خرید نهال گردو در خاکعلی✔️ قیمت انواع نهال گردو خاکعلی

هنگام خرید نهال گردو برای تولید آجیل، دو جنبه مهم باید در نظر گرفته شود که شامل زمان تقریبی گلدهی و رسیدن گردوها است. چندین گونه گردو در ایران رشد می‌کند. دو مورد رایج‌ترین گردوی انگلیسی یا ایرانی و گردوی سیاه هستند. ارقام متعددی آر این درختان در دسترس هستند. یخبندان‌های ناگهانی و آب‌وهوای نامساعد به شدت باردهی درختان را تحت تأثیر قرار می‌دهند. از این رو خرید درختان مقاوم در برابر شرایط محیطی و همچنین مناسب با آب‌وهوای منطقه یکی از رموز موفقیت شما در احداث باغ گردو خواهد بود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی خاکعلی

شهر خاکعلی شهری کوچک در استان قزوین است. این شهر در شهرستان آبیک واقع شده است و جمعیتی در حدود 4000 نفر دارد. بسیاری از ساکنین این شهر به کشاورزی و باغداری مشغول هستند و در این شهر باغات گردو و میوه فراوان وجود دارد. خاکعلی آب‌وهوای مدیترانه‌ای با تابستان‌های گرم دارد. دسترسی به آب و خاک مساعد زمینه را برای باغداری ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در قزوین

تاریخچه باغات گردو در خاکعلی

استان قزوین یکی از مناطق کشور است که در آن باغات گردوی فراوان وجود دارند. در شهر خاکعلی نیز باغات قدیمی گردو وجود دارند که در آن‌ها گردوهای بومی محل کاشته شده‌اند. با ارائه انواع نهال‌های جدید که اصلاح‌شده و پیوندی هستند باغداران درصدد جایگزینی درختان بومی و مسن خود با این نهال‌ها هستند. این نهال‌ها زودبازده بوده و در سنین 3-5 سالگی به حداکثر باردهی می‌رسند. ازاین‌رو این جایگزینی بسیار منطقی و عاقلانه است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در خاکعلی

اولین گام برای احداث باغ گردو آنالیز خاک باغ است. درخت گردو در خاک مناسب به‌خوبی رشد می‌کند و محصول خوب تولید می‌کند. درصورتی‌که خاک باغ شما مناسب برای این کار بود می‌توانید اقدام به احداث باغ کنید. در مرحله بعد خرید بهترین نهال گردو است. برای خرید نهال گردو به نهالستان‌ها مراجعه کنید و بهترین نوع نهال را خریداری کنید.
محل کاشت را انتخاب کنید. بهترین محل کاشت را در باغ خود انتخاب کنید که درخت شما در آن نور مستقیم خورشید زیادی دریافت کند. محل را با خاک غنی و با زهکشی خوب آماده کنید و منطقه را از سایر پوشش‌های گیاهی و هرگونه سنگ یا ریشه بزرگ پاک‌کنید. به درختان خود فضای کافی برای رشد بدهید زیرا آن‌ها سیستم ریشه‌ای عمیق و دوقلویی ایجاد می‌کنند.
نهال‌ها را بکارید. نهال‌های گردو خود رابین دو تا سه اینچ بکارید و آن‌ها را با خاک بمالید. بهتر است بین نهال‌ها فاصله‌ای در حدود 7 متر باشد. نهال‌ها را بلافاصله پس از کاشت نهال‌ها را آبیاری کنید.

 

آیا کاشت نهال گردو در خاکعلی حالت اقتصادی دارد؟

در اینجا سه مورد از محبوب‌ترین کاربردهای درخت گردو آورده شده است:
1. تولید آجیل: بارزترین کاربرد درختان گردو، برداشت میوه آن‌ها برای آجیل خوراکی است. گردو سیاه و گردو انگلیسی دو گونه هستند که اغلب برای برداشت استفاده می‌شوند.
2. الوار: چوب درخت گردو سخت و مقاوم است و الوار این درختان می‌تواند همه‌چیز از مبلمان و کف‌پوش گرفته تا اسلحه بسازد. گردو سیاه محبوب‌ترین درخت گردو است که برای چوب استفاده می‌شود.
3. رنگرزی: پوسته خردشده میوه گردو که پوسته نیز نامیده می‌شود، می‌تواند لباس را به رنگ خاکستری مایل به قهوه‌ای‌رنگ کند.

خرید نهال گردو در خاکعلی

چنانچه در مورد خرید نهال میوه اطلاعات کافی نداشته باشید به‌راحتی می‌توانید از طریق مشاوران آنلاین سایت رایگان مشاوره شوید و اطلاعات کافی را به دست بیاورید. علاوه آن در این سایت اطلاعات مفیدی در مورد انواع نهال‌ها وجود دارند که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

فروش نهال گردو در خاکعلی

در شهر خاکعلی برای خرید نهال گردو بهتر است به مراکز معتبر و نهال فروشی‌ها مراجعه کنید تا بتوانید بهترین نهال گردو را خریداری کنید. قبل از خرید نهال سعی کنید با دریافت مشاوره از باغداران محلی و کارشناسان این حوزه بهترین رقم را برای کاشت در اقلیم خاکعلی شناسایی کنید. در این صورت بهترین نتیجه را از باغ گردوی خود خواهید گرفت.

نهال گردو مناسب خاکعلی

• گردو ژنوتیپ پالیز از ارتفاع صفر تا ۳۰۰ متر از سطح دریا، تحمل سرما منفی سی درجه و تحمل گرمای تا ۴۵ درجه را دارد و از انواع دیر گل گردو است.
• گردو چندلر از ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر کاشته می‌شود و تحمل سرما منفی ۳۰ گرمای تا ۴۰ درجه را دارد و دیر گل است.
• گردو فرنور برای مناطقی با ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ مناسب است و تحمل سرمای منفی سی درجه و گرمای چهل درجه را دارد و دیر گل است.
• گردو اسرائیلی برای مناطق بدون سرمای بهاره و معتدل مناسب است و زود گل است.
• گردو تویسرکان رقم قدیمی است و در بسیاری از مناطق که آب‌وهوای معتدل دارند کاشته می‌شود.

انواع نهال گردو در خاکعلی

علاوه بر موارد ذکرشده در بالا شما می‌توانید ارقام دیگری را که مناسب با اقلیم خاکعلی هستند را در این شهر بکارید. ارتفاع و خاک مهم‌ترین عوامل برای کاشت نهال گردو هستند و با خرید نهال گردو مناسب این شرایط می‌توانید بیشترین و باکیفیت‌ترین محصول را از درخت گردوی خود برداشت کنید.

قیمت نهال گردو در خاکعلی

در نهالستان برتر نهال‌های گردو در ارقام و قیمت‌های مختلفی بفروش می‌رسند. برای اطلاع از قیمت‌ها و دریافت لیست قیمت می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.
انواع نهال‌های باکیفیت قیمت‌های به‌مراتب بالاتری دارند. هزینه برای خرید نهال گردو سرمایه‌گذاری مطمئن و امن است و توصیه ما به شما خرید انواع مرغوب این نهال‌ها است

بهترین نهال گردو در خاکعلی

نهال گردویی که زودبازده باشد و محصول باکیفیت تولید کند بهترین نهال محسوب می‌شود. نهال‌های اصلاح‌شده و پیوندی ازجمله بهترین نهال‌های گردو هستند.

نهالستان گردو در خاکعلی

در خاکعلی نهالستان گردو برای خرید انواع نهال گردو وجود دارد. برای خرید بهتر است به این مراکز مراجعه کنید و رقم مناسب را خریداری کنید. علاوه بر این مراکز می‌توان به تنوع بالایی از نهال‌ها نیز دسترسی داشت. مجموعه نهال برتر به‌صورت تخصصی درزمینهٔ تولید بهترین نهال‌های گردو فعالیت می‌کند.

کلام آخر

همچنین باغداران عزیز برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با انواع نهال‌های گردو که قابلیت کاشت در خاکعلی رادارند می‌توانند به صفحه خرید نهال گردو در خاکعلی مراجعه کنند.
مشاوران مجموعه شمارا در خرید نهال گردو متناسب با اقلیمتان راهنمایی خواهند نمود و در تمامی مراحل می‌توانید از این مجموعه مشاوره دریافت کرده و وسایل و تجهیزات موردنیاز را نیز خریداری کنید.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب خاکعلی و خرید نهال در خاکعلی اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال