خرید نهال گردو در نوبندگان✔️ قیمت انواع نهال گردو نوبندگان

شهر نوبندگان در فسا استان فارس قرار گرفته و اقلیم آن جزو مناطق معتدل نیمه خشک محسوب می‌شود چون طبق بررسی‌های انجام شده حداکثر دما در فصل تابستان مربوط به نیمه تیر ماه مثبت ۴۲ درجه و کمترین دما در اواسط دی ماه منفی ۸ درجه سانتیگراد گزارش شده است، همین امر باعث شده تا تنوع نهال گردو کاشته شده در شهر نوبندگان بیشتر از شهرهای دیگر باشد، از دیگر موارد تاثیرگذار بر احداث باغ گردو در نوبندگان باید به میزان بارندگی سالانه این شهر اشاره کنیم که نزدیک به ۳۲۰ میلی‌متر در سال است؛ با اینکه بارندگی این شهر در حد انتظار نیست ولی ذخایر سفره‌های زیرزمینی آن باعث شده تا باغات گردو در شهر نوبندگان پربار و پرسود باشد؛ در ادامه همراه ما باشید تا شرایط اقلیمی شهر نوبندگان و احداث باغ گردو را به طور کامل به شما توضیح دهیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی نوبندگان

موقعیت جغرافیایی نوبندگان روی نقشه ایران به صورت ۲۸٫۵۵°شمالی ۵۳٫۳۹°شرقی ثبت شده است؛ ارتفاع این شهر از دریا ۱۳۰۰ متر بوده و تقریباً هیچ درختی محدودیت ارتفاعی برای کاشت در شهر نوبندگان ندارد، یکی از دلایل پررونق بودن باغات گردو و میوه در شهر نوبندگان به خاطر قرار گرفتن در مسیر ترانزیت بوده و باغداران می‌توانند به راحتی با شرکت‌های صادر کننده برای صادرات محصول خود در ارتباط باشند.
به خاطر شرایط ایده‌آل و اقلیم معتدل نیمه خشک شهر نوبندگان اقتصاد اصلی ساکنین در این منطقه بر پایه کشاورزی باغداری و دامپروری قرار گرفته است؛ میانگین دما در این شهر ۱۴ درجه سانتیگراد بوده و خبری از ورزش‌های باد بسیار سخته سرد یا گرم نیست؛ البته کشاورزان برای حفظ باغات گردو خود باید به هنگام خرید نهال گردو در نوبندگان توجه کرده نهال‌های دیرگل را خریداری کنند که مقاومت بیشتری در برابر نوسانات سرمایی دارند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در فارس

تاریخچه باغات گردو در نوبندگان

تاریخچه شهر نوبندگان مربوط به دوره هخامنشیان است و این نشانی قدمت‌دار بودن شهر نوبندگان است؛ از آنجایی که اقتصاد اصلی شهر نوبندگان بر پایه باغداری است و نشانه‌هایی از وجود باغات قدیمی گردو در این شهر پیدا شده است، مشخصاً باغداران این منطقه از همان سال‌های طولانی نسبت به خرید نهال گردو در نوبندگان و احداث باغ گردو در نوبندگان علاقه زیادی از خود نشان می‌دادند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در نوبندگان

شرایط باغداری در مناطق معتدل و نیمه خشک با درصد رطوبت کمتر از ۴۰ درصد مانند شهر نوبندگان ممکن است چالش‌هایی داشته باشد؛ با رعایت تکنیک‌های موثر و استفاده از منابع آب بهینه، احداث باغ گردو در نوبندگان به نحو کشاورزان این منطقه خواهد بود.
باغداران بهتر است قبل از خرید نهال گردو نوبندگان با استفاده بهینه از آب و مدیریت مطلوب آن که از اهمیت بالایی برخوردار است می‌توانند در ذخایر آبی منطقه صرفه‌جویی کنند؛ روش‌هایی مانند قطره‌ای و آبیاری مکشی بهترین گزینه می‌شود.
انتخاب درختان گردویی که مقاومت بیشتری نسبت به خشکی و کم آبی دارند بسیار مهم است؛ بنابراین در خرید نهال گردو در نوبندگان توجه داشته باشید که بتواند نوسانات رطوبتی و دمایی این منطقه را تحمل کند؛ البته مهم‌ترین اقداماتی که برای باغداری در شهر نوبندگان لازم است عبارتند از:
1. بررسی اقلیم و اکوسیستم منطقه
2. بررسی شیب زمین آنالیز خاک قبل از کاشت گردو
3. تامین رطوبت مورد نیاز خاک
4. تعیین کردن فاصله بین درختان گردو
5. کسب اطلاعات لازم در مورد بیماری‌های شایع در منطقه

آیا کاشت نهال گردو در نوبندگان حالت اقتصادی دارد؟

بله، کاشت نهال گردو در مناطق معتدل و نیمه خشک مانند شهر نوبندگان در استان فارس قابلیت سودآوری دارد؛ گردو یکی از درختان مقاوم به کمبود آب بوده و معمولاً نسبت به انواع خاک‌ها تحمل بالایی دارد، مخصوصاً که در شهر نوبندگان بافت خاک برای کاشت گردو کاملاً مناسب است.
بنابراین، در مناطقی با بارش کم و تابستان های معتدل، می‌توان به خوبی نهال گردو را کاشت و درآمدی قابل توجه از آن کسب کرد

خرید نهال گردو در نوبندگان

هنگام خرید نهال گردو در نوبندگان می‌توانید به خصوصیات ظاهری زیر دقت کنید:
1. ریشه نهال باید سالم و بدون آسیب باشد؛ بهتر است میانگین رشد ریشه‌ها 5-10 سانتیمتری بوده و ظاهر سفت و جامد باشد؛ همچنین، ریشه‌ها نباید خشک و ضعیف باشند‌.
2. ساقه نهال باید مستقیم و قوی بوده و هیچ خم شدگی یا آسیبی نداشته باشد؛ بدون انحنا یا ترک در ساقه باشد.
3. شاخه‌های نهال باید سالم و بدون بیماری یا آسیب باشند؛ این شاخه‌ها براحتی قابل شکستن نبوده، رنگ و بافت آن‌ها سالم باشد.
4. برگ‌های نهال سالم، قوی و بدون علائم بیماری و آفات باشند؛ اندازه، رنگ و شکل برگ‌ها باید طبیعی و همسان باشد و هیچ نشانه‌ای از خشک شدن، لکه‌ها، پوسیدگی و یا زنگ زدگی نباشد.
5. جوانه‌ها: در صورت وجود جوانه‌ها، آن‌ها باید سالم و قوی بوده و جوانه‌ها خشک و چسبیده نبوده و باید قادر به رشد و تمدد باشند.
6. نهال‌های سالم باید رنگ طبیعی و بدون تغییر باشند؛ هر تغییر رنگ نشان‌دهنده مشکلی ممکن است.

فروش نهال گردو در نوبندگان

نکته قابل توجه در فروش نهال گردو در نوبندگان فروش نهال‌های زودبازده و پربار است؛ چون امروزه اکثر باغداران خواستار احداث باغ تجاری و مدرن هستند که سود دهی بالایی داشته باشد.

نهال گردو مناسب نوبندگان

نهال‌هایی که بر پایه زنوتیپ و به صورت اصلاح شده تکثیر شده باشند گزینه مناسبی برای احداث باغ گردو در نوبندگان هستند، چون این درختان سیستم دفاعی قوی داشته و هزینه نگهداری آنها کمتر از درختان بذری و سنتی است.

انواع نهال گردو در نوبندگان

از محصولات پرفروش نهال گردو در نوبندگان می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم که محبوبیت خاصی در بین کشاورزان دارند:
1. نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ جزو نهال‌های کانادایی بوده و بر پایه ژنوتیپ توسط نهالستان برتر نهال تولید و به دست باغدار می‌رسد؛ این درخت از ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۰۰۰ متر از سطح زمین به راحتی قابل کاز بوده و تغییرات دمای مختلفی را تحمل می‌کند؛ نهال گردو ژنوتیپ کانادایی قامت کوتاهی داشته و در طول عمر خود بین ۴ تا ۵ متر رشد می‌کند.
2. نهال گردو جمال پیوندی اختصاصی جزو نهال‌های پربار بوده و در هر هکتار ۵ تن میوه تولید می‌کند، فاصله‌ای که برای کاشت آن در نظر گرفتن ۷ در ۷ متر بوده و در ماه سه بار آبیاری می‌شود این نهال بومی کشور ایران است، این گردو زودبازده است.
3. نهال گردو چندلر آمریکایی در محدوده ارتفاعی ۷۰۰ تا ۱۴۰۰ متر از زمین باردهی داشته و تنها یک سال پس از کار شروع به تولید گردو می‌کند؛ این درخت عمر طولانی داشته و بیشتر از ۱۰۰ سال می‌تواند میوه گردو را در تناژ بالا تولید کند، نهال گردو چند لر آمریکایی میانگل بوده و اواسط فروردین ماه شروع به شکوفه دهی می‌کند.
4. نهال گردو فرنور اصالتاً مربوط به کشور فرانسه است این درخت سیستم دفاعی قوی در برابر انواع بیماری‌ها از خود نشان می‌دهد، ارتفاع آن ۵ تا ۷ متر بود بنابراین فاصله‌ای که برای کاشت در مزرعه در نظر می‌گیرند ۸ در ۸ متر است؛ این درخت قادر است در یک هکتار زمین حداقل ۴ تن گردو تولید کند.

قیمت نهال گردو در نوبندگان

هرگونه نهال گردو دارای قیمت خاصی است، بسته به نوع درخت یا نژاد گردو که قصد خریداری آن را دارید، قیمت ممکن است متغیر باشد؛ البته اندازه نهال نیز به قیمت نهال گردو در نوبندگان تاثیر می‌گذارد؛ عوامل اقتصادی و تقاضا و عرضه در منطقه ممکن است قیمت نهال‌ را تحت تاثیر قرار دهند؛ در برخی اوقات، وجود تقاضای زیاد می‌تواند باعث افزایش قیمت نهال گردو در نوبندگان شود:
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در نوبندگان

آمار فروش نهال گردو در نوبندگان مشخص کرده است که نهال ژنوتیپ کانادایی و نهال فرنور فرانسوی که بر پایه پیوندی و ژنوتیپ تکثیر شده‌اند به عنوان بهترین نهال گردو در نوبندگان شناخته شده هستند.

نهالستان گردو در نوبندگان

کشاورزان عزیز به جای خرید حضوری نهال گردو می‌توانند به خرید نهال گردو به صورت اینترنتی از نهالستان‌های اینترنتی نیز فکر کنن، ویژگی های سایت نهالستان گردو در نوبندگان معتبر عبارتند از:
• مجوز رسمی: نهالستان باید دارای مجوزهای رسمی و قانونی برای فعالیت در حوزه فروش نهال و گیاهان باشد؛ این مجوزها باید توسط مراجع ذیصلاح و دولتی صادر شده باشند.
• گواهینامه کیفیت: نهال فروشی باید گواهینامه‌های کیفیتی مربوط به تولید و فروش نهال را داشته باشد، این گواهینامه ها می‌توانند اعتماد مشتریان را به فروشگاه افزایش داده و نشان دهنده استانداردهای بالا در تولید و فروش محصولات است.
• نماد اعتماد الکترونیکی: یک نهال فروشی معتبر باید دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد.

کلام آخر

گردو یک محصول قابل فروش و بازارپسند است و در صورت تولید محصول با کیفیت، قابلیت صادرات به کشورهای دیگر نیز دارد؛ خرید نهال گردو در نوبندگان و کاشت کاشت نهال گردو در مناطق معتدل و نیمه خشک به صورت قابل توجهی سودآور هست.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب آستارا و خرید نهال در نوبندگان اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال