خرید نهال گردو در رانکوه✔️ قیمت انواع نهال گردو رانکوه

نهال گردو از جمله نهال‌هایی است که بیشتر کارشناسان و گیاه شناسان آن را متعلق به نواحی آسیایی مرکزی، خاورمیانه و ایران می‌دانند که در سطح جهان گسترده شده و شاهد تنوع واریته‌های گرمسیری، سردسیری و معتدله آن هستیم. این نهال بیشتر در جنگل‌های شمالی کشور به صورت بومی و خودرو رشد کرده و جزو درختان سر به فلک کشیده است. لذا منطقه رانکوه از جمله مناطق ییلاقی و مستعدی است که توانسته پذیرای انواع نهال‌های گردو باشد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی رانکوه

قرارگیری منطقه رانکوه از قسمت‌های جنوبی در دامنه ارتفاعات البرز باعث به وجود آمد جنگل‌های طبیعی و بکر شده و همچنین نزدیکی آن از قسمت‌های شمالی به دریا باعث به وجود آمدن مناطق ییلاقی بسیار حاصلخیز و سرسبز و پرباغ شده است. شهرستان رانکوه در استان گیلان و بخش املش در ارتفاع ۶۲ متری از دریا قرار گرفته است. این شهر به دلیل قرارگیری در ارتفاعات تحت دامنه‌های البرز و جریانات شمالی و سیبری باران آور از سرما و بارندگی‌های با میانگین بارشی ۱۴۰۰ میلیمتر در سال بهره‌مند است و اراضی آن مستعدترین مناطق برای پرورش نهال تجاری گردو است.
ناگفته نماند که این منطقه دارای اقتصادی پویا و بسیار پررونق مبتنی بر حوزه کشاورزی و باغداری است که در کنار مرکبات، فندق، بادام زمینی، چای، برنج، انواع غلات و میوه‌های معتدله هسته دار و دانه دار مانند زردآلو، انگور، سیب، گلابی، گیلاس، انجیر، گوجه سبز، توت، هلو، شلیل، آلو، فندق، دارای باغات متعدد گردو نیز هست. در کنار رقم‌های بومی مانند ضیاآباد، شهمیرزاد، نوک کلاغی و کاغذی و مازندران رقم‌هایی مانند خوشه‌ای، چندلر، اسرائیلی، تویسرکان، تخم مرغی و دیگر ارقام نیز در آن سازگاری خوبی دارند

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در رشت

تاریخچه باغات گردو در رانکوه

بررسی تاریخچه باغات گردو در رانکوه به این نتیجه رسیدیم که از مجموعه ۳۷۲۱ هکتار باغات گردوی استان گیلان حدود ۵۱۲ هکتار در منطقه املش و رانکوه قرار داشته که به غیر از ۷ هکتار جوان و نونهال آن، ۵۰۵ هکتار آن بارده و سطح زیر کشت ارقام بومی، محلی و معتدله و پیوندی هستند.
پایین بودن میزان تولیدات با توجه به وسعت بالای اراضی به دلیل استفاده از رقم‌های بومی و محلی است که وجود معضلاتی مانند سرمای بهاره و تگرگ می‌تواند باعث ریزش گل‌ها و شکوفه‌ها شده و میزان باردهی را بسیار تقلیل دهد.
لذا سازمان جهاد کشاورزی در راستای افزایش راندمان تولید به توسعه باغات گردو در اراضی شیبدار و بهره‌برداری هرچه بهتر از منابع طبیعی و کاشت ارقام پیوندی دیرگل تاکید دارد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در رانکوه

از جمله فاکتورهایی که باید قبل از احداث باغ گردو در کنار تامین منابع مالی خوب و خرید ارقام سازگار و پربار به آن توجه شود فاکتورهای زیر است.
• وضعیت پوشش گیاهی منطقه
• میزان ارتفاع از سطح دریا
• وضعیت بارندگی‌ها
• کیفیت آب و منابع آب
• کیفیت خاک، قدرت حاصل خیزی و بافت آن
• هموارسازی زمین
• طراحی نقشه و الگوی باغ
• فاصله گذاری
• حفر چاله مناسب
• ایجاد سیستم‌های و مسیرهای آبیاری
• اطلاع از نحوه کاشت و زمان کاشت مناسب
• اطلاع از نماتدها، بیماری‌ها و آفات رایج درختان منطقه و راه‌های پیشگیری
• تخصص در رابطه با کاشت نهال و مراقبت‌های پس از آن

 

آیا کاشت نهال گردو در رانکوه حالت اقتصادی دارد؟

مسلماً کاشت نهال گردو در رانکوه به دلیل منابع آبی فوق العاده بالا، خاک‌های آبرفتی و رسوبی حاصل خیز بسیار پربار و اقتصادی خواهد بود. این درختان نیز مانند تمامی موجودات دارای دشمنان طبیعی و معضلات متعددی بوده‌اند که داشتن تخصص در رابطه با کاشت ارقام دیرگل و مقاوم به سرمای بهاره، همچنین آبیاری به موقع و بر حسب نیاز نهال می‌تواند به دلیل رطوبت و بارندگی‌ها از خفگی ریشه یا بیماری‌های پوسیدگی جلوگیری کند.
رسیدگی‌های منظم، کوددهی، هرس و کاشت رقم گرده افشان باعث افزایش باردهی نهال می‌شود. هرچه گلدهی نهال بالاتر باشد و در زمان تورم میوه‌ها عنصرهای تقویتی و تغذیه‌ای در اختیار درخت قرار بگیرد می‌تواند باعث افزایش باردهی و کیفیت محصول و در نتیجه بازار پسندی و فروش و سود بیشتر شود.

 

خرید نهال گردو در رانکوه

خرید نهال گردو در رانکوه
زمانی که برای خرید نهال گردو در رانکوه به مراکز تولیدی و نهال فروشی مراجعه می‌کنید حتماً باید نهال‌های منطبق با اقلیم معتدل و مرطوب این بخش را انتخاب کنید و نسبت به سلامت و کیفیت آن آگاه باشید. شما عزیزان می‌توانید در نهالستان برتر نهال بدون نگرانی و دغدغه از سلامت، مرغوبیت، کیفیت، باردهی نهال‌ها، ارقام معتدله و نیمه سردسیری را برای این بخش انتخاب کنید. این مرکز به مدت دو سال ارقام تولیدی خود را از نظر سلامت و کیفیت ضمانت کرده و برای آن گواهی عاری از آفات نیز صادر می‌کند.

فروش نهال گردو در رانکوه

فروش نهال گردو در رانکوه مختص به زمان خاصی نبوده و باغداران می‌توانند هم در فصول غیر کاشت پیش خرید نهال‌ها را انجام دهند و هم در فصول کاشت با مراجعه به این مراکز هم به صورت تلفنی و حضوری و هم به صورت آنلاین مطابق با موقعیت و گستره جوی منطقه خود انتخاب بهینه داشته باشند.

نهال گردو مناسب رانکوه

نهال گردوی چندلر، پوست کاغذی، ژنوتیپ پالیز، خوشه‌ای و دیگر رقم‌های محلی از جمله نهال گردو مناسب رانکوه هستند که توانسته‌اند بیشترین سازگاری را در این اقلیم داشته باشند.

انواع نهال گردو در رانکوه

از میان انواع نهال گردو در رانکوه رقم‌های معرفی شده در بخش زیر در صورت رسیدگی‌های همراه با تخصص منجر به پرورش نهال‌های بسیار پربار و سودده خواهند شد.
• نهال گردوی چندلر: نژادی پیوندی، بسیار پربار و زودبازده از سال اول کاشت، دیرگل، مقاوم به سرمای بهاره و سرمای زیر ۳۰ درجه، باردهی ۶ تن در هکتار، مناسب با ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری
• نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی فوق العاده ثروت آفرین با باردهی ۹ الی ۱۲ تن در هکتار، مناسب با ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه، آفات و خشکی، دیرگل زودبازده از سال اول کاشت و مقاوم به سرمایه بهاره
• نهال گردوی خوشه‌ای: نهال قابل کاشت از ارتفاعات صفر تا ۱۵۰۰ متری، با باردهی ۵ الی ۶ تن در هکتار، رقمی معتدله با باردهی جانبی در تمامی شاخه‌ها
• نهال گردوی پوست کاغذی: نهالی بومی، مقاوم به سرما و خشکی، قابل کاشت از ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، باردهی ۴ الی ۵ تن در هکتار بسیار اقتصادی، مغز گردوی بالا با پوست کاغذی

قیمت نهال گردو در رانکوه

شما عزیزان می‌توانید برای آگاهی از قیمت نهال گردو در رانکوه از ارقام ذکر شده به لینک زیر مراجعه و قیمت‌های دقیق را مطالعه کنید.

بهترین نهال گردو

مسلماً بهترین نهال گردو در رانکوه نهال‌های پیوندی و اصلاح نژاد شده هستند که مقاومت فوق العاده‌ای به سرما و گرما داشته و باردهی آنها بسیار بیشتر از ارقام بذری و بومی است.

نهالستان گردو در رانکوه

پروسه احداث نهالستان گردو در رانکوه پروسه تخصصی و پیچیده است که نیازمند همراهی مشاورها و کارشناسان کشاورزی است و شما عزیزان می‌توانید با خرید بهترین نهال‌های گردو از برتر نهال با کمک تیم مهندسی این مجموعه احداث نهالستان و پرورش نهال گردو را با کمک مشاوره‌های تخصصی این مجموعه به بهترین شکل پیش ببرید.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه رانکوه با ارقام قابل کاشت بیشتر آشنا شوید.

کلام آخر

رانکوه سرزمین کوهستان، دریا و دشت‌های حاصلخیز است که بهترین باغات گردو می‌تواند به شکل مدرن و مکانیزه در آن به سوددهی کلان برسد. فقط کافیست در این مسیر از بهترین تجربه‌های باغبانی در جهت افزایش توانایی برای کاشت نهال‌های پیوندی سالم و پربار بهره‌مند باشید.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب رانکوه و خرید نهال در رانکوه اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال