خرید نهال گردو در نیشابور ✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار نیشابور

نهال گردو از جمله رقم‌های مثمر و تجاری است که در اقلیم‌های معتدل مانند شهر نیشابور می‌تواند نهالی بسیار سودآور با محصول دهی چشمگیر باشد. خرید نهال گردو و کاشت آن درآمدزایی چند منظوره‌ای برای باغداران از جهت چوب، پوست گردو مغز گردو خواهد داشت. با شناخت شرایط آب و هوایی شهر تاریخی نیشابور نهال‌های گردوی مناسب آن معرفی می‌شود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی نیشابور

از نظر پهنه جغرافیایی شهر نیشابور در دشتی واقع بین کوه سرخ و رشته کوه‌های بینالود قرار گرفته است و از قدیم الایام شهری تاریخی، فرهنگی، اقتصادی و پرجمعیت بوده است. این شهر با مرکز استان فاصله ۱۱۲ کیلومتری داشته و در ارتفاعات ۱۲۵۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. قرارگیری دشت نیشابور در دامنه رشته کوه‌های بینالود باعث وجود رودخانه بسیار خروشان و پر آب فاروب و اقلیم آب و هوایی معتدل و نیمه خشک این شهر شده است. شهر نیشابور شهری فرهنگی و بسیار قدمتدار است که از دیرباز به دلیل قرارگیری در مسیر شاهراه جاده ابریشم از نظر دفاعی راهبردی و اقتصادی شهری مهم تلقی می‌شد. امروزه نیز دارای اقتصادی پویا بر پایه حوزه ترانزیتی، صنایع فولادی، کارخانجات تولیدی متعدد، معادن سنگ فیروزه، کشاورزی، باغداری و صنعت توریستی است.
این شهر دارای ۱۳۵ هکتار اراضی باغی و زراعی و تولیدات با کیفیت و پرتناژ با کمک رودخانه‌های پرآب، خاک غنی، جلگه‌ها و مراتع سرسبز، آب و هوای معتدل است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در نیشابور

در رابطه با سابقه و تاریخچه باغات گردو در نیشابور از مجموعه ۳۴۰ هکتار اراضی در اختیار گردوکاران حدود ۳۰۰ هکتار متعلق به باغات بارور گردو بوده که از این اراضی تقریباً ۴۰۰ تن گردو برداشت شده است. اما برای داشتن باغات گردوی پربازده و سالم باید با نهال‌های سازگار و پربار این منطقه آشنا شد و برای در امان بودن نهال‌ها از خطر سرمازدگی رقم‌های مناسب و مقاوم را انتخاب کرد. یکی دیگر از اطلاعات مهم در این حوزه شناخت آبیاری به موقع درخت است. البته معدوم سازی شاخه‌ها، میوه‌ها و چوب‌های آلوده با رعایت اصول بهداشت باعث می‌شود نهال‌های مقاوم و سالمتر بوده و محصول دهی بالایی داشته باشند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در نیشابور

مهم‌ترین مسائلی که باید در فرایند احداث باغ گردو در نیشابور مهیاسازی تمامی موارد زیر هستند.

* انتخاب نهال گردوی مناسب با سطح ارتفاع شهر نیشابور
* اطلاع از وضعیت بارندگی و شرایط جوی این منطقه
* آماده سازی زمین از جهت شخم ورزی، آنالیز خاک، اصلاح و تقویت خاک
* مشخص کردن مسیرهای آبیاری، نقاط کاشت نهال، حفر چاله
* شناخت نوع نهال، زمان کاشت و مراقبت‌های بعد از آن
* داشتن تخصص کافی در آبیاری اصولی و اطلاع از بیماری‌ها و راه‌های دفع آن

 

آیا کاشت نهال گردو در نیشابور حالت اقتصادی دارد؟

زمانی می‌توان کاشت نهال گردو در نیشابور را اقتصادی دانست که موارد زیر در پرورش این نهال رعایت شود.
. بهره‌گیری از نهال‌های سالم، دارای ضمانت و کیفیت بالا
. انتخاب نهال‌های معتدله، مقاوم و زودبازده
. انتخاب نهال‌های پایه کوتاه در جهت افزایش تراکم کاشت، رشد ریشه زایی و استفاده از فضای مابین نهال‌ها برای کاشت دیگر محصولات
. آبیاری به موقع، کم هزینه و درست با استفاده از سیستم آبیاری نوین
. کوددهی به موقع
. هرس اصولی در جهت مقاوم سازی و افزایش تولید میوه
. برداشت میوه با ابزار آلات مکانیزه و انبارداری و فروش و بازاریابی مطلوب آن

 

خرید نهال گردو در نیشابور

از جمله اقداماتی که گردوکاران را می‌تواند در داشتن باغات سالم و پربار همراهی کند خرید نهال گردو در نیشابور با تضمین کیفیت، باردهی و سلامت آن است. برتر نهال با مجوزهای رسمی از جهاد کشاورزی و تخصص مهندسین خود با کمک جدیدترین یافته‌های گیاهی و علمی نهال‌های زود بازده، پیوندی و سالم و مرغوب را تولید کرده و به فروش می رساند که می‌توانید بدون صرف وقت، از مسیری ایمن نهال‌های سازگار با شهر خود را از این مجموعه مجهز و موفق دریافت کنید.

فروش نهال گردو در نیشابور

گرچه فروش نهال گردو در نیشابور در نهالستان‌های متعدد و بومی مشاهده می‌شود، لذا برای افزایش کیفیت خرید و برخورداری از نهال‌های اصالت‌دار و سالم توصیه می‌شود نهالستان‌های دارای مجوز را انتخاب کنید. زیرا خرید نهال‌های بیمار با قیمتی پایین از مراکز نامعتبر باعث ورود و انتقال بیماری به باغ و درگیری نهال‌های دیگر خواهد شد و علی رغم هزینه‌های هنگفت برای درمان بیماری و افزایش تقویت نهال، به جز ضرر چیزی نصیب باغدار نخواهد شد.

نهال گردو مناسب نیشابور

طبق توصیه مهندسین کشاورزی و افراد مجرب نهال گردو مناسب نیشابور، نهال‌های گردوی معتدله هستند که مقاومت خوبی به سرما و گرما داشته و می‌توانند ریشه زایی و رشد خوبی را در چنین مناطقی بروز دهند. البته برای کاشت در مناطق مرتفع نیشابور استفاده از ارقام نیمه سردسیری و معتدله می‌تواند مناسب باشد تا کمتر دچار سرمازدگی و یخبندان شوند.

انواع نهال گردو در نیشابور

نهال‌های گردوی پیوندی و نیمه سردسیری و معتدل از انواع نهال گردو در نیشابور هستند که می‌توانند با توجه به اقلیم آن بالاترین رشد و بازدهی را داشته باشند که در بخش زیر به چند نمونه از آن اشاره می‌شود.
. نهال گردوی چندلر: نهالی مناسب برای مناطق معتدل و نیمه سردسیری با ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، نهالی مقاوم به سرمای ۳۰ درجه و گرمای ۴۰ درجه، دیرگل مقاوم به یخبندان و سرمای بهاره، پایه کوتاه، پیوندی، زود بازده از سال دوم با محصول دهی ۶ تن در هکتار
. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی مناسب با ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، دیرگل، محصول دهی ۱۰ تن در هکتار، مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه یخبندان و سرمای بهاره، تحمل گرمای ۴۵ درجه، پوست نیمه کاغذی، پایه کوتاه پیوندی
. نهال گردوی خوشه‌ای: نهالی قابل کاشت در ارتفاعات ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، دیرگل، پربار و زود بازده، عمر اقتصادی بالای ۸۰ سال، باردهی ۵ تن در هکتار میوه‌ای خوشه‌ای با باردهی جانبی

قیمت نهال گردو در نیشابور

باغداران و گردوکاران عزیز برای اینکه بتوانند از مساحت باغ تحت اختیار خود بالاترین استفاده را داشته باشند باید از قیمت ارقام گردو مطلع شوند تا بتوانند در تعداد بالا به صورت عمده آن را خریداری کنند و این خرید را با بودجه و هدف خود تطبیق دهند به همین جهت لینک زیر می‌تواند این عزیزان را در استعلام قیمت نهال گردو در نیشابور همراهی کند‌

بهترین نهال گردو

مهمترین ویژگی و فاکتوری که می‌تواند یک نهال گردو را به عنوان بهترین نهال گردو در نیشابور معرفی کند مقاومت بالا در برابر سرمازدگی و شرایط دمایی و خاکی این منطقه و همچنین استقامت آن در برابر آفات، بیماری‌ها و متقابلاً زود بازدهی و راندمان تولید بالای آن است.

نهالستان گردو در نیشابور

از جمله مهم‌ترین نهالستان گردو در نیشابور که با خدمات پس از فروش و ارائه نهال‌های ضمانت‌دار توانسته معروفیت و حسن سابقه بالایی را کسب کند نهالستان اینترنتی برتر نهال است که متشکل از تیم متخصص و مهندسین کشاورزی بوده و نهال‌های خود را از نظر مرغوبیت، سلامت و باردهی تحت آنالیزها و تحقیقات گیاه شناسی پرورش می‌دهد.

کلام آخر

مهمترین مسئله‌ای که در رابطه با نهال گردو وجود دارد مطابقت و سنخیت بالای آن با شرایط اقلیمی و منطقه رشد است تا دچار سرمازدگی یا ضعف و خشکی نشود. بنابراین خرید نهال گردو از ارقام سازگار و کشت و پرورش آن بر اساس تجربه تخصص و یافته‌های جدید گیاه شناسی می‌تواند بسیار موثر باشد. در این رابطه نهالستان معتبر و قدیمی برتر نهال می‌تواند همراه شما باشد. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه نیشابور از ارقام قابل کاشت در این شهر مطلع شوید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر نیشابور می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در نیشابور مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال