خرید نهال گردو در مهاباد✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار مهاباد

شهر مهاباد یکی از شهرهای نزدیک به به مرز است، این منطقه سرسبز به خاطر تولید و صادرات میوه گردو در شمال غرب کشور معروف است، به خاطر قیمتی بودن میوه گردو در این منطقه اکثر کشاورزان مشتاق احداث باغ گردو هستند، در ادامه شرایط اقلیمی مهاباد و نهال‌های گردو سازگار با این منطقه را به شما معرفی می‌کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی مهاباد

دلیل سرسبزی شهر مهاباد به خاطر آب و هوای معتدل کوهستانی آن است این منطقه ۱۴۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع داشته و شرایط ایده آلی برای خرید نهال گردو دارد، زمستان‌های منطقه مهاباد سرد تابستان‌های گرم و معتدل دارد ولی طبق نظر گردشگران فصل بهار بهترین فصل در شهر مهاباد بوده که آب و هوای مناسبی را می‌توان مشاهده کرد، در کل کشاورزان شهر مهاباد از تمامی داشته‌های این شهر استفاده کرده و اکثر باغات خود را سرسبز کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در ارومیه

تاریخچه باغات گردو در مهاباد

شهر مهاباد در ابتدا یک دهکده کوچک بود که در دوره صفوی و در سال ۱۳۰۸ قمری تاسیس شد از همان سال‌ها خانه این روستا باغات گردو را در دهکده کوچک راه اندازی کرده است در واقع قدمت باغات گردو در مهاباد به دوره صفویان باز می‌گردد.

 

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در مهاباد

به خاطر شرایط ایده‌آل شهر ماهاباد و بارش باران این منطقه می‌توان گفت که باغداران این خطه بدون هیچ گونه مشکلی می‌تواند با خرید نهال گردو ژنوتیپ باغات حرفه‌ای و مدرن را احداث کنند، تنها نکته‌ اکوسیستمی در شهر مهاباد باید به سرعت ورزش باد در فصل پاییز اشاره کرد که کمی بیشتر از مناطق دیگر است، باغداران با ایجاد بادشکن‌ها باید از باغ گردو محافظت کنند.

 

آیا کاشت نهال گردو در مهاباد حالت اقتصادی دارد؟

وقتی یک کشاورز زمین حاصلخیز، ذخایر آبی در آب، دمای و گرمای برای خرید نهال گردو داشته باشد مسلماً کاشت این نهال در این منطقه کاملاً اقتصادی خواهد بود.

 

خرید نهال گردو در مهاباد

البته شرایط ایده‌آل شهر مهاباد برای فروش نهال گردو تنها ۵۰ درصد این جریان است ۵۰ درصد دیگر به مدیریت صحیح یک باغدار در انتخاب و خرید نهال گردو همچنین مراقبت و نگهداری از باغات گردو پس از کاشت در مزرعه مربوط است.

 

فروش نهال گردو در مهاباد

طبق آمار نهالستان‌ها فروش نهال گردو کانادایی و ژنوتیپ در این منطقه افزایش پیدا کرده است، چون تجربه کشاورزان ثابت کرده است میزان سازگاری نهال کانادایی ژنوتی بیشتر از نهال‌های دیگر است، برای آشنایی بیشتر با این نهال می‌توانید به سایت نهالستان برتر نهال مراجعه کنید.

 

نهال گردو مناسب مهاباد

طبق بررسی‌های انجام شده و آمار فروش نهال گردو مشخص شده نهال گردو مناسب مهاباد دارای ویژگی‌های زیر است:

  • به خاطر شیبدار بودن زمین مهاباد درختان خریداری شده باید ریشه زایی قوی داشته باشند تا بتوانند در این زمین‌ها مستقر شوند.
  • به خاطر بهار دیررس شهر مهاباد باغداران حتماً به فکر خرید نهال دیرگل و سردسیری باشند.
  • همانطور که اشاره کردیم سرعت باد شهر مهاباد در فصل پاییز بالا است نهادهایی را خریداری کنید که تنه آنها در برابر عوامل محیطی سازگار باشد.

انواع نهال گردو در مهاباد

البته باغداران مهاباد توجه داشته باشند که به غیر از نهال کانادایی ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ انواع نهال گردو مانند نهال گردو چندلر، نهال گردو کاغذی، نهال گردو اسرائیلی گزینه مناسبی برای کاشت در این منطقه هستند، البته به شرطی که به روش تکثیر این نهال‌ها توجه داشته باشند نهال‌هایی که به صورت سنتی و بعضی تکثیر شده باشند با آب و هوای شهر مهاباد سازگاری نخواهد داشت.

 

قیمت نهال گردو در مهاباد

از چالش‌های مهم کشاورزان مهاباد علاوه بر انتخاب نهال گردو سازگار باید به قیمت نهال گردو در این منطقه اشاره کنیم، شما برای دریافت قیمت نهال گردو به روز شده در سال ۱۴۰۲ می‌توانید به صفحه کاتالوگ قیمت نهال مراجعه کنید.

بهترین نهال مهاباد

البته در مطالب بالا اشاره کردیم نهال‌های اصلاح شده و ژنوتیپ گزینه مناسبی برای کاشت در منطقه مهاباد هستند این نهال‌ها هیچگونه محدودیت ارتفاعی نداشته و زود بازده هستند یک الی دو سال پس از کاشت شروع جوانه دهی می‌کنند.

نهالستان گردو در مهاباد

کشاورزان نهادستان‌هایی را برای خرید نهال گردو انتخاب کنند که دارای باغ مادر بوده و مهندسین نهالستان مستقیماً بر تمامی مراحل تکثیر و رشد نهال نظارت داشته باشند، همچنین شرایط اقلیمی نهالستان نیز تاثیر بسزایی بر کیفیت نهال عرضه شده دارد، در کشور ایران بهترین نهالستان‌ها در شمال غربی کشور و در شهر میاندوآب مستقر شده‌اند.

 

کلام آخر

با توجه به شرایط ایده‌آل مهاباد باید بگوییم که کشاورزان علاوه بر کاشت نهال گردو می‌توانند انواع نهال میوه را نیز در باغات خود احداث کنند برای این منظور حتماً به صفحه خرید نهال در مهاباد مراجعه کنند.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

ارتباط با برترنهال