خرید نهال در نیشابور ✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان نیشابور

دومین شهر پرجمعیت خراسان واقع در قسمت غربی مشهد و فاصله ۱۱۵ کیلومتری آن شهر نیشابور است که شهر فرهنگی، کهن، تاریخی و توریستی محسوب می‌شود. این شهر در ارتفاع ۱۳۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است و از نظر دامنه جغرافیایی شمال این شهر با رشته کوه‌های بینالود، شمال شرق آن با جاده باغرود، شمال غرب آن با رودخانه فاروب رومان و جنوب آن در همجواری دشت نیشابور قرار گرفته است. شهر نیشابور شهری احاطه شده با کوه‌های بینالود و کوه سرخ است و اقلیم آب و هوایی آن معتدل و نیمه خشک بوده و اقتصاد پویا و پررونق آن بر تولیدات سنگ فیروزه، صنعت گردشگری، کشاورزی باغداری و ترانزیتی استوار است.
در رابطه با کشاورزی و باغداری شهر نیشابور از مجموع ۱۳۵ هزار هکتار اراضی باغی زراعی و آیش آن محصولات زراعی ۱۰۲ هزار هکتار را اشغال کرده که شامل گوجه فرنگی، ذرت، گندم، ریواس، کلزا، جو، پنبه، عدس، باقلا، لپه، ماش، پیاز نخود است و از مجموع ۱۲ هزار هکتار اراضی باغی آن میوه‌هایی مانند فندق، بادام، گیلاس، گلابی، سیب، انار، انجیر، عناب، توت، هلو به مقدار ۵۲ هزار تن در سال برداشت می‌شود. این شهر از نظر تولیدات باغی در رتبه‌های نخست استان قرار دارد. وجود رشته کوه‌های بینالود، دشت حاصلخیز نیشابور و ارتفاعات کوه سرخ باعث شده خصوصیات آب و هوایی این شهر متاثر از دشت و ارتفاعات بسیار مطبوع، دل انگیز، ییلاقی و معتدل باشد.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در نیشابور

بخش بزرگی از زمین­های کشاورزی و حاصلخیز در نیشابور به کشت برنج و شالیزارها تخصص دارد اما خرید نهال در نیشابور و احداث باغات مدرن نیز از رویکردهای کشاورزی نوینی است که در این شهر در حال توسعه است، باغداران می­توانند نهال مورد نظر خود را با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک منطقه خریداری کرده و با احداث باغ میوه سرمایه گذاری بلند مدت و کم زحمت­تری نسبت به شالیزارها داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال در مشهد

نهالستان نیشابور

با توجه به موقعیت استراتژیکی، توریستی و جغرافیایی شهر نیشابور سرمایه‌های هنگفتی در جهت کارآفرینی و احداث باغ میوه به این شهر معطوف می‌شود و با توجه به آب و هوای معتدل، منابع آبی پربار و رودخانه‌های خروشان جاری در آن کشاورزی و باغداری در این دشت بسیار زیبا و سرسبز و فراغ از جمله تمایلات افراد برای اشتغال و کسب رزق و روزی است. از این رو مجموعه‌های متعددی تحت عنوان نهالستان نیشابور ایجاد شده‌اند که با تولید و فروش انواع نهال میوه می‌توانند در پروسه خرید نهال میوه و فرایند باغداری و احداث آن بسیار کمک کننده باشند.

باغداری در نیشابور

شهر نیشابور از نظر تولید ۲۰ نوع میوه متنوع جزو شهرهای مهم و نخست تولیدات باغی در استان محسوب می‌شود و گیلاس آن در سطح جهانی و صادرات بسیار جایگاه بالایی دارد. جدا از این محصولاتی که در بخش فوق به آن اشاره شد در بهترین شرایط و با بالاترین کیفیت از مجموع ۱۲ هزار هکتار سطح زیر کشت آن برداشت می‌شود. وجود شهر نیشابور در دشتی مابین کوه‌های مرتفع و رشته کوه‌های بینالود باعث شده با وجود چشمه سارها و رودخانه‌های فصلی و دائمی جهت باغداری در نیشابور بسیار مناسب باشد.

 

نهال فروشی در نیشابور

استوار بودن بخش وسیعی از اقتصاد شهر نیشابور به حوزه باغداری باعث شده در جهت توسعه و افزایش راندمان تولید باغات موجود، مراکز زیادی تحت عنوان نهال فروشی در نیشابور مشغول فعالیت باشند تا بتوانند با استفاده از راهکارهای تخصصی و جدید علمی نهال‌های بومی و مطابق با این اقلیم تولید کرده تا هم میزان عملکرد و ریشه زایی آنها افزایش پیدا کند و هم سطح کیفی و کمی محصولات بالا رود. پس باغداران موظف هستند مراکز مجوزدار و فعال زیر نظر کلینیک‌های گیاه شناسی را انتخاب کنند.

فروش نهال در نیشابور

در فرایند خرید و فروش نهال در نیشابور میزان تجربه خریدار و همچنین مسئولیت پذیری فروشنده می‌تواند یک خرید را بسیار شیرین و ایده آل کند. از جمله نکاتی که در در مراکز فروش نهال باید رعایت شود موارد زیر هستند.
* فروش نهال میوه سازگار و مناسب با آب و هوای معتدل نیشابور
* مرغوبیت و سلامت بالای نهال‌ها به همراه دارا بودن ضمانت دو ساله، گواهی سلامت و کارت قرنطینه
* سلامت فیزیکی نهال‌ها از نظر ریشه‌های جوان سالم و بدون تیرگی و سوختگی و همچنین تنه ترکه‌ای و مقاوم با چند جوانه سالم
* ارائه نهال‌های زودبازده و پایه کوتاه و پربار
* رعایت قیمت گذاری مصوب از سوی نهالستان و ارائه آن با نرخ مناسب با رقم نهال
* ارائه نهال‌ها به همراه شناسنامه و لیبل

قیمت نهال در نیشابور

مسلماً رقم نهال میوه و نوع آن تاثیر چشمگیری در قیمت نهال در نیشابور دارد. نهال‌های دارای میوه بازارپسند با رقم‌های زودبازده و پربار مسلماً قیمت و ارزش بسیار بالایی دارند و متقابلاً با میوه‌دهی بالا سود بیشتری عاید باغدار می‌کنند. پروسه استعلام قیمت نهال در نیشابور می‌تواند برای باغداران عزیز بسیار کوتاه‌تر و دقیق‌تر شکل بگیرد به شرط آنکه به لینک معتبر و به روز زیر مراجعه کنند.

خرید نهال بادام در نیشابور

در بین اقلیم‌های متفاوت بهترین اقلیمی که می‌تواند برای ریشه زایی هرچه بهتر و عملکرد و راندمان بالای تولید نهال بادام توصیه شود اقلیم‌های معتدل همچون شهر نیشابور است. باغداران حرفه‌ای نیز از این مسئله آگاه بوده و با خرید نهال بادام در نیشابور در اراضی حاصلخیز و غنی این شهر باغات بادام بسیار بارور و پرباری را ایجاد کرده‌اند که در سطح استان تولیدات چشمگیری داشته است. اگر تمایل به احداث این باغ تجاری و ارزشمند و سودآور دارید می‌توانید اطلاعات تکمیلی و تخصصی را از لینک زیر دریافت کنید.

خرید نهال میوه در نیشابور

انواع نهال میوه به همراه ارقام متنوع آن در جدول زیر برای کاشت در شهر نیشابور توصیه می‌شود و باغداران عزیز می‌توانند با مراجعه اینترنتی به مجهزترین و موفق‌ترین نهالستان کشور یعنی برتر نهال خرید نهال میوه در نیشابور را با قیمت تعادلی و کیفیت و سلامت بالای نهال‌ها تجربه کنند. همچنین در جهت افزایش آگاهی در مورد نهال‌های گردوی قابل کاشت در این شهر می‌توانند صفحه خرید نهال گردوی نیشابور را مطالعه فرمایند.

خرید نهال میوه در نیشابور

نهال سیب سیب پینک لیدی، سیب  فوجی، سیب دماوند سیب کاکس اورنج
نهال بادام بادام پالیز،  شکوفه، بادام شمشیری، بادام اسراییلی، بادام منقا
نهال پسته پسته فندقی، پسته کله قوچی، پسته هیبریدی، پسته دامغان
نهال گلابی گلابی ناشی، گلابی اسپادانا، گلابی دوشیز، گلابی سیبری
نهال انگور انگور ژاپنی، انگور حسینی، انگور گریسمون، انگور موندراپ
نهال عناب عناب ژاپنی، عناب ارمنی
نهال به به گلابی، به محلی، به اصفهان
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل جنگلی، ازگیل آمریکایی
نهال گیلاس گیلاس فرنگی، گیلاس قرمز ارومیه، گیلاس لیندا، گیلاس بوترمو
نهال زینتی نقرا ترکیه، اقاقیا، صنوبر یکساله، پالونیا شن تونگ
نهال آلو آلو شابلون کالیفرنیا دیررس، آلو توسرخ، آلو زرد گوگان
نهال آلبالو آلبالو خوشه‌ای مورلو، آلبالو مجاری، آلبالو محلی
نهال زردآلو زردآلو تخم‌مرغی زعفرانی، زردآلو سفید مراغه، زردآلو شکر پاره
نهال زرشک زرشک پلویی، زرشک بی دانه قائنات، زرشک  پفکی
نهال توت توت هرات، شاه توت، توت سیاه، توت چتری
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار، گل‌محمدی بی‌خار
نهال بلوبری بلوبری نلسون، یک بری، رازبری، بلوبری ایرانی
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته فلوریدا، زغال‌اخته محلی، زغال‌اخته سیاه
نهال هلو هلو سفید و قرمز، هلو مور، هلو پلاستیکی، هلو مخملی
نهال شلیل شلیل سبز، شلیل نکارد۹، شلیل سفید شیشه‌ای
نهال فندق فندق بارتلر، فندق قزوین، فندق ماکادمیا
نهال گوجه سبز گوجه سبز ترکیه، گوجه سبز شهریار، گوجه سبز برغانی
نهال سنجد سنجد محلی، سنجد قزل، سنجد حاج حسینی
نهال زیتون زیتون شنگه، زیتون آمریکایی، زیتون مانزالیا
نهال انجیر انجیر قرمز فرانسه، انجیر گلابی زرد، انجیر استهبان
نهال خرمالو خرمالو ارموند، خرمالو فویو، خرمالو انبه‌ای
نهال انار انار پایه کوتاه، انار سردشت، انار فردوس

 

 

کلام آخر

از جمله مهم‌ترین مواردی که می‌توانند موفقیت یک باغدار را در حوزه باغداری محقق سازد مهیا بودن منابع طبیعی و مساعد بودن منطقه رشد و رسیدگی‌های تخصصی به نهال در کنار خرید نهال میوه مناسب سالم و زود بازده از مراکز معتبر است. پس برای محقق سازی هدف‌های خود می‌توانید با نهال‌های با کیفیت ضمانت‌دار و اصیل برتر نهال این پروسه سودآور را شروع کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر نیشابور می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در نیشابور مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال