خرید نهال گردو در چلانچولان✔️ قیمت انواع نهال گردو چلانچولان

گردو از جمله محصولات و میوه‌های خشکباری است که دارای بازارهای فروش خارجی و داخلی متعدد و طرفداران بالای است و در کشور ما ایران استان لرستان یکی از قطب‌های تولیدی گردو محسوب می‌شود که شهر چالانچولان نیز از جمله اقلیم‌های مناسب برای پرورش نهال گردو محسوب می‌شود. با ما همراه باشید تا بهترین نهال‌های کاشته شده در آن را بررسی کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی چالانچولان

همانطور که می‌دانید نهال گردو اقلیم‌های معتدل و مدیترانه‌ای را برای رشد هرچه بهتر می‌پسندد لذا شرایط اقلیمی چالانچولان و قرارگیری آن در غرب کشور و استان لرستان در دامنه‌های کوهستان زیبا و سر به فلک کشیده زاگرس باعث شده دارای آب و هوایی معتدلی باشد و با قرارگیری در بخش سیلاخور یکی از حاصلخیزترین بخش‌های شهرستان دورود، ظرفیت‌ها و استعداد بالایی در زمینه باغداری و منابع کشاورزی داشته باشد. این شهر در ارتفاع ۱۴۸۵ متری از سطح دریا قرار گرفته و با جمعیت ۲۲۲۳ نفری با میانگین بارشی ۳۵۰ میلیمتر در سال، بیشینه دمایی ۴۱ درجه و کمینه دمایی منفی ۱۹ درجه از جمله شهرهای معتدله با اراضی کوهپایه‌ای سرسبز، حاصلخیز و مستعد کشاورزی و باغداری است.
کوه‌های دعا و کوه شاه نشین در اطراف و رود تیره پرآب سرچشمه گرفته از ارتفاعات کوه‌های زاگرس باعث شده کشاورزان و باغداران با دغدغه کمتری بتوانند نهال‌های میوه خصوصاً گردو را در این منطقه پرورش دهند.
این شهر با زمستان‌های بسیار سرد و برفگیر و تابستان‌های معتدل در ۲۷ کیلومتری شهرستان دورود دارای فرآورده‌های باغی و زراعی متعدد از جمله گردو، بادام، زردآلو، شلیل، انگور، سیب، انار، گیلاس، آلبالو، شلیل، هلو، زردآلو، انجیر، فندق، گندم، جو، بنشن، چغندر قند، سیفیجات و سبزیجات است.

بیشتر بخوانید:خرید نهال گزدو در خرم آباد

تاریخچه باغات گردو در چالانچولان

شهرستان دورود و شهر چالانچولان به دلیل داشتن آب و هوای معتدل، منابع آبی فراوان، خاک حاصلخیز، اراضی دشتی و کوهپایه‌ای مستعد از جمله میزبانان نهال ثروت آفرین و تجاری گردو هستند. شهرهایی مانند الیگودرز, بروجرد، الشتر و دورود از جمله تولید کنندگان اصلی گردو در این استان به شمار می‌روند که وجود آب و هوای معتدل و ظرفیت‌های کشاورزی بالا باعث شده باغداران شهر چالانچولان نیز بتوانند در این تولیدات سهم بسزایی داشته باشند.
بررسی میدانی از تاریخچه باغات گردو در چالانچولان نشان دهنده کاشت رقم‌های پوست کاغذی، نوک کلاغی، تویسرکان و ارقام بومی دیگر در سطح باغات است. اما از آنجایی که بیشتر باغات این منطقه در اراضی معتدل و سردسیری کوه پایه‌ای قرار دارد لذا در بهار دچار سرمازدگی می‌شود به همین منظور جهاد کشاورزی باغداران را به انجام سرشاخه کاری و پیوند زنی ارقام دیرگل و مقاوم تشویق می‌کند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در چالانچولان

برای اینکه بتوانید احداث باغ گردو در چالانچولان را با موفقیت بالا سپری کنید باید بدانید که داشتن اطلاعات دقیق از ارتفاع منطقه، شرایط آب و هوایی، نوسانات دمایی، وضعیت بارندگی، وضعیت خاک، شیب و نورگیر بودن زمین بسیار مهم است. با در نظر گرفتن چنین فاکتورهایی و بررسی زمین خود و آنالیز خاک می‌توانید بهترین بستر کاشت را با جدیدترین ابزارآلات کشاورزی هموارسازی و آماده کنید و با خرید نهال از ارقام پیوندی، دیرگل و پربار بهترین باغات را احداث کنید.

 

آیا کاشت نهال گردو در چالانچولان حالت اقتصادی دارد؟

آب و هوای معتدل، طبیعتی بکر و حاصلخیز و وجود سراب‌های جوشان و چشمه‌های متعدد باعث ترغیب بسیاری از باغداران به کاشت نهال گردو در چالانچولان شده است. اگرچه عملکرد این باغات قابل قبول است اما برای اقتصادی شدن و سوددهی بالا تقویت و تغذیه نهال‌ها با استفاده از چال کود، کودهای فسفردار و دامی می‌تواند علاوه بر افزایش گلدهی و باردهی و سایزگیری میوه، باعث تنومند شدن نهال و قدرتمند شدن آن در برابر قارچ‌ها و انواع بیماری‌ها و تنش‌های محیطی شود.
استفاده از رقم‌های پایه کوتاه و پیوندی نیز از جمله راهکارهای مهم برای افزایش سوددهی این باغات به شمار می‌آید که به دلیل زود بازده بودن از سال اول کاشت مستلزم هزینه‌های رسیدگی پایینتری است.

 

خرید نهال گردو در چالانچولان

مسلماً باغداران به دلیل استفاده از تجربه کشاورزان و همکاران خود خرید نهال گردو در چالانچولان را از ارقامی مانند ارقام بذری، بومی، کاغذی و نوک کلاغی و …انجام می‌دهند که این ارقام دیرباز با تناژ بسیار متوسط هستند. اما چنانچه خواستار نهال‌های پیوندی، اصلاح نژاد شده با باردهی بسیار بالا و مقاومت فوق العاده هستید می‌توانید به سایت اینترنتی برتر نهال مراجعه کرده و تنها با یک تماس بهترین نهال‌های پیوندی، شناسنامه‌دار و ضمانت شده از نظر عدم آفات را با بهترین قیمت خریداری کنید.

فروش نهال گردو در چالانچولان

امروز فروش نهال گردو در چالانچولان به دلیل تقاضای بالای خریداران برای داشتن چنین نژاد تجاری بسیار پررونق و پرسود است و افراد زیادی در این میان با سودجویی و عرضه نهال‌های بی‌کیفیت با قیمت بالاتر، تعادل بازار را بر هم زدند. برای دریافت نهال با قیمت ایده‌آل بدون حضور واسطه‌ها سعی کنید به صورت مستقیم از مرجع تولیدی آن را خریداری کنید.

نهال گردو مناسب چالانچولان

یکی از پیش شرط‌های اساسی برای ریشه زایی، افزایش رشد و باردهی هرچه بهتر این است که نهال گردوی مناسب چالانچولان هنگام خرید انتخاب شده تا بتواند بیشتر توان خود را صرف رشد و باردهی گذاشته و با اخت بهتر با خاک و آب و هوای منطقه کمتر درگیر فعل و انفعالات و کنش‌های تهاجمی باشد.

انواع نهال گردو در چالانچولان

اگر به قصد آشنایی با انواع نهال گردو در چالانچولان تا این قسمت با ما همراه بودید مطالعه بخش زیر را از دست ندهید.
• نهال گردوی پوست کاغذی: نژاد بومی دارای باردهی ۴ الی ۵ تن، سازگار با تمام ارتفاعات، دارای پوسته چوبی بسیار نازک و مغز گردوی بالایی
• نهال گردوی چندلر: رقم دیرگل و نیمه سردسیری مناسب برای مناطق کوهپایه‌ای از ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، ۶ تن باردهی، مقاوم به سرمای بهاره و آفات
• نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: با تمامی ارتفاعات و اقلیم‌ها سازگار بوده و این به دلیل مقاومت فوق العاده در برابر سرمای بهار، گرمای ۴۵ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه و آفات است و از نژادهای اصلاح شده با ژنوم‌های بسیار قوی برای باردهی ۹ الی ۱۲ تن در هکتار
• نهال گردوی خوشه‌ای: از ارتفاعات صفر تا ۱۵۰۰ متری، با باردهی ۴ الی ۵ تن در هکتار، از جمله رقم‌های دیرگل و با باردهی جانبی و مقاوم به سرمای بهاره

قیمت نهال گردو در چالانچولان

بدون مراجعات حضوری زمانبر می‌توانید قیمت نهال گردو در چالانچولان را از طریق لینک زیر به صورت دقیق مطالعه کنید.

بهترین نهال گردو

از جمله فاکتورهایی که می‌تواند یک نژاد را به عنوان بهترین نهال گردو در چالانچولان معرفی کند میزان سازگاری آن با اقلیم، تناژ باردهی، عمر و هزینه‌های رسیدگی پایین و کم دردسر آن است.

نهالستان گردو در چالانچولان

اصولاً برای احداث نهالستان گردو در چالانچولان فاکتورها و پیش فاکتورهای متعددی باید مد نظر قرار گرفته و نهال گردو مطابق با اقلیم و آب و هوای آن خریداری شود. برای خرید منطبق با اقلیم از ارقام با کیفیت، پیوندی، سالم و ضمانت‌دار می‌توانید با برتر نهال در تماس بوده و بهترین باغداری را با مشاوره‌های تخصصی و نهال‌های این مجموعه تجربه کنید.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه چالانچولان با نژادهای قابل کاشت بیشتر آشنا شوید.

کلام آخر

شهر چالانچولان در شهرستان دورود استان لرستان از جمله شهرهای حاصلخیز و معتدل است که دارای باغات گردوی متعدد در دامنه‌های کوه پایه‌ای است. علاقه‌مندان باغداری می‌توانند با خرید نهال گردو از مراکز معتبر از ظرفیت‌های این بخش برای درآمدزایی استفاده کنند.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب چالانچولان وخرید نهال در چالانچولان اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال