خرید نهال گردو در زنگی آباد✔️ قیمت انواع نهال گردو زنگی آباد

درختان گردو در سرتاسر دنیا به خوبی رشد می‌کنند و در خاکی با زهکش آزاد، حاصلخیز که آفتابگیر باشند بهترین رشد و باردهی را دارند. خاک‌های رسی سنگین یا شنی ایده آل برای درختان گردو ایده آل نیستند. مکان‌های که در معرض یخبندان هستند برای کاشت گردو مناسب نیستند. یخبندان‌هایی با بادهای شدید و یخبندان دیررس ممکن است به گل‌ها آسیب بزنند و باعث سوند که درخت بار ندهد. با گذشت زمان و در شرایط مناسب، درخت رشد می‌کند و تاج پوشش وسیعی ایجاد می‌کند، بنابراین باید در فواصل منظم کاشته شود. پاییز و زمستان بهترین زمان برای کاشت نهال‌ها هستند

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی زنگی آباد

زنگی آباد از شهرهای استان کرمان آب‌وهوایی بیابانی و سرد دارد. ارتفاع این شهر از سطح دریا در حدود 1700 متر است. در این شهر بارش سالیانه باران 83 میلی‌لیتر و دمای هوا 17 درجه سانتی‌گراد است. در زنگی آباد می‌توان انواع نهال‌های متناسب با شرایط را کاشت. خاک حاصل خیر و آب کافی در این شهر زمینه را برای کشاورزی و باغداری فراهم کرده است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در کرمان

تاریخچه باغات گردو در زنگی آباد

در زنگی آباد باغات وسیع پسته، بادام و گردو وجود دارد و به دلیل سودآوری بالای این محصولات کشاورزان درصدد ایجاد باغات جدید نیز هستند. رسیدگی‌های منظم می‌تواند سودآوری این باغات را تا حدود زیادی افزایش دهد.
کود دهی با تقویت خاک و در دسترس قرار دادن مواد مغذی ، سم‌پاشی با دفع آفات و بیماری‌ها و مالچ پاشی اطراف پایه درخت با خرده چوب یا خاک‌اره به خرده‌فروشی خاک کمک می‌کند و از علف‌های هرز جلوگیری می‌کند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در زنگی آباد

رشد درختان گردو از دانه نیاز به صبر دارد، زیرا معمولاً تا پس از یک دهه شروع به تولید آجیل خوب نمی‌کنند. برای کاشت تجاری درختان گردو بهتر است نهال‌های مرغوب آن را خریداری کنید و آن‌ها را در باغ خود بکارید.
1. خرید نهال: نهال‌های گردوی مناسب با شرایط اقلیمی منطقه را خریداری کنید.
2. انتخاب محل کاشت : محل کاشت را در باغ خود انتخاب کنید که درخت شما در آن نور مستقیم خورشید زیادی دریافت کند. محل را با خاک غنی و با زهکشی خوب آماده کنید و منطقه را از سایر پوشش‌های گیاهی و هرگونه سنگ یا ریشه بزرگ پاک کنید. به درختان خود فضای کافی برای رشد بدهید زیرا آن‌ها سیستم ریشه‌ای عمیق و دوقلویی ایجاد می‌کنند.
3. نهال‌ها را در فواصل 5-7 متری بکارید.
4. نهال‌ها را آبیاری کنید. بلافاصله پس از کاشت نهال‌ها را آبیاری کنید..

 

آیا کاشت نهال گردو در زنگی آباد حالت اقتصادی دارد؟

درخت گردو باکیفیت بالا می‌تواند یک سرمایه‌گذاری عالی باشد، اما مانند هر سرمایه‌گذاری باید با آگاهی این اتفاق بیافتد، شما باید بدانید “چه زمانی آن‌ها را بکارید و چه زمانی برداشت کنید. برای فروش درختان گردو به‌عنوان الوار باید بلوغ مالی آن ارزیابی شود. بلوغ مالی زمانی است که درآمد از فروش درخت می‌توان در سرمایه‌گذاری دیگری قرارداد و نرخ بازدهی بالاتری کسب کرد از درخت در حال رشد است. یک دوره زمانی وجود دارد که باید از محصول درخت گردو استفاده کرد، اما زمانی که درخت در حال زوال است و درواقع محصول تولیدی آن کم می‌شود می‌توان آن را به خاطر چوبش فروخت و سود فراوانی را به دست آورد.

 

خرید نهال گردو در زنگی آباد

بهتر است قبل از خرید نهال گردو در زنگی آباد در مورد نوع نهال و سازگاری آن‌ها با شرایط آنجا اطلاعاتی داشته باشید. چنانچه در مورد خرید نهال میوه اطلاعات کافی نداشته باشید به‌راحتی می‌توانید از طریق مشاوران آنلاین سایت رایگان مشاوره شوید و اطلاعات کافی را به دست بیاورید. مشاوره‌های کارشناسان در تمام مراحل راهنمای شما خواهد بود و می‌توانید در جهت باغداری ایده آل از این مشاوره‌ها نهایت استفاده را ببرید.

فروش نهال گردو در زنگی آباد

در راستای گسترش باغات گردو، برای دسترسی آسان خریداران به نهال‌های گردوی مرغوب و درجه‌یک، فروش نهال گردو در زنگی آباد گسترش‌یافته است و در تمامی نهالستان‌ها درختان گردو نیز عرضه می‌شوند. برای دسترسی به تنوع بالا و خرید انواع نهال گردو می‌توانید از مجموعه برتر نهال خرید خود را انجام دهید.

نهال گردو مناسب زنگی آباد

چند نهال گردو مناسب زنگی آباد در زیر نام‌برده شده‌اند:
• گردو ژنوتیپ پالیز از ارتفاع صفر تا ۳۰۰ متر از سطح دریا کاشته می‌شود و تحمل سرمای منفی سی درجه تا گرما تا ۴۵ درجه را دارد و از انواع دیر گل نهال گردو است.
• گردو چندلر یکی از بهترین انواع گردو است که بین باغداران محبوبیت بالا دارد. در منطقی از ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر کاشته می‌شود و تحمل سرمای منفی ۳۰ تا گرمای ۴۰ درجه را دارد و از انواع دیر گل است.
• گردو فرنور یکی دیگر از فراوان‌ترین انواع نهال گردو در دنیا است که از ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ کاشته می‌شود و تحمل سرمای منفی سی درجه تا گرمای چهل درجه را دارد و دیر گل است.
• گردو اسرائیلی و گردو تویسرکان رقم قدیمی برای مناطق معتدل و بدون سرمای بهاره مناسب است و از انواع زود گل است.

انواع نهال گردو در زنگی آباد

علاوه بر نهال‌های نام‌برده شده در بالا، انواع نهال گردو در زنگی آباد کاشته می‌شود که سازگار با شرایط آب‌وهوایی آن باشند کافی است قبل کاشت اطلاعات کافی در مورد این نهال‌ها داشته باشید. نهال گردوی پر محصول می‌تواند سودآوری بالایی داشته باشند، ازاین‌رو انواع نهال‌های اصلاح‌شده و پیوندی بهترین گزینه برای کاشت تجاری درختان گردو هستند.

قیمت نهال گردو در زنگی آباد

برای استعلام قیمت نهال گردو در زنگی آباد می‌توانید به نهالستان‌ها مراجعه کنید. برای اطلاع از قیمت‌ها و دریافت لیست قیمت از مجموعه برتر نهال می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.
در صورت پیش‌خرید نهال‌ها و خرید عمده آن‌ها می‌توانید نهال‌ها را باقیمت‌های مناسب‌تری خریداری کنید.

بهترین نهال گردو

نهال‌های گردو تنوع بالا دارند و بهترین نهال گردو به نهالی اطلاق می‌شود که پربار، زود بارده، مقاوم در برابر شرایط محیطی باشد. نهال‌های اصلاح‌شده و ژنوتیپی در نخستین سال‌های کاشت بار می‌دهند و میزان محصول آن در برابر نهال‌های بومی بسیار زیاد است.

نهالستان گردو در زنگی آباد

نهالستان گردو در زنگی آباد به‌طور اختصاصی به ارائه انواع نهال‌های گردو در این شهر می‌پردازند. برای خرید نهال گردو بهترین مکان برای مراجعه این نهالستان‌ها هستند. نهال گردو باید متناسب با اقلیم منطقه خریداری شود تا سازگاری بالایی با شرایط داشته باشد. به‌عنوان‌مثال انواع دیر گل نهال‌ها برای مناطق سردسیر مناسب هستند و در مناطق معتدل می‌توان نهال‌های گردوی زود گل را کاشت نمود.

کلام آخر

مجموعه برتر نهال تولیدکننده بزرگ انواع نهال گردو است و با تنوع بالای محصولاتش توانسته است تا نهال‌های مناسب برای اقلیم‌های متنوع ایران را در اختیار خریداران در اقصی نقاط ایران قرار دهد. شما می‌توانید با مشاوره‌های رایگان کارشناسان این مجموعه بهترین ارقام نهال‌ها را خریداری کنید. همچنین باغداران عزیز برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با انواع نهال‌های گردو که قابلیت کاشت در زنگی آباد را دارند می‌توانند به صفحه خرید نهال گردو در زنگی آباد مراجعه کنند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر زنگی آباد می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در زنگی آباد مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال