خرید نهال گردو در کوهین✔️ قیمت انواع نهال گردو کوهین

مهم‌ترین عامل برای احداث باغ گردوخاک است؛ آنالیز خاک محل کاشت نهال گردو قبل از احداث مفید خواهد بود. برای اطلاع از محتوا و خواص خاک می‌توان آنالیز خاک را در ادارات کشاورزی با قیمت مناسب انجام داد. درنتیجه تجزیه‌وتحلیل می‌توان کیفیت خاک، ارزش غذایی آن و وجود آفاتی مانند باکتری، حشرات و قارچ را مشخص کرد. علاوه بر این، اگر کمبود ماده‌ای در خاک وجود داشته باشد، با انجام آزمایش مشخص می‌شود. با توجه به نتایج تجزیه‌وتحلیل، مواد معدنی ازدست‌رفته در خاک باید با کود دهی تکمیل شود. در صورت وجود آفات در خاک باید با آفت‌کش‌ها می‌توان این معضل را حل نمود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی کوهین

کوهین از شهرهای استان قزوین است که در قسمت‌های مرتفع استان واقع‌شده است، ارتفاع کوهین از سطح دریا 1500 متر و آب‌وهوای معتدل مدیترانه‌ای با تابستان‌های گرم دارد. در این شهر به دلیل وجود شرایط مناسب اقلیمی زمینه برای احداث و توسعه باغات گردو فراهم است و باغداران زیادی در تلاش برای ایجاد باغ گردو هستند. در این متن ما به بررسی احداث باغ گردو در کوهین و معرفی بهترین نهال گردو برای کاشت در کوهین خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در قزوین

تاریخچه باغات گردو در کوهین

در شهر کوهین باغات گردوی بومی وجود دارند، اما امروزه سعی می‌شود با کاشت نهال‌های اصلاح‌شده و مناسب اقلیم کوهین بهره‌برداری از این باغات افزایش یابد. برای کاشت نهال‌های جدید پس از آماده شدن خاک، باید برنامه‌ریزی کاشت درختان گردو انجام شود. به ترتیب؛ محل کاشت درختان مشخص می‌شود، فاصله حفره‌ها مشخص می‌شود. فاصله مناسب کاشت نهال گردوی مثمر «چندلر» و «فرنور» 7×5 متر است. با رعایت اصول کاشت و نگهداری و آبیاری اصولی می‌توان بهترین نتیجه را از باغ گردو گرفت.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در کوهین

برای ایجاد محیطی مناسب برای رشد حداکثری نهال‌های تازه کاشته شده بهتر است در مرحله کاشت نهال گردو، کود ریشه در گودال قرار گیرد. برای جلوگیری از برخی عوامل مضر، درست قبل از کاشت، ریشه نهال گردو را در محلول‌های محافظ فروکنید. سپس در صورت وجود نواحی آسیب‌دیده در انتها یا قسمت‌هایی از ریشه، هرس ریشه باید با کوتاه کردن آن‌ها انجام شود. پس‌ازاین مرحله اکنون نهال‌ها آماده کاشت هستند. مهم‌ترین عاملی که در زمان قرار دادن نهال باید در نظر گرفته شود، نقطه پیوند نهال است. نقطه پیوند نهال پس از کاشت نهال باید 5 تا 10 سانتی‌متر بالاتر از سطح خاک باقی بماند. بلافاصله پس از کاشت باید آب فراوان داده شود تا شکاف‌های ناحیه ریشه نهال گردو بسته شود و اطراف ریشه‌ها پر از خاک شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در کوهین حالت اقتصادی دارد؟

هنگام در نظر گرفتن سرمایه‌گذاری در باغ گردو، اولین کاری که باید انجام دهید پاسخ به این سؤال است که به ذهن خطور می‌کند “چند کیلو گردو می‌توانم از درخت گردو تهیه کنم؟”. این‌یک محاسبه کاملاً متغیر است. ازآنجایی‌که تعداد درختان کاشته شده در هر هکتار و اندازه درختان متفاوت است، عملکرد هر درخت نیز متفاوت خواهد بود. علاوه بر گردو، الوار درختان گردو نیز صرفه اقتصادی دارند و می‌توان شاخه‌های هرس شده و یا درختان کم ثمر را قطع کرده و بفروش رساند.

 

خرید نهال گردو در کوهین

برای خرید نهال گردو در کوهین اولین قدم انتخاب رقم مناسب برای کاشت در این شهر است. چنانچه در مورد خرید نهال میوه اطلاعات کافی نداشته باشید به‌راحتی می‌توانید از طریق مشاوران آنلاین سایت  رایگان مشاوره شوید و اطلاعات کافی را به دست بیاورید.

فروش نهال گردو در کوهین

نهال گردو در کوهین در نهال فروشی‌ها صورت می‌گیرد برخی از افراد اقدام به ارائه نهال‌های بی‌کیفیت و باقیمت‌های پایین می‌کنند که توصیه ما به شما خرید از مراکز معتبر است تا بهترین نتیجه حاصل شود.

نهال گردو مناسب کوهین

در این قسمت از نوشته ما چندین رقم نهال گردو که برای کاشت در کوهین مناسب هستند را نام می‌بریم:
• گردو ژنوتیپ پالیز با توانایی تحمل سرما 30- درجه و تحمل گرمای ۴۵ درجه در کوهین به‌صورت گسترده کاشت می‌شود و از انواع گردوهای دیر گل است.
• گردو چندلر از ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر کاشته می‌شود و تحمل سرما ۳۰- و گرما تا ۴۰ درجه را دارد و دیر گل است.
• گردو فرنور از انواع باکیفیت نهال گردو است که گستره کاست وسیعی در سرتاسر دنیا دارد. این رقم مناسب برای ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ است. تحمل سرما و گرما تا چهل درجه را دارد و دیر گل است.
• گردو اسرائیلی برای مناطق معتدل همچون کوهین مناسب است و زود گل است.
• گردو تویسرکان رقم قدیمی از گردو بوده زود گل است و برای مناطق معتدل بدون سرمای بهاره گزینه محسوب می‌شود.

انواع نهال گردو در کوهین

پرورش نهال گردو یکی از سودآورترین کارها است و کاشت رقم مناسب با اقلیم سبب بهره‌برداری هر چه‌بهتر و بیشتر از باغات گردو می‌شود. برای شناخت بهترین نهال گردو می‌توانید از مشاوران امور کشاورزی مشاوره‌های لازم را دریافت کنید. نهال‌های نام‌برده شده در بالا بهترین انواع برای کاشت در کوهین هستند.

قیمت نهال گردو در کوهین

قیمت نهال گردو به عوامل زیادی بستگی دارد هرچقدر نهال خریداری‌شده مرغوب‌تر و باکیفیت‌تر باشد قیمتی که برای خرید آن باید پرداخت کنید به‌مراتب بالاتر می‌رود.
برای اطلاع از قیمت‌ها و دریافت لیست قیمت می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید

بهترین نهال گردو در کوهین

نهال گردویی که میزان محصول بیشتری تولید می‌کند و در برابر بیماری‌ها مقاوم باشد بهترین نهال گردو نامیده می‌شود. رقم بهترین نهال گردو در هر منطقه‌ای بسته به شرایط آب و هوایی آنجا متفاوت است. انواع نهال گردوی پیوندی، فرنور، اسرائیلی و … از بهترین نهال‌های گردو محسوب می‌شوند.

نهالستان گردو در کوهین

در کوهین نهالستان‌هایی وجود دارند که کار آن‌ها تولید انواع نهال گردو است. با مراجعه به این نهالستان‌ها شما می‌توانید به ارقام متنوعی از گردو دسترسی داشته باشید. درصورتی‌که برای احداث باغ می‌خواهید نهال گردو خریداری کنید بهتر است آن‌ها را به‌صورت عمده و باقیمت‌های مناسب‌تری خریداری کنید.

کلام آخر

مجموعه نهالستان برتر بزرگ‌ترین مجموعه در شمال غرب کشور است که امکان خرید غیرحضوری نهال گردو را برای باغداران فراهم آورده است. از طریق سایت و به‌راحتی شما می‌توانید نهال موردنظرتان را خریداری کنید.
همچنین باغداران عزیز برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با انواع نهال‌های میوه که قابلیت کاشت در کوهین را دارند می‌توانند به صفحه خرید نهال میوه در کوهین مراجعه کنند.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال