خرید نهال گردو در گیوی✔️ قیمت انواع نهال گردو گیوی

گردو ارزش غذایی زیادی دارد و یک منبع پروتئینی عالی و سرشار از ویتامین‌ها، فیبر، و آنتی اکسیدان‌هاست و در بین انواع مغزیجات دارای بیشترین مقدار امگا 3 است از همین رو در بسیاری از رژیم‌های غذایی سالم مورد استفاده قرار می‌گیرد علاوه بر این دارای طعمی چرب و فوق العاده است که این عوامل بر ارزش اقتصادی آن افزوده است.

شرایط اقلیمی گیوی

شهرستان گیوی در شمال غربی کشور و در استان اردبیل واقع شده است و در یک منطقه کوهستانی و در ارتفاعی برابر با 1700 متر از سطح قرار گرفته است از همین رو دارای اقلیمی سرد و برفی در زمستان و مطبوع و دلنشین در تابستان است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

تاریخچه باغات گردو در گیوی

گردو یکی از محصولات باغی شهرستان گیوی است و درصدی از مساحت باغات این شهرستان را به خود اختصاص داده است این شهرستان با این که اقلیم بسیار مناسبی برای رشد گردو دارد اما قدمت و وسعت باغات گردو در آن زیاد نیست از همین رو لازم است در این زمینه رویکرد جدیدی اتخاذ کرد. همچنین برای خرید نهال گردو از شهر کرمان به صفحه خرید نهال گردو در کرمان مراجعه کنید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در گیوی

باغداران گیوی اگر قصد دارند باغ گردو احداث کنند لازم است اطلاعات جامعی در مورد کاشت و انتخاب مکان مناسب برای احداث باغ گردو بدست آورند همچنین باید نهال گردویی انتخاب که سازگار با اقلیم گیوی و به خصوص شرایط کوهستانی آن باشد و برای بدست آوردن چنین اطلاعاتی دو راه دارند یا از طریق سایت‌های معتبر نهال گردو مثل پالیز گردو این اطلاعات را بدست آورند و یا به نهالستان‌های معتبر بروند و با کارشناسان آن‌ها مشورت کنند.

آیا کاشت نهال گردو در گیوی حالت اقتصادی دارد؟

چنانچه باغداران گیوی قبل از احداث باغ و کاشت نهال گردو با مهندسان کشاورزی مشورت کنند آن‌ها با تحقیق و بررسی بر روی محل باغ، شرایط خاکی باغ، انتخاب نهال مناسب و برآورد کردن تمام هزینه های کاشت و داشت (خرید نهال، خرید کود، سم، دستمزد کارگر و غیره ) در نهایت پاسخ صحیح این سوال را به باغدار می‌دهند و باغدار را سود یا ضرر احتمالی آگاه می‌سازند.

خرید نهال گردو در گیوی

مهمترین چالش هر باغدار انتخاب و خرید نهال گردو مناسب است زیرا تا نهال از نظر ژنتیکی مقاوم، پربار یا زود بازده‌ نباشد نمی‌توان از آن محصول باکیفیت برداشت کرد پس به باغداران گیوی توصیه می‌شود قبل از خرید نهال تحقیق دقیق و جامعی در مورد انواع نهال گردو داشته باشند و حتی می‌توانند با یک کارشناس کشاورزی مشورت کنند و در نهایت نهال مورد نظر را انتخاب کنند.

همچنین برای خرید نهال گردو از شهر اردبیل به صفحه خرید نهال گردو در اردبیل مراجعه کنید.

فروش نهال گردو در گیوی

فروش نهال گردو تجارتی پرسود است با این حال نیاز به تخصص و مهارت دارد زیرا ارزش ذاتی و اقتصادی نهال گردو بالا است بنابراین یک فروشنده نهال باید یک مهندس کشاورزی باشد و از تمام خصوصیات گیاهشناسی، فیزیولوژی و غیره نهال گردو اطلاع دقیقی داشته باشد و بدانند هر نهال گردو مناسب چه اقلیمی است پس خریداران نهال گردو در گیوی با علم به این موضوع باید از نهالستان‌های معتبر نهال خریدداری کنند.

نهال گردو مناسب گیوی

برای انتخاب یک نهال گردو مناسب برای گیوی باید به این نکته دقت کرد که این شهرستان در یک منطقه کوهستانی واقع شده است و از سطح دریا 1700 متر فاصله دارد پس باید نهال گردویی متناسب با این شرایط انتخاب کرد همچنین از مقاومت لازم در برابر سرما برخوردار باشد و در عین حال میزان تناژ محصول آن در هر هکتار نسبت به دیگر ارقام بالاتر باشد.

انواع نهال گردو در گیوی

از میان انواع نهال گردو که سازگار با اقلیم گیوی هستند می‌توان به نهال‌ گردو شیلی، نهال‌ گردو فرنور، نهال‌ گردو فرنت، نهال‌ گردو ضیا آباد، نهال‌ گردو شبین، نهال‌ گردو پالیز تیپ 7، نهال‌ گردو بوانات و غیره اشاره کرد.

قیمت نهال گردو در گیوی

شاید مهمترین نکته و دغدغه برای بیشتر کشاورزان قیمت نهال گردو باشد به خصوص برای باغدارانی که قصد احداث باغات وسیع گردو دارند و چنانچه بخواهند از نهال‌های اصلاح شده استفاده کنند به طور قطع هزینه‌های آن‌ها افزایش پیدا می‌کند البته اگر این گونه نهال‌ها را از نهالستان‌هایی معتبر خریدداری کنند می‌توانند از تسهیلات و شرایط فروش استثنایی این نهالستان‌ها استفاده کنند و هزینه‌های خود را کاهش دهند.

برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه‌ی فروش و لیست قیمت‌ها می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

بعد از بررسی و تحقیق بر روی اقلیم گیوی و مشخصات انواع نهال‌های مختلف گردو شاید به طور یقین بتوان گفت نهال گردو پالیز تیپ 7 یکی از بهترین نهال‌های گردو برای این شهرستان باشد و برای گواه این ادعا می‌توان به باردهی 8 تا 10 تن آن، شروع باردهی از سال اول، دیرگل بودن، داشتن قامتی کوتاه و تولید محصولی با کیفیت با چربی بالای 75 درصد اشاره کرد.

نهالستان گردو در گیوی

ارزش نهال گردو در حدی بالا است که در برخی از نهالستان‌ها به صورت اختصاصی بر روی تولید نهال‌های پیوندی و اصلاح شده گردو فعالیت می‌کنند یکی از این نهالستان‌ها، نهالستان برتر نهال است که سابقه‌ی طولانی در تولید نهال گردو دارد.

کلام آخر

با این که شهرستان گیوی آب و هوای مناسب و دارای دیگر پتانسیل‌ها برای پرورش گردو است با این حال مساحت باغات گردو آن به نسبت کم است و تولید انبوهی ندارد که لازم است برای توسعه باغات گردو در این شهرستان اقدامات اساسی انجام داد که در این راستا نهالستان‌های گیوی می‌توانند نقش عمده‌ایی داشته باشند و با تولید و فروش نهال‌های گردو سازگار با اقلیم گیوی در بین باغداران سطح زیر کشت باغات گردو در این شهرستان را افزایش دهند. همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر گیوی می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در گیوی مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

ارتباط با برترنهال