خرید نهال گردو در فیروزه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار فیروزه

از جمله درختان مهم و تجاری در مزارع و باغات میوه، درخت گردو است که به جهت فواید میوه، چوب سخت و محکم و خاصیت پوست گردو درختی چند منظوره برای کشت و بهره‌برداری در این بخش است. میزان بازدهی و باردهی نهال گردو تحت تاثیر شرایط کاشت، محیط کاشت، نوع اقلیم آب و هوایی، رقم و قوت درخت متفاوت است پس برای خرید نهال گردو و کاشت آن لازم است شرایط اقلیمی شهر فیروزه و نهال‌های مناسب مورد بررسی قرار بگیرد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی فیروزه

از جمله شهرهای واقع در قسمت شمالی استان خراسان رضوی و بسیار خوش آب و هوا، سرسبز و حاصلخیز شهر فیروزه است که در غرب مشهد قرار گرفته و با آن ۱۴۵ کیلومتر فاصله دارد. این شهر در ارتفاع ۱۵۵۰ متری از سطح دریا در دامنه سلسله جبال بینالود، رشته کوه‌های البرز شرقی و رشته کوه‌های طاغنکوه قرار گرفته است و به جهت موقعیت کوهستانی و کوهپایه‌ای دارای اقلیم آب و هوایی معتدل، نسبتا سرد و نیمه خشک است.
این شهر تحت تاثیر جریانات توده‌ای باران آور شمال غربی، سیبری و قرارگیری در ارتفاعات بینالود دارای بارندگی‌های بسیار پربار و میانگین بارشی ۸۰۰ میلی‌متر در سال است. البته شهر فیروزه از دو بخش کوهستانی و جلگه‌ای تشکیل شده است که قسمت‌های جلگه‌ای در بخش شرقی این شهر همجوار با کویر مرکزی بوده و آب و هوایی نسبتا معتدل رو به گرم دارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در فیروزه

از جمله حوزه‌های مورد پیشنهاد و توصیه مهندسین کشاورزی در شهر فیروزه احداث باغ گردو است کاشت نهال گردو از جمله اقداماتی است که با توجه به منابع آبی، بارندگی‌های خوب و خاک حاصل خیز در مناطق مرتفع و کوه پایه‌ای انجام می‌شود گرچه با وجود رقم‌های متنوع کاشت آن در مناطق نزدیک کویر نیز امکان‌پذیر است. برای بالا بردن راندمان تولید و جلوگیری از سرمازدگی، آفات و تضعیف عملکرد، انتخاب و خرید نهال‌های سازگار با این اقلیم کارساز خواهد بود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در فیروزه

اگرچه تاسیس باغ گردو دارای پیچیدگی‌ها و پارامترهای متنوعی است که رعایت اصولی هر کدام بر مرحله بعدی نیز تاثیرگذار است، اما علاوه بر میزان بارندگی‌ها، شرایط آب و هوایی و نوسانات دمایی، آنالیز خاک و شناخت بافت آن بسیار مهم است. پس لازم است با استفاده از آنالیز خاک قبل از کاشت نهال از قدرت خاک، میزان شوری، بافت آن و عناصر تغذیه‌ای اطلاعات دقیقی حاصل شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در فیروزه حالت اقتصادی دارد؟

برای اینکه کاشت نهال گردو در شهر فیروزه سودآور و مطلوب باشد باید موارد زیر هنگام کاشت و رسیدگی رعایت شود.
* انتخاب نهال‌های سازگار با اقلیم معتدل و نسبتاً سرد فیروزه
* کاشت نهال‌های زودبازده، پاکوتاه و پیوندی برای داشتن بالاترین میزان بازدهی و محصول آوری
* استفاده از روش‌های مراقبتی کم هزینه و نوین مانند آبیاری قطره‌ای، کوددهی بر اساس آنالیز خاک
* کاشت نهال‌های میوه پاکوتاه بین نهال‌های گردو یا محصولات زراعی تا شروع باردهی نهال برای برداشت محصولات جانبی و کسب بالاترین سود
* خرید نهال‌های مقاوم به سرما جهت جلوگیری از سرمازدگی و تغییرات دمای شب و روز و فصول

 

خرید نهال گردو در فیروزه

از جمله شرایط لازم و تاثیرگذار در کیفیت و باردهی نهال‌های گردو، چگونگی خرید آن است. خرید نهال گردو در فیروزه اگر از مراکز مجوزدار و معتبر انجام شود می‌توان به کیفیت کار و سلامت نهال‌های این مجموعه اعتماد کرد. چون در قبال سلامت، میزان باردهی و مرغوبیت آنها اعتبارنامه‌ها و ضمانت‌های معتبر به خریدار ارائه می‌گردد. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه اینترنتی به بزرگترین و مجهزترین نهالستان کشور یعنی برتر نهال رقم‌های بسیار با کیفیت، سالم، ضمانت‌دار و سازگار با شهر فیروزه را با قیمتی بسیار مناسب انتخاب کنید.

فروش نهال گردو در فیروزه

از جمله ویژگی‌های نهال استاندارد که باید هنگام مراجعه به مراکز تولید، تکثیر و فروش نهال گردو در فیروزه باید به آن توجه داشته باشید موارد زیر هستند.
* نهال گردو از نهال‌های جوان با ریشه‌های مویی، قوی و پرتراکم انتخاب شود.
* اندام‌های هوایی نهال شامل جوانه‌های سالم، شاخه، تنه و همچنین ریشه‌های آن بدون مشکل، ضرب و جراحت و شکستگی باشد.
* اگر نهال انتخابی جزو رقم‌های پیوندی است محل پیوندک باید کاملاً یکدست، بدون برآمدگی یا فرورفتگی باشد.
* نهال انتخابی دارای لیبل اصالت از جهاد کشاورزی و همچنین کارت قرنطینه استانی باشد.

نهال گردو مناسب فیروزه

با توجه به فراوانی ارقام نهال گردو و معتدل بودن هوای شهر فیروزه نهال گردو مناسب فیروزه نهال‌های معتدله و و نیمه سردسیری هستند که بتوانند با برگ و گلدهی دیر موقع از خطر یخبندان و سرمازدگی‌های ارتفاعات در امان باشند. همچنین نهال‌های پیوندی و پایه کوتاه برای این بخش به دلیل بازدهی و باردهی عالی بسیار مناسب خواهند بود.

انواع نهال گردو در فیروزه

مشخصا از میان انواع نهال گردو در فیروزه نهال‌هایی که با ارتفاعات ۱۵۰۰ متری فیروزه و آب و هوای کوهستانی و کوهپایه‌ای آن مطابقت بیشتری داشته باشند برای این بخش پیشنهاد می‌شود.
* نهال گردوی کانادایی: نهالی پربرگده، پربار، بدون ریزش میوه، زود خزان، مقاوم به کم آبی و خشکی، خاصیت باردهی جانبی، قابلیت کاشت در مناطق معتدل و نیمه سردسیری تا ارتفاعات ۳۰۰۰ متری، دارای باردهی ۸ تن در هکتار
* نهال گردوی تویسرکان: نهالی قابل کاشت در مناطقی با ارتفاع ۰ تا ۲۸۰۰ متری، رقمی قدیمی نسبتا میان رس، مناسب برای مناطق معتدل باردهی ۷ تن در هکتار، عمر اقتصادی بالای ۱۰۰
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی برای تمامی محدوده‌ها تا ارتفاع ۳۰۰۰ متر، پیوندی، دیرگل، زودبازده، باردهی ۱۰ الی ۱۲ تن در هکتار، مقاوم به گرمای ۴۵ درجه و سرمای ۳۰ درجه

قیمت نهال گردو در فیروزه

باغداران عزیز شهر فیروزه می‌توانند برای آگاهی از قیمت نهال گردو در فیروزه از مسیری کوتاه و ایمن با کمک لینک زیر اطلاعات جامعی را کسب کنند و در نهایت با توجه به بودجه و هدف خود از کاشت نهال رقم مورد نظر را انتخاب کنند.

بهترین نهال گردو

با توجه به اینکه شهر فیروزه دارای اراضی کوهپایه‌ای و دشتی است نمی‌توان بهترین نهال گردو در فیروزه را به رقم خاصی تعمیم داد. مشخصا نهالی که در مناطق کوهپایه‌ای کشت می‌شود نمی‌توان انتظار بازدهی بالا از آن را در مناطق دشتی با آب و هوای گرم و خشک داشت. متقابلاً نهالی که به صورت دیمی کشت می‌شود برای مناطق مرطوب مناسب نبوده زیرا طوقه و ریشه آن امکان فرسودگی پیدا می‌کند. در نهایت بهترین نهال گردو مناسب‌ترین آن با شرایط باغ، محیط کشت، شرایط جوی و آب و هوای آن منطقه است.

نهالستان گردو در فیروزه

با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی شهر فیروزه و بالا بودن پتانسیل‌های طبیعی و کشاورزی در این شهر، احداث باغ گردو بسیار اقتصادی خواهد بود. از جمله بهترین و معروف‌ترین نهالستان گردو در فیروزه نهالستان اینترنتی برتر نهال است که تمامی نهال‌های گردوی این مجموعه دارای لیبل اصالت، گارانتی ۲ ساله، ضمانت برگشت و گواهی قرنطینه است.
همچنین با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه فیروزه می‌توانید اطلاعات مفیدی از ارقام قابل کاشت در این خطه به دست آورید.

کلام آخر

 در این مقاله نهال‌های سودده و سازگار با این خطه معرفی گردید. با توجه به پتانسیل‌های بالای منابع طبیعی و آبی شهر فیروزه تاسیس باغستان گردو و گردوکاری می‌تواند با سوددهی بالا همراه باشد. البته این سوددهی با مشاوره‌های تخصصی نهالستان‌های معتبر و همچنین تاسیس باغات مکانیزه و کاشت نهال‌های زودبازده، پربار و سازگار با این اقلیم ممکن خواهد بود.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر فیروزه می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در فیروزه مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال