خرید نهال گردو در کوهستک✔️ قیمت انواع نهال گردو کوهستک

چنانچه علی رغم اطلاع از سرمادوست و معتدله بودن نهال گردو علاقمند به خرید نهال گردو و کاشت آن در منطقه گرمسیری مانند کوهستک هستید می‌توانید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا با مناسب‌ترین و بهترین رقم گرمسیری گردو برای کاشت بهتر آشنا شوید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی کوهستک

از مهمترین ملاک‌هایی که شرایط اقلیمی کوهستک را در زمره مناطق گرم و خشک قرار می‌دهد هم سطحی آن با آب‌های نیلگون خلیج فارس، همجواری با دریای مکران، ارتفاع ۱۰ متری از سطح آب‌های آزاد، قرارگیری در قسمت جنوبی کشور، دوری از ارتفاعات، کمبود بارندگی‌ها است. این شهر در شهرستان سیریک و بخش بمانی استان هرمزگان قرار گرفته است و دارای جمعیت ۳۰۶۰ نفری بوده و از جمله مناطق توریستی به دلیل داشتن جاذبه‌های گردشگری، سواحل بکر و تلفیق دشت و دریا است.
این شهر دارای تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های معتدل و مرطوب است و بیشتر اهالی این بخش در مشاغلی مانند دریانوردی، ماهیگیری، خدمات بندری، کشاورزی مشغول به کار هستند. از جمله تولیدات و محصولات زراعی و باغی این بخش انواع سیفیجات، سبزیجات و میوه‌هایی مانند خرما، موز، مرکبات، گارم زنگی، چیکو، گواوا، انجیر، توت عناب، زیتون، بادام و در پاره‌ای از مناطق نژاد خاص و گرمسیری گردو است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بندرعباس

تاریخچه باغات گردو در کوهستک

اگر نگاهی به تولیدات گردو در کشور داشته باشیم متوجه این مسئله خواهیم شد که بیشترین تولیدات از مناطق سردسیری و غربی کشور به دست می‌آید و این گواهی بر سرمادوست بودن نهال گردو است. اما با این حال وجود رقم گردوی گرمسیری مانند پکان آمریکایی و رقم‌های مقاومی مانند ژنوتیپ پالیز از جمله رقم‌های گرمسیری هستند که مقاومت بالایی به آفات و بیماری‌های خسارت زا داشته و به دلیل استقامت بالا در برابر گرما و خشکی کاشت آنها از نظر اقتصادی می‌تواند بسیار سودآور باشد.
سودی که از محصول نهال گردو به دست می‌آید سرمایه‌گذاران را مجاب می‌کند که به دنبال رقم‌های گرمسیری برای پرورش و احداث باغ گردو در شهر کوهستک باشند. در مراجعه به باغات گردوی این بخش می‌توانید با نهال‌های گردوی بومی سازگار نیز آشنا شوید و از نیازهای نهال و نحوه رسیدگی به آن مطلع شده و با اطلاعاتی بیشتری از آفات پرورش نهال را شروع کنید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در کوهستک

از مهم‌ترین ملاک‌ها در رابطه با احداث باغ گردو در کوهستک سرمایه‌های اقتصادی و منابع مالی است که باید سرمایه‌گذار برای خریداری تجهیزات و ماشین آلات باغبانی، زمین، نهال مناسب و پربار، طرح‌های عملیاتی و دستمزد نیروهای انسانی صرف کند. باید اطلاعات دقیقی از نوسانات دمایی، شرایط اقلیمی، ارتفاع منطقه، شیب زمین، میزان بارندگی‌ها، منابع آبی، کیفیت و قدرت خاک، زمان کاشت، مهیا سازی زمین، شیوه‌های آبیاری، کوددهی و سمپاشی در مواجهه با آفات رایج داشته باشد تا بتواند با داشتن توانایی و تخصص بالا و کاشت نهال‌های گرمسیری پربار، باغ گردوی تجاری را دایر کند.

پس قبل از احداث باغ مشورت با مروجین و مشاوران کشاورزی می‌تواند کمک شایانی به موفقیت در این مسیر کند.

 

آیا کاشت نهال گردو در کوهستک حالت اقتصادی دارد؟

برای اقتصادی شدن کاشت نهال گردو در کوهستک چنانچه از ارقام گرمسیری مانند پکان آمریکایی یا ژنوتیپ پالیز اصلاح نژاد شده استفاده کنید می‌توانید بر باردهی و سودآوری آن مطمئن باشید. میزان مقاومت بالای نهال پکان آمریکایی به گرما، خشکی، کم آبی از جمله دلایل ترغیب کننده سرمایه‌گذاران برای احداث باغ گردو در این بخش بوده است. با کاشت نهال مقاوم به گرما از نژادهای زودبازده، پربار، پایه کوتاه و پیوندی می‌توانید با در اختیار داشتن تراکم کاشت بالا، بازدهی زود هنگام از سال اول کاشت بیشترین محصولات با کیفیت و پرمغز را با آبیاری به موقع و کوددهی بر اساس نیاز خاک از این نهال‌ها برداشت کنید.

 

خرید نهال گردو در کوهستک 

خرید نهال گردو در کوهستک به جهت خاص بودن شرایط اقلیمی و نیاز سرمایی، آبی و نوری متفاوت نژادهای گردو کاری تخصصی و مستلزم حساسیت و توجه ویژه است. از جمله خدمات نهالستان بزرگ و قدمتدار برتر نهال ارائه مشاوره‌های قبل از خرید در زمینه انتخاب نژاد مناسب برای اقلیم‌های گرمسیری است که می‌توانید از طریق شعبات اینترنتی با کارشناسان در ارتباط بوده و مناسب‌ترین، پربارترین و مقاوم‌ترین نهال‌های گردو را با ضمانتنامه‌های کیفی، سلامت و مرغوبیت انتخاب و خریداری کنید.

فروش نهال گردو در کوهستک

گفتیم که تعدد اشخاص و مراکز فروش نهال گردو در کوهستک باعث تنوع فروشنده‌ها و نهال‌های گردو و ایجاد سردرگمی در انتخاب مناسب‌ترین مرجع و نهال برای خرید شده است. اما مهم‌ترین مسئله این است که در خرید خود حتماً به شناسنامه‌دار بودن نهال و تضمین شدن عدم وجود آفات و بیماری آن از سوی فروشنده توجه داشته باشید. همچنین رقمی که انتخاب می‌کنید از سلامت فیزیکی و ریشه طبیعی برخوردار بوده و تجانس و تطابق پایه و پیوندک استفاده شده در تولید آن نیز رعایت شده باشد.

نهال گردو مناسب کوهستک

مهمترین سوالی که اکثر سرمایه‌گذاران در هنگام احداث باغ گردو با آن روبرو هستند این است که نهال گردو مناسب کوهستک که بتواند انتظارات و اهداف آنها را با باردهی و مقاومت بالا برآورده سازد چه نوع نهالی است؟ پر واضح است که نهال‌های مقاوم به گرما، خشکی و آفات که بتوانند گرمای بالای ۴۰ درجه را تحمل کنند و در یک هکتار باردهی بالایی را ارائه دهند می‌توانند مناسب‌ترین نهال‌ها برای این اقلیم باشند.

انواع نهال گردو در کوهستک

مسلماً تا این قسمت مقاله با ما همراه بودید که بدانید از میان انواع نهال گردو در کوهستک با گزینش کدام نژاد می‌توانید سودآوری کلان و چشمگیر را تجربه کنید که رقم‌های زیر مناسب‌ترین هستند.
• نهال گردوی پکان آمریکایی: منحصر به فردترین نژاد وارداتی است که جزو نهال‌های پیوندی پایه کوتاه و گرمسیری بوده و می‌تواند تا گرمای ۵۰ درجه را در اقلیم‌های کم آب و خشک تحمل کند. رقمی با نوری بالا و نیاز سرمایی کم، ۶ تن باردهی در هکتار، مغز گردوی بیشتر به دلیل نبود جداره سخت جدا کننده میانی
• نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: جزو رقم‌های دیرگل مطابق با تمامی اقلیم‌ها و ارتفاعات، مقاوم به گرمای ۴۵ درجه، باردهی فوق العاده بالا در حد ۱۲ تن در هکتار، رقمی اصلاح نژاد شده، پایه کوتاه و پیوندی مقاوم به آفات

قیمت نهال گردو در کوهستک

آگاهی از قیمت نهال گردو در کوهستک مستلزم مراجعات حضوری به نهالستان‌ها و پرس جو در زمینه نرخ ارقام است اما با مراجعه به لینک زیر می‌توانید از مسیر کوتاه و مطمئن استعلام قیمت را داشته باشید.

بهترین نهال گردو

مسلماً بهترین نهال گردو در کوهستک رقم نهال گردوی گرمسیری پکان آمریکایی و در قسمت‌های مرتفع‌تر آن نهال گردوی ژنوتیپ و اسرائیلی هستند که باردهی بالایی در هکتار با مقاومت بالا به خشکی دارند.

نهالستان گردو در کوهستک

از جمله اقدامات اولیه و اصولی تاثیرگذار در موفقیت نهالستان گردو در کوهستک خرید نهال گردو از ارقام گرمسیری و مقاوم از مراکز معتبر و شناخته شده با ضمانتنامه نامه‌های کیفیت، سلامت و عدم بیماری است. به همین منظور در نهالستان مرجع و تولیدی انواع نهال‌های گردو، یعنی برتر نهال می‌توانید سالم‌ترین، پربارترین و مقاوم‌ترین نهال‌های گردو را با ضمانت‌نامه‌های کتبی معتبر و قیمت مناسب انتخاب و تحویل بگیرید.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه کوهستک از رقم‌های قابل کاشت اطلاع یابید.

کلام آخر

اگرچه احداث باغ گردو در این خطه پیچیدگی‌های متعددی دارد اما میزان سود حاصل از آن بسیاری از افراد را ترغیب می‌کند که با کاشت رقم‌های گرمسیری از منابع موجود بیشترین سود را به دست آورند. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب کوهستک و  خرید نهال کوهستک اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال