خرید نهال گردو در فیض‌آباد ✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار فیض‌آباد

از جمله خسارت‌هایی که بسیاری از گردوکاران و باغات گردو با آن دست و پنجه نرم می‌کنند سرمازدگی نهال‌های یک گردو و نوسانات دمای است. جهت شروع باغداری گردو در فیض آباد و خرید نهال گردو باید شرایط اقلیمی منطقه کاشت مورد بررسی قرار بگیرد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی فیض‌آباد

شهر فیض آباد مرکز شهرستان مه‌ولات از توابع خراسان رضوی واقع در ۲۰۰ کیلومتری مشهد است. به جهت قرارگیری در مسیر مواصلاتی استان‌های جنوبی با مرکز کشور دارای موقعیت استراتژیکی و مهمی است. این شهر در ارتفاع ۹۴۰ متری از سطح آب‌های آزاد قرار گرفته و از جمله قطب‌های کشاورزی استان و کشور به حساب می‌آید. با میانگین بارشی ۲۰۰ میلی‌متر در سال علاوه بر تولیدات زعفران، انار، پسته در زمینه تولید گردو نیز بسیار موفق بوده و مقام اول در استان را در تولید پسته دارد.
با توجه به منابع آبی این شهر که اکثراً از سفره‌های آب زیرزمینی برای باغداری استفاده می‌شود، کاشت نهال گردو از ارقام گرمسیری مانند پکان، روند و نهال مقاوم به گرما میزان تولیدات گردو می‌تواند چشمگیر باشد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در فیض‌آباد

شهر فیض آباد با ۴۲۵۵ هکتار اراضی زراعی و باغی از جمله قطب‌های کشاورزی محسوب می‌شود و گردوکاران این بخش اکثر باغات خود را در مناطق کوه پایه‌ای و نسبتا معتدل تاسیس کرده‌اند تا نیاز سرمایی و آبی نهال را به بهترین شکل مرتفع کنند. از مجموع اراضی این باغ حدود ۴۰۰ هکتار متعلق به باغات گردو است که در آن بیشتر اقلام چندلر، پکان آمریکایی، روند و نهال‌های مقاوم و محلی کشت می‌شود تا با کمترین خسارت، سرمازدگی و آفات بیشترین محصولات با کیفیت برداشت شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در فیض‌آباد

یکی از مهم‌ترین عواملی که قبل از احداث باغ گردو باید به عنوان شاخصه مهم به آن توجه شود ارتفاع منطقه از سطح دریا است. میزان فشار و رطوبت هوا و همچنین درصد بارندگی‌ها بستگی زیادی به میزان ارتفاع دارد، پس شناخت این پارامتر باعث می‌شود از وضعیت خاکی و تغییرات دمایی آن اطلاعات دقیقی به دست آمده و نهال انتخابی مطابق بر این مبناها باشد.
با توجه به اینکه میزان بارندگی‌ها بر وضعیت خاک درصد ph و شوری آن تاثیرگذار است لازم است کنترل فیزیکی و شیمیایی خاک نیز انجام شده و بافت و عناصر آلی و تغذیه‌ای آن اصلاح شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در فیض‌آباد حالت اقتصادی دارد؟

برداشت بالاترین سود از نهال گردو در فیض آباد منوط به رعایت موارد زیر خواهد بود.
* انتخاب نهال‌های سازگار با خطه گرم و خشک و از رقم‌های زود بازده و پربار
* مهیاسازی منطقه رشد نهال از جهت وضعیت خاکی،
* آبیاری به موقع
* استفاده از کودهای متناسب با کمبود نهال
* برداشت مکانیزه میوه در جهت کاهش هدر رفت و خسارت‌های برداشت
* استفاده از روش‌های نوین باغبانی در جهت کاهش هزینه‌های رسیدگی و افزایش میزان سود
* انبارداری اصولی و فروش در بازارهای مهم با بالاترین قیمت

 

خرید نهال گردو در فیض‌آباد

مسئله خرید نهال گردو در فیض آباد از جمله پارامترهای باغداری است که کیفیت این خرید تاثیر بسزایی در میزان سلامت، مقاومت و باردهی نهال خواهد داشت. برای دریافت نهال‌های سازگار با اقلیم خود با متعادل‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت و مرغوبیت می‌توانید به سابقه برتر نهال اعتماد کرده و از مسیرهای اینترنتی بدون کمترین زمان و هزینه رفت و برگشت نهال‌های ضمانت‌دار، شناسنامه‌دار و اصیل را دریافت کنید.

فروش نهال گردو در فیض‌آباد

افراد زیادی به صورت سیار فروش نهال گردو در فیض آباد را انجام می‌دهند و مسلماً در خصوص رقم نهال، سن و اطلاعات گیاهی و خصوصیات ژنتیکی آن اطلاعات دقیق به خریدار ارائه نمی‌دهند و مهمتر از آن در قبال سلامت و عدم بیماری نهال‌ها مسئولیت پذیر نیستند. پس لازم است نهال را از نهالستان‌های معتبر همراه با شاخصه‌های زیر دریافت کنید.
* نهال را از نظر سلامت فیزیکی کنترل کرده که دارای ریشه‌های سالم، بدون درهم تنیدگی و حالت غیر عادی باشد و تنه آن بدون آثار بیماری، پوکیدگی، شکستگی و زخم باشد.
* جهت کنترل شیمیایی و عدم بیماری نهال آزمایش‌های لازم پشت سر گذاشته و دارای کارت قرنطینه و گواهی سلامت باشد.
* در قبال سلامت نهال به مدت ۲ سال پاسخگو بوده و دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته باشد.

نهال گردو مناسب فیض‌آباد

نهال گردو مناسب فیض آباد از میان ارقام متنوع گرمسیری و سردسیری نهال پکان آمریکایی و چندلر است. این ارقام در باغات موجود بالاترین سطح زیر کشت را داشته و مقاومت خوبی به آب و هوا، وضعیت خاک و دمای این منطقه دارند. متقابلاً ارقامی که در مناطق معتدل رو به گرم قابلیت کاشت داشته باشند برای این منطقه مناسب خواهند بود.

انواع نهال گردو در فیض‌آباد

برای شناخت هرچه بهتر باغداران عزیز انواع نهال گردو در فیض آباد که قابلیت کشت و بهره‌وری بالایی دارند ارقام زیر هستند.
• نهال گردوی پکان آمریکایی: رقمی بسیار توانمند در مناطق گرمسیری و نسبتا معتدل، مقاومت بالا در برابر بیماری‌ها و آفات، باردهی ۵ الی ۶ تن در هکتار، بالاترین مغز میوه به دلیل نبود هسته سخت میانی، زودگل، قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری
• نهال گردو خوشه‌ای: نهالی مقاوم به گرما مناسب برای مناطق معتدل با ارتفاع ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، محصول دهی جانبی و خوشه‌ای دیرگل با میوه دهی ۵ تن در هکتار
• نهال گردو ژنوتیپ پالیز: نهالی مقاوم به گرمای ۴۵ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، مناسب ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، زود بازده از سال دوم، بسیار پربار با باردهی ۸ الی ۱۲ تن در هکتار
• نهال گردوی روند: نهالی ایتالیایی شروع باردهی از سال سوم، عمر اقتصادی بالای ۱۰۰ سال مناسب برای ارتفاعات ۱۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، باردهی ۲ الی ۴ تن در هکتار، دیرگل، پایه کوتاه

قیمت نهال گردو در فیض‌آباد

برتر نهال برای کوتاه‌ و آسان‌تر کردن مسیر خرید نهال گردو، قیمت کلیه ارقام را در لینک زیر جمع آوری کرده و شما عزیزان می‌توانید با استعلام قیمت نهال گردو در فیض آباد از لینک زیر با آگاهی بالا رقم انتخابی را مطابق با هدف و هزینه خود انتخاب کنید.

بهترین نهال گردو

نهالی که نیاز آبی کمی داشته باشد و بتواند از منابع موجود با ریشه‌های قوی خود نیاز آبی خود را تامین کند و با تنه تنومند خود کمتر میزبان آفات قرار بگیرد و محصول با کیفیت و کمیت بالایی را برای باغدار ارائه دهد می‌تواند به عنوان بهترین نهال گردو در فیض آباد شناخته شود.

نهالستان گردو در فیض‌آباد

تعدد نهالستان گردو در فیض آباد باعث شده باغداران برای خرید نهال گردو با چالش و کمبود مواجه نشوند اما هر مرجعی قابلیت خرید را نداشته و لذا برای آشنایی با مجهزترین و موفق‌ترین نهالستان می‌توانید به وب سایت برتر نهال مراجعه کنید و خدمات، کیفیت و اعتبارنامه‌های آن را مطالعه و با خیالی آسوده از میان ارقام با کیفیت، پربار و ضمانت‌دار این مجموعه انتخاب خود را داشته باشید.
همچنین با مطالعه صفحه خرید نهال میوه فیض آباد می‌توانید از ارقام و خصوصیات نهال‌های سازگار در این خطه مطلع شوید.

کلام آخر

برتر نهال نهالستانی مجهز با سابقه نیم قرن تجربه است که در زمینه تولید نهال‌های پیوندی، اصلاح یافته و پربار فعال بوده است. طی چند سال اخیر در جهت سهولت عملیات خرید، پشتیبانی بهتر و تکریم مشتری خرید اینترنتی را نیز در دستور کار قرار داده و شما عزیزان می‌توانید نهال‌های مورد نیاز خود را به صورت عمده یا خرده از این مجموعه با قیمتی تعادلی و همراه با گواهی عاری از آفات، گارانتی معتبر ۲ ساله دریافت کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر فیض‌آباد می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در فیض‌آباد مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال