خرید نهال گردو در درگز✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار درگز

درخت گردو از جمله درختان مثمر و تجاری است که بیشتر در ایران، چین، مکزیک و ایالات متحده کاشته می‌شود. این درخت تجاری نهالی چند منظوره است که هم میوه و هم چوب آن از نظر ارزشی و فروش محبوبیت بالایی دارد. از این رو بسیاری از افراد به احداث باغ این نهال تمایل دارند. از جمله شهرستان‌های خراسان رضوی که تولید گردوی آن معروف است شهرستان درگز است که در این بخش به معرفی آن می‌پردازیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی درگز

شهر درگز شمالی‌ترین شهر واقع در خراسان رضوی و هم مرز با کشور ترکمنستان است. این شهر دارای جمعیت ۳۶۷۶۲ بوده و در شرقی کشور قرار گرفته و از غرب با قوچان، از جنوب با چناران و از شمال با ترکمنستان همسایگی دارد. شهر درگز در میان رشته کوه‌های هزار مسجد، کوه خرپشتی، کوه چوریک و کوه مانیس قرار گرفته و شهری کوهستانی و تقریباً سردسیری است.
درگز با کوه‌های مرتفع احاطه شده و اراضی هموار آن کمتر است، لذا در مسیر توده‌ها و جریانات باران آور بوده و بارندگی‌های بسیار بالایی دارد. به طوری که رودخانه‌های دائمی درونگر و زنگلانلو و رودخانه‌های فصلی کال شور گرنی و صداقت در آن همیشه در جریان است و به کشاورزی و باغداری اهالی این شهر بسیار کمک کرده است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در درگز

از جمله ره‌آوردها و سوغات معروف شهر درگز گردوی معروف آن است که در این بخش سطح زیر کشت بالایی متعلق به باغات گردو است. این شهر کوهستانی مستعد با اراضی حاصلخیز و آب و هوای نسبتا سردسیری برای کاشت نهال گردو بسیار مناسب است. شهر درگز دارای کمینه دمایی منفی ۲ درجه و بیشینه دمایی ۳۸ درجه بالای صفر را تجربی می‌کند و با میانگین بارشی ۲۸۰ میلی‌متر در سال جزو نواحی نیمه مرطوب و کوهستانی است.
البته سرما و برودت در مناطق مرتفع و کوهستانی آن بیشتر است و برای احداث باغ گردو و جلوگیری از سرمازدگی‌های مکرر شبانه، باید نهال‌های نیمه سردسیری و مقاوم به سرما در این خطه کاشته شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در درگز

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در کاشت نهال گردو و میزان کیفیت باردهی آن تاثیرگذار است مطابقت آن با شرایط اقلیمی شهر درگز است. با توجه به اینکه شهر درگز شهر کوهستانی و نیمه مرطوب است و میزان بارندگی‌ها و رطوبت خاک در آن بالا بوده و متقابلاً روزهای یخبندان و سرمای بهاره نیز در آن اتفاق می‌افتد، نهالی می‌تواند در این منطقه بیشترین رشد و باردهی را داشته باشد که بتواند سازگار با این شرایط باشد.

 

آیا کاشت نهال گردو در درگز حالت اقتصادی دارد؟

در شهر درگز باغات گردوی بسیار حاصلخیز و سر به فلک کشیده و متعددی وجود دارد و این نشان دهنده این است که کاشت نهال گردو در درگز حالت اقتصادی دارد. زیرا تمامی زیرساخت‌ها، منابع طبیعی و پارامترهای محیطی برای کاشت نهال مهیا است. از این رو با رسیدگی‌های اصولی نیز باغداران این بخش توانسته‌اند بیشترین تولیدات را از اراضی سطح زیر کشت برداشت کنند.

 

خرید نهال گردو در درگز

نهال گردو از جمله نهال‌هایی است که بیشتر گونه‌های آن نیاز سرمایی ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ ساعت به سرمای ۷ درجه دارند و اگر این نیاز سرمایی به درستی مرتفع نشود، جوانه زنی به تاخیر افتاده و در نتیجه کیفیت و کمیت باردهی نیز کاهش پیدا می‌کند. برتر نهال از جمله نهالستان‌های اینترنتی موفق و با سابقه است که تمامی نهال‌های موجود در آن پس از گذران دوره سرما و قرنطینه به فروش می‌رسد و از این حیث عزیزان باغدار می‌توانند برای خرید نهال گردو در درگز به صورت اینترنتی به این مجموعه مراجعه کنید.

فروش نهال گردو در درگز

مهمترین هدفی که در مراکز فروش نهال گردو در درگز دنبال می‌شود فروش بالا و کسب سود بیشتر برای نهالستان و فروشنده است و متقابلاً خریداران نیز دوست دارند با قیمتی متعادل و نهال‌ها را با کیفیت بالا تهیه کنند. پس سعی کنید اگر هزینه‌ای پرداخت می‌کنید در قبال آن نهالی سالم، سازگار و پربار را با کمک موارد زیر انتخاب کنید.
* با توجه به منطقه کوهستانی درگز نهالی را انتخاب کنید که مقاوم به یخبندان و سرمای بهاره بوده و با ارتفاع این شهر نیز سازگاری داشته باشد و دوره سرما و قرنطینه خود را پشت سر گذاشته باشد.
* در خصوص عملکرد و باردهی مطلوب و سلامت نهال از نهالستان درخواست کارت سلامت و گارانتی ۲ ساله داشته باشید، این گارانتی ۲ ساله باعث می‌شود در صورت وجود هرگونه مشکل نهالستان مسئولیت پذیر باشد.
* سعی کنید موقع تحویل نهال را با ریشه‌های آفت زدایی شده و کارت قرنطینه دریافت کنید، زیرا این موارد باعث می‌شود از ورود نهال‌های بیمار و ضعیف به باغ خود جلوگیری کنید.

نهال گردو مناسب درگز

نهال گردو مناسب درگز این خطه کوهستانی، نهال‌های نیمه سردسیری و سردسیری گردو هستند که مقاومت بالایی به سرما و یخبندان دارند و در مرحله بعدی نهال‌های سازگار با عوامل محیطی منطقه می‌توانند جزو نهال‌های مناسب باشند.

انواع نهال گردو در درگز

در رابطه با انواع نهال گردو در درگز می‌توانیم به نهال‌هایی اشاره کنیم که مقاومت بالایی به سرما دارند و همچنین جز نهال‌های تجاری و پربار هستند.
* نهال گردوی کانادایی: نهالی قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، نهالی دیرگل مقاوم در برابر یخبندان و سرمازدگی شبانه و بهاره، مقاوم به آفت بلایت و آنتراکنوز، باردهی هفت الی ۸ تن در هکتار
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۳ هزار متری، دیرگل مقاوم به یخبندان و سرمازدگی، مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه، زودبازده پربار، با باردهی ۸ الی ۱۰ تن در هکتار
* نهال گردوی چندلر: نهالی پیوندی، مناسب برای اتفاقات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، دیرگل مقاوم به سرما زیر ۳۰ درجه، باردهی ۶ الی ۷ تن در هکتار

قیمت نهال گردو در درگز

باغداران و کشاورزان عزیز شهر درگز می‌توانند برای استعلام قیمت نهال گردو در درگز به لینک زیر از برتر نهال مراجعه کرده و اطلاعات جامعی در خصوص قیمت هر رقم نهال گردو داشته باشند.

بهترین نهال گردو

برای شهر نیمه مرطوب و نسبتا سردسیری درگز بهترین نهال گردو نهال‌های مقاوم به سرما و یخبندان هستند. این نهال‌ها با توجه به مقاومت بالا، در برابر آفات نیز مقاوم بوده و بیشترین عملکرد خود را بر تولید میوه‌های با کیفیت و پربار متمرکز می‌کنند.

نهالستان گردو در درگز

بزرگترین نهالستان گردو در درگز نهالستان اینترنتی برتر نهال است که مجهز به تمامی ارقام نهال گردو بوده و شما عزیزان می‌توانید نهال سازگار با آب و هوای کوهستانی درگز را با کمک کارشناسان این مجموعه از بین انواع نهال گردو با متعادل‌ترین قیمت نهال گردو انتخاب کنید و در قبال سرمایه خود ضمانت دو ساله و کارت قرنطینه و سلامت دریافت کنید.
همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه درگز اطلاعات خوبی از ارقام قابل کاشت در این خطه دریافت کنید.

کلام آخر

اگر به دنبال شهری مستعد، مناسب و مساعد برای احداث باغ گردو هستید شهر زیبا و کوهستانی درگز می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای باشد. در این شهر باغات گردوی بسیار زیادی وجود دارد که سرمایه‌گذاران توانستند با شم اقتصادی خود بالاترین سود را از اراضی حاصلخیز، منابع طبیعی و پتانسیل‌های بالای این شهر برداشت کنند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر درگز می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در درگز مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال