خرید نهال گردو در زیدآباد✔️ قیمت انواع نهال گردو زیدآباد

درختان گردو نه‌تنها مغز خوشمزه و مغذی تولید می‌کنند، بلکه برای مبلمان از چوب آن‌ها استفاده می‌شود. این درختان زیبا همچنین با شاخه‌های بزرگ و کمانی خود منظره‌ای زیبا ایجاد می‌کنند. اکثر درختان گردو در حال رشد به ارتفاع 15 متر می‌رسند و در سراسر دنیا یافت می‌شوند. گردوی انگلیسی یا ایرانی و گردوی سیاه رایج‌ترین آن‌هاست که برای تولید آجیل و همچنین درختان سایه‌دار استفاده می‌شود. یک درخت بالغ سالانه در حدود 23 تا 36 کیلوگرم آجیل تولید می‌کند.
ممکن است به فکر کاشت درخت گردو باشید و در ذهن خود این سؤال را داشته باشید که چگونه درخت گردو را پرورش دهیم؟ نهال مناسب را از کجا خریداری کنیم و اینکه آیا کاشت نهال گردو حالت اقتصادی دارد یا نه؟ در این متن به تمامی این سؤالات پاسخ خواهیم داد با ما همراه باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی زیدآباد

زیدآباد از شهرهای استان کرمان و در شهرستان سیرجان واقع‌شده است. این منطقه آب و هوایی نیمه‌خشک و سرد دارد. زیدآباد تابستان‌های گرم و زمستان‌هایی سرد دارد. آب این منطقه از رودی که از کوه لاشکار سرچشمه می‌گیرد تأمین می‌شود. زیدآباد ارتفاعی در حدود 1718 متر از سطح دریا دارد و یکی از قطب‌های تولید پسته در استان کرمان است. با انتخاب نهال مناسب با اقلیم زیدآباد می‌توان باغات گردو با سودآوری بالا احداث نمود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در کرمان

تاریخچه باغات گردو در زیدآباد

در زیدآباد باغات میوه، پسته و گردو به‌طور گسترده وجود دارند. درختان گردو این باغات از ارقام بومی هستند. با کاشت نهال‌های اصلاح‌شده و پیوندی مناسب با اقلیم زیدآباد می‌توان باغات تجاری گردو در این منطقه احداث نمود. نهال‌های گردوی دیر گل که در برابر سرما و یخبندان‌ها مقاوم هستند انتخاب‌های بهتری برای کاشت در زیدآباد هستند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در زیدآباد

هنگامی که انتخاب نهال خود را انجام دادید، اکنون زمان کاشت آن است. ابتدا علف‌های هرز یا سایر گیاهانی که برای آب و مواد مغذی درختان جدید رقابت می‌کنند را حذف کنید. سپس، سوراخی به اندازه 2.5 تا 5 سانتی‌متر بزرگ‌تر از توپ ریشه نهال گردو حفر کنید. نهال را در سوراخ قرار دهید. سوراخ را با خاک غنی‌شده پرکنید و به سمت پایین فشار دهید تا هوای اطراف ریشه‌ها از بین برود. درخت را تا زمانی آبیاری کنید که مرطوب شود و خیس نشود. برای کند کردن علف‌های هرز و حفظ رطوبت، منطقه اطراف را با مالچ ارگانیک، مالچ کنید.

 

آیا کاشت نهال گردو در زیدآباد حالت اقتصادی دارد؟

درختان گردو علاوه بر مغزهای باارزشی که تولید می‌کنند به خاطر چوبشان، پر تقاضا و ارزشمند هستند. قیمت گردوی سیاه برای هر تخته بین 5 تا 10 دلار متغیر است. در برخی شرایط، صاحبان درختان حتی اندکی بیشتر از آن به دست می‌آورند. چوب‌هایی که اندازه و کیفیت استثنایی دارند می‌توانند ارزش بیشتری داشته باشند. چوب درختان گردو استحکام بالایی دارد و در ساخت بسیاری از تولیدات چوبی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

 

خرید نهال گردو در زیدآباد

بهتر است قبل از خرید نهال اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشید تا بتوانید بهترین نوع آن‌ها را خریداری کنید. چنانچه در مورد خرید نهال گردو اطلاعات کافی نداشته باشید به‌راحتی می‌توانید از طریق مشاوران آنلاین سایت رایگان مشاوره شوید و اطلاعات کافی را به دست بیاورید.
انتخاب بهترین نهال گردو که برای کاشت در زیدآباد مناسب باشد می‌تواند نتایج خوبی داشته باشد.

فروش نهال گردو در زیدآباد

در زیدآباد و برای کاشت نهال گردو می‌توانید نهال‌ها را از بذر تولید کنید و یا آن‌ها را از مراکز فروش نهال گردو در زیدآباد خریداری کنید. نهال‌های خریداری‌شده از نهالستان‌ها کیفیت بالایی دارند و در همان سال‌های اولیه کاشت بار می‌دهند، محصول تولیدی این نهال‌ها کیفیت بالا دارند. محصول تولیدی باکیفیت و زیاد این درختان سبب می‌شود تا باغات احداث‌شده با این نهال‌ها سودآوری بالایی داشته باشند.

نهال گردو مناسب زیدآباد

در زیر چند رقم از بهترین نهال گردو مناسب زیدآباد را نام می‌بریم:
• گردو ژنوتیپ پالیز از انواع دیر گل گردو است و تحمل سرمای منفی 30 درجه تا گرمای تا ۴۵ درجه را دارد.
• گردو چندلر از انواع دیر گل است و برای مناطقی با ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر مناسب است و تحمل سرمای منفی ۳۰ و گرما تا ۴۰ درجه را دارد.
• گردو فرنور از انواع دیر گل است و انتخابی مناسب برای مناطقی از ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ است و تحمل سرمای منفی 30 درجه تا گرمای 40 درجه را دارد.
• گردو اسرائیلی و گردو تویسرکان رقم قدیمی گردو برای مناطق معتدل و بدون سرمای بهاره مناسب است و رقم زود گل گردو است.

انواع نهال گردو در زیدآباد

شما می‌توانید انواع نهال گردو در زیدآباد را بکارید. اما برای نتیجه‌گیری مناسب بهتر است انواع مناسب شرایط جغرافیایی و اقلیم آن منطقه را خریداری کنید. زیدآباد یکی از مراکز اصلی تولید پسته است. باغداران این منطقه پتانسیل بالا برای کاشت و برداشت گردو دارد و می‌توان در زیدآباد باغات گردو احداث نمود. انتخاب بهترین و مناسب‌ترین نهال‌های گردو می‌تواند سودآوری باغات را تا حدود زیادی افزایش می‌دهند.

قیمت نهال گردو در زیدآباد

نهال‌های گردو بسته به کیفیت و ویژگی‌هایی که دارند قیمت‌گذاری می‌شوند. مجموعه برتر نهال با تولید نهال‌های درجه‌یک گردو و باقیمت‌های مناسب امکان خرید این نهال‌ها را برای همه فراهم کرده است. برای اطلاع از قیمت‌ نهال گردو در زیدآباد و دریافت لیست قیمت می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.
در صورت خرید نهال‌ها در تعداد بالا و به‌صورت عمده می‌توانید آن‌ها را با قیمت‌های مناسب‌تری خریداری کنید.

بهترین نهال گردو

نهال‌های گردو در ارقام مختلفی تولید می‌شوند و هرکدام از آن‌ها برای کاشت در منطقه‌ای مناسب هستند. به‌عنوان‌مثال نهال‌های زود گل مناسب برای کاشت در مناطقی با اقلیم گرم و خشک هستند و انواع دیر گل این نهال‌ها برای کاشت در اقلیم‌های سرد و کوهستانی گزینه مناسبی هستند. نهال‌های فرنور و چندلر از جمله بهترین نهال گردو هستند و در سرتاسر دنیا به‌صورت گسترده کاشت می‌شوند.

نهالستان گردو در زیدآباد

تعدادی از نهالستان‌ها هستند که به‌طور اختصاصی به تولید انواع نهال‌های گردو می‌پردازند. از این نهالستان‌ها می‌توانید انواع نهال گردو را خریداری کنید. نهالستان گردو در زیدآباد وجود ندارد و برای خریدی بهتر شما می‌توانید نهال‌ها را به‌صورت آنلاین و با مراجعه به سایت نهالستان‌های گردو خریداری کنید.

کلام آخر

از جمله بزرگ‌ترین نهالستان‌های گردو در ایران مجموعه برتر نهال است که به تولید انواع نهال‌های میوه و گردو با بالاترین سطح کیفی می‌پردازد. شما می‌توانید نهال‌های میوه و گردوی موردنیازتان را از این نهالستان‌ها به‌صورت حضوری و اینترنتی خریداری کنید. همچنین باغداران عزیز برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با انواع نهال‌های گردو که قابلیت کاشت در زیدآباد را دارند می‌توانند به صفحه خرید نهال گردو در زیدآباد مراجعه کنند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر زیدآباد می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در زیدآباد مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال