خرید نهال گردو در بردخون✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار بردخون

یکی از مناطق حفاظت شده کشور ایران که گونه‌های نایاب حیوانات و پرندگان در آن زندگی می‌کنند شهر بردخون هست؛ شما می‌توانید نژادهای اصیل آهو، لاک پشت، پرستوی دریایی را در این منطقه مشاهده کنید؛ همچنین طولانی‌ترین رودخانه کشور به نام رودخانه مند در شهر بردخون واقع شده و همین امر باعث شده تا زمین‌های اطراف آن حاصلخیزی بیشتری برای احداث واقع گردو داشته باشند؛ ما در ادامه شرایط اقلیمی این شهر را به خوبی مطالعه کرده و نهال گردو سازگار را معرفی خواهیم کرد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی بردخون

از شرایط اقلیمی بردخون که تاثیر بسزایی بر خرید نهال گردو در برد خون دارد باید به اکوسیستم گرمسیری و خشک آن اشاره کرد؛ میزان بارش باران در بردخون کمتر از ۲۵۰ میلی‌متر بوده و همین امر باعث شده تا میزان رطوبت سالانه شهر برد کمتر از ۵۰ درصد گزارش شود؛ بازه دمایی در برد خون بین ۲ تا ۵۵ درجه سانتیگراد بوده و میانگین دما در طول سال ۲۵ درجه سانتیگراد هست؛ در واقع این شهر زمستان خنک و معتدلی را تجربه می‌کند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در کرمان

تاریخچه باغات گردو در بردخون

به خاطر تنش‌های گرمایی و تنش آبیاری در بردخون نمی‌توان به طور دقیق اطلاعات کاملی در مورد تاریخچه باغات گردو در بردخون اعلام کرد، در عوض امروزه با افزایش شفاف سازی و آگاهی کشاورزان در مورد نهال گردو گرمسیری و ژنوتیپ آنها اشتیاق بیشتری برای احداث باغ گردو در بردخون دارند، در ادامه همراه ما باشید تا توضیحات کاملی در رابطه با احداث باغ گردو داشته باشیم.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بردخون

در رابطه با احداث باغ گردو در بردخون می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:
• ایجاد زهکشی مناسب برای کاشت نهال گردو
• مشخص کردن فاصله درختان گردو بر اساس ارتفاع آنها
• آبیاری مناسب
• کود دهی در طول سال
• شناختن بیماری‌ها و آفات شایع در بردخون و استفاده از سم‌کش‌های طبیعی و شیمیایی

 

آیا کاشت نهال گردو در بردخون حالت اقتصادی دارد؟

به صورت تئوری به چند دلیل می‌خواهیم نشان دهیم که کاشت نهال گردو در بردخون حالت اقتصادی دارد:
• امروزه نهال‌های گرمسیری به صورت ژنوتی تکثیر شده‌اند که می‌توانند تا دمای ۵۵ درجه سانتیگراد را تحمل کرده و دچار آسیب نشوند.
• میوه گردو ارزش ریالی بالایی داشته و کشاورزان با فروش آنها می‌توانند به درآمد مناسبی برسند.
• نهالستان‌های معتبر نهال گردو را به صورت تضمینی و با مشاوره رایگان پس از فروش عرضه می‌کنند، بنابراین کشاورزان می‌توانند برای احداث باغ گردو از کارشناسان نهالستان کمک بخواهند.

 

خرید نهال گردو در بردخون

فراموش نکنید که در بردخون منابع آب محدود هست، بنابراین برای خرید نهال گردو در بردخون حتماً شرایط آبیاری آن را در نظر بگیرید؛ نیازهای آبی در طول فصل رشد و توسعه باید مورد توجه کشاورزان قرار گرفته و روش‌های آبیاری بهینه را بر اساس شرایط محیطی و منابع آبی محلی خود انتخاب کنید، همچنان برای خرید نهال گردو در بردخون نهال‌های گرمسیری آمریکایی را انتخاب کنید که سیستم دفاعی قوی در برابر تنش‌های آبی دارند.

فروش نهال گردو در بردخون

برای فروش نهال گردو در بردخون و دیگر مناطق گرمسیری و خشک ارائه اطلاعات دقیق و جامع در مورد خصوصیات نهال گردو لازم و ضروری است، این درختان با تنش‌های آبی مواجه بوده و باغدار برای جلوگیری از استرس کم آبی و خشکی باید اطلاعات علمی و تخصصی در مورد اصالت درخت گردو داشته باشد.

نهال گردو مناسب بردخون

از نظر متخصصین نهالستان نهال گردو مناسب برای شهر بردخون نهال پکان هست، این درخت اصالت آمریکایی داشته و از ویژگی‌های بارز آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• درخت پکان آمریکایی جزو درختان پایه بلند بوده و ارتفاع آن تا ۳۰ متر نیز افزایش می‌یابد، قطر تنه آن به یک و نیم متر هم می‌رسد، بنابراین مقاومت بالایی در برابر خشکی هوا و کم آبی خواهد داشت چون به تناسب جثه خود ریشه زایی عمیقی را تجربه می‌کند.
• سرعت رشد درخت پکان متوسط بوده و در ۵ الی ۱۰ سال پس از کاشت باروری اقتصادی آن آغاز می‌شود، میوه‌های این درخت با کیفیت بوده و قابلیت فروش در بازار برون مرزی را دارد.

انواع نهال گردو در بردخون

از انواع نهال گردو در بردخون تنها می‌توان به نهال گردو پکان اشاره کرد؛ این درخت به صورت ژنوتیپ تکثیر شده و می‌تواند بازه دمایی کمتر از ۵۵ درجه سانتیگراد را تحمل کرده و نیاز سرمایی کوتاه مدتی دارد؛ این درخت در ۲۰۰ الی ۴۰۰ ساعت دز دمایی کمتر از ۷ درجه می‌تواند نیاز سرمایی خود را تامین کند.

قیمت نهال گردو در بردخون

معمولا نهال‌های محبوب قیمت بالاتری دارند، عرضه و تقاضای نهال تاثیر بسزایی در قیمت نهال می‌گذارد، مطمئناً قیمت نهال گردو که سازگاری بیشتری با شرایط محیطی و اکوسیستمی شهر بردخون دارد بالاتر از نهال‌های متفرقه خواهد بود.

بهترین نهال گردو

نهال گردو پکان برگ‌های بزرگ بین ۳۰ تا ۴۵ سانتی‌متر را داشته و تنفس برگ‌ها به راحتی انجام شده و می‌تواند عملیات فتوسنتز را انجام دهد، علاوه بر این درخت به هنگام گرمای هوا منافذ خود را مسدود کرده و مانع از تعرق درخت گردو می‌شود، بنابراین به عنوان بهترین نهال گردو در بردخون شناخته شده است.

نهالستان گردو در بردخون

باغداران برای خرید نهال گردو در بردخون باید نهالستان‌هایی را انتخاب کنند که سابقه طولانی در تکثیر و فروش نهال گردو داشته باشد، برای این منظور می‌توانید به سایت نهالستان مراجعه کرده و سابقه آن را مورد بررسی قرار داده بعد از اطمینان با کارشناسان تماس گرفته و شرایط خرید نهال گردو و نحوه کاشت آن را در اکوسیستم بردخون از کارشناسان بپرسید.

کلام آخر

باید بگوییم علاوه بر نهال گردو پکان نهال‌های گرمسیری متفاوتی هستند که با اکوسیستم منطقه بردخون سازگاری بالایی از خود نشان می‌دهند، از جمله آنها می‌توان به انواع نهال انگور، پسته، بادام، نهال انار و انجیر اشاره کرد؛ برای شناخت شناختن ارقام گرمسیری این درختان به صفحه خرید نهال میوه در بردخون در سایت برتر نهال مراجعه کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر بردخون می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در بردخون مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال