خرید نهال در فیروزه✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان فیروزه

شهر فیروزه یکی از شهرهای واقع در نیمه شمالی خراسان رضوی و ۱۴۵ کیلومتری غرب مشهد است این شهر طی چند سال اخیر از شهرستان نیشابور منتزع و به عنوان یک بخش مستقل مصوب شده است. طبق آخرین سرشماری جمعیت این شهر ۵۸۸۴ نفر گزارش شده است. این شهر در ارتفاعات ۱۵۵۰ متری از سطح دریا واقع شده و به دلیل قرارگیری در فاصله ۱۵ کیلومتری سلسله جبال بینالود، ادامه سلسله جبال البرز شرقی و رشته کوه‌های کم ارتفاع طاغنکوه در یک حصار کوهستانی واقع شده و به همین دلیل دارای بارندگی‌های بسیار مطلوب در حد ۸۰۰ میلی‌متر در سال است.
فیروزه در ۲۰ کیلومتری نیشابور قرار داشته و اقلیم آن جزو اقلیم‌های نیمه خشک، سرد و معتدل است اگرچه شهر فیروزه از یک سو با مناطق کوهستانی و از سوی دیگر در حاشیه شرقی کویر مرکزی واقع شده است اما در کل با داشتن دشت‌های حاصلخیز، زمین‌های زراعی مرغوب و منابع آبی پربار یکی از قطب‌های کشاورزی و باغداری خراسان محسوب می‌شود. اگرچه این شهر را با سنگ فیروزه آن در سطح جهانی می‌شناسند اما با داشتن ۱۵۳۲ هکتار اراضی کشاورزی و زراعی حدود ۹۳۵ هکتار به صورت کشت آبی اداره می‌شود و محصولاتی مانند زعفران، پسته، سیب، گلابی، بادام، گیلاس، آلبالو محصولات استراتژیک مانند گندم، جو و غلات و کلزا و چغندر قند در آن با کیفیت و کمیت بالا تولید می‌شود که فعالیت ۵۰ درصد از اهالی این شهر در حوزه باغداری و کشاورزی متمرکز است.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در فیروزه

به دلیل موقعیت جغرافیایی شهر فیروزه و نزدیکی آن با سلسله جبال بینالود این شهر از بارندگی‌ها و موقعیت طبیعی بسیار عالی برخوردار بوده و اکثر باغات آن در قسمت‌های جنوبی شهر قرار گرفته و با وجود قنات‌های بسیار عمیق، رودخانه‌های فصلی و دائمی و بارندگی‌های بسیار پربار باغداری در این شهر محبوبیت بالایی دارد. با توجه به مهیا بودن پتانسیل‌های طبیعی تعداد نهالستان فیروزه نیز افزایش چشمگیری داشته است. لذا برای شروع باغداری لازم است که نهالستان‌های با اعتبار و فعال زیر نظر مجوزهای رسمی از جهاد کشاورزی شناسایی شده و جهت خرید انتخاب شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در مشهد

نهالستان فیروزه

به دلیل موقعیت جغرافیایی شهر فیروزه و نزدیکی آن با سلسله جبال بینالود این شهر از بارندگی‌ها و موقعیت طبیعی بسیار عالی برخوردار بوده و اکثر باغات آن در قسمت‌های جنوبی شهر قرار گرفته و با وجود قنات‌های بسیار عمیق، رودخانه‌های فصلی و دائمی و بارندگی‌های بسیار پربار باغداری در این شهر محبوبیت بالایی دارد. با توجه به مهیا بودن پتانسیل‌های طبیعی تعداد نهالستان فیروزه نیز افزایش چشمگیری داشته است. لذا برای شروع باغداری لازم است که نهالستان‌های با اعتبار و فعال زیر نظر مجوزهای رسمی از جهاد کشاورزی شناسایی شده و جهت خرید انتخاب شود.

باغداری در فیروزه

بیشتر ساکنان شهر فیروزه در ۳ حوزه ترانزیتی، تولید سنگ فیروزه و کشاورزی و باغداری مشغول به فعالیت هستند و باغداری در فیروزه از قدیم الایام به دلیل موقعیت جغرافیایی و شرایط جوی این شهر از حاصلخیزی و رونق بالایی برخوردار بوده است. با توجه به آخرین اظهارات مسئولان مربوطه در باغات پررو نقی مانند پسته، الگوی کشت تغییر یافته و با کاشت ارقام زودبازده و سازگار با این اقلیم میزان تولیدات افزایش چشمگیری داشته است. البته در این شهر ۳۰ نوع محصول باغی و ۲۵ نوع محصول زراعی برداشت می‌شود.

 

نهال فروشی در فیروزه

از جمله سوالاتی که بسیاری از باغداران در مراجعه به نهال فروشی در فیروزه منتظر پاسخ علمی و دقیق به آن هستند نوع نهال برای انتخاب و کاشت است. با توجه به اقلیم معتدل و کوهپایه‌ای شهر فیروزه باید هنگام خرید نهال مشاوره‌های تخصصی در اختیار خریداران قرار گرفته و نهال‌های زودبازده و سازگار با این مناطق معرفی شود و با اطلاعات دقیق و علمی و راهنمایی‌های تیم مهندسی، باغات پرثمر را با مهیاسازی بستر رشد، رسیدگی‌های منظم، آبیاری اصولی و تقویت نهال داشته باشید.

فروش نهال در فیروزه

باغداران عزیز می‌توانند برای دریافت نهال‌های مناسب و پر بازده جهت کاشت به مراکز فروش نهال در فیروزه مراجعه کنند البته باید هنگام خرید موارد زیر را مد نظر قرار دهند.
• حتی‌المقدور از نهالستان‌های مجوزدار، با سابقه و معتبر خرید را انجام دهند تا در مواجهه با کوچک‌ترین مشکلی در قبال باروری و کیفیت نهال، نهالستان فروشنده پاسخگو باشد.
• در قبال هزینه‌ای که برای نهال پرداخت می‌کنند درخواست لیبل اصالت، کارت قرنطینه و گواهی سلامت داشته باشند تا از عدم بیماری، کیفیت نهال و اصیل بودن رقم آن مطمئن شوند.
• در نهایت نهال‌های پایه کوتاه، سازگار با آب و هوای کوهپایه‌ای و معتدل فیروزه و ارقام زودبازده و پربار را انتخاب کنند.

قیمت نهال در فیروزه

موقعیت مکانی نهالستان، هزینه‌های تولید، زمان صرف شده برای پرورش نهال میوه، نوع رقم و نهال میوه و ضمانت‌نامه‌های نهال از جمله پارامترهای هستند که در قیمت نهال در فیروزه تاثیرگذار هستند. با توجه به متفاوت بودن قیمت نهال‌های میوه در نهالستان‌های متعدد برای آگاهی دقیق از قیمت به روز می‌توانید به لینک معتبر زیر مراجعه نمایید.

خرید نهال بادام در فیروزه

سرمایه‌گذاری در بخش باغداری و خرید نهال بادام در فیروزه از جمله اقدامات اقتصادی و هوشمندانه خواهد بود. این نهال با نیاز آبی کم و مقاومت بالا در برابر باد، گرما و آفت نهالی اقتصادی و به صرفه است که دارای میوه‌ای ارزشمند، پرفروش و انبارداری راحت است و کشت و پرورش آن با هزینه‌های کم، سوددهی بالایی خواهد داشت. برای اطلاع از ارقام نهال بادام سازگار با شهر فیروزه می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید نهال میوه در فیروزه

با شناخت اجمالی که از اقلیم شهر فیروزه به دست آمده است برای شروع باغداری و خرید نهال میوه در فیروزه می‌توانید از جدول ارقام زیر کمک گرفته و نهال مورد نظر خود را بر حسب هدف تجاری، سلیقه و مساحت در اختیار از بزرگترین نهالستان کشور یعنی برتر نهال با قیمتی منصفانه و کیفیت و سلامت بالا دریافت کنید.
در صورت تمایل می‌توانید نهال‌های گردوی قابل کاشت در این شهر را در صفحه خرید نهال میوه فیروزه مطالعه کنید.

نهال سیب سیب دو رنگ فرانسه، سیب عروس، سیب دماوند سیب پینک لیدی
نهال بادام بادام منقا،  شکوفه، بادام شمشیری، بادام اسراییلی، بادام پالیز
نهال پسته پسته فندقی، پسته کله قوچی، پسته هیبریدی، پسته دامغان
نهال گلابی گلابی سیبری، گلابی اسپادانا، گلابی دوشیز، گلابی ناشی
نهال انگور انگور ژاپنی، انگور حسینی، انگور گریسمون، انگور موندراپ
نهال عناب عناب ژاپنی، عناب ارمنی
نهال به به گلابی، به محلی، به اصفهان
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل جنگلی، ازگیل آمریکایی
نهال گیلاس گیلاس فرنگی، گیلاس قرمز ارومیه، گیلاس لیندا، گیلاس بوترمو
نهال زینتی نقرا ترکیه، اقاقیا، صنوبر یکساله، پالونیا شن تونگ
نهال آلو آلو شابلون کالیفرنیا دیررس، آلو توسرخ، آلو زرد گوگان
نهال آلبالو آلبالو خوشه‌ای مورلو، آلبالو مجاری، آلبالو محلی
نهال زردآلو زردآلو تخم‌مرغی زعفرانی، زردآلو سفید مراغه، زردآلو شکر پاره
نهال زرشک زرشک پلویی، زرشک بی دانه قائنات، زرشک  پفکی
نهال توت توت هرات، شاه توت، توت سیاه، توت چتری
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی‌خار
نهال بلوبری بلوبری نلسون، یک بری، رازبری، بلوبری ایرانی
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته فلوریدا، زغال‌اخته محلی، زغال‌اخته سیاه
نهال هلو هلو سفید و قرمز، هلو مور، هلو پلاستیکی، هلو مخملی
نهال شلیل شلیل سبز، شلیل نکارد۹، شلیل سفید شیشه‌ای
نهال فندق فندق بارتلر، فندق قزوین، فندق ماکادمیا
نهال گوجه سبز گوجه سبز ترکیه، گوجه سبز شهریار، گوجه سبز برغانی
نهال سنجد سنجد محلی، سنجد قزل، سنجد حاج حسینی
نهال زیتون زیتون شنگه، زیتون آمریکایی، زیتون مانزالیا
نهال انجیر انجیر قرمز فرانسه، انجیر گلابی زرد، انجیر استهبان
نهال خرمالو خرمالو ارموند، خرمالو فویو، خرمالو انبه‌ای
نهال انار انار پایه کوتاه، انار سردشت، انار فردوس

 

 

کلام آخر

خرید نهال میوه بدون تحقیق و خارج از اصول علمی و انتخاب کورکورانه در کنار هزینه تراشی بالا نتیجه بخشی خوبی ندارد . لازم است کلیه مراحل تاسیس باغ و مدیریت آن با مشاوره‌های تخصصی و کمک از کارشناسان این حوزه دنبال شود‌ تیم مهندسی برتر نهال با تخصص، تبحر و تجربه بالا در زمینه روش‌های مراقبتی از نهال و کشت و پرورش آن می‌تواند مشاوره‌های دقیق و مثبتی در احداث باغ میوه، خرید نهال میوه سازگار و مناسب برای باغداران عزیز داشته باشد.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر بانه می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در فیروزه مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال