خرید نهال گردو در قروه درجزین ✔️ قیمت انواع نهال گردو قروه درجزین

درخت گردو نهالی چند منظوره از نظر سودآوری است که با فروش الوار، مغز گردو، پوست و برگ آن می‌توان سود کلانی برداشت کرد. جهت شناخت شرایط اقلیمی قروه درجزین و امکان کشت و برداشت بالاترین سود از این نهال تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی قروه درجزین

از نظر پهنه جغرافیایی و اقلیمی شهر قروه درجزین در ارتفاع ۱۷۵۰ متری از سطح آب‌های آزاد در دامنه‌های رشته کوه زاگرس در شرق همدان با جمعیت ۱۴۲۸۵ در سردسیرترین منطقه همدان با میانگین بارشی ۳۸۰ میلیمتر در سال و ۷۰ روز یخبندان قرار گرفته است. از جهت نوع آب بو هوا دارای زمستان‌های پربارش و برفگیر و تابستان‌های معتدل و خنک است.
ازجمله کوه‌های این بخش می‌توان به کوه گلوز، بدر، پریشان، کولاره، پنجعلی و شعبان کچل در پیرامون آن اشاره کرد که باعث بهره‌مندی این شهر از بارندگی‌ها و توده‌های باران زای بالا و همچنین جاری شدن رودهای قروه، اوزون، تلخ چای و طهماسب گلی شده است‌.
اکثر اهالی این بخش در زمینه نوغانداری، کشاورزی و باغداری فعالیت دارند و با کمک ۴۳ رشته قنات، رودخانه‌های پر آب تولیدات باغی مانند گردو، انگور، سیب، شلیل، آلو، هلو و محصولات زراعتی مانند سیفیجات، سیب زمینی، گندم، جو، زیره، چغندر قند، گل محمدی، و سیر خشک برداشت می‌شود.

بیشتر بخوانید:خرید نهال گردو در همدان

تاریخچه باغات گردو در قروه درجزین

قروه درجزین از جمله مناطق مستعد و سردسیری است که برای پرورش نهال‌های دیرگل و مقاوم به سرمای گردو بهترین اقلیم شناخته می‌شود لذا رشد و باروری نهال در این خطه بسیار بالا بوده اما متقابلاً خطرات و خسارت‌هایی مانند سرمازدگی و ریزش برگ و میوه نیز در این خطه بالاست.
بررسی تاریخچه باغات گردو در این بخش به باغداران کمک می‌کند نهال‌های مقاوم به سرما و یخبندان را از مراکز معتبر خریداری کرده و در مواجهه با آفات و قارچ‌ها شناخت خوبی از روش‌های دفع اقتصادی آن داشته باشند. همچنین با توجه به پرآب بودن اراضی و بارندگی‌های بالا باید نسبت به دوره آبیاری و مدیریت فواصل آبیاری نیز اطلاعات کافی کسب کرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در قروه درجزین

با توجه به سردسیری بودن منطقه قروه درجزین و ارتفاع ۱۸۰۰ متری آن از سطح دریا مهم‌ترین عاملی که می‌تواند هنگام احداث باغ گردو کمک کننده باشد توجه به کمینه و بیشینه دمایی، خطرات سرمازدگی و وجود سرمای بهاره است. به این منظور لازم است که با مهیاسازی زمین، هموار کردن خاک و شیب، مشخص سازی مختصات کاشت آن، نسبت به انتخاب نهال‌های مقاوم به سرما و یخبندان توجه ویژه‌ای شود. رقم‌های دیرگل انتخاب شده تا با گلدهی در اواخر فروردین از سرما و یخبندان و تگرگ در امان بوده و دچار ریزش گل و برگ نشوند.

 

آیا کاشت نهال گردو در قروه درجزین حالت اقتصادی دارد؟

زمانی می‌توان در این اقلیم پر آب و حاصلخیز کاشت نهال گردو را با سود بالا برآورد کرد که نهال مقاومت لازم را در برابر سرمازدگی، نوسانات دمایی شب و روز و تغییرات دمایی فصل به فصل داشته باشد. همچنین تقویت خاک منطقه کاشت نهال و توجه به میزان رطوبت آن باعث ریشه زایی بهتر و باردهی بالای محصول می‌شود. در حوزه گردوکاری استفاده از رقم‌های زودبازده باعث کوتاه‌تر شدن فرایند اوج باردهی نهال‌ها و برداشت سریعتر محصول شده است. پس توصیه می‌شود از رقم‌های پایه کوتاه، زود بازده دیرگل و مقاوم به سرما برای برداشت بالاترین میوه استفاده شود.

 

خرید نهال گردو در قروه درجزین

اگر خواهان خریدی اقتصادی با کیفیت و با ضمانت هستید می‌توانید به وب سایت به روز و جامع برتر نهال مراجعه کرده و پس از مشاهده اعتبار، کیفیت کار و خدمات پس از فروش این مجموعه خرید نهال گردو در قروه درجزین را به صورت اینترنتی از این مرکز با سابقه ۵ دهه خدمت انجام دهید. این مجموعه با کادری مجرب و متخصص مسئولیت پذیری و تعهد بالایی در قبال سلامت و کیفیت نهال‌ها داشته و با قیمتی مناسب به همراه فاکتور فروش معتبر و شناسه الصاقی بر روی نهال این ارقام را با ریشه‌های آفت زدایی شده و تضمین دو ساله عرضه می‌کند.

فروش نهال گردو در قروه درجزین 

با توجه به روی کار آمدن نهالستان‌های متعدد و فعال بودن این مراکز در زمینه پرورش، تولید و فروش نهال گردو در قروه درجزین باغداران می‌توانند با کمترین چالش و کمبود نهال‌های مورد نظر خود را دریافت کنند. اما باید مرکزی را انتخاب کنند که دارای تنوع ارقام بوده تا بتوانند نهال مناسب را طبق سرمایه، سلیقه و اقلیم انتخاب کنند. پس لازم است نهالستان در کنار معتبر بودن مجهز و دارای تنوع ارقام باشد.

نهال گردو مناسب قروه درجزین

در فرایند باردهی و ریشه زایی نهال، فاکتور سازگاری و مناسبت رقم کاشته شده با شرایط اقلیمی بسیار حائز اهمیت است. هرچه نهال مطابقت بیشتری با خاک منطقه و آب و هوای آن داشته باشد می‌تواند بهترین محصول آوری را با کمیت و کیفیت بالا عرضه کند. پس نهال گردو مناسب قروه درجزین با توجه به سردسیری بودن منطقه می‌تواند نهال‌های دیرگل، زود بازده و مقاوم به سرما و یخبندان باشد.

انواع نهال گردو در قروه درجزین

اگرچه در نهالستان‌های سطح شهر انواع نهال گردو در قروه درجزین عرضه می‌شود اما رقم‌های زیر به دلیل نوع گلدهی و سازگاری برای کاشت توصیه می‌شود.
 نهال گردوی کانادایی: نهالی سردسیری، اصلاح نژاد شده، پایه کوتاه، سازگاری بالا با ارتفاعات ۰ تا ۲۵۰۰ متری، مقاومت حداکثری در برابر یخبندان و سرما تا ۳۰ درجه، دیرگل اما زود بازده با باردهی ۸ تن
 نهال گردوی پوست کاغذی: نهالی دیرگل، پربار و زودبازده از سال دوم کاشت با باردهی ۷ تن در هکتار، مغز گردوی سنگین و با کیفیت، پوست نازک مناسب با اقلیم‌هایی با ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۰۰۰ متری
 نهال گردوی فرنور: پرفروش‌ترین نهال در استان همدان، سازگار با اقلیم‌های کوهستانی با ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، محصول آوری ۷ تن در هکتار، مقاوم به سرما و دیرگل
 نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: عملکرد رشد و بازدهی فوق العاده با باردهی ۱۰ الی ۱۲ تن در هکتار، مناسب تا ارتفاعات ۳۰۰۰ متری، مقاوم به سرمای ۳۰ درجه و گرمای ۴۵ درجه، دیرگل پایه کوتاه، مغز گردوی با کیفیت به رنگ سفید و شیری

قیمت نهال گردو در قروه درجزین

با توجه به متعدد بودن مؤلفه‌های تاثیرگذار در قیمت نهال گردو در قروه درجزین از جمله نوع گلدهی، عمر نهال، رقم و تجاری بودن، سن، نوع، اعتبار تولید کننده می‌توانید بدون چالش و سردرگمی قیمت کلیه ارقام را از لینک زیر دریافت کنید.

بهترین نهال گردو

نژاد برتر نهال گردو در هر اقلیمی با توجه به شرایط زیست محیطی و مراقبت‌ها و منابع موجود متفاوت است. اما به زعم باغداران محلی بهترین نهال گردو در قروه درجزین نهال‌های دیرگل و زود بازده هستند که با چالش کمتر در مواجهه با آفات و بیماری‌ها و تنش‌های دمایی گردوهای پر مغز، بازار پسند و سنگین را تولید کنند.

نهالستان گردو در قروه درجزین

در مراجعات حضوری به نهالستان گردو در قروه درجزین حتماً کیفیت نهال گردو را بر قیمت آن در ارجحیت قرار داده و در صورت تمایل از بزرگترین نهالستان کشور برتر نهال به صورت آنلاین و اینترنتی ارقام سازگار با این شهر را با ضمانت دو ساله کیفیت و سلامت، ریشه‌های سالم با گواهی قرنطینه استانی در مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید.
نهال‌های میوه قابل کاشت در این خطه را با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه قروه درجزین بهتر خواهید شناخت.

کلام آخر

امروزه در بسیاری از باغات قدیمی برای افزایش ارتقای عملکرد نهال‌ها و برداشت بالاترین محصول از روش‌های نوین باغبانی و همچنین رقم‌های دیرگل تجاری و زودبازده استفاده می‌شود. برای بهره‌برداری هرچه بهتر از این اقلیم سردسیری، پربارش و سرسبز و حاصلخیز می‌توانید خرید نهال و کاشت آن را با برتر نهال با موفقیت بالا سپری کنید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب قروه درجزین و خرید نهال در قروه درجزین ینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال