خرید نهال گردو در جبالبارز✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار جبالبارز

گردو (Juglans spp) نام رایجی است که به حدود 20 گونه از درختان این خانواده داده می‌شود. مهم‌ترین گونه‌ی آن Juglans regia – گردوی انگلیسی یا ایرانی – است که گمان می‌رود از ایران باستان سرچشمه گرفته، بعداً به یونان برده شد و درنهایت در سراسر امپراتوری روم توزیع شد. سوابقی از رشد آن در انگلستان در قرن شانزدهم وجود دارد. سپس به آمریکا برده شد و گردو انگلیسی نامیده شد تا آن را از گردوی سیاه بومی آمریکا متمایز کند، که هر دو دارای پوسته بسیار ضخیم‌ هستند. میوه گردو دارای یک پوسته چرمی بیرونی و یک هسته شیاردار درونی است که پوسته مغز است و درون آن دانه خوراکی قرار دارد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی جبالبارز

جبالبارز از شهرهای استان کرمان و در شهرستان جیرفت واقع شده است. این شهر در دامنه‌های کوه بارز واقع شده و ارتفاع آن از سطح دریا در حدود 2024 متر است. آب‌وهوای این شهر معتدل کوهستانی است و دارای زمستان‌های سرد و تابستان‌های خنک است در این شهر انواع میوه‌های سردسیری و گردو کاشته می‌شوند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در کرمان

تاریخچه باغات گردو در جبالبارز

در جبالبارز باغات قدیمی گردو وجود دارند که این باغ‌ها درختان بومی گردو را دارند و ممکن است محصولات کیفیت بالایی نداشته باشند. بهتر است این درختان با انواع نهال‌های جدید باکیفیت جایگزین شوند. درختان گردو دارای سیستم ریشه‌ای گسترده هستند و به همین دلیل نیازی به آبیاری زیاد ندارند، اما در چند فصل اول درخت باید به‌طور منظم و عمیق در تابستان‌های گرم و خشک آبیاری شود. در اوایل بهار می‌توانید با تهیه یک مالچ باکیفیت خوب یا کود غنی از نیتروژن، یک سال رشد سالم را تشویق کنید. گردو را فقط در اواخر پاییز باید هرس کرد. هرس حداقل موردنیاز است، اما شاخه‌ها بزرگ می‌شوند، بنابراین هر شاخه‌ای که در موقعیت بد قرارگرفته‌اند را زودتر حذف کنید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در جبالبارز

درختان گردو در سرتاسر دنیا رشد می‌کنند و در خاکی با زهکش آزاد، حاصلخیز و نگهدارنده رطوبت در آفتابی‌ترین موقعیت ممکن بهترین رشد را دارند. خاک‌های رسی سنگین یا شنی ایده آل گردو نیستند. از کاشت گردو در مکان‌های در معرض یخبندان یا یخبندان‌هایی که بادهای شدید و یخبندان دیررس ممکن است به گل‌ها آسیب بزنند، خودداری کنید. با گذشت زمان و در شرایط مناسب، درخت بلند می‌شود و تاج پوشش وسیعی دارد، بنابراین نباید در جایی که ممکن است متراکم باشد، کاشته شود.
این درخت را می‌توان در هر زمانی از سال کاشت، تا زمانی که زمین یخ‌زده نباشد، اگرچه درختانی که در پاییز و زمستان کاشته می‌شوند، اغلب به بهترین شکل کاشته می‌شوند. سوراخی را کمی عمیق‌تر از ریشه و دو برابر عرض آن حفر کنید. حفره را با کمی زغال‌سنگ نارس و آرد استخوان یا کمپوست پر کنید. ریشه را در سوراخ قرار دهید و دوباره پر کنید و خاک را به‌خوبی سفت کنید. چاه آب. مالچ پاشی اطراف پایه درخت با خرده چوب یا خاک‌اره به خرده‌فروشی خاک کمک می‌کند و از علف‌های هرز جلوگیری می‌کند.

 

آیا کاشت نهال گردو در جبالبارز حالت اقتصادی دارد؟

کاشت گردو و احداث باغات گردو ازجمله پرسودترین فعالیت‌ها درزمینهٔ باغداری است. علاوه بر مغز باارزش گردو که در انواع غذاها و شیرینی‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد، درختان گردو به خاطر تولید چوب باارزششان کاشت می‌شوند. چوب گردو در تولید انواع محصولات چوبی مورداستفاده قرار می‌گیرد. پوست سبز گردو و برگ‌های آن در رنگرزی و تولیدات شیمیایی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 

خرید نهال گردو در جبالبارز

بهتر است قبل از خرید نهال گردو در جبالبارز اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشید تا بتوانید بهترین نوع آن‌ها را خریداری کنید. چنانچه در مورد خرید نهال گردو اطلاعات کافی نداشته باشید به‌راحتی می‌توانید از طریق مشاوران آنلاین سایت رایگان مشاوره شوید و اطلاعات کافی را به دست بیاورید.

فروش نهال گردو در جبالبارز

فروش نهال گردو در جبالبارز سبب شده است تا خریداران بتوانند به‌راحتی به این نهال‌ها دسترسی داشته باشند. در هنگام خرید نهال‌ها باید دقت داشته باشید تا بتوانید نهال مناسب اقلیم را خریداری کنید. درصورتی‌که نهال‌ها مناسب باشند در زمان مناسبی به گل می‌نشینند. در غیر این صورت ممکن است شکوفه دهی درختان هم‌زمان با یخبندان‌های زمستانه منطقه باشد و خسارت زیادی به باغداران وارد کند.

نهال گردو مناسب جبالبارز

در زیر چند رقم از بهترین نهال گردو مناسب جبالبارز را نام می‌بریم:
• گردو اسرائیلی برای مناطق معتدل مناسب است و رقم زود گل گردو است.
• گردو تویسرکان رقم قدیمی گردو و از ارقام زود گل است و برای مناطق گزینه مناسبی محسوب می‌شود.
• گردو چندلر برای مناطقی با ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر مناسب است و تحمل سرمای منفی ۳۰ و گرما تا ۴۰ درجه را دارد و از انواع دیر گل است.
• گردو فرنور گزینه مناسبی برای مناطقی از ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ است و تحمل سرمای منفی سی درجه تا گرمای چهل درجه را دارد و از انواع دیر گل است.
• گردو ژنوتیپ پالیز تحمل سرمای منفی سی درجه تا گرمای تا ۴۵ درجه را دارد و از انواع دیر گل گردو است.

انواع نهال گردو در جبالبارز

می‌توانید انواع نهال گردو در جبالبارز را بکارید و باغ تجاری خود را احداث کنید. اکثر نهال‌ها برای کاشت در این منطقه مناسب هستند. به دلیل سوددهی بالای باغات گردو و بادام باغداران زیادی در حال احداث باغات گردو هستند و انتخاب نهال‌های مناسب می‌تواند نتایج مناسبی را برای شما داشته باشد.

قیمت نهال گردو در جبالبارز

نهال‌ها بر اساس ویژگی‌هایشان قیمت‌گذاری می‌شوند و ازاین‌رو ممکن است گستره قیمتی برای نهال گردو دریافت کنید. برای اطلاع از قیمت‌ نهال گردو در جبالبارز و دریافت لیست قیمت می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید. در خرید نهال‌ها به تعداد بالا می‌توانید از تخفیفات ویژه نیز استفاده کنید. برای خرید کافی است به سایت برتر نهال سر بزنید و نهال موردنظرتان را خریداری کنید.

بهترین نهال گردو

همواره بهترین نهال به نهالی اطلاق می‌شود که بهترین محصولات را در مقدار زیاد تولید کنند. در بین نهال‌های گردو فرنور و چندلر از محبوبیت جهانی برخوردار هستند و ازجمله بهترین نهال گردو هستند و در سراسر دنیا این ارقام گردو کاشت می‌شوند. امروزه بسیاری از درختان تحت تغییراتی قرارگرفته‌اند و سعی شده است ویژگی‌های خوب آن‌ها تشدید شود. درختان پیوندی که ترکیبی از دو نهال هستند مثالی بر این ادعا هستند که پایه قوی از یک درخت گرفته‌شده و پیوندک از درختی دیگر که محصولی بهتر تولید می‌کند. ترکیب این دو نهال باهم درختی را با بهترین ویژگی‌ها ایجاد می‌کند.

نهالستان گردو در جبالبارز

در نهالستان‌ها انواع نهال‌های میوه و زینتی تولید می‌شوند اما برخی از نهالستان‌ها به‌صورت اختصاصی به تولید یک نوع نهال می‌پردازند. نهالستان‌های مخصوص گردو در کشور وجود دارند و انواع نهال‌های گردو را در بهترین نوع تولید می‌کنند و در اختیار خریداران قرار می‌دهند. نهالستان گردو در جبالبارز وجود ندارد ولی شما می‌توانید خرید خود را از نهالستان گردو به‌صورت غیرحضوری انجام دهید.

کلام آخر

برای دسترسی به تنوع بالا از ارقام نهال گردو و همچنین خرید بهترین نهال‌ها می‌توانید خرید خود را از نهالستان برتر انجام دهید. نهال‌ها در این مرکز با بهترین فنّاوری‌ها و علم روز دنیا تولید می‌شوند و باکیفیت بالا و قیمت‌های مناسب در اختیار خریداران قرار می‌گیرند. این نهال‌ها را به‌صورت حضوری و غیرحضوری می‌توانید خریداری کنید. برای خرید غیرحضوری کافی است به سایت این مجموعه مراجعه کنید. باغداران عزیز برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با انواع نهال‌های گردو که قابلیت کاشت در جبالبارز رادارند می‌توانند به صفحه خرید نهال گردو در جبالبارز مراجعه کنند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر جبالبارز می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در جبالبارز مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال