خرید نهال گردو در ازنا✔️ قیمت انواع نهال گردو ازنا

یکی از بارزترین دلایل محبوبیت پرورش نهال گردو و سرمایه‌گذاری برای احداث نهالستان‌های گردو سودآوری و تراز تجاری بالای این باغات است. محصول گردو آجیلی پرخاصیت، بازار پسند و گران قیمت است که یکی از بهترین مناطق برای کاشت آن مناطق کوهستانی مانند شهر ازنا است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی ازنا

شهرستان ازنا به دلیل قرارگیری در ارتفاع ۱۸۷۰ متری از سطح دریا و در دامنه‌های کوهپایه‌ای اشترانکوه یکی از شهرستان‌های سردسیری و کوهستانی محسوب می‌شود که در شرق استان لرستان قرار گرفته است. شرایط اقلیمی ازنا به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات بلند و همچنین مسیر جریان‌های غربی و باران آور از بارش‌های بالای برخوردار بوده که اکثراً به صورت برف و یخچال‌های طبیعی در ارتفاعات قرار دارد. به همین دلیل از بارندگی‌های بالایی برخوردار بوده که به طور میانگین ۶۵۰ میلی‌متر در سال است. همین بارش‌ها و روان آب‌های حاصل از ذوب برف‌ها باعث جاری بودن رودخانه‌های متعدد از جمله رودخانه‌های قاقان، ماربوره و کمندان شده که هر کدام از این روان آب‌ها از قسمت‌های شمالی، جنوبی یا اطراف آن عبور می‌کنند و به کشت انواع محصولات زراعی و باغی مانند گندم، جو، گیاهان دارویی، انجیر، سیب، گیلاس، زرشک، زردآلو، گردو، بادام و … کمک می‌کند. منطقه دره تخت یکی از مستعدترین مناطق برای احداث باغات گردوی بسیار پربار و سودآور شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در خرم آباد

تاریخچه باغات گردو در ازنا

نگاهی به سابقه باغات گردو در ازنا نشان می‌دهد که از دیرباز پرورش نهال گردو در این منطقه یکی از حوزه‌های درآمدزایی و اشتغال محسوب شده است. اما به دلیل استفاده از رقم‌های بومی و معتدله اکثراً در سرماهای طولانی و یخبندان این باغات دچار معضل سرمازدگی و ریزش گل و میوه می‌شوند. در باغات مدرن امروزه از نهال‌های سردسیری و دیرگل بیشترین بهره‌برداری می‌شود و جهاد کشاورزی با عملیات سرشاخکاری به اصلاح باغات قدیمی و پیوند نهال‌های دیرگل در جهت کاهش این صدمات اقدام می‌کند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در ازنا

یکی از مهمترین موضوعاتی که برای کاشت نهال و احداث باغ گردو باید در مناطق سردسیری مانند ازنا رعایت شود فراهم کردن شرایط محیطی مناسب با بهترین بستر کاشت است. برای اینکه بتوانید دستیابی راحتی به محصولات با کیفیت، بدون آفات و سودآور داشته باشید باید از مراحل کاشت تا برداشت محصول شرایط و مراقبت‌های بهینه و زیرساخت‌های لازم را مهیا کنید. لازم است که در کنار منابع مالی مناسب از دمای هوا، وضعیت خاک، نور منطقه، ارتفاع، شیب، میزان بارندگی‌ها، آفات رایج منطقه اطلاعات کامل به دست آورده و با بهترین تجهیزات، حفر چاله‌های به عمق و فاصله مناسب از هم، تسطیح و آماده‌سازی بستر کاشت انجام شود. سپس با بهترین روش‌های آبیاری و مراقبتی نسبت به رفع نیازهای نهال و کاشت آن در زمان مناسب اقدام شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در ازنا حالت اقتصادی دارد؟

بسیاری از باغداران حرفه‌ای برای اینکه کاشت نهال گردو در ازنا، این شهر کوهستانی مرتفع اقتصادی شود از نهال‌های سردسیری دیرگل مانند کانادایی، فرنور، هارتلی، ژنوتیپ پالیز و … استفاده می‌کنند. این نهال‌ها از جمله نهال‌های مقاوم به سرما هستند که می‌توانند یخبندان‌ها و سرماهای طولانی تا ابتدای فصل بهار و همچنین سرماهای زودرس فصل پاییز را تحمل کرده و بهترین محصولات با کیفیت را در تناژ بالا تولید کنند. استفاده از نژادهای پایه کوتاه، زود بازده و دیرگل می‌تواند با مراقبت‌های به موقع، به داشتن باغی پرمحصول با کیفیت، بدون آفات با میوه‌ای بازارپسند منجر شود.

 

خرید نهال گردو در ازنا

اگر جزو باغدارانی هستید که منطقه کاشت نهال شما دارای زمستان‌های طولانی و سرد بوده و منطقه‌ای مرتفع را انتخاب کرده‌اید لازم است که خرید نهال گردو در ازنا را از ارقامی مانند فرنور، کانادایی، ژنوتیپ پالیز، هارتلی، پدرو انجام دهید. شما عزیزان می‌توانید با یک تصمیم گیری درست تمامی نهال‌های گردوی سردسیری را از نهالستان بزرگ برتر نهال، معتبرترین نهالستان ایران بدون مراجعات حضوری تنها با مراجعه به سایت این مجموعه بدون واسطه و قیمت‌های افزایشی با مناسب‌ترین نرخ و بالاترین کیفیت همراه با ضمانت دریافت کنید.

فروش نهال گردو در ازنا

فروشنده‌های زیادی فروش نهال گردو در ازنا را انجام می‌دهند که به عنوان واسطه نهال‌ها را از مرجع تولیدی با قیمت‌های بسیار پایین خریداری کرده و با قیمت‌های بیشتری آن را عرضه می‌کنند. برای داشتن خریدی اقتصادی با قیمت مناسب و دریافت ضمانت و اصالت می‌توانید از طریق سایت اینترنتی ما با مرجع اصلی تولیدی در ارتباط باشید.

نهال گردو مناسب ازنا

انتخاب نهال گردو مناسب ازنا و مهیاسازی بهترین شرایط رشدی برای ریشه زایی و زیست آن و همچنین مراقبت‌های بهینه می‌تواند منجر به نهال‌های تنومند پربارده و سودآور شود.

انواع نهال گردو در ازنا

گفتیم که از مهم‌ترین انواع نهال گردو در ازنا این منطقه سردسیری با زمستان‌هایی یخبندان، نهال‌های دیرگل و مقاوم به سرمای زودرس پاییزه و دیررس بهاره است که در بخش زیر معرفی می‌کنیم.

  • نهال گردو فرنور: از جمله نژادهای فرانسوی پیوندی است که محبوبیت بالایی به دلیل مقاومت فوق العاده به سرمای زیر ۳۰ درجه و یخبندان دارد. این نهال در ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری محصول دهی ۷ تن در هکتار را داشته، دارای میوه‌ای بسیار لذیذ، پرچرب با مغز روشن است. لذا در زمان برداشت باید مراقبت‌های ویژه‌ای به دلیل پوست کاغذی بودن به عمل آید و پوستگیری آن سریعاً انجام شود.
  • نهال گردوی کانادایی: نهالی سردسیری قابل کشت در ارتفاعات ۰ تا ۲۵۰۰ متری، گلدهی در اواخر فروردین، باردهی ۸ تن در هکتار مناسب برای مناطق کوهستانی و بسیار سرد، پایه کوتاه و دیرگل، زودبازده از سال سوم کاشت
  • نهال گردوی پدرو: یکی دیگر از رقم‌های دیرگل سردسیری است که می‌تواند از ارتفاعات ۸۰۰ تا ۳۰۰۰ متری مورد کشت قرار گرفته و نسبت به افت دما و سرماهای طولانی مقاوم باشد این نهال نیز باردهی ۶ تن در هکتار دارد
  • نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: یکی از فوق العاده‌ترین نژادهای سودده، پرفروش و پربار است که می‌تواند به ازای هر هکتار ۹ الی ۱۲ تن باردهی داشته باشد. نهالی بدون محدودیت کاشت، پوست نیمه کاغذی، پایه کوتاه و دیرگل

قیمت نهال گردو در ازنا

نهال‌هایی که برای این منطقه معرفی کردیم جز نژادهای پیوندی و سردسیری هستند، لذا ارزش و قیمت آنها بین ۱۱۰ الی ۲۲۰ هزار تومان است که می‌توانید استعلام قیمت نهال گردو در ازنا را از لینک زیر دریافت کنید.

بهترین نهال ازنا

مسلماً نژادهایی مانند کانادایی، اسرائیلی، فرنور یا ژنوتیپ و در کنار آن پدرو، هارتلی و چندلر که می‌توانند در مناطق کوهستانی و ارتفاعات ۱۸۰۰ متری ازنا مقاومت خوبی را داشته و بهترین باردهی را ارائه کنند، بهترین نهال گردو در ازنا خواهند بود.

نهالستان گردو در ازنا

امروزه برای داشتن نهالستان گردو در ازنا با تراز تجاری بالا، بازدهی، عملکرد فوق العاده و مصونیت از بسیاری از آفات، باکتری‌ها، قارچ‌ها و بیماری‌ها، خرید نهال گردو با نژادهای سازگار و سالم و مقاوم از مراکز معتبر و داشتن تخصص و توانایی بالا در مراحل کاشت بسیار مهم است. شما عزیزان می‌توانید با کمک نهالستان برتر نهال بهترین روش‌ها را برای احداث باغ گردو و مدیریت آن در پیش بگیرید.

کلام آخر

امروزه نژادهای سردسیری مقاوم به یخبندان و سرماهای زیر ۳۰ درجه به عنوان بهترین واریته برای کاشت در مناطق کوهستانی مانند ازنا معرفی می‌شوند که با آبیاری، کوددهی و هرس به موقع می‌توان نهال را در برابر بیماری‌ها مقاوم کرد و مرغوب‌ترین و سنگین‌ترین گردوها را برداشت کرد. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب ازنا و خرید نهال در ازنا اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال