خرید نهال گردو در ایج✔️ قیمت انواع نهال گردو ایج

شهر ایج از توابع شهرستان استهبان در استان فارس هست، مختصات جغرافیایی شهر ایج روی نقشه ایران ۲۹٫۰۱۶۷°شمالی ۵۴٫۲۳۳۳°شرقی هست، این شهر نزدیک به ۷۰۰۰ تن جمعیت دارد؛ طبق بررسی‌های انجام شده کشاورزی به عنوان شغل دوم مردم این منطقه محسوب می‌شود، همین امر باعث شده اکثر باغات منطقه سرسبز و پر از میوه باشد.
اقلیم معتدل شهر باعث شده تا کشاورزان همزمان میوه‌های گرمسیری و سردسیری را در باغات خود کاشت کنند، در واقع شما در باغات ایج می‌توانید میوه‌های گرمسیری مانند انار، انجیر، توت و میوه‌های سردسیری مانند گردو، بادام و شلیل، گیلاس، گوجه سبز را مشاهده کنید که بدون هیچگونه مشکلی میوه‌دهی کرده و سود بسیاری برای کشاورزان عاید می‌شود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی ایج

برای شناختن بهتر شرایط اقلیمی ایج برای خرید نهال گردو در ایج حتماً نکات زیر را مطالعه کنید:
1. اقلیم این شهر معتدل است و این نشانگر زمستان‌های سرد خنک و تابستان‌های گرم خنک است، میانگین دمای شهر ایج ۲۵ درجه سانتیگراد است.
2. میانگین بارش باران در شهر ایج ۲۴۰ میلی‌متر است و این نشانگر خشکی هوا و درصد کم رطوبت هست.
3. کشاورزان شهر ایج برای آبیاری باغات گردو باید از سفره‌های زیرزمینی استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در ایج

بررسی تاریخچه باغات گردو در ایچ کمک زیادی در انتخاب نهال گردو و روش‌های صحیح احداث باغ به کشاورزان این منطقه می‌کند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در ایج

احداث باغ گردو در ایج به عنوان یک فعالیت کشاورزی سودآور و پر بازده در نظر گرفته می‌شود. این درخت برای رشد نیازمند آبیاری مناسب، خاک مرغوب و یک محیط معتدل و مرطوب است؛ یک منطقه معتدل مانند شهر ایج تابستان معتدل و محدود، و در زمستان نسبتا سرد دارد.
خاکی که برای کاشت گردو انتخاب می‌شود باید دارای زهکشی مناسب، pH خنثی (میان 6 تا 7) و حاوی مواد غذایی کافی باشد، گردو نسبت به خاك‌های سنگین مانند ماسه لوم و آهکی و خشک تر بهتر رشد می‌کند؛ ریشه درخت گردو به خاک با عمق کافی و حاوی مقدار مناسبی از مواد آلی احتیاج دارد تا رطوبت و اکسیژن لازم را جذب کند.
• باغ گردو باید در یک منطقه با ارتفاع معتدل و بدون تغییرات شدید دما قرار گیرد.
• درختان گردو به اندازه کافی روشنایی برای رشد نیاز دارند؛ بنابراین یک مکانی را انتخاب کنید که سایه‌دار نباشد.
• برخی از گونه‌های گردو به برودت زمستانی حساس هستند.
• گردو در دماهای معتدل رشد و تولید بیشتری دارد.
• آبیاری مناسب برای گردو، آبیاری قطره‌ای است.

آیا کاشت نهال گردو در ایج حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به اقلیم معتدل شهر ایج و ذخایر آبی آن احداث باغ گردو اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد بود به شرطی که کشاورزان از کارشناسان مربوط مشاوره لازم را دریافت کند.

خرید نهال گردو در ایج

یک کشاورز برای احداث باغ حرفه‌ای و مدرن باید چند نکته مهم در خرید نهال گردو در ایج رعایت کند:
1. نهال خریداری شده حتماً شناسنامه‌دار بوده و لیبل رسمی خود را از وزارت جهاد کشاورزی دریافت کند.
2. حتماً به سن نهال توجه کنید نهال‌های ۱ تا ۲ ساله گزینه مناسبی برای خرید هستند.
3. بهتر است نهال خریداری شده گارانتی دار باشد، تا در صورت بروز مشکلی بتوانید خسارات وارده را جبران کنید.

فروش نهال گردو در ایج

امروزه برای راحتی حال کشاورزان عزیز به جای خرید و فروش حضوری نهال گردو توصیه می‌شود فرایند اینترنتی فروش نهال گردو در ایج راه‌اندازی شود، چون کشاورزان در خرید اینترنتی می‌توانند قیمت نهال را در سایت‌های مختلف بررسی کرده و سایتی مانند برتر نهال را انتخاب کنند که شرایط ویژه‌ای برای فروش نهال گردو در ایج در نظر گرفته است.

نهال گردو مناسب ایج

با توجه به اقلیم معتدل شهر ایج شما می‌توانید نهال گردو زودگل را نیز در این منطقه کاشت کنید به شرطی که از هورمون‌های تاخیری گلدهی استفاده کرده و گلدهی درختان را تا ۱۵ فروردین به تاخیر بیندازید، چون در شهر ایج امکان نوسانات دمایی و رطوبتی فروردین ماه بیشتر بوده و مانع از گرده افشانی صحیح درختان گردو خواهد شد، بهترین گزینه برای خرید نهال گردو در ایج خرید نهال‌ میان‌کل و دیرگل است.

انواع نهال گردو در ایج

از انواع نهال گردو در ایج که محبوبیت زیادی در بین کشاورزان دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. نهال گردو خوشه‌ای کاغذی یک نهال ایرانی بوده و بر پایه بذری تکثیر می‌شود، این نهال قدرت باروری بالایی داشته و جزو نهال‌های پایه کوتاه شناخته می‌شود، به طوری که در یک هکتار زمین ۲۸۰ اصل نهال گردو خوشه‌ای کاغذی جای می‌گیرد، پوسته آن کاغذی بوده و مغز سفید دارد، محصول این نهال برای تولید آجیل و خشکبار استفاده می‌شود.
2. نهال گردو خوشه‌ای اسرائیلی غیر بومی بوده و منشا اصلی آن کشور اسرائیل است این درخت نیز به صورت خوشه‌ای تولید میوه کرده و در هر خوشه آن ۱۸ تا ۲۵ میوه گردوی درشت وجود دارد، گلدهی این درخت اواسط فروردین ماه آغاز شده و برای کاشت در منطقه ایج مناسب است.
3. نهال گردو ژنوتیپ پالیز جزو نهال‌های کانادایی و مقاوم است این درخت گردو دیرگل بوده و روزهای اول اردیبهشت گلدهی خود را آغاز می‌کند، نهال گردو ژنوتیپ پالیز قدرت باروری بالایی داشته و دو برابر نهال‌های دیگر است، ارتفاع این درخت در طول عمرش بین ۴ تا ۵ متر است.
4. نهال گردو توصیه کار بومی کشور ایران و جزو نهال‌های میانگل است، این درخت کلاسیک ۵ تا ۸ متر ارتفاع دارد، بر پایه بذری تکثیر شده و جزو نهال‌های دیر بازه است برای اولین باروری آن ۵ سال زمان لازم است.

قیمت نهال گردو در ایج

سازمان وزارت جهاد کشاورزی تاثیر بسزایی در تعیین قیمت نهال گردو در ایج دارد، نهالستان‌های مجوزدار که مجوز رسمی خود را از این سازمان دریافت کرده‌اند قیمت نهال گردو در ایج را بر اساس مصوبه وزارت جهاد کشاورزی تعیین کرده و عامل اصلی آن کیفیت و روش تکثیر آن است.
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در ایج

از نظر کشاورزان بهترین نهال گردو در عید نهالی است که مشخصه‌های زیر را داشته باشد:
• میزان باردهی آن در هر هکتار حداقل ۴ تن باشد.
• هزینه‌ای که یک کشاورز برای نگهداری از باغ گردو صرف می‌کند خیلی کمتر بوده و احتیاج به خرید نهاده‌های مختلف نباشد.
• درختان پایه کوتاه بهتر است چون رسیدگی و مراقبت آنها راحت‌تر است.
• میوه حاصل از درخت گردو مغز سفید و پوسته کاغذی یا نیمه کاغذی داشته باشد تا به راحتی پوسته از مغز جدا شود.

نهالستان گردو در ایج

از مهم‌ترین ویژگی‌های نهالستان گردو در ایج باید شرایط تکثیر و نگهداری نهال‌های جوان اشاره کنیم، بهتر از کشاورزان نهالستان‌هایی را انتخاب کنند که از جدیدترین علم گیاه پزشکی برای تحصیل و فروش نهال گردو در ایج استفاده می‌کنند، چون نهال‌هایی که بر پایه ژنتیک و اصلاح شده تکثیر شده است مزایای خاص خود را دارند که عبارتند از:
• قدرت ریشه زایی قوی
• قدرت فتوسنتز قوی
• سرعت رشد بالا
• قدرت باروری قوی

کلام آخر

وقتی تمام علوم در حال پیشرفت هستند علم کشاورزی نیز پیشرفت کرده و به کمک کشاورزان عزیز آمده است، مدیر نهالستان‌های معتبر که با تلفیق تجربه و علم نوین گیاه پزشکی توانستند نهال‌های ژنوتیپ و اصلاح شده را تولید و به دست باغداران برسانند، باعث افزایش عملکرد باغات گردو و میزان کسب درآمد کشاورزان شده است، باغداران با خرید نهال گردو در ایج بر پایه ژنوتیپ و اصلاح شده می‌توانند سرمایه اولیه خود را تضمین کنند.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب ایج و خرید نهال در ایج اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال