خرید نهال گردو در ششده✔️ قیمت انواع نهال گردو ششده

مختصات شهر ششده روی نقشه ایران ۲۸٫۹۰۴۱۳۷۲°شمالی ۵۴٫۱۳۱۳۶۸۴°شرقی هست، این شهر کوهستانی ۱۵۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع داشته و جزو مناطق کوهستانی و سردسیری شناخته شده است؛ سال شهرشدن ششده ۱۳۹۰ شمسی بوده و ساکنین آن نزدیک که ۷۰۰۰ تن هست.
نزدیک به ۷۰ درصد ساکنین این شهر مشغول کشاورزی و دامداری هستند که از محصولات مهم تولید شده آن می‌توان به میوه گردو اشاره کرد؛ در ادامه مقاله همراه ما باشید تا شرایط اقلیمی ششده و نکات مهم احداث باغ گردو در این شهرها را به شما توضیح دهیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی ششده

برای آشنایی بیشتر با شهر ششده و شرایط خرید نهال گردو در ششده بهتر است اقلیم این شهر را مطالعه کنید:
• میانگین دمای سالانه شهر ششده حدود ۱۵ درجه سانتیگراد است، این شهر در فصل زمستان تا دمای منفی ۲۰ درجه و در فصل تابستان تا ۳۸ درجه سانتیگراد را تجربه می‌کند.
• طبق بررسی‌های انجام شده میانگین بارش سالانه شهر 415 میلی متر هست و این نشانگر ذخایر مناسب سفره‌های زیرزمینی است.
• روزهای یخبندان شهر ششده ۲۰ تا ۳۰ روز گزارش شده است.
• برای خرید نهال گردو در ششده بهتر است نوسانات رطوبت این شهر را در نظر بگیرید، چون درصد رطوبت در فصل زمستان به بیشتر از ۶۰ درصد و در فصل تابستان به کمتر از ۴۰ درصد تغییر می‌کند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در ششده

با کمی مطالعه دقیق تاریخچه باغات گردو در ششده متوجه خواهید شد که قدمت طولانی داشته و کشاورزان زیادی مشتاق احداث باغ گردو در ششده هستند

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در ششده

اکوسیستم منطقه ششده تاثیر بسزایی در احداث باغ گردو در ششده دارد؛
• به خاطر کوهستانی بودن منطقه ششده اکثر زمین‌ها دارای شیب هستند، کشاورزان بهتر است زاویه تابش زمین خود را مشخص کرده و با توجه به شمالی و جنوبی بودن زمین کشاورزی فاصله مناسبی برای کاشت درختان در نظر بگیرند.
• به خاطر نوسانات رطوبتی در شهر ششده حتماً هرس درختان در فصل پاییز بعد از برداشت گردو و اواخر فصل زمستان قبل از بیدار شدن درختان گردو را فراموش نکنید.
• با اینکه خاک شهر ششته حاصلخیز است، ولی آنالیز سالانه خاک باغ و آنالیز برگ درختان گردو به کشاورز کمک می‌کند تا از نهاده‌های مناسب و استاندارد برای نگهداری از باغات گردو استفاده کند.
• استفاده از تجهیزات نوین آبیاری گزینه مناسبی برای آبیاری باغات گردو در شهر کوهستانی ششده است.

آیا کاشت نهال گردو در ششده حالت اقتصادی دارد؟

کاشت نهال گردو در مناطق کوهستانی و سردسیری با ارتفاع ۱۷۰۰ متر، مانند شهر ششده سودآور هست، زیرا گردو در شرایط مشخصی قابلیت رویش و تولید دارد؛ در این ارتفاع و شرایط آب و هوایی، درخت گردو به دلیل تحمل بالا به سرما و خشکی، به خوبی رشد کرده و محصول خواهد داد.
نهال گردو ژنوتیپ سردسیری یکی از درختان مقاوم در برابر سرما و نیمه سایه بوده و از خاک‌های غنی و رطوبت کافی برای رشد بهره می‌برد؛ مناطق کوهستانی دارای آب و هوای سرد و مرطوب تر بوده و می‌توانند محل مناسبی برای رشد گردو باشند.
با توجه به اینکه درخت گردو توانایی تولید محصول باکیفیت با بازدهی اقتصادی بالایی دارد، کاشت آن در شهر ششده به عنوان یک منبع درآمد ثابت و پایدار برای کشاورزان محسوب می‌شود.
قبل از خرید نهال گردو در ششده و شروع به کاشت نهال گردو در این مناطق، نیاز به بررسی‌های دقیق و مطالعه شرایط آب و هوا، خاک و تغییرات اقلیمی در این منطقه دارید؛ مدیریت مناسب کشاورزی و تکنیک‌های کشت و داشت مناسب نیز در بهبود سودآوری باغات گردو در ششده تاثیرگذار خواهد بود.

خرید نهال گردو در ششده

برای خرید نهال گردو در ششده، می‌توانید به روش‌های زیر عمل کنید:
• مراجعه به نهالستان‌ها: برای خرید نهال گردو در مناطق کوهستانی و سردسیری، می‌توانید با مراجعه به این نهالستان‌ها، انواع نهال‌ها را مشاهده کرده و نهال‌های گردو انتخاب کنید.
• دسترسی اینترنتی: اگر به دلایلی نمی‌توانید به صورت مستقیم نهال گردو را از نهالستان خریداری کنید کنید، بهتر است از طریق اینترنت به سایت‌ نهالستان یا نهال فروشی آنلاین مربوطه دسترسی پیدا کرده و نهال گردو را آنجا سفارش دهید، این روش به شما اجازه می‌دهد تا محصول مورد نظر را در خانه یا محل کار خود دریافت کنید.
باغداران قبل از خرید نهال گردو در ششده، بهتر است از کیفیت و قیمت آن مطمئن شوید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید، نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که گردو برای رشد و تولید محصول به محیطی سردسیری و خاکی مناسب نیاز دارد.

فروش نهال گردو در ششده

با مقایسه فروش نهال گردو در ششده مشخص شده بدون در نظر گرفتن قیمت نهال گردو در ششده، نهال‌های اصلاح شده و ژنوتیپ محبوبیت بیشتری در بین کشاورزان این شهر دارند.

نهال گردو مناسب ششده

با توجه به کوهستانی بودن منطقه ششده همچنین شب‌های یخبندان آن توصیه می‌شود نهال‌هایی را خریداری کنید که بتواند دمای منفی ۲۰ درجه سانتیگراد را در فصل زمستان تحمل کند، همچنین تنه درختان قادر باشند بادهای سرد و یخبندان این شهر را تحمل کنند، بنابراین مناسب‌ترین نهال برای ششده نهال‌های سردسیری و دیرگل هستند.

انواع نهال گردو در ششده

از انواع نهال گردو سازگار با منطقه ششته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹
• نهال گردو فرنور
• نهال گردو فرانکت
• نهال گردو چندلر آمریکایی
• نهال گردو خوشه‌ای اسرائیلی
• نهال گردو خوشه‌ای ایرانی

قیمت نهال گردو در ششده

قیمت نهال گردو در مناطق کوهستانی و سردسیری بسته به شرایط بازار و منطقه متفاوت هست، قیمت نهال گردو در ششده بالاتر از مناطق دیگر است، زیرا این نهال برای رشد خوب و تولید محصول به آب و هوای سرد نیاز دارد؛ هزینه حمل و نقل نهال‌ها به مناطق دورتر و دسترسی دشوار نیز بر قیمت تاثیر می‌گذارد؛ برای اطلاعات دقیق‌تر در مورد قیمت نهال گردو در ششده می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در ششده

بهترین نهال گردو در ششده متعلق به نهال ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ است، این نهال هیچ محدودیت ارتفاعی نداشته از ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متری قابل کشت است همچنین مقاومت بالایی در برابر سوزش هوا و یخبندان دارد.

نهالستان گردو در ششده

از گزینه‌های بارز معتبرترین نهالستان گردو در ششده می‌توان به فروش موارد زیر اشاره کرد:
1. فروش نهال‌های شناسنامه‌دار و لیبل‌دار که مجوز رسمی خود را از وزارت جهاد کشاورزی دریافت کرده‌اند.
2. دسترسی آسان و آماده به پاسخگویی تمامی سوالات کشاورزان در زمینه نگهداری و مراقبت از باغات گردو
3. راهنمایی و مشاوره لازم قبل از خرید نهال گردو در ششده تا باغداران نهال‌های سازگار با منطقه را شناسایی کنند.

کلام آخر

شهر کوهستانی و سردسیری ششده، شرایط ایده آلی برای خرید نهال گردو و احداث باغ گردو دارد؛ سرمایه‌گذاری بر روی احداث باغ گردو در ششده یک سرمایه‌گذاری طولانی مدت و سودآور برای کشاورزان محسوب می‌شود؛ بنابراین با تماس با کارشناسان نهالستان برتر نهال می‌توانید اطلاعات کامل‌تری در مورد راه‌اندازی باغات مدرن و تجاری گردو به دست بیاورید.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب ششده و خرید نهال در ششده اینجا کلیک کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال