خرید نهال گردو در بیرانشهر✔️ قیمت انواع نهال گردو بیرانشهر

با توجه به اینکه استان لرستان دارای رتبه سومی در تولید محصول گردو است و بیران‌شهر با داشتن اراضی باغی متعدد سطح زیر کشت بالایی برای پرورش این نهال دارد، از تولید کنندگان این محصول ثروت آفرین است. با ما همراه باشید با تا با نهال گردوی برتر این بخش آشنا شویم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی بیرانشهر

یکی از شهرهای کوهستانی واقع در غرب کشور و شمال شرقی استان لرستان شهرستان بیرانشهر است که از توابع خرم آباد و بخش‌های بیرانوند محسوب می‌شود. این شهر در ارتفاع ۱۶۵۰ متری از سطح آب‌های آزاد قرار گرفته است. لذا شرایط اقلیمی بیران‌شهر به دلیل قرارگیری در دامنه زردکوه و تنگه‌های رشته کوه‌های زاگرس جزو مناطق کوهستانی با زمستان‌های برفی و سرد و تابستان‌های معتدل است.
این شهر از شمال با بروجرد و از جنوب با خرم آباد همسایگی دارد و همچنین دارای خط مرزی مشترک با شهرستان سلسله است. از جاذبه‌های طبیعی که باعث سرسبزی و حاصل خیزی شهر و وجود باغات متعدد در نزدیکی این رود شده است وجود رودخانه هرو است که از میان شهر گذشته و آن را به دو قسمت تقسیم می‌کند.
مردم و سکنه این شهر در حوزه‌های دامپروری، کشاورزی و باغداری مشغول فعالیت هستند و سطح رفاه و اقتصادی بسیار بالایی را تجربه می‌کنند. زیرا این شهر از ظرفیت‌ها، منابع آبی، خاک حاصلخیز و پتانسیل‌های بالایی برای تولید محصولات باغی و زراعی برخوردار است. بیران‌شهر در کنار شهرستان سلسله از جمله مهم‌ترین قطب‌های تولیدی گردو در استان لرستان به حساب می‌آیند که در کنار محصولات باغی و زراعی مانند سیب، انار، انجیر، گندم، جو، هلو، شلیل، بنشن ،غلات، گیاهان دارویی، بادام، هلو، دارای نهال‌های گردو متنوعی نیز است

بیشتر بخوانید:خرید نهال گردو در خرم آباد

تاریخچه باغات گردو در بیرانشهر

یکی از گزینه‌هایی که می‌تواند سطح آگاهی باغداران تازه کار را از در مورد گردوکاری افزایش دهد بررسی سابقه باغات گردو در بیران‌شهر است. طبق آخرین اطلاعات مدیر جهاد کشاورزی بخش بیرانشهر این شهر با داشتن ۱۱۰۰ هکتار باغ گردوی زیر کشت که عمدتاً از رقم‌های نوک کلاغی، شهمیرزاد، پوست کاغذی، تویسرکان و ارقام محلی دیگر است دارای تولیدات ۱۶۰۰ تنی در سال است. برگزاری کلاس‌های ترویجی و آموزه‌های باغبانی، تغذیه به موقع درختان با استفاده از عناصر ماکرو، توزیع به موقع نهاده‌های کشاورزی مانند سموم و کودهای شیمیایی از جمله اقداماتی است که جهاد کشاورزی استان برای ارتقای راندمان تولید این باغات انجام می‌دهد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بیرانشهر

احداث باغ گردو در بیران‌شهر نسبت به پرورش دیگر محصولات کشاورزی به دلیل امتیازات و مزایای بی‌شمار از محبوبیت بالایی برخوردار است. می‌توان به نگهداری کم هزینه و آسان‌تر میوه آن به دلیل پوسته چوبی و مقاومت فوق آن در برابر بیماری‌ها، آفات و حشرات اشاره کرد.
گذشته از پرفروش بودن مغز گردو و چوب صادراتی سخت آن، حتی دور ریز‌های این نهال نیز دارای فروش بالایی است، لذا برای احداث باغ گردو با کمک سرمایه در اختیار، اطلاع از شرایط آب و هوایی اقلیمی، وضعیت خاک، وضعیت بارندگی‌ها و ارتفاع منطقه می‌توانید مناسب‌ترین نهال‌ها را خریداری کرده و با مهیاسازی اراضی باغی و منطقه کاشت نهال به شکل تخصصی بهترین نهال‌ها را با مراقبت‌های ویژه از جمله آبیاری، کوددهی، سمپاشی و هرس به موقع پرورش دهید.

 

آیا کاشت نهال گردو در بیرانشهر حالت اقتصادی دارد؟

برای اینکه بتوانید کاشت نهال گردو در بیرانشهر را با درآمدهای کلان و میلیاردی به انجام برسانید و برای سالیان متمادی این باغات را با تراز تجاری بالا حفظ کنید باید؛
 از نهال‌های مقاوم به سرما، دیرگل و پیوندی خرید خود را انجام دهید.
 در راستای تقویت آن از کودهای دامی و شیمیایی در مواقع ضرور بر حسب نتیجه آنالیز خاک استفاده کنید.
 نسبت به آبیاری نهال و منطقه کاشت آن نیز توجه داشته باشید.
 برای در امان بودن از معضلات سرمازدگی، یخ زدگی و آفات، از نژادهای دیرگل و مقاوم به سرما مانند فرنور، ژنوتیپ پالیز، چندلر، پوست کاغذی، هارتلی و دیگر ارقام سازگار استفاده کنید.
 جهت کاهش هزینه‌های کارگری کاشت رقم‌های پایه کوتاه می‌تواند رسیدگی‌ها را بسیار راحت‌تر کرده همچنین تراکم کاشت را افزایش دهد و متعاقباً برداشت میوه آن نیز راحت‌تر باشد.

 

خرید نهال گردو در بیرانشهر

شما با خرید نهال گردو در بیران‌شهر به صورت اینترنتی از نهالستان مطرح، برجسته و تخصصی برتر نهال در کنار دریافت نهال‌های تضمین شده، لیبل‌دار و ضمانت شده از نظر عدم آفات و مرغوبیت، از پشتیبانی ۲۴ ساعته و آموزش‌های تخصصی باغبانی برخوردار خواهید شد.

فروش نهال گردو در بیرانشهر

در نهالستان برتر نهال فروش نهال گردو در بیران‌شهر با قیمت ایده‌آل و با بسته‌بندی بهداشتی و ریشه‌های پرالیناژ شده انجام می‌شود تا نهال‌ها با کمترین صدمات و ریشه‌های آسیب دیده، کاملاً سالم به دست باغداران در مقصد تعیین شده برسند.

نهال گردو مناسب بیرانشهر

کاشت نهال گردوی مناسب بیران‌شهر باعث می‌شود نهال از بسیاری از چالش‌ها و معضلات مانند سرمازدگی و بیماری‌های رایج منطقه در امان بوده و به دلیل مطابقت با خاک و اقلیم توانمندی لازم را برای این چالش‌ها داشته باشد.

انواع نهال گردو در بیرانشهر

مسلماً به دلیل کوهستانی بودن منطقه انواع نهال گردو در بیران‌شهر می‌توانند مورد کشت قرار بگیرند که رقم‌های زیر پربارترین آنها هستند.
• نهال گردوی هارتلی: از جمله ارقامی است که مقاوم به سرما، دیرگل و پیوندی بوده و از ارتفاعات ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ متری قابلیت کاشت دارد و می‌تواند تا ۶ تن از سال‌های سوم به بعد باردهی داشته باشد.
• نهال گردو چندلر: نیز از جمله رقم‌های قابل کاشت در مناطق جلگه‌ای بیرانشهر است که از ارتفاعات صفر تا ۱۵۰۰ متری محدوده کاشت دارد و می‌تواند تا ۶ تن محصول آوری را داشته باشد. این رقم مقاوم به سرمای بهاره، یخبندان و آفات است.
• نهال گردو فرنور: نهالی فرانسوی، دیرگل، کم ارتفاع، زودبازده و پربار با باردهی ۷ تن در هکتار است که از ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری می‌تواند کاشته شود. این نژاد مقاوم‌ترین نهال به سرما و یخبندان است
• نهال گردوی اسرائیلی: از رقم‌های میان رس و دیرگل محسوب می‌شود که از ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری می‌تواند کاشته شده و میوه‌دهی ۵ تن در هکتار داشته باشد این نهال مقاوم به خشکی و آفات است.
• نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: مهم‌ترین و سودآورترین نهال‌ به دلیل حذف ژنوم‌های منفی و اصلاح نژاد ، میوه دهی ۱۲ تن در هکتار، سازگار با ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، زودبازده، اوج باردهی سال پنجم، دیرگل، مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه، آفات بلایت، آنتراکنوز و بیماری‌های مختلف

قیمت نهال گردو در بیرانشهر

باید بدانید که قیمت نهال گردو در بیرا‌ن‌شهر نرخی بین ۱۰۰ الی ۲۲۰ هزار تومان را تجربه می‌کند و این تفاوت قیمت‌ها به دلیل پیوندی یا بذری بودن نهال، میزان باردهی، عمر، تجاری و غیر تجاری بودن آن است که می‌توانید از لینک زیر قیمت‌های دقیق را مطالعه کنید.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو در بیران‌شهر با توجه به اقلیم کوهستانی و سرمای دیررس بهاره آن می‌تواند نهال‌های پیوندی مانند ژنوتیپ پالیز، اسرائیلی، پوست کاغذی و هارتلی باشد.

نهالستان گردو در بیرانشهر

مسلماً با شناخت رقم‌های قابل کاشت و اطلاعات پیرامون احداث نهالستان گردو در بیران‌شهر دانستید که این پروسه باید با همراهی افراد متخصص و یا مراجع و نهالستان‌های مطرح پیگیری شود. لذا برتر نهال در این پروسه با شما همراه خواهد بود و با عرضه نهال‌های سالم، پیوندی، پربار و پشتیبانی ۲۴ ساعته هرگونه چالش باغبانی را برای شما مرتفع خواهد کرد.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه بیرانشهر با ارقام قابل کاشت آشنا شوید.

کلام آخر

شهر بیرانشهر با داشتن ۱۱۰۰ هکتار باغ گردو یکی از موفق‌ترین شهرها در استان لرستان در زمینه تولید محصول پرفروش گردو است که ظواهر امر نشان دهنده مستعد بودن و بالا بودن ظرفیت‌های کشاورزی برای پرورش نهال گردو برای سرمایه‌گذاران و باغداران تازه کار است.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب بیرانشهر و خرید نهال در بیرانشهر اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال