خرید نهال گردو در بالاده✔️ قیمت انواع نهال گردو بالاده

شهر بالاده در دامنه‌های کوه زاگرس قرار گرفته و ارتفاع آن از سطح زمین تنها ۷۳۰ متر هست؛ این شهر فقط ۶۵ کیلومتر با شیراز فاصله داشته و دارای اقلیم معتدل نیمه گرمسیری بوده از این رو کاشت درختان گردو میانگل و زودگل در این منطقه رواج بیشتری دارد.
میزان بارندگی در این شهر کمتر از ۳۰۰ میلیمتر است، همین امر باعث شده تا در زیر مجموعه نواحی خشک قرار بگیرد؛ در آخرین سرشماری نزدیک به ۷/۰۰۰ نفر در این شهر زندگی می‌کنند؛ بیشتر از ۵۰ درصد آن مشغول کشاورزی و باغداری هستند؛ برای آشنایی بیشتر با شرایط اقلیم بالاده و احداث باغ گردو در این منطقه همراه ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی بالاده

مختصات جغرافیایی شهر بالاده که امروزه آن را به نام والاشهر نیز می‌شناسند در جنوب غربی استان فارس قرار گرفته و در نقشه ایران ۲۹٫۲۸۴۲°شمالی و ۵۱٫۹۳۹۲° شرقی درج شده است؛ از شرایط اقلیمی مهم موثر در خرید نهال گردو در بالاده، باید به موارد زیر اشاره کنیم:
• به خاطر قرار گرفتن در کوهپایه کوه زاگرس ارتفاع آن ۷۵۴ متر از سطح دریا است.
• میانگین دمای سالانه شهر بالاده ۲۷ درجه سانتیگراد بوده و این شهر زمستان خنک و سرد و تابستان نسبتا گرمی دارد.
• میزان بارندگی شهر بالاده کمتر از ۳۰۰ میلی‌متر بوده کشاورزان برای آبیاری باغات خود از آب‌های رودخانه‌ای و سفره‌های زیرزمینی استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در بالاده

با بررسی آتشکده شهر بالاده متوجه خواهید شد این شهر قدمت طولانی دار مربوط به دوره ساسانیان است؛ به خاطر اقلیم مناسب برای کاشت نهال گردو در شهر بالاده از همان گذشته کشاورزان مشتاق احداث باغ گردو در بالاده بودند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بالاده

احداث باغ در مناطق کوهستانی و معتدل رو به گرمسیری مانند بالاده مستلزم در نظر گرفتن چند شرایط منحصر به فرد این مناطق است؛ در اینجا چند فاکتور مهم برای خرید نهال گردو در بالاده و احداث باغ آن وجود دارد:

• آب و هوا:
درک آب و هوای محلی، از جمله محدوده دما، الگوهای بارندگی و تاریخ یخبندان برای مراقبت و نگهداری از نهال گردو لازم است؛ مناطق کوهستانی و معتدل معمولاً در مقایسه با مناطق دشتی، دمای خنک‌تر و سطوح بارندگی بالاتری را تجربه می‌کنند.

• ارتفاع:
ارتفاع سایت باغ را در نظر بگیرید، زیرا ارتفاعات بالاتر بر دما، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و شرایط خاک تأثیر بگذارد؛
در عوض باغ‌های مسطح فصل‌ رشد کوتاه‌تر و دمای پایین‌تری را تجربه کنند.

• نور خورشید:
میزان و مدت نور خورشیدی که باغ دریافت می‌کند را ارزیابی کنید؛ مناطق کوهپایه‌ای دارای ریز اقلیم هستند که در آن برخی از مناطق سایه یا نور خورشید بیشتری نسبت به مناطق دیگر دریافت می‌کنند.

• شرایط خاک:
شهر بالاده به خاطر کوه پایه‌ای بودن دارای انواع مختلفی از خاک بوده؛ ممکن است از خاک سنگی با زهکشی خوب تا رسی سنگین داشته باشند؛ آزمایش خاک برای تعیین ترکیب، سطح pH و محتوای مواد مغذی آن لازم است؛ خاک را بر این اساس اصلاح کنید تا شرایط بهینه برای رشد درخت گردو ایجاد شود.

آیا کاشت نهال گردو در بالاده حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به سازگاری بالای درختان گردو میان‌گل در شهر بالاده مانند نهال گردو تویسرکان؛ خرید نهال گردو در بالاده کاملاً اکتسابی و مقرون به صرفه بوده همچنین درآمد طولانی مدتی را برای کشاورزان این منطقه به ارمغان آورده است

خرید نهال گردو در بالاده

برای خرید نهال گردو در بالاده می‌توانید به مراکز اینترنتی و غیرحضوری معتبری مانند برتر نهال مراجعه کنید.
خرید نهال:

فروش نهال گردو در بالاده

به یاد داشته باشید که سازگار بودن نهال گردو با اکوسیستم منطقه بالاده برای رشد موفقیت آمیز آنها بسیار مهم است، کارشناسان نهالستان به هنگام فروش نهال گردو در بالاده اطلاعات کاملی از اکوسیستم این منطقه کسب می‌کنند تا گزینه‌های مناسبی را به شما پیشنهاد دهند

نهال گردو مناسب بالاده

با توجه به اکوسیستم منطقه بالاده که معتدل رو به گرمسیری است، شما می‌توانید تنوع مختلفی از نهال گردو را در این منطقه کاشت کنید؛ علاوه بر کاشت نهال گردو میانگل می‌توانید نهال‌های دیرگل و نهال‌های زودگل را نیز خریداری کنید اما توجه داشته باشید که گلدهی درختان از پانزدهم فروردین ماه آغاز شود؛ چون نیمه اول فروردین ماه نوسانات دمایی در این شهر زیاد است.

انواع نهال گردو در بالاده

از انواع نهال گردو مناسب برای بالاده که سودآوری خوبی دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ تا دمای ۴۵ درجه سانتیگراد را تحمل کرده و دچار آسیب نمی‌شود؛ این درخت صد سال عمر کرده و بیشتر از ۶ تن گردو در هکتار تولید می‌کند.
2. نهال گردو تویسرکان ایرانی یک نهال کلاسیک بوده و گزینه مناسبی برای کاشت در بالاده است؛ میوه‌های این نهال با کیفیت دارای مغز روشن و پوسته کاغذی است.
3. نهال گردو فرنور فرانسوی علاوه بر کیفیت بالا قدرت باروری بالایی نیز دارد در هکتار ۵ تن میوه گردو تولید می‌کند حداقل عمر اقتصادی آن ۱۰۰ سال است.
4. نهال گردو فرانکت فرانسوی نیز قدرت گرده افشانی قوی داشته و میوه‌های آن با کیفیت و در تناژ بالا تولید می‌شود؛ دوره باردهی درخت گردو فرانکت حداقل ۹۰ سال است.

قیمت نهال گردو در بالاده

برای استعلام قیمت نهال گردو در بالاده لیستی از نهالستان‌های غیرحضوری و اینترنتی را تهیه کنید؛ هنگامی که لیستی از تامین کنندگان بالقوه تهیه کردید، با آنها تماس بگیرید تا در مورد شرایط فروش نهال گردو در بالاده، قیمت و گزینه‌های حمل و نقل آنها اطلاعات لازم را کسب کنید؛
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در بالاده 

گونه‌های مختلف گردو در اقلیم‌های مختلف رشد می‌کنند، بنابراین مهم است که از کارشناسان نهالستان گردو در بالاده بپرسید: بهترین نهال گردو در بالاده کدام است؟ آنها شما را در انتخاب تنوع مناسب بر اساس موقعیت مکانی خاص و شرایط آب و هوایی راهنمایی خواهند کرد؛ ولی ویژگی یک نهال مناسب برای کاشت در بالاده عبارتند از:
• زود بازده بودن
• طول عمر طولانی و حداقل ۸۰ ساله
• سیستم دفاعی قوی و نیاز نداشتن به نهاده‌های مختلف
• باردهی بالا
• کیفیت محصول

نهالستان گردو در بالاده

یک نهالستان گردو در بالاده که سیاست آن جلب رضایت کشاورزان بوده دارای طیف متنوعی از درختان گردو سالم هست؛ این مرکز تنوع گونه و اندازه‌های مختلف را برای پاسخگویی به نیاز مختلف مشتریان را فراهم کرده است؛ نهالستان‌های معتبر مانند برتر نهال تضمین می‌کنند که گیاهان آنها سالم، قوی و عاری از بیماری یا آفات هستند.

کلام آخر

قبل از خرید نهال گردو در بالاده دستورالعمل‌ و مراقبت‌های قبل از کاشت آشنا شوید؛ می‌توانید هر گونه دستورالعمل خاص برای کاشت و پرورش نهال گردو را از نهالستان بخواهید؛ کارشناسان نکات مهمی را برای اطمینان از رشد و استقرار موفق به شما ارائه می‌دهند.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب بالاده و خرید نهال در بالاده اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال