خرید نهال گردو در چترود✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار چترود

درختان گردو در برابر خشک‌سالی مقاوم هستند، اما به نور خورشید زیادی نیاز دارند و محافظت در برابر باد توصیه می‌شود. برگ گردوی انگلیسی از 5 تا 9 برگچه تشکیل‌شده است درحالی‌که گردوی سیاه دارای 15 تا 23 برگچه در هر برگ است. برگ گردوی انگلیسی بیضی‌ بوده و برگ گردوی سیاه است که معمولاً کوچک‌تر و باریک‌تر از برگ‌های گردوی انگلیسی است.
Juglans، که به‌عنوان خانواده گردو شناخته می‌شود، دارای 21 گونه مختلف درخت است. Juglans regia (انگلیسی گردو) و Juglans nigra (گردوی سیاه) دو درخت مهم برای چوب و آجیل هستند. درختان گردو می‌توانند بین 35 تا 130 فوت رشد کنند و قد 112 فوت با تاج 144 فوت دارند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی چترود

چترود شهری با آب‌وهوای معتدل و خشک در استان کرمان است که ارتفاعی 1705 متری از سطح دریا دارد. این شهر در بخش جلگه‌ای قرارگرفته است و خاکی حاصلخیز دارد. چشمه‌ها و قنات‌های پرآب منطقه آب موردنیاز برای کشاورزی و باغداری را در این منطقه تأمین می‌کنند. این شهر انواع محصولات باغی و کشاورزی دارد و انار و پسته ازجمله محصولات باغی چترود هستند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در کرمان

تاریخچه باغات گردو در چترود

در چترود باغات گردو قدیمی وجود دارد که در آن‌ها انواع نهال‌های گردوی بومی کاشته شده‌اند و محصول آن‌ها کیفیت قابل قبولی برای عرضه در بازار ندارند و اکثراً توسط خود تولیدکنندگان به مصرف می‌رسند. برای تجاری‌سازی باغات گردو در چترود می‌توان درختان بومی را با انواع باکیفیت نهال‌ها جایگزین نمود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در چترود

فاصله درختان بستگی به این دارد که آیا شما درختان آجیل را برای تولید چوب یا آجیل پرورش می‌دهید. درختانی که برای الوار کاشته می‌شوند باید نزدیک به هم کاشته شوند. انجام این کار با کاهش تعداد عیوب در الوار، کیفیت چوب را بهبود می‌بخشد. درختانی که برای تولید آجیل کاشته می‌شوند، معمولاً منابع چوبی ضعیفی هستند، زیرا چوب پر از گره است. درختانی که در فضای باز کاشته می‌شوند، تاج‌های پرتر و بزرگ‌تری دارند که آن‌ها را برای تولید آجیل مناسب می‌سازد.

 

آیا کاشت نهال گردو در چترود حالت اقتصادی دارد؟

درختان گردو به دلیل آجیل‌های خوش‌طعم و چوب ارزشمندشان بسیار ارزشمند هستند. چوب دارای رنگ قرمز مایل به کهربایی است که از دیرباز برای ساخت مبلمان ظریف استفاده می‌شده است. آجیل درختان گردو به دو گروه سیاه و سفید تقسیم می‌شود. گروه گردوی سفید دارای آجیل‌هایی است که به آرامی از مغز اطراف جدا می‌شوند، بنابراین پوسته نسبتاً تمیز و سفید (در واقع طلایی) است. همچنین پوست گردوی سفید در مقایسه با گردوی سیاه نسبتاً نرم است و به راحتی می‌شکند.
گردو همچنین برای مبلمان گران قیمت استفاده می‌شود و روکش بریده شده از پوسته گردو برای ساخت کابینت بسیار مورد توجه است. در حالی که انواع سیاه و انگلیسی از نظر ظاهری مشابه هستند، آن‌ها به راحتی با تفاوت در ساختار برگ متمایز می‌شوند. الوار درخت گردو یکی از درختان آجیل است که به دلیل مقاومت در برابر فشار معمولاً برای ساخت انواع محصولات چوبی استفاده می‌شود.

 

خرید نهال گردو در چترود

نهال گردو شرایط ویژه‌ای برای رشد نیاز دارد و در خاک‌هایی باpH خاص رشد می‌کند، ازاین‌رو برای خرید نهال گردو در چترود باید دانش کافی داشته باشید. چنانچه در مورد خرید نهال میوه اطلاعات کافی نداشته باشید به‌راحتی می‌توانید از طریق مشاوران آنلاین سایت رایگان مشاوره شوید و اطلاعات کافی را به دست بیاورید.

 

فروش نهال گردو در چترود

در چترود و بسیاری از شهرها برای خرید بهترین انواع نهال گردو می‌توانید به نهال فروشی‌های معتبر در این شهرها مراجعه کنید. فروش نهال گردو در چترود باعث راحتی خریداران می‌شود و باغداران می‌توانند به این نهال‌ها دسترسی داشته باشند. خرید نهال‌های اصلاح شده و پیوندی می‌تواند گامی مثبت در جهت احداث باغات گردو باشد و با کاشت این نهال‌ها می‌توانید بهترین محصول گردو را تولید کنید.

نهال گردو مناسب چترود

در زیر چند نهال گردو مناسب چترود نام برده شده است:
• گردو اسرائیلی برای مناطق معتدل مناسب است و از انواع زود گل است.
• گردو تویسرکان رقم قدیمی و زود گل است و برای مناطق معتدل بدون سرمای بهاره گزینه مناسبی است.
• گردو چندلر از ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر کاشته می‌شود و تحمل سرما منفی ۳۰ گرما تا ۴۰ درجه را دارد و از انواع دیر گل گردو است.
• گردو فرنور از ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ کاشته می‌شود و تحمل سرما منفی ۳۰ درجه تحمل گرما ۴۰ درجه را دارد و از انواع دیر گل است.
• گردو ژنوتیپ پالیز از ارتفاع صفر تا ۳۰۰ متر از سطح دریا، تحمل سرما منفی ۳۰ درجه و تحمل گرمای تا ۴۵ درجه را دارد و از ارقام دیر گل است.

انواع نهال گردو در چترود

در چترود باید نهال‌ها را بسته به شرایط جغرافیایی منطقه خریداری کنید تا بتوانید نتیجه مطلوب دریافت کنید. نهال‌های سازگار با شرایط آبی و هوایی منطقه می‌تواند بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد. علاوه بر نهال‌های نام برده شده در بالا می‌توانید انواع نهال گردو در چترود را به‌صورت تجاری بکارید.

قیمت نهال گردو در چترود

نهال‌های گردو بسته به کیفیت و ویژگی‌هایی که دارند قیمت‌های متفاوتی دارند. به‌عنوان‌مثال انواع اصلاح‌شده و پیوندی نهال‌ها را تولید بهترین محصولات قیمت‌های به‌مراتب بالاتری دارند و هزینه برای خرید این نهال‌ها سرمایه‌گذاری مطمئن حساب می‌شود. برای اطلاع از قیمت‌ نهال گردو در چترود و دریافت لیست قیمت می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

ارقامی که در بالا نام‌برده شدند ازجمله بهترین نهال گردو برای کاشت در بسیاری از نقاط کشور است. فرنور و چندلر از جمله محبوب‌ترین ارقام هستند و به دلیل کیفیت بالای محصولات این نهال‌ها و راحتی در نگهداری موردتوجه باغداران قرارگرفته‌اند. این نهال‌ها در برابر آفات، بیماری‌ها و تنش‌های محیطی مقاومت بالایی دارند و می‌توان آن‌ها را در مناطق کم آب کاشت نمود. در خرید نهال‌ها دقت داشته باشید تا انواع شناسنامه‌دار این نهال‌ها را خریداری کنید.

نهالستان گردو در چترود

در نهالستان‌ها انواع نهال‌ها تولید می‌شوند. در نهالستان گردو به‌صورت اختصاصی نهال گردو در ارقام متنوع تولید می‌شوند. برتر نهال از جمله این نهالستان‌ها می‌باشد که تنوع بالا از نهال‌های گردو را تولید می‌کند. نهال گردو اسرائیلی، نهال گردو بوانات، نهال گردو فرانکت، نهال گردو پا کوتاه و… ازجمله ارقام تولیدی این نهالستان‌ها هستند. نهالستان گردو در چترود وجود ندارد برای دسترسی به بهترین نهال‌های گردو می‌توانید آن‌ها را به‌صورت غیرحضوری از برتر نهال خریداری کنید.

کلام آخر

برای دسترسی به تنوع بالا از نهال‌های گردو و میوه می‌توانید به نهالستان‌های بزرگ مراجعه کنید. این مراکز با داشتن کارشناسان باتجربه درزمینهٔ تولید و ارائه انواع نهال‌ها فعالیت می‌کنند. مجموعه برتر نهال با ایجاد سایت امکان خرید حضوری انواع نهال‌ها را برای خریداران از سراسر کشور فراهم آورده است. همچنین باغداران عزیز برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با انواع نهال‌های گردو که قابلیت کاشت در چترود را دارند می‌توانند به صفحه خرید نهال گردو در چترود مراجعه کنند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر چترود می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در چترود مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال