیزات آبیاری نوین استفاده کرده و با مالچ پاشی سطح زمین، از تبخیر آب جلوگیری کنند؛ البته بهتر است با دقت در خرید نهال گردو در اهل نهال هایی را انتخاب کنند که نسبت به تنش آبی مقاوم باشد.
• ورزش بادهای موسمی از سمت هند گاهاً باعث صدمه به تنه درختان گردو می‌شود، باغداران جهت ورزش این بادها را تشخیص داده و از دیوارهای بادشکن برای مقابله با آن استفاده کنند.
• به خاطر طولانی بودن روزهای تابستان امکان آفتاب سوختگی و ترک خوردگی تنه درختان گردو زیاد است.

آیا کاشت نهال گردو در اهل حالت اقتصادی دارد؟

اگر از جنبه تبلیغاتی به این سوال پاسخ ندهیم باید بگوییم زمانی کاشت نهال گردو در اهل حالت اقتصادی خواهد داشت که کشاورزان نهال‌های گرمسیری مانند نهال گردو پکان را تهیه کرده و مراحل احداث باغ گردو در اهل کاملاً مدرن و به روز شده باشد.

خرید نهال گردو در اهل

کشاورزان برای انتخاب و خرید نهال گردو در اهل باید اطلاعات کامل‌تری به دست بیاورند، خرید نهال‌های ناسازگار در این شهر به خاطر آب و هوای گرم و خشک باعث تلف شدن سرمایه اولیه کشاورز خواهد شد.

فروش نهال گردو در اهل

پیشنهادهای زیادی برای فروش نهال گردو در اهل وجود ندارد، چون زمستان این منطقه دمای کمتر از صفر درجه را تجربه نمی‌کند تا نیاز سرمایه درختان گردو را برطرف سازد از طرف دیگر دمای بالای ۴۰ درجه به درختان گردو آسیب وارد می‌کند.

نهال گردو مناسب اهل

به خاطر بهار زودرس شهر اهله توصیه می‌شود، نهال‌های گرمسیری و زودگل را خریداری کنید که منشا آمریکایی داشته باشند.

انواع نهال گردو در اهل

از انواع نهال گردو در اهل می‌توان به نهال پکان آمریکایی اشاره کرد، نهال گردو پکان آمریکایی تا دمای ۵۰ درجه سانتیگراد را به راحتی تحمل کرده و دچار مشکلی نمی‌شود.

قیمت نهال گردو در اهل

از انواع نهال گردو در اهل می‌توان به نهال پکان آمریکایی اشاره کرد، نهال گردو پکان آمریکایی تا دمای ۵۰ درجه سانتیگراد را به راحتی تحمل کرده و دچار مشکلی نمی‌شود.

بهترین نهال گردو در اهل

بهترین نهال گردو در اهل نهال گردو پکان آمریکایی است که ویژگی‌های زیر را دارد:
• به هنگام خرید نهال گردو در اهل توجه داشته باشید که نهال گردو پکان آمریکایی حرارت بالا و روزهای آفتابی طولانی فصل تابستان را تحمل کرده و نیاز سرمایی چندان طولانی ندارد.
• نهال گردو پکان آمریکایی پایه بلند است بنابراین فاصله‌ای که برای کاشت آن در نظر گرفته‌اند ۱۲ در ۱۲ متر است.
• نهال گردو پکان آمریکایی زود واضح بوده و یک سال پس از کار شروع به باردهی می‌کند.

نهالستان گردو در اهل

برای شناختن بهترین نهالستان گردو در اهل به سایت تخصصی برتر نهال مراجعه کرده و با کارشناسان این سایت تماس بگیرید تا به صورت علمی و تخصصی شما را راهنمایی کنند.

کلام آخر

با اینکه محدودیت‌های زیادی برای خرید نهال گردو در اهل و کاشت آن وجود دارد، شما با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه در اهل می‌توانید انواع نهال‌های میوه گرمسیری را بشناسید که قابلیت کاشت در این منطقه را داشته و باعث کسب درآمد باغدار می‌شود.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال