خرید نهال گردو در نمین✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار نمین

امروزه باغات گردو در کشور ایران توسعه و رونق زیادی پیدا کرده‌ است، چون آگاه سازی‌های زیادی در مورد مراحل احداث باغ تجاری و حرفه‌ای انجام شده و از همه مهمتر تکثیر و فروش نهال گردو ژنوتیپ و اصلاح شده کمک زیادی به باغداران کرده تا آنها با صرف هزینه کمتر باردهی باغات خود را تا چند برابر افزایش دهند، کشاورزان اقلیم نمین نیز از این قاعده مستثنا نبوده و موفقیت‌های زیادی در احداث باغ تجاری گردو به دست آورده‌اند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی نَمین

شهر نمین در استان اردبیل قرار گرفته است به خاطر همجوار بودن با مناطق شمالی دارای آب و هوای معتدل رو به سردسیری یا ییلاقی است، طبق بررسی‌های انجام شده ارتفاع شهر نمین از سطح دریا ۱۷۰۰ متر بوده و همین ارتفاع باعث شده تا محدودیتی در کاشت انواع نهال میوه در شهر نمین وجود داشته باشد، در عوض کشاورزان این خطه با خرید نهال گردو و کاشت آن در مزارع خود توانستند موفقیت‌های زیادی در کسب سود بالا به دست بیاورند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در اردبیل

تاریخچه باغات گردو در نَمین

با توجه به متراژ‌های وسیع باغات گردو در شهر نمین کاملاً مشخص است که تاریخچه این باغات قدمت طولانی داشته است، البته امروزه نیز به خاطر سوددهی بالای باغات گردو اکثر کشاورزان به دنبال تغییر زیرساخت‌های باغ خود بوده با خرید نهال گردو می‌خواهند مزرعه گردو را راه‌اندازی کنند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در نَمین

وقتی صحبت از سوددهی باغات گردو در شهر نمین می‌شود یک کشاورز و یا یک سرمایه‌گذار نباید چشم و گوش بسته شروع به خرید نهال و کاشت آن در مزارع کند، احداث باغ گردو در شهر نمین شرایط خاص خود را دارد:

  • به خاطر ارتفاع ۱۷۰۰ متری از سطح دریا باغداران این منطقه باید نهادهایی را انتخاب کنند که محدودیت ارتفاعی نداشته باشد.
  • به خاطر نزدیک بودن شهر نمین به دریای خزر و خطه شمالی میزان رطوبت آن بالای ۶۰ درصد است پس نهال‌هایی را انتخاب کنید که نسبت به رطوبت مقاوم باشد.
  • فاصله مناسب برای کاشت نهال گردو در زمین‌های مسطح ۶ متر است از آنجایی که زمین‌های شهر نمین دارای شیب تندی هستند شما باید الگوی کاشت مناسب و فاصله استاندارد را رعایت کنید که گاهی کمتر از ۶ متر و گاهی بیشتر از ۶ متر خواهد بود.
  • بیشترین خطراتی که باغ گردو در شهر نمین را مورد تهدید قرار می‌دهد انواع بیماری‌های ویروسی و باکتریایی از درختانی را انتخاب کنید که نسبت به این بیماری‌ها مقاوم باشند.

 

آیا کاشت نهال گردو در نَمین حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به اینکه در مناطق کوهستانی فرسایش خاک بیشتر از مناطق دیگر اتفاق می‌افتد، کاشت نهال میوه با محدودیت زیادی روبرو است، ولی نهال گردو ژنوتیپ ریشه زایی عمیقی داشته و به راحتی می‌تواند در این خاک‌ها مستقر شده و رشد مناسبی از خود نشان دهد، بر اساس میزان باردهی درختان تجاری گردو می‌توان گفت کاشت نهال گردو در نمین کاملاً اقتصادی و پرسود است. همچنین برای خرید نهال گردو در شهر شیراز اینجا کلیک کنید.

خرید نهال گردو در نَمین

برای خرید نهال گردو در نمین حتماً نکات زیر را رعایت کنید:

  • حتماً نهال گردو دیرگل و سردسیری را خریداری کنید چون ماه فروردین شهر نمین آب و هوای کاملاً متغیری دارد.
  • به هنگام خرید نهال گردو از شناسه‌دار بودن آن مطمئن شده و نهال را از مراکز مجوزدار خریداری کنید.

 

فروش نهال گردو در نَمین

به فصل فروش نهال گردو در شهر نمین توجه داشته باشید، بهترین زمان برای کاشت این نهال اواخر فصل زمستان است، به خاطر سرمای فصل زمستان این خطه امکان یخ زدگی و تلفات زیادی در کاشت پاییزه درخت گردو وجود دارد.

 

نهال گردو مناسب نَمین

در علم گیاه پزشکی برای مناطقی مرتفع مانند شهر نمین که رطوبت خیلی زیادی دارد به هیچ عنوان نهال‌های بذری توصیه نمی‌شود شما برای موفقیت در باغداری حتماً نهال‌های ژنوتیپ و پیوندی را انتخاب کنید که پایه قوی و اصیل داشته باشد.

انواع نهال گردو در نَمین

از انواع نهال گردو سازگار در شهر نمین می‌توان به نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ اشاره کرد که یک نهال کانادایی است، همچنین نهال‌های اسرائیلی، تخم مرغی و فرنور گزینه مناسبی برای کاشت در این منطقه هستند.

 

قیمت نهال گردو در نَمین

باغدارانی که می‌خواهند به صورت اینترنتی نهال گردو را از مراکز معتبر خریداری کند، حتماً قبل از خرید نهال گردو شفاف سازی‌های دقیقی در مورد قیمت نهال گردو هزینه بسته‌بندی و هزینه ارسال گردو داشته باشند.

 

بهترین نهال گردو در شهر نمین

خرید نهال گردو کانادایی بر پایه ژنوتیپ به کشاورزان شهر نمین توصیه می‌شود، این درختان می‌توانند در فصل زمستان تا دمای منفی ۴۰ درجه و در فصل تابستان دمای مثبت ۳۰ درجه را تحمل کرده و میزان باردهی آنها ۳۰ الی ۴۰ درصد بیشتر از درختان دیگر است این درختان در یک هکتار زمین ۶ الی ۸ تن میوه با کیفیت تولید می‌کنند.

نهالستان گردو در نَمین

امروزه نهالستان‌های تولید کننده و مرجع مانند برتر نهال سایت اینترنتی خود را در شهر نمین راه اندازی کرده‌اند کشاورزان با ورود به سایت این مرکز می‌توانند با انواع نهال گردو و شرایط فروش نهال گردو به صورت اینترنتی آشنا شوند.

 

کلام آخر

باغداران شهر نمین علاوه بر خرید نهال گردو می‌توانند انواع نهالی میوه سازگار با منطقه خود را شناسایی کرده و باغ‌های دو منظوره یا تک منظوره میوه را نیز راه‌اندازی کنند، از این رو توصیه می‌کنیم حتماً به صفحه خرید نهال در نمین مراجعه کرده و اطلاعات آن را مطالعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

ارتباط با برترنهال