خرید نهال گردو در کنگ✔️ قیمت انواع نهال گردو کنگ

پیشرفته علوم باغبانی روی کار آمدن تجهیزات پیشرفته باعث شده فرصت‌های بهتری نصیب مناطق گرمسیری برای بهره‌مندی از نهال‌های گردو سودآور شود. با وجود نهال‌های گردوی مقاوم به خشکی می‌توان در بندر گرمسیری مانند کنگ نیز پرورش آن را دنبال کرد با ما همراه باشید تا با سازگارترین نهال بیشتر آشنا شوید

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی کنگ

شهر بندری کنگ از جمله توابع شهرستان بندر لنگه است که در همجواری سواحل نیلگون خلیج فارس و در مختصات جغرافیایی ۵۴ درجه و ۵۴ دقیقه طول شرقی و ۲۹ درجه و ۳۳ دقیقه عرض شمالی قرار گرفته است و از جمله بنادر تجاری قدیمی و بسیار استراتژیک کشور ما ایران به حساب می‌آید. در این بندر گرمسیری جمعیتی بالغ بر ۱۹ هزار نفر ساکن هستند که با مرکز استان یعنی بندرعباس فاصله ۱۶۵ کیلومتری داشته و بیشتر اهالی این منطقه مانند دیگر نقاط جنوبی کشور در مشاغلی مانند صید و صیادی، لنجداری، دریانوردی و بازرگانی و کشاورزی مشغول به کار هستند.
میانگین دمای سالیانه این شهر ۲۹ درجه را نشان می‌دهد و در گرم‌ترین روزهای تیر و مرداد ما شاهد گرمای ۴۷ درجه نیز هستیم. برای غلبه بر گرما و خشکی هوا رقم‌های کم آبخواه و گرمسیری در اراضی زراعی و باغی مورد کشت قرار می‌گیرند. از معضلات مهم این بندر که نشئت گرفته از گرمای بالا و شرجی هوا است، محدود بودن کاشت انواع نهال میوه و نیاز مبرم آن به واردات محصولات باغی و کشاورزی از دیگر استان‌ها است.
به لطف نهال‌های گرمسیری و بهره‌مندی از سیستم‌های آبیاری نوین که به کمک حوزه باغداری آمده، علاقمندان می‌توانند با در پیش گرفتن چنین پارامترهایی علاوه بر باغات مرکبات، خرما، انبه، موز، نارنج، پرتقال و زیتون، گلابی، انار، انگور، بادام، خرمالو و سیب، کاشت نهال گردو را یکی از حوزه‌های سودآوری است دنبال کنند.

 

بیشتر بخوانید:خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در کنگ

قرارگیری بندر کنگ بر کرانه آب‌های نیلگون خلیج فارس و همجواری با دریای مکران باعث رطوبت و شرجی بالای هوا در این بخش شده که کاشت نهال‌های متنوع گردو را محدود می‌کند. اما در بررسی تاریخچه باغات گردو در کنگ اولین رقم نهال گردویی که به آن می‌رسیم نهال گردوی پکان آمریکایی است. شاید به جرات بتوان گفت که مقاوم‌ترین و سودآورترین نهال گردو در این منطقه پیکان است که علاوه بر مقاومت بالا به گرما جزو نهال‌های سودآور و پربار اقتصادی است.
البته امروزه نهال‌های ژنوم داری مانند ژنوتیپ پالیز با اصلاح نژاد در برابر گرمای ۴۵ درجه مقاوم هستند که می‌توانند در مناطق سرسبز این بندر نیز مورد کشت قرار بگیرند

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در کنگ

اینکه قبل از احداث باغ گردو در کنگ از پوشش گیاهی، شیب زمین، بافت خاک، وضعیت بارندگی‌ها، ارتفاع منطقه، جهت وزش باد، تابش خورشید و نوسانات دمایی آن آگاهی داشته باشید جز ملزومات مهم تلقی می‌شود. زیرا بر حسب همین اطلاعات محیطی و اقلیمی می‌توانید نهال‌های گردویی گرمسیری بسیار مقاوم و منطبق با اکوسیستم منطقه را انتخاب کرده و با مهیاسازی بستر کاشت به صورت مدرن و مکانیزه بهترین نهالستان‌های گردوی تجاری و کم چالش را مدیریت کنید و از ثمره آن به سود مورد نظر دست پیدا کنید.

 

آیا کاشت نهال گردو در کنگحالت اقتصادی دارد؟

حتی اگر اطلاعات کمی از باغداری داشته باشید باید بدانید که برای موفقیت در حوزه کاشت نهال گردو در کنگ باید با تخصص، تجربه کافی پیش رفته و با مناسب‌ترین، مقاوم‌ترین رقم‌های گرمسیری این فرایند را آغاز کنید در غیر این صورت به جز نهال‌های ناسازگار، ضعیف، خشکیده و سرمایه‌های از دست رفته چیزی عاید شما نخواهد شد.
مسلماً اگر کاشت نهال گردو با کمک رقم پکان آمریکایی و ارقام مقاوم به خشکی انجام شود و هرگونه نیاز آبی و غذایی نهال به موقع برای آن برآورده شود و نهال جزو رقم‌های پربار و زود بازده باشد می‌توان با هزینه‌ها و تلاش‌های فیزیکی معمول محصولاتی پرچرب، بدون چروکیدگی و خشکی و کاملاً سنگین و با کیفیت را برداشت کرد.

 

 

خرید نهال گردو در کنگ

مسلماً افراد زیادی در نهال فروشی‌ها یا بازارچه‌های محلی وجود دارند که می‌توانند نهال‌های گردو را در اختیار شما قرار دهند اما خرید نهال گردو در کنگ نیاز به حساسیت و توجه ویژه‌ای دارد که باید از ارقام گرمسیری، کاملاً سالم، بسیار مقاوم، با ضمانت‌نامه سلامت همراه باشد. به این منظور با تعامل با سایت اینترنتی برتر نهال می‌توانید نژادهای گرمسیری مانند پکان و ژنوتیپ را با ریشه‌های پرالیناژ شده همراه با گواهی عاری از آفات و ضمانت دو ساله و کارت سلامت در کوتاه‌ترین زمان با قیمت مناسب خریداری و تحویل بگیرید.

فروش نهال گردو در کنگ

مسلماً اشخاصی که فروش نهال گردو در کنگ را انجام می‌دهند عمدتاً واسطه بوده و اگر در کنار خرید نهال‌های گردوی گرمسیری سالم، درجه یک و با کیفیت به دریافت پشتیبانی ۲۴ ساعته و مشاوره‌های آموزشی نیازمند هستید حتماً سعی کنید آن را از نهالستان‌های نمونه، مورد تایید جهاد کشاورزی و مرکزی دریافت کنید تا بتوانید از خدمات پس از فروش و تخصص و دانش کارشناسان مجموعه نیز بهره‌مند شوید.

نهال گردو مناسب کنگ

در کنار مهیا بودن تمامی شرایط لازم برای کاشت نهال، اعم از خاک مناسب، منابع آبی و منطقه کاشت اصولی و آب و هوای مطلوب در اختیار داشتن نهال گردو مناسب کنگ باعث می‌شود این رقم هرچه سریعتر با شرایط خاکی و محیطی منطقه اخت پیدا کرده و با سرعت بیشتری ریشه زایی، ریشه دوانی و باردهی خود را آغاز کند.

انواع نهال گردو در کنگ

نهال گردوی پکان آمریکایی و ژنوتیپ پالیز از انواع نهال گردو در کنگ هستند که در بخش زیر به معرفی آنها می‌پردازیم.
• نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: اگر چه رقمی ایرانی و بومی است اما به دلیل اصلاح نژاد و حذف ژنوم‌ها و نقاط منفی باردهی بسیار فوق العاده‌ای تا ۱۲ تن در هکتار دارد و با تمامی اقلیم‌ها و ارتفاعات سازگار بوده و با مقاومت گرمای ۴۵ درجه مناسب شهر بندری کنگ است.
• پکان آمریکایی: نژادی وارداتی و پایه کوتاه است که از سال پنجم باردهی بالایی به ازای هر هکتار ۶ تن دارد و با مقاومت حداکثری به گرمای ۵۰ درجه بهترین نژاد برای منطقه گرمسیری است که تا ارتفاع ۲۵۰۰ متری است. این نهال دارای میوه‌ای بیضی شکل و کشیده بدون هسته سخت میانی و ۹۰ درصد مغز است که جز ارقام زودگل و پایه کوتاه است.

قیمت نهال گردو در کنگ

برای آگاهی از قیمت نهال گردو در کنگ و ارقامی مانند پکان آمریکایی و ژنوتیپ می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

بهترین نهال گردو

در کنار ارقام گرمسیری گردو، بهترین نهال گردو در کنگ رقمی سازگار با اقلیم، پربار و کم دردسر است که مورد رضایت باغدار از بابت سوددهی باشد.

نهالستان گردو در کنگ

در این نوشتار دانستیم که برای داشتن یک نهالستان گردو در کنگ با شرایط آب و هوایی گرمسیری و شرجی بالا حتماً نژادهای گرمسیری برای کاشت لازم است و در کنار آن برای موفقیت در ادامه مسیر، همراهی افراد متخصص و برخورداری از سیستم‌های آبیاری نوین و روش‌های جدید باغبانی بسیار مهم است برای موفقیت در این پروسه می‌توانید با نهالستان برتر نهال در تعامل باشید.
با مطالعه صفحه خرید نهال میوه کنگ می‌توانید با بهترین ارقام قابل کاشت آشنا شوید.

کلام آخر

اگرچه در شهر بندری کنگ کمتر کسی به کاشت نهال گردو می‌اندیشد، اما برای شروع باغداری انتخاب نهال‌های گرمسیری و سرمایه‌گذاری برای پرورش آن می‌تواند سودی بیشتر از دیگر نهال‌های میوه عاید باغدار کند. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب کنگ و خرید نهال در کنگ اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال