خرید نهال گردو در زیار✔️ قیمت انواع نهال گردو زیار

اقتصاد و درآمد روستائیان با محصولات دامی و کشاورزی آن‌ها گره خورده است و یکی از درختان میوه‌ای که محصول آن تاثیر زیادی بر روی اقتصادی اهالی روستا دارد درخت گردو است زیرا این درخت به دلیل داشتن عمری طولانی و محصولی گران بها تاثیر زیادی بر اقتصاد مردمان روستا دارد از همین رو به غیر از خطه جنوب کشور در سایر روستاهای کشور درخت گردو قابل مشاهده است و منبع درآمد روستائیان به شمار می‌رود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی زیار

شهر زیار در 35 کیلومتری جاده اصفهان واقع شده است و بررسی وضعیت بارندگی و شرایط دمایی این شهرستان نشان می‌دهد دارای اقلیم سرد و خشک است و آب باران اصلی‌ترین منبع تامین کننده آب‌های سطحی و زیرزمینی این منطقه به شمار می‌آید.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در اصفهان

تاریخچه باغات گردو در زیار

برای این که به طور دقیق قدمت و طول عمر درختان گردو در زیار تخمین زده شود نیاز به آزمایشات دقیق است که می‌بایست توسط متخصصین صورت گیرد اما از لحاظ ظاهر درختان گردو به طور تقریبی می‌توان به سن آن‌ها پی برد و قامت بلند، شاخه‌های انبوه و فرورفته درهم و تنه‌ای قطور نشان از قدمت و تاریخچه طولانی درختان گردو زیار است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در زیار

برای احداث باغ گردو در زیار اولین قدم آزمایش خاک است و برای این منظور باید به صورت تصادفی از 10 نقطه مختلف باغ و از عمق 30 سانتی متری خاک نمونه برداری کرد و نمونه‌ها را به آزمایشگاه معتبر خاکشناسی تحویل داد و در صورتی که نتایج آزمایش نشان دهد که خاک دارای بافت لومی، غنی، فاقد شوری و دارای اسیدیته‌ی خنثی یا اسیدی است می‌توان اقدام به احداث باغ کرد.

 

آیا کاشت نهال گردو در زیار حالت اقتصادی دارد؟

در زیار باغات گردو زیادی وجود دارد که این امر نشان می‌دهد سرمایه گذاری بر روی باغ گردو گزینه‌ی مناسبی است اما زمانی احداث یک باغ و کاشت یک نهال حالت اقتصادی دارد که با فروش محصول آن علاوه بر این که بتوان هزینه‌های متفرقه مانند خرید کود و سم، هزینه‌ی کارگر، حق آب بها و غیره پرداخت کرد به سود قابل توجهی نیز دست یافت.

 

خرید نهال گردو در زیار

خریدداران نهال گردو باید در هنگام خرید به دقت به بررسی نهال گردو بپردازند تا از سلامت نهال مطمئن شوند به همین منظور لازم است ریشه‌، طوقه، تنه، شاخ و برگ‌های آن را به خوبی بررسی کنند و در صورت مشاهده علائمی همچون زخم، خشکیدگی، زردی، پوسیدگی و آثار خوردگی، پیچیدگی برگ‌ها از خرید نهال امتناع کنند زیرا یک نهال آلوده هیچ وقت به یک درخت مقاوم و پربار تبدیل نخواهد شد.

فروش نهال گردو در زیار

یک فروشنده منصف و معتبر در هنگام فروش نهال گردو تمام اطلاعات مربوط به نهال ( زمان آغاز باردهی، میزان باردهی هر نهال، فاصله مناسب کاشت،روش تکثیر نهال و غیره ) را در اختیار خریددار قرار می‌دهد و هیچ گونه اقراری در مورد ویژگی‌های نهال نمی‌کند تا خریددار بتواند بهترین و مناسب‌ترین نهال گردو را انتخاب کند.

نهال گردو مناسب زیار

برای انتخاب یک نهال گردو مناسب برای زیار باید به سوالات زیر پاسخ صحیح و علمی داد سپس یک نهال گردو مناسب معرفی کرد.
– کدام نهال گردو با شرایط اقلیمی زیار سازگارتر است یعنی این که آیا قادر به تحمل اقلیم زیار است.
– کدام نهال گردو می‌تواند بیشترین باردهی را در زیار داشته باشد؟
– کدام نهال گردو می‌تواند به آفات و امراض گردو در زیار مقاوم‌تر باشد؟
– کدام نهال گردو می‌تواند در بافت خاکی زیار رشد بهتری داشته باشد؟

انواع نهال گردو در زیار

شهر زیار اقلیمی سرد و خشک دارد از همین رو برای کاشت انواع نهال گردو مثل نهال گردو خوشه‌ای ایرانی، نهال گردو چندلر، نهال گردو پالیز تیپ 9، نهال گردو شیلی، نهال گردو پدرو، نهال گردو پارزین، نهال گردو دماوند گزینه‌ای مناسب است.

قیمت نهال گردو در زیار

به طور یقین مهمترین عامل برای انتخاب و خرید یک نهال گردو میزان قیمت آن است و اگر خریددار قادر به پرداخت هزینه‌ی خرید نهال نباشد از انتخاب و خرید آن صرف نظر می‌کند پس به خریدداران نهال گردو پیشنهاد می‌شود به لینک زیر مراجعه کنند تا بتوانند بهترین نهال‌های گردو را را با کمترین قیمت خریدداری کنند.

بهترین نهال گردو در زیار 

اگر باغداران زیار به دنبال بهترین و کم دردسر ترین نهال گردو هستند نهال گردو پالیز تیپ 9 بهترین گزینه است زیرا این نهال پایه کوتاه، دیرگل، پربار (16-13 تن در هکتار)، زود بازده ( از سال اول پس از کاشت)، پیوندی، مقاوم به خشکی ( سازگار با اقلیم خشک زیار)، مقاوم در برابر سرما و دارای میوه‌های درشت و مرغوب است.

نهالستان گردو در زیار 

نهال گردو به دلیل ارزش بالایی که دارد در تمام نهالستان‌های سرتاسر زیار به فروش می‌رسد اما نکته مهم انتخاب نهالستان با سابقه و معتبر است که بتوان با اطمینان خاطر بهترین نهال گردو را به مناسب‌ترین قیمت خریدداری کرد که نهالستان برتر نهال با داشتن سابقه‌ی نزدیک به 100 سال بهترین و متنوع‌ترین نهال‌های گردو را در کشور به فروش می‌رساند.

کلام آخر

باغداران و روستائیان کشور طبق تجربه دریافته‌اند که درخت گردو یک از بهترین درختان میوه است که ارزش کاشت و سرمایه گذاری زیادی دارد زیرا دارای عمری زیاد، محصولی گران‌بها و چوبی با کیفیت و گران قیمت است پس نیاز است که انواع مختلف نهال گردو را که به صورت پیوندی تکثیر شده‌اند و یا از نظر ژنتیکی اصلاح شده‌اند را در بین باغداران رواج داد.
نهالستان‌ها بزرگ و معتبر تحت نظارت سازمان جهاد کشاورزی نقش مهمی در گسترش نهال‌های پیوندی در بین روستائیان کشور بازی می‌کنند و مهندسان کارآزموده‌ی آن‌ها باغداران را به کاشت نهال‌های پیوندی و پربار تشویق می‌کنند.رای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب زیار و خرید نهال در زیار اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال