خرید نهال گردو در گلشن✔️ قیمت انواع نهال گردو گلشن

درخت گردو یکی از مهمترین درختان میوه در اغلب روستاهای کشور به شمار می‌آید به طوری که علاوه بر باغات در خانه‌های روستاییان نیز می‌توان درختان گردو سرافراشته را مشاهده کرد و محصول گردو یک منبع درآمد نسبتا مناسب برای اهالی روستا و حتی برخی از شهرها به شمار می‌آید از همین رو این درخت در مقایسه با دیگر درختان میوه دارای ارزش اقتصادی بسیار بالایی است و نیاز است نگاه اقتصادی و نوین به کاشت و پرورش آن داشت.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی گلشن

شهرستان گلشن در 15 کیلومتری شهر دهاقان در استان اصفهان واقع شده است و از سطح دریا 1980 متر اختلاف ارتفاع دارد. حداقل دما در این شهر 10- درجه سانتی گراد، حداکثر دما 37 درجه سانتی گراد و متوسط دما سالانه 12.9 درجه سانتی گراد است و متوسط بارندگی این شهر 250 میلی لیتر برآورده شده است بنابراین دارای اقلیمی نیمه سردسیری است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در اصفهان

تاریخچه باغات گردو در گلشن

هر ساله با پایان شهریور ماه برداشت گردو از باغات این شهرستان آغاز می‌شود و از درختان قدیمی و جوان گردو این شهر محصولی با کیفیتی برداشت می‌شود البته درختان قدیمی و کهنسال گردو این شهر علاوه بر تولید محصول، سایه و طبیعتی بی نظیر به این شهر ارزانی کرده‌اند و موجب سرسبزی و رونق این شهر شده‌اند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در گلشن

برای احداث باغ گردو می‌بایست تعداد نهال‌های مورد نیاز برای کاشت را به درستی محاسبه شوند تا از یکسری مشکلات مانند پرداخت هزینه گزاف بابت خرید نهال اضافی و یا کمبود نهال در حین کاشت جلوگیری کرد بنابراین باید قبل از کاشت الگوی مناسبی برای کشت انتخاب کرد سپس با توجه به نوع رقم، جهت شیب زمین، شرایط آب و هوایی و غیره فواصل کاشت را مشخص کرد سپس تعداد نهال‌های مورد نیاز برای کاشت برآورد کرد.

 

آیا کاشت نهال گردو در گلشن حالت اقتصادی دارد؟

خیر!!! اگر چه محصول درخت گردو ارزش اقتصادی زیادی دارد اما زمانی کاشت آن در گلشن اقتصادی است که تمام هزینه‌های تولید مانند خرید نهال اصلاح شده، خرید کود و سم مناسب، اجاره بها زمین، آب بها، دستمزد کارگر و حق الزحمه کارشناس، کرایه اداوات کشاورزی و غیره برآورده شود سپس از درآمد حاصل از فروش گردو کم شود سپس می‌توان گفت که کاشت گردو در گلشن اقتصادی است یا خیر.

 

خرید نهال گردو در گلشن

باغداران گلشنی که قصد خرید نهال گردو دارند می‌بایست قبل از خرید تعداد نهال‌های مورد نیاز خود را برآورده کنند و یا با کارشناسان فروش نهال در نهالستان‌ها مشورت کنند تا آن‌ها به طور دقیق تعداد نهال مورد نیاز آن‌ها در هر هکتار برآورد کنند اما معمولا برای کاشت به 80 تا 120 نهال گردو در هر هکتار نیاز است.

فروش نهال گردو در گلشن

زمانی که یه متخصص کشاورزی مسئول فروش نهال گردو باشد به درستی می‌تواند خریددار نهال گردو راهنمایی کند و تمام عوامل مورد نیاز برای انتخاب نهال گردو را مد نظر قرار می‌‌دهد یکی از این عوامل ارتفاع از سطح دریا است بدین معنی که محل باغ در چه فاصله‌ای از سطح دریا قرار دارد و با توجه به این نکته نهال مورد نظر به خریددار معرفی می‌کنند.

نهال گردو مناسب گلشن

شاید بسیاری باغداران گلشنی عقیده داشته باشند که نهال‌های بومی منطقه خود بسیار مناسب برای کاشت هستند و دیگر نیاز نیست به دنبال نهال گردو مناسب برای احداث باغات جدید خود باشند اما به این باغداران باید متذکر شد چنانچه بخواهند از نهال‌های بومی منطقه خود استفاده کنند قادر به برداشت محصولی با بالاترین سطح از نظر کمی و کیفی نخواهند بود و بهتر است قبل از کاشت به بررسی انواع نهال گردو مناسب برای گلشن بپردازند.

انواع نهال گردو در گلشن

باغداران گلشنی که قصد کاشت نهال گردو دارند می‌توانند از میان انواع نهال گردو همچون نهال گردو پارزین، نهال گردو وینا، نهال گردو شبین، نهال گردو فرنت، نهال گردو خوشه‌ای ایرانی، نهال گردو تخم مرغی ژنوتیپ برتر، نهال گردو پالیز تیپ 7 و نهال گردو دماوند یکی را برای کاشت انتخاب کنند.

قیمت نهال گردو در گلشن

خوشبختانه تکنولوژی کمک زیادی به عرصه‌های مختلف تجارت به ویژه کشاورزی و باغبانی کرده است به طوری که باغداران سرتاسر کشور به راحتی و در منزل به کمک گوشی همراه خود تنها با یک کلیک بر لینک زیر می‌توانند لیست قیمت انواع مختلف نهال گردو را بدست آورند.

بهترین نهال گردو در گلشن

اگر بخواهیم بهترین نهال گردو در گلشن را معرفی کنیم به طور قطع می‌توان نام نهال گردو پالیز تیپ 7 آورد به این دلیل که قابلیت کاشت تا ارتفاع 3000 متری از سطح دریا دارد و از همان سال اول بعد از کاشت میوه‌های آن اما به تعداد کم تشکیل می‌شود، 10-8 تن در هکتار محصول تولید می‌کند، یک نهال دیرگل و مقاوم به سرما است و از همه مهمتر کیفیت بالای محصول آن است به طوری که مغز گردو آن بالای 75 درصد چربی دارد از همین رو دارای طعم و خواصی بی نظیر است.

نهالستان گردو در گلشن

به جرات می‌توان گفت انتخاب یک نهالستان خوب می‌توانند نقش مهمی در موفقیت احداث باغات تجاری گردو داشته باشد زیرا یک نهالستان معتبر همانند نهالستان برتر نهال اولا تجاری‌ترین ارقام گردو را به فروش می‌رساند و تمامی نهال‌های تولیدی خود را تضمین می‌کنند دوما قبل از فروش نهال، کارشناسان ‌آن‌ها به صورت رایگان خریدداران نهال را برای انتخاب صحیح راهنمایی می‌کنند.

کلام آخر

تولید و پرورش گردو با فرهنگ و زندگی اکثر روستائیان کشور گره خورده است به طوری که در اغلب روستاهای کشور درخت گردو مشاهده می‌شود که نیاز است اکثر روستائیان و باغداران کشور را با ارقام جدید گردو آشنا کرد و بهترین نهال‌های گردو صادراتی را در بین آن‌ها رواج داد تا نه تنها بتوانند منبع درآمد خود را حاصل از فروش گردو مرغوب افزایش دهند بلکه به اقتصاد منطقه خود و کشور نیز کمک کنند.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب گلشن و خرید نهال در گلشن اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال