خرید نهال در فیض‌آباد ✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان فیض‌آباد

اقلیم شهر فیض آباد به دلیل قرارگیری در ارتفاع ۹۴۰ متری در بخش‌های شمالی آن دارای آب و هوای کوهستانی نیمه خشک و قسمت‌های جنوبی و مرکزی آن به دلیل نزدیکی به مناطق کویری دارای آب و هوای گرم و خشکی است و با کمینه دمایی ۶ درجه و بیشینه ۴۰ درجه دارای میانگین بارشی ۱۷۰ الی ۲۵۰ میلیمتر با توجه به موقعیت شهرستان است. این شهر در مرکز مه‌ولات خراسان رضوی قرار دارد و یکی از قطب‌های اصلی کشاورزی در تولید پسته و انار در کشور و استان است.
شهر فیض آباد از سفره‌های آب زیرزمینی بالایی برخوردار است و قنات‌های متعدد با دبی های پربار در رونق این تولیدات بسیار تاثیر گذار بوده است. لذا با کمک آب‌های زیرزمینی پربار و روان آب‌های حاصل از بارندگی‌های کم و بیش آن محصولات استراتژیکی مانند گندم، جو، ذرت غلات، سیفیجات، تره بار، توت، انار، انگور، انجیر و عناب از محصولات پرفروش این شهر هستند.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در فیض‌آباد

بخش بزرگی از زمین­های کشاورزی و حاصلخیز در فیض‌آباد به کشت برنج و شالیزارها تخصص دارد اما خرید نهال در فیض‌آباد و احداث باغات مدرن نیز از رویکردهای کشاورزی نوینی است که در این شهر در حال توسعه است، باغداران می­توانند نهال مورد نظر خود را با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک منطقه خریداری کرده و با احداث باغ میوه سرمایه گذاری بلند مدت و کم زحمت­تری نسبت به شالیزارها داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در مشهد

نهالستان فیض‌آباد

مراکزی تحت عنوان نهالستان فیض آباد با دریافت مجوزهای رسمی از موسسه تحقیقات بذر گیاه و جهاد کشاورزی در زمینه تولید نهال‌های اصلاحی و پیوندی فعالیت دارند که برای خرید نهال میوه گزینه مناسبی هستند. کما اینکه در نهالستان‌های تخصصی آموزه‌ها و مشاوره‌های علمی در اختیار باغداران قرار می‌گیرد تا آنها در مواجهه با چالش‌های گیاهی و نیازهای نهال دچار دغدغه کمتری شوند. از جمله مراکزی که پرورش انواع نهال اصلاح شده و مقاوم و زود بازده را با کمک تجربه و تخصص کادر خود انجام می‌دهد نهالستان اینترنتی برتر نهال است که نهال‌های همراه با شناسنامه رسمی اصالت و بدون آفات را با استفاده از اصول صحیح پرورشی و متدهای علمی به روز تولید کرده و به فروش می‌رساند.

باغداری در فیض‌آباد

از مهمترین شاخصه‌ها در حوزه باغداری کیفیت بالای خاک و مهیا بودن منابع آبی و همچنین کمتر بودن نوسانات دمایی است. چنانچه این شاخصه‌ها برای رشد نهال آماده سازی شود نهال می‌تواند بالاترین باردهی و عملکرد رشد را داشته باشد. برای باغداری در فیض آباد و داشتن باغات موفق و پرتوان باید بافت خاک مورد کنترل شیمیایی و فیزیکی قرار گرفته و از جهت سنگینی و سبکی اصلاح شود و از درصد مواد کربن، عنصرهای تغذیه‌ای و قدرت نفوذ و نگهداری آن اطلاعات دقیقی به دست آید. این اطلاعات می‌تواند در ریشه زایی و همچنین میزان دفعات آبیاری بسیار کمک کننده باشد.

 

نهال فروشی در فیض‌آباد

با توجه به رواج و رونق باغداری در شهر فیض آباد افراد زیادی با تاسیس نهال فروشی در فیض آباد به این شغل مشغول هستند و نهال‌های متنوع را برای فروش تکثیر و تولید می‌کنند. تاسیس چنین مراکزی مستلزم دریافت مجوزهای رسمی از نهادهای ذی صلاح و جهاد کشاورزی است تا هیچگونه تخلفی در پروسه پرورش نهال انجام نشود. زیرا از سوی این سازمان ناظرهایی برای رصد مستمر رعایت قواعد پرورشی به این مراکز رفت و آمد دارند.

فروش نهال در فیض‌آباد

اگرچه فروش نهال در فیض آباد در نهالستان‌های موجود در سطح شهر انجام می‌شود وجود نهالستان‌های اینترنتی نیز کمک کرده خرید و فروش نهال به شکل آسان تسهیل شده و با کیفیت و خدمات بیشتر برای باغداران همراه باشد. زیرا خرید اینترنتی دارای مزایای زیر است.
* ارتباط با نهالستان مرجع و فروشنده و نبود واسطه‌ها و خرید نهال با قیمتی مناسب
* امکان مراجعه به وب سایت نهالستان و بررسی اعتبارنامه و مجوزهای رسمی آن و انتخاب بهترین معتبرترین و مناسب‌ترین نهالستان
* امکان مقایسه قیمت‌ها از وب سایت‌های نهالستان
* خرید بدون مراجعه حضوری با صرفه‌جویی در زمان و هزینه رفت و برگشت
* انتخاب مراکزی که نهال‌های خود را با قیمتی مناسب ولو همراه با کارت قرنطینه، ضمانت و لیبل اصالت ارائه می‌دهند.

قیمت نهال در فیض‌آباد

قیمت نهال در فیض آباد از موارد و فاکتورهای متنوعی تبعیت می‌کند که می‌توان به نوع نهال میوه، میزان محبوبیت و فراوانی آن در اقلیم، کیفیت باردهی، میزان مقاومت، سن و رقم آن اشاره کرد. به این ترتیب ارقام متنوع دارای قیمت‌های نوسان‌دار و متغیری هستند. جهت خرید آگاهانه و اطلاع از قیمت نهال در ارقام متنوع می‌توانید از لینک زیر این آگاهی را کسب کنید.

خرید نهال بادام در فیض‌آباد

یکی از اقتصادی‌ترین نهال‌های میوه برای کاشت و برداشت بالاترین سود نهال بادام است. این نهال رسیدگی‌های بسیار کم هزینه در کنار مقاومت بالا به گرمای بالا و کم آبی داشته و از این رو خرید نهال بادام در فیض آباد در اولویت قرار دارد. البته کشت و پرورش این نهال دارای ضوابط و قواعد خاصی است که برای اطلاع از این موارد می‌توانید به لینک زیر مراجعه کرده و با کمک کارشناسان برتر نهال در کنار خرید اقتصادی، مناسب و ایده‌آل باغداری کم چالشی را نیز داشته باشید.

خرید نهال میوه در فیض‌آباد

فرایند خرید نهال میوه در فیض آباد در وهله اول اطلاع از قیمت نهال و در مراحل بعدی مراجعه به نهالستان‌های معتبر و فعال با مجوزهای رسمی را می‌طلبد. برای تهیه نهال‌های ضمانت‌دار، مرغوب و با کیفیت مراجعه به وب سایت برتر نهال به باغداران عزیز پیشنهاد می‌شود. در این نهالستان‌ها تمامی ارقام با ریشه‌های آفت زدایی شده، کیفیت و مطلوبیت بالا به همراه قیمت ایده آل و گارانتی ۲ ساله ارائه می‌گردد.
با مراجعه به صفحه خرید نهال گردو در فیض آباد از مناسب‌ترین ارقام برای کاشت مطلع شوید.

نهال سیب سیب گالا، سیب زرد لبنان، سیب جوناتان، سیب ردچف، سیب مراغه
نهال بادام بادام منقا، بادام پسته‌ای، بادام اسرائیلی
نهال پسته پسته پیوندی احمدآقایی، پسته زرندی، پسته بنه، پسته اکبری
نهال انگور انگور کشمش خلیلی، انگور یاقوتی، انگور صاحبی، انگور لعل
نهال گیلاس گیلاس خوشه‌ای فرانسه، گیلاس فرنگی، گیلاس هارت
نهال گلابی گلابی ویلیام دوشیز، گلابی شاه میوه، گلابی بیرونی، گلابی دوچی
نهال عناب عناب قائنات، عناب ارمنی، عناب ژاپنی
نهال انار انار پوست سیاه، انار بردسکن ، انار سفید
نهال خرمالو خرمالو ایورکا، خرمالو تاباتا، خرمالو گوجه ای
نهال زینتی بیدمشک، بید مجنون، پالونیا، صنوبر،
نهال زرشک زرشک بیدانه پفکی، زرشک بیدانه قائنات، زرشک بی دانه سیاه
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل جنگلی، ازگیل آمریکایی
نهال هلو هلو قجیر قائنات، هلو معطر، هلو کاظمی، هلو ۶۰ روزه
نهال شلیل شلیل فانتاریا، شلیل بیگ تاپ، شلیل شبرنگ، شلیل پالیز
نهال گوجه سبز گوجه سبز ترکیه، گوجه سبز زودرس، گوجه سبز مراغه
نهال به به اصفهان، به گلابی، به کوزه‌ای
نهال زردآلو زردآلو نوری، زردآلو نادری، زردآلو عسگرآبادی
نهال آلبالو آلبالو مجاری، آلبالو پربار سیکانی، آلبالو گیسی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی خار
نهال آلو آلو انجیری، آلو غول پاییزه، آلو مراغه
نهال توت توت سیاه، توت قرمز، توت هرات، توت چتری
نهال فندق فندق تک شاخه، فندق یکورب، فندق نخجوان
نهال بلوبری بلوبری گراپ، بلوبری ایرانی، بلوبری نلسون
نهال سنجد سنجد قزل، سنجد حاج حسینی، سنجد محلی
نهال زیتون زیتون الک ترکیه، زیتون شنگه، زیتون ماری
نهال انجیر انجیر محلی، انجیر بنفش ، انجیر سبز
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی خاردار، بی خار، دیم
نهال ازگیل ازگیل قرمز، ازگیل آمریکایی ، ازگیل جنگلی، ازگیل ژاپنی

 

 

کلام آخر

امروزه با استفاده از دانش‌های به روز گیاهی و ابزارآلات مکانیزه، میزان سود نهایی باغات میوه بسیار افزایش پیدا کرده است زیرا با کمک آبیاری زیر سطحی، تقویت نهال با کمک نتیجه آنالیز و همچنین استفاده از رقم‌های مقاوم به گرما و خشکی هزینه‌های باغداری تقلیل پیدا کرده و متقابلاً مقاومت باغات افزایش و درصد درگیری و بیماری آنها نیز کاهش پیدا کرده راندمان تولید آن بالا می‌رود. برای داشتن چنین باغاتی استفاده از تخصص و تجربه افراد مطلع پیشنهاد می‌شود.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر بانه می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در فیض‌آباد مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال