خرید نهال گردو در بلوک✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار بلوک

گردو درختی است برگ‌ریز از خانواده Juglandaceae که برای دانه‌های خوراکی و مقوی آن پرورش داده می‌شوند. درختان گردو بزرگ و سرزنده با تاج‌پوششی گسترده هستند. قطر تنه درخت می‌تواند به ۲ متر برسد و درختان بالغ دارای پوست صاف و خاکستری نقره‌ای هستند. برگ‌های گردو از تعدادی برگچه‌های کوچک‌تر بیضی‌شکل تشکیل‌شده است که به رنگ سبز روشن هستند. این درختان تک‌پایه هستند و گل‌های نر و گل‌های ماده بر روی یک درخت رشد می‌کنند. میوه درخت گردو یک دروپه سبز گوشتی است که مغز در پوسته چوبی محصورشده است. درختان گردو می‌توانند به ارتفاع ۲۵ تا ۳۵ متر برسند و می‌توانند برای دوره‌هایی بیش از ۲۰۰ سال نیز زندگی کنند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی بلوک

بلوک از شهرهای استان کرمان دارای آب و هوایی نیمه بیابانی است این شهر ارتفاعی در حدود ۶۰۰ متر از سطح دریا دارد. هرچند این منطقه میزان بارش سالیانه کمی نسبت به سایر نقاط کشور دارد اما وجود قنات‌های متعدد در آن، دسترسی به آب را برای کشاورزی و باغداری راحت ساخته است. نخلستان‌ها در این شهر بسیار وسیع هستند و بلوک یکی از برترین تولیدکنندگان خرما در جنوب ایران است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در کرمان

تاریخچه باغات گردو در بلوک

در شهر بلوک علاوه بر نخلستان‌های وسیع، باغات میوه و گردو وجود دارد که قدمت آن‌ها به صدسال هم می‌رسد در این باغات انواع درختان بومی این مناطق کاشت شده‌اند. باغداران با جایگزینی نهال‌های جدید با درختان کهن‌سال و بومی تا حد زیادی توانسته‌اند برداشت محصول را از باغات گردوی خود افزایش دهند. در ادامه متن به احداث باغ گردو و معرفی بهترین نهال‌ها برای کاشت در است شهر خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بلوک

قبل از کاشت نهال‌ها بهتر است خاک باغ را مورد آزمایش قرار دهید تا برای کاشت نهال‌های گردو مناسب باشد. در گام بعد سعی کنید تا بهترین نهال‌ها را خریداری کنید. یک سوراخ به‌اندازه کافی گسترده و عمیق حفر کنید تا ریشه را در خود به خوبی جای دهد. بسیاری از درختان آجیل فقط یک ریشه اصلی دارند و این ریشه در هنگام کاشت نباید کوتاه شود. .
سوراخ را با خاک تقویت‌شده دوباره پرکنید. با اضافه کردن هر بیل، خاک را محکم در اطراف ریشه‌ها بکوبید.
هنگامی‌که سوراخ پر شد، دو سطل آب اضافه کنید و اجازه دهید خیس بخورد. نگهداری‌های مناسب از گیاه می‌تواند شما را در دریافت نتیجه مطلوب یاری رساند. آبیاری منظم، کود دهی، هرس، سم‌پاشی و… از جمله مهم‌ترین نگهداری‌های برای درخت گردو است.

 

آیا کاشت نهال گردو در بلوک حالت اقتصادی دارد؟

گردوها ازجمله درختان با ارزش هستند که از قسمت‌های مختلف آن استفاده‌های فراوان می‌شود. مغز گردو را می‌توان به صورت تازه یا فرآوری شده برای استفاده در محصولات پخته و شیرینی‌پزی مصرف کرد. چوب درخت گردو از محکم‌ترین و گران‌ترین چوب‌ها هستند و الوار این درخت به‌عنوان چوبی برای ساخت مبلمان در اروپا بسیار ارزشمند است. مغزها همچنین ممکن است به‌عنوان خوراک دام استفاده شوند یا برای استخراج روغن استفاده شوند. هر کیلو مغز گردو به قیمت ۳۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان در بازار بفروش می‌رسند و در صورت کیفیت بالا قابلیت صادرات نیز دارند.

 

خرید نهال گردو در بلوک

بهتر است قبل از خرید انواع نهال گردو اطلاعاتی در این مورد داشته باشید تا بتوانید بهترین نتیجه را از باغ گردوی خود به دست آورید. چنانچه در مورد خرید نهال میوه اطلاعات کافی نداشته باشید به‌راحتی می‌توانید از طریق مشاوران آنلاین سایت رایگان مشاوره شوید و اطلاعات کافی را به دست بیاورید.

فروش نهال گردو در بلوک

در شهر بلوک شما می‌توانید به انواع نهال میوه دسترسی داشته باشید. برای خرید نهال گردوی متناسب با اقلیم و شرایط جغرافیایی و آب‌وهوایی باید با دانش و اطلاعات کافی اقدام به خرید نهال کنید. برخی از نهال‌های گردو از انواع دیر گل هستند و برای کاشت در مناطق سردسیر و کوهستانی و انواع زود گل نهال‌ها برای مناطق با آب‌وهوای معتدل مناسب هستند.

نهال گردو مناسب بلوک

• گردو ژنوتیپ پالیز از ارتفاع صفر تا ۳۰۰ متر از سطح دریا کاشته می‌شود و تحمل سرمای منفی سی درجه و تحمل گرما تا ۴۵ درجه را دارد و از انواع دیر گل گردو است.
• گردو چندلر از ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر کاشته می‌شود و تحمل سرما منفی ۳۰ و گرما تا ۴۰ درجه را دارد و دیر گل است.
• گردو فرنور برای کاشت در مناطقی با ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ مناسب است و تحمل سرما منفی سی درجه و گرما چهل درجه را دارد و از انواع دیر گل است.
• گردو اسرائیلی برای مناطق معتدل مناسب بوده و از انواع زود گل است.
• گردو تویسرکان رقم قدیمی و زود گل گردو برای کاشت در مناطق معتدل بدون سرمای بهاره است.

انواع نهال گردو در بلوک

شما علاوه بر انواع نهال گردوی نام برده شده در بالا می‌توانید به تنوع بالایی از این نهال‌ها با مراجعه نهال فروشی دسترسی داشته باشید. درصورتی‌که در نهالستان‌های محلی به این نهال‌ها دسترسی نداشته باشید می‌توانید آن‌ها را از نهال فروشی مرکزی همچون برتر نهال خریداری کنید. این مرکز بزرگ‌ترین تولیدکننده انواع نهال‌های گردو هستند.

قیمت نهال گردو در بلوک

نهال‌ها قیمت‌های متفاوتی دارند و این اختلاف قیمت به علت تفاوت در ویژگی‌های آن‌ها است. برای اطلاع از قیمت‌ها و دریافت لیست قیمت می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

نهال‌های اصلاح‌شده و پیوندی که در برابر شرایط محیطی سازگاری بالایی دارند و محصول فراوان تولید می‌کنند ازجمله بهترین نه نهال‌های گردو هستند. این نهال‌ها محصولی باکیفیت تولید می‌کنند که مغزی درشت دارند و پوسته آن‌ها نازک است و در اصطلاح کاغذی نامیده می‌شوند. این نهال‌ها مقاومت بالایی در برابر انواع بیماری‌ها و آفات دارند و سم‌پاشی کمتری را نیاز دارند.

نهالستان گردو در بلوک

نهالستان‌های تخصصی گردو برای تولید نهال‌های گردو در ایران وجود دارند که کار اصلی آن‌ها تولید انواع نهال‌های گردو مناسب برای شرایط اقلیمی هستند. این نهال‌ها ازآنجاکه برای اقلیم‌های متفاوت تولید می‌شوند سازگاری بالایی دارند و سودآوری بالای آن‌ها باعث می‌شود

کلام آخر

مجموعه برتر نهال به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده نهال در شمال غرب کشور است و همه خریداران به‌راحتی و به‌صورت اینترنتی می‌توانند انواع نهال میوه و گردو را از این مرکز خریداری کنند. مشاوران مجموعه در زمان خرید می‌توانند شما را به بهترین نحو مشاوره دهند. همچنین باغداران عزیز برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با انواع نهال‌های گردو که قابلیت کاشت در بلوک را دارند می‌توانند به صفحه خرید نهال گردوها در بلوک مراجعه کنند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر بلوک می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در بلوک مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال