خرید نهال گردو در حسامی✔️ قیمت انواع نهال گردو حسامی

درختان گردو به صورت ژنتیکی در مناطق کوهستانی و سردسیری رشد بهتری از خود نشان می‌دهند، مخصوصاً در سال‌های گذشته تکثیر نهال گردو بر پایه ژنوتیپ و پیوندی انجام شده که میزان عملکرد آن را تا چند برابر افزایش داده است، در ادامه مقاله با شرایط اقلیمی شهر حسامی بیشتر آشنا می‌شویم و میزان سازگاری نهال گردو در این منطقه را به صورت کاملاً علمی و تجربی بررسی خواهیم کرد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی حسامی

همانطور که اشاره کردیم شهر حسامی شهر کوهستانی با ارتفاع ۲۱۰۰ متر از سطح دریا است، مناطق کوهستانی عموماً دارای شیب‌های تندی هستند، ولی شهر حساب حسامی شیب ملایم از سمت شمال به جنوب و از سمت غرب به شرق دارد که هیچ تاثیر منفی بر خرید نهال گردو در حسامی نمی‌گذارد.
توده‌های هوای مدیترانه کم فشار در شهر حسامی باعث افزایش باران در این منطقه شده است، میزان بارش سالیانه شهر حسامی بیشتر از ۴۰۰ میلی‌متر بوده بنابراین ذخایر آبی این منطقه برای احداث باغ گردو در حسامی کاملاً مناسب هست.
از آنجایی که شهر حسامی در رشته کوه زاگرس واقع شده و جزو مناطق مرتفع شناخته شده بنابراین دارای در فصل زمستان آب و هوای آن کاملاً سرد و یخبندان و پایین‌تر از منفی ۱۸ درجه سانتیگراد است، روزهای یخبندان شهر حسامی بیشتر از ۷۰ روز بوده و مدت زمان کافی برای خواب زمستانی درختان گردو سرسیری را فراهم کرده است، این شهر در تیر ماه گرمترین روزهای سال را گذرانده و دمای آن تا ۳۵ درجه سانتیگراد نیز افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در حسامی

وجود قلعه زهرا، قلعه سلمه و برج میاق نشانگر قدمت‌دار بودن شهر حسامی در استان فارس است، اقلیم کوهستانی و باران زای شهر حسامی باعث شده تا هیچ باغداری برای آبیاری باغات گردو خود دچار مشکل و تنش نشود، تولیدات گردوی شهر حسامی مشخص کرده است که اکثر کشاورزان در این منطقه مشتاق خرید نهال گردو در حسامی و احداث باغ آن هستند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در حسامی

شرایط باغداری در حسامی منطقه کوهستانی با ارتفاع ۲۰۰۰ متر به دلیل شرایط آب و هوایی و خاکی منحصر به فرد خود، ممکن است تا حدی متفاوت با شرایط دیگر مناطق باشد، در ادامه به برخی از شرایط باغات گردو در این منطقه می‌پردازیم.
● ارتفاع بالا در این مناطق منجر به کاهش درجه حرارت می‌شود، یعنی دسترسی کمتر به گرما و نور؛ برای رشد مناسب گیاهان، نیازمند به انتخاب گونه‌های مناسب با بازده اقتصادی هست که به شرایط سخت آب و هوایی این مناطق تطابق دارند.
● مناطق کوهستانی با ارتفاع ۲۰۰۰ متر مانند شهر حسامی علاوه بر آب و هوای سرد و بارندگی زیاد با وزش بادهای قوی و نوسانات دمایی روبرو هستند که تاثیر زیادی بر خرید نهال گردو در حسامی می‌گذارد.
● احتمال پوکی، فرسایش خاک در شهر حسامی بالا است، نوع خاک مناسب برای احداث باغ گردو در حسامی باید دارای خصوصیاتی مانند ذخیره آب بالا، تهویه خوب باشد.
● به دلیل محدودیت‌هایی که در ارتفاعات وجود دارد، شیوه‌های کشاورزی متفاوت و به روز در این مناطق استفاده می‌شود، مانند کشت در شیب مناسب‌تر، استفاده از سیستم‌های آبیاری مناسب و استفاده از روش‌های مدیریت خاک برای حفظ و بهبود آن.

آیا کاشت نهال گردو در حسامی حالت اقتصادی دارد؟

مناطق کوهستانی اغلب دارای آب و هوای سرد و مرطوب هستند که شرایط مناسبی برای رشد و توسعه درختان گردو ایجاد می‌کند، برخی از ارقام گردو به طور خاص ترجیح می‌دهند در شرایط سرد رشد کنند و در مناطق کوهستانی این شرایط فراهم می‌شوند،پس خرید نهال گردو در حسامی کاملاً اقتصادی و سودآور خواهد بود.

خرید نهال گردو در حسامی

اکثر کارشناسان نهالستان در حسامی تاکید زیادی بر فروش نهال گردو ژنوتیپ در این منطقه دارند،مهمترین ویژگی نهال گردو ژنوتیپ عبارتند از:
● تحمل به شرایط محیطی: یک نهال گردو ژنوتیپ‌ باید به شرایط آب و هوایی و خاکی خاصی مانند سرما، گرما، خشکی، رطوبت، و انواع خاک ها مقاومت داشته باشد.
● عملکرد و عمر پایدار: نهال گردو ژنوتیپ عملکرد و پایداری بالایی دارد، یعنی در طول سال‌ها و در برابر بیماری‌ها و آفات مختلف، میوه‌های با کیفیت را تولید کند.
● مقاومت به بیماری‌ و آفات: مقاومت به بیماری‌ها و آفات می‌تواند یک ویژگی بسیار مهم در نهال گردو ژنوتیپ باشد، زیرا این ویژگی به میزان استفاده از سموم و کاهش هزینه‌ها کمک کند.
● شکل و اندازه میوه: شکل و اندازه میوه گردو از دیگر ویژگی‌های مهم است که در تجاری بودن میوه تولید شده موثر هست، نهال گردو ژنوتیپ باید میوه‌هایی با ویژگی‌های قابل قبول برای بازار تولید کند

فروش نهال گردو در حسامی

خاک‌های کوهستانی شهر حسامی معمولاً بسیار حاصلخیز و خوب برای رشد درختان گردو هستند، این خاک‌ها غنی از مواد آلی و عناصر غذایی مورد نیاز درختان گردو هست که به رشد سالم درختان و تولید محصول کمک می‌کنند، به خاطر همین آمار فروش نهال گردو در حسامی پررونق و بیشتر از شهرهای دیگر استان فارس است.

نهال گردو مناسب حسام

توپوگرافی منطقه نیز می‌تواند به سوددهی باغات گردو در مناطق کوهستانی کمک کند، به شرطی که کشاورزان در خرید نهال گردو در حسامی دقت کرده و نهال مناسب به این منطقه را خریداری کنند:
● نهال گردو سردسیری بوده و دوره گلدهی آن در اردیبهشت ماه آغاز شود.
● نهال گردو هیچ محدودیت ارتفاعی نداشته و در ارتفاع ۲۰۰۰ متر قابل کاشت باشد.
● نهال‌های زودبازده و زودرس گزینه مناسبی برای کاشت در این منطقه هستند.
● مطمئن باشید همه نهال‌ها دارای شناسه و لیبل هستند.

انواع نهال گردو در حسامی

از انواع نهال سردسیری سازگار با اکوسیستم شهر حسامی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
● نهال گردو خوشه‌ای
● نهال گردو پالیز تیپ ۹
● نهال گردو تویسرکان
● نهال گردو فرنور
● نهال گردو فرانکت

قیمت نهال گردو در حسامی

استعلام قیمت نهال گردو در حسامی به سایت زیر مراجعه کنید:
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در حسامی

بهترین نهال گردو برای کاشت در منطقه حسامی با توجه به ارتفاع و سردسیری بودن این منطقه نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ است، این نهال از ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۰۰۰ متری قابل کاشت بوده و اگر باغدار مدیریت صحیحی داشته باشد در یک هکتار زمین می‌تواند ۶ الی ۸ تن میوه با کیفیت برداشت کند.

نهالستان گردو در حسامی

نهالستان معتبر برای فروش نهال گردو در حسامی و مناطق کوهستانی و مرطوب، مشاوره فنی و تخصصی به کشاورزان می‌دهند، این مشاوره می‌تواند شامل موارد زیر است:
● اطلاع رسانی در مورد شرایط رشد نهال‌‌ها
● مراقبت و نگهداری از نهال‌ها
● روش‌های آبیاری
● هرس نهال‌ها و برنامه‌ریزی صحیح کوددهی و سمپاشی باغات گردو

کلام آخر

نهال گردو ژنوتیپ یا پیوندی باید به عنوان درختی قوی باشد که در شرایط مختلف رویشی ماندگار بالایی داشته و حجم چوب و ارتفاع مناسبی داشته باشد، برای اطمینان بیشتر می‌توانید در وب‌سایت‌ها و نهالستان‌های آنلاین معتبر، نهال گردو سازگار با منطقه حسامی را شناسایی و خریداری کنید، البته در در شهر حسامی شما می‌توانید تنوع محصولات تولید شده را نیز مشاهده کنید، جهت آشنایی با این محصولات به صفحه خرید نهال میوه در حسامی مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال